FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Oddział Zamknięty

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

and you?
no rrraczej, że lubię!
18%
 18%  [ 3 ]
taktak, lubię. Ale bez orgazmów.
31%
 31%  [ 5 ]
nuo, trochę lubię.
18%
 18%  [ 3 ]
ulińska, pało.. Nie lubię!
25%
 25%  [ 4 ]
nie znam
6%
 6%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 6:02 pm    Temat postu: Oddział Zamknięty Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też lubię,choc gdzieś z tyłu głowy kołacze mi, że to takie "słabsze Lady Pank". To oczywiście a propos czasów Jarego i to opinia trochę krzywdząca,bo Oddział miał swoja niezaprzeczalną klase, specyficzną świeżość i radość z grania i przede wszystkim wysokie umiejętności muzyków.
Klasę zespołu jak dla mnie najlepiej pokazuje utwór Twój każdy krok-zwłaszcza "wschodnia"solówa pod koniec.Poza tym świetne utworki tj. Andzia(czyli Gandzia), Party przerobione później przez Liroya na Imprezę,Swiat rad czy mój ulubiony Horror(świetny tekst).
Tak czy inaczej Panków lubię bardziej.

Oddział późniejszy to tylko czasy Wajka jak dla mnie-bardzo ciekawa muzyka,świetny wokal Wajka ,utwory bardziej rozbudowane,lepiej aranżowane -no i świetna rzeka. Niestety nie znam tak chwalonej przez Bizona płyty Bezsenność.

I ciekawostka-przez skład Oddziału na wokalu w pewnym momencie przewinął się Robert Janowski, znany obecnie z Jaka to melodia.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosunek niejednoznaczny mam do tego zespolu...

tzn wprost uwielbiam plyte 'bezsennosc', na ktorej spiewal jarek wajk... jak dla mnie to jedna z 4-5 najlepszych plyt w polskiej muzyce... prawdziwe rockowe cudo... slabsza juz, ale wciaz na dobrym poziomie, byla plyta nastepna - terapia... ale poza tymi dwiema znam tylko pierwsze 2 plyty z jarym, ktore owszem - jak na lata 80te bardzo dobre, ale jednak produkcja kuleje, glos jarego jakos mnie nigdy nie wciagal, a juz zwlaszcza jego maniera wokalna, ale jest tam jednak sporo fajnych numerow.. taki rock na imprezy bym powiedzial hehe innych inkarnacji tego zespolu nie znam, (tam bylo lacznie ok. 10 wokali) poza obecna, ale tylko w sensie koncertowym... cezary jest calkiem dobrym wokalem, w stylu wajka i mam nadzieje, ze ktos u nas sciagnie ich na dni radomska za rok (niesmialo zasugerowalem to sponsorowi heheh rok temu moja sugestia zadzialala Razz )

ulubione kawalki - "wierze, ze moja bezsennosc bedzie twoja", "do...", "jesien" (cover klenczona), "drzewa", "obudz sie", "ten wasz swiat", "twoj kazdy krok"...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyab mam podobnie jak Bizon (surprise...)- tez mnie jakoś głos Jarego nie kręcił, też mni eta maniera trochę zniechęcałą... a z drugiej strony ileż to już razy człowiek przy pognisku siedział z gitarą iśpiewał "Obudź się", "Andzię" czy inne przeboje- teraz juz klasyki...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,zapomniałem właśnie o świetnym Obudź się-też jeden z moich ulubionych kawałków-tak Oddziału,jak i polskiego rocka.Ma swój niesamowity,w pewnym sensie wakacyjny klimat, jak i to "coś".
A Wajk równie dobrze co w swoich wypadał też w kawałkach Jarego.

Bizzy-Terapia była przed Bezsennością-1993 rok (a Bezsenność 1995).
"W poblizu" Terapii wyszła też koncertówka-Z miłości do r'n'r.I to niestety wszystkie płyty z Wajkiem-a szkoda,że więcej ich nie było.Z tego co pamiętam zespół miał wtedy jakieś kłopoty "z wymiarem" i chyba to było w jakimś stopniu przyczyną zawieszenia działalności.
Powrócili nieudana jak dla mnie Parszywą trzynastką.

Gdzieś koło 2002 były plany reaktywacji Oddziału z Gadowskim na wokalu-jednakże wybrał w końcu reaktywacje IRY.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, tak... popieprzylem.. zaraz po wydaniu bezsennosci wajk odszedl z zespolu razem z basista waldkiem kuleczka.. nie za bardzo sie mogli dogadac z pogorzalka z tego co pamietam.. wajk ciagnal zespol bardziej w strone takiego troche dzemowego grania, natomiast pogorzalka wolal szybszego rocka...

tak, koncertowka z milosci do rn'r jest z 91 albo 92 roku, w kazdym razie przed wydaniem pierwszej plyty z wajkiem.. naprawde znakomita! swietne kaalki z pierwszych plyt ale bez tej wkurzajacej maniery jarego, a z duzo lepszym wajkiem naprawde brzmia o wiele lepiej
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam szczątkowo. Swego czasu jarałem się Andzią i Party. Fajne też Ten Wasz Świat i Rzeka. Po za tym niewiele kojarzę zespół, ale jakiś szacunek do nich mam i to co wymieniłem z rzadka posłucham i to na dodatek z miłą przyjemnością.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo zachwytów nad płytami z Jaryczewskim ja cenię sobie "Terapie" z 93 r. płytka jest taka bardziej surowa , bardziej "hard" .

genialny kawałek z terapii (93)

http://youtube.com/watch?v=mRQtoOVJnX8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 1:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki fajny snakepitowy klimat ma... realizacja - kuba wojewodzki... taaa

klimat bardzo podobny do bezsennosci, chociaz tam sie pojawialo troche bluesowych klimatow chwilami.. niestety chyba nie bylo do tego teledysko zadnych, wiec na YT nic nie znajde pewnie

edit: no i 'gdyby nie ty' jeszcze uwielbiam... chociaz wole wersje akustyczna, a na plycie znalazla sie chyba elektryczna...

edit2: a jednak znalazlem cos z bezsennosci Smile - "do..." - http://youtube.com/watch?v=IO-50suJLqU
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TheHero89



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O dziwo jeszcze nie wypowiadałem się w tym temacie, pewnie dlatego że zaginął gdzieś daleko w another world... Uwielbiam OZ. Ulubiony okres - ten z Wajkiem. Bezsenność jest genialna. Moje ulubione utwory z tych mniej znanych, no i linki:
Ludzie Ulicy (Terapia)
Dealer (Parszywa 13)
I co dalej (Parszywa 13)
W Deszczu Łez (Bezsenność)
Bez Ciebie(nie ma mnie) (Co Na To Ludzie)
Ucisz się (Co Na To Ludzie)
Anioły (Co Na To Ludzie)

Czekam na nową płytę i na jakiś koncert w Lublinie albo okolicy. Wink
_________________
Wiesz, że 99% ludzi nienormalnych i zboczonych czyta mój podpis z ręką na myszce? - Nie zdejmuj ręki, już jest za późno...
-----------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obchodzi mnie raczej tylko pierwszy album. Jest całkiem dobry, a najlepszy utwór to "Twój każdy krok". Generalnie każdy z utworów jest fajny, ale nie odczuwam potrzeby zapoznania się z pozostałymi płytami.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek