FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Małe Ojczyzny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy opis, czekam na więcej Smile Byłem w Poznaniu raz, ale tylko przez kilka godzin, docelowo na Poznań Motor Show, to było z 8 lat tamu, więc niewiele zwiedziłem, szkoda.

Miałem pisać o Bielanach- dzielnicy Warszawy, w której mieszkam, ale nie mogę się do tego zabrać. W każdym razie dwie ciekawostki:

1) na Bielanach (wtedy jeszcze poza Warszawą) konfederaci barscy więzili króla Stanisława Augusta w listopadzie 1771 roku

2) scena z "Lalki"- pojedynek Wokulskiego z (dziura w pamięci) odbywa się niedaleko kościoła kamedułów na Bielanach, który rzeczywiście istnieje, tuż obok niego znajduje się siedziba władz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tak więc Prus musiał bywać w tamtych rejonach, skoro opisał prawdziwe miejsce (realizm, ot co)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No akurat "Lalka" Prusa jest znana z tego, że odzwierciedla niemal wszystko co było w tamtym okresie w Warszawie. Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieprawda. Pragi nie odzwierciedla. Europocentryczne barachło Wink

Jeśli chodzi o Bielany, to ciekawostką jest również to, że ich nazwa pochodzi od bieli kamedulskich habitów.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bądź od białych piasków (gdzie?), to inna teoria.

Mumin- ale Bielan nie było wtedy w WWA Wink To było zadupie, na które chyba nikt nie zwracał uwagi, a tu taki Prus umiejscawia tam pojedynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:

Mumin- ale Bielan nie było wtedy w WWA Wink To było zadupie, na które chyba nikt nie zwracał uwagi, a tu taki Prus umiejscawia tam pojedynek.


Wiesz, trudno oczekiwać, by się mordowali na Krakowskim Przedmieściu, nie? Toć jasne, że takie (i nie tylko takie) rzeczy robi się w lesie.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie jeszcze? Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Nieprawda. Pragi nie odzwierciedla. Europocentryczne barachło Wink


Cookolwiek znaczy to drugie zdanie, to jednak "odzwierciedla niemal wszystko". Trzeba sobie umieć furtki zostawiać. Twisted Evil
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim jeszcze rzucę uzupełnieniem do opisu Poznania...

http://www.niewidzialnemiasto.pl
Świetna strona ze zdjęciami dziwnych miejsc w różnych polskich miastach, w znakomitej większości pochodzącymi z Poznania. Projekt pomysłu socjologów z UAM-u, ciekawa rzecz, choć jakiejś gruntownej wiedzy o mieście nie dostarcza.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam na osiedlu pelnym drechow, nie jestem zbytnio zwiazany uczuciowo z tym miejscem Laughing
_________________
Dlaczego PFQ na facebooku jest taki niemrawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak w sumie przypomnialem sobie o tym temacie przegladajac konto radomska na naszej klasie... wiec wrzucam tu adres, mozna poogladac mnostwo fotek, zarowno wspolczesnych, jak i rysunkow z 18 i 19 wieku... polecam Wink jesli wasze miasta tez maja tam konta z ciekawymi zdjeciami, to zapraszam do wrzucania Wink

http://nasza-klasa.pl/profile/4852550/gallery
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cuidado Llama!



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 127
Skąd: Z wykopalisk

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam w Radomsku na wycieczce do mleczarni [technikum], że tak powiem - wypas a i maślankę macie najlepszą.

Ja niby jestem z Tomaszowa Mazowieckiego, ale obecnie stacjonuję w Toruniu i uważam, że Toruń jest wdechowy - nie za duże miasto, ale Empik mają. I wdechową starówkę. I w ogóle wdechową zabudowę, która się przydaje na studiach takich jak moje, bo mam materiał badawczy pod nosem.
A do Tomaszowa nie chcę wracać, chyba że w ramach pomocy zabytkom [których i tak jest niewiele].
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cuidado Llama! napisał:

Ja niby jestem z Tomaszowa Mazowieckiego, ale obecnie stacjonuję w Toruniu i uważam, że Toruń jest wdechowy - nie za duże miasto, ale Empik mają. I wdechową starówkę. I w ogóle wdechową zabudowę, która się przydaje na studiach takich jak moje, bo mam materiał badawczy pod nosem.
A do Tomaszowa nie chcę wracać, chyba że w ramach pomocy zabytkom [których i tak jest niewiele].


Fakt, Tomaszów M. to nieciekawe miasto w którym czas stanął w miejscu... (70-80's). W Toruniu design teatru jest na wypasie, jak pokazuje fotke to mało kto wierzy że to polski teatr
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Cuidado Llama!



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 127
Skąd: Z wykopalisk

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn wiesz... kocham Tomaszów i mam sentyment, kocham tomaszowską przyrodę, lasy i Pilicę, kocham Spałę i Inowłódz... To miasto miałoby turystyczny potencjał ale ludzie są pogrążeni w takim marazmie i beznadziei, że ja sama rady bym nie dała ...
Poza tym, w porównaniu z takim Piotrkowem, czy Łodzią... Naprawdę wolę Tomaszów.

Toruń ma zajebiste przedmieście bydgoskie, ulice Mickiewicza, Słowackiego itp - piękne kamienice. Rozbrajają mnie tramwaje z jednym wagonem [idiotycznie to wygląda], dużo tu zieleni, a akademiki są położone w lasku.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie o małej Ojczyźnie ale tak na pobudzenie tematu.

Nie jestem z Warszawy bo nie urodziłem się tu i nigdy tego nie ukrywałem. Natomiast mieszkając tu naprawdę od długiego czasu, jakoś to miasto stało mi się bliższe.
Gdy tylko powie się gdzieś że jest się z Warszawy, pada na Ciebie od razu klątwa, że Warszawa to to, że tamto, że Warszawiacy jacy oni nie są i w ogóle. Fakt, często za bardzo się ludzie chwalą że są ze stolicy, ale w konsekwencji pociąga to to że "jeździ" się po samym mieście.
A przecież to miasto powstało po wojnie właściwie z niczego 85 % zostało zburzone podczas wojny. Wszystko co tu powstało jest właściwie nowe. Ludzie chyba nie umieją tego docenić. Fakt, jest tylko jedna linia metra, małe lotnisko ale to wszystko jest właściwie z niczego więc dlaczego tak ludziom to miasto się nie podoba ?
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podoba Wink widziałem wawe w "na wspolnej" Twisted Evil Arrow Wink
_________________
Dlaczego PFQ na facebooku jest taki niemrawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A przecież to miasto powstało po wojnie właściwie z niczego 85 % zostało zburzone podczas wojny


Z rozkardzionych dóbr historycznych. U mnie w mieście zostały rozebrany zabytkowy kościół Marcina Lutra, z którego została tylko wieża - reszta jest w Warszawie. Nie wiem jak to jest w skali krajowej, ale u mnie w mieście wiele zabytków zostało rozebranych tylko dlatego, że stolica była w potrzebie. Bullshit.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna A. B.-C.-May



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 121
Skąd: Jasło

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moją mieścinę też rozwalili podczas II WŚ prawie doszczętnie...
Teraz Jasło jest "zielone" przez dużą ilość drzew (ok, to była reklama. Na serio to drzewa są w rynku głównym i w parku jeżeli tak można go tak nazwać xD i jeszcze w paru innych miejscach ).
Mam swoje ulubione uliczki. Gdy przez nie idę, wiem że żyję.
Jest wiele sklepów znanych i mniej znanych a w dodatku nam galerię handlową budują! ech, no to po tych fajnych sklepikach z przemiłą obsługą..., bloków (kolorowych. Większość jest pomalowana na miłe dla oka kolory... Nie to co w takim Chorzowie.. (bez urazy... jakby co to przepraszam!) ), Kamienic (jest kilka takich jeszcze sprzed wojny. Lubię je.) itd.
Nie ma teatru (jest tylko jedno kino, a i tak podobno niezbyt dobrze się mu wiedzie) ale jest za to sala teatralna w Domu kultury (jest tam też biblioteka i nawet nie wiem co jeszcze xD ).

W okolicy jest też miejscowość Trzcinica na której terenie dokonano ciekawych odkryć archeologicznych: Karpacka Troja - osada która prawdopodobnie pochodzi z lat starożytnych. Obecnie robią tam skansen.

Nieco bliżej mnie są ruiny zamku "Golesz". Niestety teraz to tylko " kamienie w lesie".

Więcej można przeczytać na Wikipedii : TUTAJ


ale mimo wszystko ja mieszkam na wsi pod Jasłem ! Smile a nie w Jaśle xD
_________________
Lost, lost and never found
I must have called him
A thousand times
Sometimes I think
He's just in my imagination
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem pozostaje, że Warszawa to największa dziura w tym kraju (największa pod względem powierzchni, no), tak więc zamykanie jej w jakimkolwiek stereotypie, np. "blokowisko" "smród benzyny" "nowoczesność" jest totalnie nietrafione, bo tu jest dosłownie wszystko. Tak, jest też zieleń i całkiem urocze miejsca Wink Gdy mojej osobistej dziewczynie, mieszkającej pod Warszawą, a pochodzącej z Gorzowa, słabo znającej miasto pokazałem parę miejsc, to się nieźle zdziwiła.

I mnie się tu podobie i duże pieniądze mi trzeba zaoferować bym się stąd wyniósł Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam swój kochany Kraków i nie zostawię go za nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ASD



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 34

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komentarz usunięty

Ostatnio zmieniony przez ASD dnia Nie Sie 22, 2010 10:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś 4 godziny łaziłem po warszawskim Solcu i Powiślu, w niektórych miejscach nie byłem nigdy w życiu. Po raz kolejny okazuje się, że można żyć w Warszawie 24 prawie lata i prawie jej nie znać Wink

A tu, takie małe zdjątko z ulicy Myśliwieckiej (piękna ulica, wspina się na skarpę wiślaną mijając osiedle wilii, w których przed wojną mieszkała profersura Politechniki), raz na miliard lat udaje mi się zrobić coś ładnego:


_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 1:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to jest ładne to nie pokazuj tych innych Twisted Evil
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu, w końcu spotkałem kogoś, kto docenia to miasto... Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
Jeśli to jest ładne to nie pokazuj tych innych Twisted Evil


Dobra, wiem, że okno jest bezsensownie ucięte, ale poza tym wydaje mi się, że to całkiem niezłe zdjęcie...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Serocku i prawdę mówiąc nie zamieniłbym go na żadne inne miejsce! Przestrzeń, w której mieszkam, najbardziej mi odpowiada. Mógłbym tu nawet spędził resztę życia. W ogóle jest to świetne miasteczko, zresztą przybysze też bardzo je sobie chwalą. Właśnie budowana jest obwodnica.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mała Ojczyzna to północna Wielkopolska, konkretniej okolice Piły. Ładne okolice to są, lasy niczego sobie, jeden mam obok domu (lepszej miejscówki nie ma), trochę dalej jezioro. Akurat mieszkam w wiosce niedaleko miejscowości, która jest znana z popisów Henryka Stokłosy, który nieźle smrodził, choć teraz już tego nie robi. Miejsce w którym mieszkam, ma takie plusy, że jestem prawie cały czas w kontakcie z przyrodą, osiedle jest na prawdę ciche, wszyscy już się zdążyli tu pobudować, więc nikt betoniarką czy innymi sprzętami nie hałasuje. No i jest to domek jednorodzinny, więc jest to duży luksus (a zacząłem go doceniać ze 3-4 lata temu, gdy spędziłem ok. 2 tygodnie na wakacjach u babci w bloku.. no masakra). Minusem jest fakt, że wszędzie mam daleko, a dla takiego lenia jak ja jest to jakiś problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Minusem jest fakt, że wszędzie mam daleko, a dla takiego lenia jak ja jest to jakiś problem.


Skąd ja to znam... Laughing U siebie w podwarszawskim Piasecznie mam dokładnie to samo(choć właściwie to ja nie mieszkam w Piasecznie tylko w Nowej Iwicznej - takie małe zadupie wciśnięte pomiędzy Piaseczno a warszawski Ursynów Razz). Co więcej u mnie na przedmieściach są zawsze cholerne korki w godzinach szczytu! Jak rano muszę gdzieś dojechać to praktycznie nigdy nie udaje mi się nigdzie zdążyć przed 10:00. :/

A teraz tak bardziej stricte odnośnie tematu: Ja na swoje miejsce zamieszkania specjalnie to raczej nie narzekam(poza tymi trudnościami w komunikacji miejskiej o których wspomniałem wyżej. Razz), aczkolwiek nie zamierzam mieszkać tutaj całe życie. Razz Zresztą ja mam w całej Polsce setki innych miejsc do których czuję większe przywiązanie. Razz
Póki co u mnie jest fajnie, choć z roku na rok moja mieścina gwałtownie się rozbudowuje(pełno powstaje zwłaszcza osiedli chronionych) i IMO traci przez to trochę swojej unikalności. :/ Jeszcze 12 lat temu jak tam się przeprowadziłem to było zadupie totalne! Wszędzie tylko puste pola i dziury na drogach! Laughing Dzisiaj Nowa Iwiczna zmieniła się nie do poznania, ale im dalej na zachód tym krajobraz staje się coraz bardziej wiejski i nieprzeobrażony no i bardzo dużo tam miejsca do jeżdżenia na rowerze, za co chyba najbardziej sobie cenię swoją okolicę. Razz
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mieszkam w małej mieścinie pod Warszawą, mianowicie, w Zielonkach(nie mylić z Zielonką, bo zatłukę!). Prawie całe dotychczasowe życie spedziłam właśnie w tym miejscu i chyba zdążyłam się już przywiązać. Ta ,,ścieżka"(teraz już droga) oplatająca osiedle, te drzewa naprzeciw domu, pusty plac nieopodal, sklep...Wszystko na miejscu, oprócz szkoły, takową mam w miejscu swego urodzenia, czyli w W-wie.
Okolica niestety szybko się zmienia. Gdy byłam mała drogę pokrywał piasek...dużo piasku...po kostki. To akurat było bardzo uciażliwe, jak chciało się z domu wyjść, więc wysypali żwirem. Za domem pusty plac był nieco wklęsły, więc zimną powstawało lodowisko. Teraz budują tam plac zabaw(teraz?! dla kogo?! cała dzieciarnia podorastała, było wcześniej myśleć.) Niby wszystko super...Ale od paru lat korki niesamowite. Posprowadzali się ze stolicy, żeby ,,świeże powieeetrze mieć" i teraz tak jeżdżą z rana do pracy. Wieczorem do szkoły dojeżdżam w 14min, a rano- 30. Nie ma to jak sąsiedzi. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek