FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kunszt muzykow QUEEN

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 12:49 am    Temat postu: Kunszt muzykow QUEEN Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak wysoko oceniacie gre poszczegolnych czlonkow Queen , na swoich instrumentach (w przypadku Freddiego tez wokal, choc Wy mozecie tez ocenic umiejetnosci pozostalych w tej dziedzinie)? Czy uwazacie ze byli oni wirtuozami, czy po prostu tylko dobrymi rzemieslnikami?? Oto moja opinia (w nawiasach ocena w skali od 1 do 6- jak w szkole Very Happy ) FREDDIE MERCURY- GLOS -w studio znakomity, na koncertach roznie (5), piano- prawdziwy talent gdyby tak jeszcze bardziej sie przykladal a nie ganial za facetami:) (5). BRIAN MAY- geniusz gitary ktory na koncertach potrafil dawac czadu choc tez nie wszystko mu wychodzilo, czaem sie mylil (5,5). JOHN DEACON - tylko rzemieslnik i choc ja nie wyobrazam sobie zespolu bez niego , to wiele osob wlasnie jego najmniej kojarzy (4). Roger Taylor - Bardzo dobry perkusista zwlaszcza na koncertach, szczegolnie jak byl mlodszy Smile wydaje mi sie ze obok Frediego byl to najbardziej rozrywkowy czlonek Queen (5) Takie sa moje opinie, napiszcie z czym sie zgadzcie a z czym nie, pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freddie-6...
Brian-6...
Roger-5,5...
John-5...
nie mam czasu więc wytłumaczę później Cool
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba znowu chcecie mierzyć niemierzalne...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 3:00 pm    Temat postu: Re: Kunszt muzykow QUEEN Odpowiedz z cytatem

SoQ napisał:
Mam pytanie jak wysoko oceniacie gre poszczegolnych czlonkow Queen


Ja bardzo wysoko - w koncu to moja ulubiona kapela. Very Happy Very Happy
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*deleted*
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Wrz 17, 2007 4:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freddie - ten człowiek urodził się by śpiewać. Czy trzeba coś więcej dodawać? To, że na koncertach nie zawsze było perfekcyjnie to, moim zdaniem dobrze - zgadzam się z Fenderkiem, iż to jedynie "urozmaicało" wytępy.
Brian - mistrz w swej dziedzinie. Geniusz grania na gitarze, nie można tego zakwestionować. Jednak (podobnie jak wypowiadałem się w temacie "Pierwsza gitara") nie można uznać go za boga. Był naprawdę świetny w pisaniu muzyki, a jeszcze lepszy w jej graniu, jednak rewolucji nie dokonał... Ale to już odmienna sprawa Smile
Roger - można śmiało rzec, że był to dobry perkusista, bo geniuszem bym go nie nazwał. Zgadzam się z Fenderkiem, że po prostu nie grał nie wiadomo czego na swoich bębnach, więc w tym co grał, był dobry. A i jego sola perkusyjne nie były takie porywające, wręcz monotonne (np. podczas trasy The Game).
John - ja również o Johnie wypowiem się w innym temacie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pasquale



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 378
Skąd: Września [WLKP]

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wszyscy byli wspaniali. W ich graniu nie liczy się kto jak gra poszczególnie lecz jak grają razem. Uważam że wspaniale się razem uzupełniali i dlatego nagrali tak wiele wspaniałych kawałków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fredo



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 105
Skąd: Dolina purpurowych oliwek

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz gdzies wczesniej wspominalem na tym forum tego typu rankogow i dlatego nie bede ocenial umiejetnosci poszczegolnych czlonkow bo wlasciwie kazdy zajmowal sie czyms innym co innego jak np. porownac do siebie dwoch gitarzystow i wskazac ktory jest z nich jest lepszy. Lecz po prostu opisze jacy byli oni dobrymi wirtuozami Smile

Freddie - urodzony wokalista, idealny do swej roli, swietne umiejetnosci wokalne, wyrobil sobie wlasny "FREDOWSKI" nie do podrobienia styl, potrafil grac na swych strunach glosowych dzwieki ktore malo kto potrafi powtorzyc, a do tego wspaniale gral na klawiszach Smile Smile

Brian - genialny wirtuoz, gral wspaniale na gswej "Red Special" i jego solowki Smile a do tego jeszcze pisal i komponowal wspaniale teksty piosenek

Roger - niezle wyczucie rytmu, jak dla mnie wspanialy prekusista ale w swojej klasie bogiem nie byl, w roli wokalisty tez nie byl najlepszy ale I'm In Love With My Car mi sie bardzo podoba.

John - wielu twierdzi ze zawsze stal jakby na takim uboczu, ale to nie zanczy ze nie angazowal sie w tworczosc Queen dzieki niemu moglismy uslyszec takie utwory jak You're My Best Friend, Spread Your Wings czy Another One Bites The Dust ktore do dzis ciesza sie wielka popularnoscia, moze i nie byl jakims specjalnym wirtuozem ale solidnie wykonywal swoja robote.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kato_74



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 60
Skąd: NIEPRAWIDŁOWY MAIL W PROFILU!

PostWysłany: Pon Lut 09, 2004 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosze wrazenie ze Michal i Fenderek to jedna i ta sama osoba...
z tym malym wyjatkiem ze Michal uzywa wiecej wulgaryzmow


Chopaky chyba bardzo sie lubita co nie??
_________________
PROSZĘ NIE UŻYWAĆ CUDZEGO ADRESU MAIL!
A ZASTANAWIAM SIĘ SKĄD PÓŹNIEJ SPAM PRZYCHODZI, JAK ADRES WISI PUBLICZNIE NA JAKIMŚ FORUM...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kato na jakiej podstawie tak sądzisz?

Nie lubita sie ( Question ) bo sie nie znata Smile

P.S. Bardzo mi k*rwa miło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kato_74



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 60
Skąd: NIEPRAWIDŁOWY MAIL W PROFILU!

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na podstawie tego co czytam- kropla w krople to samo tylko troszke inaczej ubrane

sorki nie chcialem cie urazic
_________________
PROSZĘ NIE UŻYWAĆ CUDZEGO ADRESU MAIL!
A ZASTANAWIAM SIĘ SKĄD PÓŹNIEJ SPAM PRZYCHODZI, JAK ADRES WISI PUBLICZNIE NA JAKIMŚ FORUM...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie tego, co przeczytałeś w tym temacie?
Tak, to co tutaj napisałem możliwe, że jest podobne do wypowiedzi Fenderka. Nie chciałem jednak pisać po prostu "DITTO Fenderek" (bo jeszcze by mnie ktoś o coś posądził...). Pragnę Cię jednak zapewnić, że Fenderek i Michał to nie jedna osoba oraz, że pisząc to nie małpowałem wypowiedzi Fenderka, to jest także MOJE zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kato_74



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 60
Skąd: NIEPRAWIDŁOWY MAIL W PROFILU!

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala prowokacja wiedzialem ze sie zirytujesz
_________________
PROSZĘ NIE UŻYWAĆ CUDZEGO ADRESU MAIL!
A ZASTANAWIAM SIĘ SKĄD PÓŹNIEJ SPAM PRZYCHODZI, JAK ADRES WISI PUBLICZNIE NA JAKIMŚ FORUM...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał



Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 875

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zresztą porównaj wypowiedź Fenderka z moją a później moją z postem Freda Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*deleted*
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Wrz 17, 2007 4:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dolores



Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 251

PostWysłany: Wto Lut 10, 2004 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasquale napisał:
Dla mnie wszyscy byli wspaniali. W ich graniu nie liczy się kto jak gra poszczególnie lecz jak grają razem. Uważam że wspaniale się razem uzupełniali i dlatego nagrali tak wiele wspaniałych kawałków.

Tak jest!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Maj 01, 2004 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pierdykam !!
Roger Taylor - 6 Exclamation on jest po prostu genialny Exclamation Exclamation Exclamation na koncertach i w studiu naagraniowym - nie zaleznie od sytuacji zawsze bedzie najlepszym perkusistą.
Freddie Mercury - oczywiscie ze 6 !! to tak ja Roger Taylor GENIUSZ mistrz ! a jesli chodzi o fortepian to stawie mu 5,5 pieknie gral na tym instrumencie, szczegolnie na koncertach.
Brian May - on to wymiata na Red special lepiej niz Carlos Santana na kazdej ze swoich gitar - oczywiscie 6 Exclamation
John Deacon - bez niego Queen to nie Queen i tak jak kazdemu z nich, postawi mu 6 bo w pelni na nia zasluguje Smile
i tyle moze powinienem powiedziec cos o Spike Edney'u i stawiam mu 4, nie byl taki wspaniały jak Brian chociazby Smile


Ostatnio zmieniony przez Leniu dnia Sro Gru 22, 2004 10:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Nie Maj 02, 2004 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy dobrze zrobilem, uwzględniając Spike Edneya Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Nie Maj 02, 2004 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym grę Edneya oceniał pod opiekuńczymi skrzydłami Briana - tam był naprawdę dobrym klawiszowcem. A co do muzyków Queen:

Freddie - o jego umiejętnościach nie można powiedzieć złego słowa - wspaniały wokalista, umiał też dobrze grać na instrumentach klawiszowych i na gitarze, po prostu człowiek Renesansu.

Brian - świetny gitarzysta, uwielbiam jego Bijou, Dead On Time, a jak kiedyś podczas emisji You Don`t Fool Me w radiowej Trójce spiker zaczął coś tam pieprzyć akurat w momencie rewelacyjnej solówki Briana, to miałem ochotę go nabić na zardzewiałe grabie : - )

Roger - na pewno dobrze wykonuje swój fach, lubię też jego wokal, ale tylko w niektórych piosenkach (np jego wokal podczas Radio Ga Ga czy Heaven For Everyone - kciuk w dół). Wcześniej sądziłem, że bycie perkusistą to proste zajęcie - siedzi się i wali po talerzach w odpowiednim rytmie, ale wczoraj leżąc w łóżku w okolicach 23. puściłem sobie przez discmana koncert z Knebworth wsłucując się wperkusję Rogera pomyślałem "jaki ze mnie baran, przecież ja nawet nie zagram w 50% dobrze, jak on" ale to nie oznacza, że on jest jakimś debeściakiem tylko, że ja nie umiem grać : - )

John - starsznie niedoceniany, ale wyprawiał cuda na gitarze basowej. Słyszałem We Are The Champions z innym basistą i niezwykle brakowało mi tego ciepła, które John przez tyle lat nam serwował. Albo początek Show Must Go On zaraz przed pierwszymi dźwiękami perkusji - dźwięk pełny i czysty. Wokalista z Johna żaden - kciuk w dół. Ale ma też talent do gitary elektrycznej (słyszeliście jegoi solówkę w kawałku Stutter Rap?). No i przede wszystkim świetny kompozytor i tekściarz - nie ma piosenki Johna, która by mi nie przypadła do gustu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Nie Maj 02, 2004 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o Rogera, to uwazam ze jest debesciakiem !!
nigdy nie widzialem zeby ktos pisal rownie cieplo o Johnia jak Ty. Wink


Ostatnio zmieniony przez Leniu dnia Sro Gru 22, 2004 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Nie Maj 02, 2004 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może dlatego, że sam jestem dość do niego pdobny z wyglądu : - ) a w czasach Gimnazjum miałem taką samą fryzurę, jak John chociażby podczas Live Aid (albo podobną).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
david82



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 569

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freddie: wokal w studio - 6, na koncertach - 4, piano - 6, kompozycje - 6
Brian: gitara - 6, wokal - 4, kompozycje - 5
Roger: walenie w gary - mega mocne 6, wokal - 6, kompozycje - 5
John: bass: 6, teksty piosenek i komponowana muzyka - 6

I w żadnym wypadku nie mogę się zgodzić, że John był tylko rzemieślnikiem. Był (i zapewne nadal jest) geniuszem w swoim fachu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek