FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Sparks

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
black_queen



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 354
Skąd: Nowy Sącz, prawie;)

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 12:38 am    Temat postu: Sparks Odpowiedz z cytatem

SPARKS to grupa założona w 1968, w Los Angeles przez braci Russella i Rona Maelów. Najbardziej znana z ich kapryśnego podchodzenia do pisania piosenek i ekscentrycznego wizerunku scenicznego. Ich twórczość obejmuje różne style:glam rock, power pop, elektroniczną muzykę taneczną i klasyczny pop.

Natrafiłam na ten zespół grzebiąc dzisiaj w Youtube, zaowocowało to całodziennym (na razie) szaleństwem na ich punkcie Wink Jak najbardziej odpowiada mi sposób w jaki podchodzą do muzyki. Czasem nawet Russell jest podobny do Freddiego, kiedy występuje na boso i w krotkich spodniach Wink
Tutaj jest kilka kawałków Iskier, coby zapoznać się z ich twórczością, polecam gorąco:
http://www.youtube.com/watch?v=Ax8JYmoRhy4<----miłośc od pierwszego przesłuchania ;f
http://www.youtube.com/watch?v=na8oDCKp6AU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=avypBDJ68AQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ej1GL9_vb3o&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=lDmGTMXS31k&feature=related

W latach 80-tych poszli chyba bardziej w strone disco i elektroniki, ale pewności nie mam, wywnioskowałam po jednym dniu słuchania xd
I co wy na to?
_________________
mam plan tak szczwany, że można mu doczepić ogon i powiedzieć, że to lis


Ostatnio zmieniony przez black_queen dnia Czw Gru 27, 2007 1:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, niedawno wrzuciłem tu ich kawałek, żeby przekonać niektórych (znaczy się, kota), że były w tamtym czasie świry podobne do Queen Wink

Mnie rozwala ten ich klawiszowiec, jego image, pozy i miny, jakie stroi na klipach. Kabaret. A wokalista faktycznie czasem zajeżdża Freddiem. Ogólnie, całkiem fajnie się tego słucha, taka ciekawostka.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo sympatyczni panowie, których poznałem mniej więcej w połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy na listach przebojów królowały takie przeboje jak "When Do I Get To Sing My Way" i "When I Kiss You". A następnie ze zdziwieniem odkryłem, że nie zawsze grali pop Wink


W którejś książce o Queen lub Freddiem pojawiła się wzmianka, jakoby Brian dostał swego czasu propozycję, aby przyłączyć się do Sparks.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
black_queen



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 354
Skąd: Nowy Sącz, prawie;)

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brian w Sparks? Ciekawe...Smile

le_mmor napisał:
Mnie rozwala ten ich klawiszowiec


Klawiszowiec wymiata. Pierwsze moje skojarzenie to oczywiście: "Oho, Adolf". Oryginalny imaż, nie można powiedzieć, zachowanie sceniczne również Laughing
Słowo świry, w kontekście pozytywnym, bardzo do nich pasuje.
_________________
mam plan tak szczwany, że można mu doczepić ogon i powiedzieć, że to lis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usłyszałem o nich mniej więcej w tym samym czasie, co Kensi za sprawą tychże utworów, czyli 'When Do I Get To Sing My Way' i 'When I Kiss You'. Podoba mi się ich utwór 'Never Turn Your back On Mother Earth'...A już zupełnie niedawno byłem totalnie zaskoczony, gdy zobaczyłem link Łukasza do ich utworu z lat 70-tych...Myślałem, że nie istnieją aż tak długo... Embarassed Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę za Kensim i Mariuszem,że poznałem ich dzięki When do I get... w 1995-i powiem szczerze spodobało mi się,tym bardziej że w tamtym okresie raczej takich piosenek(tym bardziej przebojów) już się nie robiło.Spodobał mi się klimat tamtego utworku.
Na fali tej popularności MTV i później bodaj Viva 2 przypomniały kilka starszych kawałków-naprawdę ciekawe,eklektyczne i takie...pokręcone.
Spodobali mi się i z chęcią w wolnej chwili sięgnę do linków podanych przez black queen,tym bardziej że strasznie mało znam ich twórczość.
Skojarzenia z Queen jak najbardziej uzasadnione, podobienstwo też da się wyczuć-jako dowód polecam utwór This town isn't big enough for both of us(mój ulubiony zresztą).

A informację,że Brian miał od nich propozycję znalazłem w książce Tomasza Grassa "Freddie Mercury-gwiazda,która stała się legendą"(chyba nie przekręciłem tytułu?).
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ormus



Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 18
Skąd: Seven Seas of Rhye

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoho! Ten klawiszowiec to ma styl! Laughing Ładną psychodelię wprowadza podczas grania. Zespół po raz pierwszy usłyszałem z linków z tego tematu, ale po za przerażającym klawiszowcem, to nawet fajnie grają. Trzeba będzie trochę się obrócić za ich twórczością...
_________________
'I've got a feeling this world is using me and you...'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek