FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Magia Kaset Queen
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
to bylo 17 lat temu, kasety kosztowaly 14000zl, starsi wiedza o czym mowie! Wink


Owszem Cool
Wtedy były dwie wiodące firmy, które "wydawały" pirackie kasety ("TAKT" oraz "TAK!"). Pamiętam, że właśnie od takich kaset rozpoczynałem moją przygodę z Queen (a moja kuzynka szpanowała wersjami CD Twisted Evil), z tym że ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy ich ceny kształtowały się na poziomie 10000 Wink I jeszcze a propos rozczarowań: wiedziałem, że na liście "Trójki" wysoko notowane było "Ride The Wild Wind", więc doszedłem do wniosku (a nie znałem jeszcze wtedy wszystkich piosenek z "Innuendo"), że musi być to jakaś arcyciekawa piosenka, skoro Niedźwiecki tak ją gloryfikował. Jednak po zakupieniu "Innuendo" nadeszło spore rozczarowanie... Wtedy ten utwór nie zrobił na mnie ŻADNEGO wrażenia. Dopiero po latach doceniłem jego walory i dziś jest ona u mnie w czołówce ulubionych piosenek zespołu Smile
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Fenderek napisał:
to bylo 17 lat temu, kasety kosztowaly 14000zl, starsi wiedza o czym mowie! Wink


Owszem Cool
Wtedy były dwie wiodące firmy, które "wydawały" pirackie kasety ("TAKT" oraz "TAK!"). Pamiętam, że właśnie od takich kaset rozpoczynałem moją przygodę z Queen (a moja kuzynka szpanowała wersjami CD Twisted Evil), z tym że ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy ich ceny kształtowały się na poziomie 10000 Wink

Ja również doskonale to pamiętam! Eh, 10000 zł za kasetę, a płyty CD tylko dla wybrańców Wink Ale ja nie o tym, chociaż nie do końca. Pamiętam kiedy dowiedziałem się, że w Bijou są słowa! Na kasecie Innuendo, którą posiadałem (i nadal posiadam) był (jest) jedynie krótki fragment, który kończy się tuż przed śpiewem Freddie'go. Dawniej byłem pewny, że ten utwór to tylko taka krótka solówka Briana, ale na szczęście po pewnym czasie, kiedy w ręce dostała mi się płytka CD, okazało się, że jest to coś więcej niż solówka. Pamiętam, że zaraz po "odkryciu" tego utworu, słuchałem go na okrągło! Moje przypuszczenia są takie, iż ta krótka wersja Bijou musiała pochodzić z kasety promującej album, gdzie wszystkie utwory były krótsze. Oczywiście to było rozczarowanie w pozytywnym tego słowa znaczeniu Smile

Kensington napisał:
Jazz napisał:
- Queen Rocks - nie rozumiem po co? Jeśli tylko chodziło o No-one but You to mogli wydać go na singlu


Mogli i wydali Wink

Możę trzeba było napisać, że mogli wydać go TYLKO na singlu Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Kensington napisał:
Fenderek napisał:
to bylo 17 lat temu, kasety kosztowaly 14000zl, starsi wiedza o czym mowie! Wink


Owszem Cool
Wtedy były dwie wiodące firmy, które "wydawały" pirackie kasety ("TAKT" oraz "TAK!"). Pamiętam, że właśnie od takich kaset rozpoczynałem moją przygodę z Queen (a moja kuzynka szpanowała wersjami CD Twisted Evil), z tym że ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy ich ceny kształtowały się na poziomie 10000 Wink

Ja również doskonale to pamiętam Twisted Evil Eh, 10000 zł za kasetę, a płyty CD tylko dla wybrańców Wink Ale ja nie o tym, chociaż nie do końca. Pamiętam kiedy dowiedziałem się, że w Bijou są słowa Smile Na kasecie Innuendo, którą posiadałem (i nadal posiadam) był (jest) jedynie krótki fragment, który kończy się tuż przed śpiewem Freddie'go.


Chyba mieliśmy to samo wydanie Smile Ja miałem dwie kasety Innuendo, a na jednej z nich była właśnie tylko ta krótsza wersja "Bijou" Wink A skoro mowa o "piratach", to moja kaseta "Back To The Light" nie zawierała piosenki "I'm Scared" Twisted Evil
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
A skoro mowa o "piratach", to moja kaseta "Back To The Light" nie zawierała piosenki "I'm Scared" Twisted Evil

A moja z kolei Nothnin' But Blue, a jedynie drugi raz Just One Life Laughing
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jazz



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 98

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja miałem już kilka wydań Innuendo w postaci MC i za każdym razem czegoś nie było, a najczęściej .... samego Innuendo Wink Albo to były inne okładki do kaset, albo zmieniona kolejność. Ech, ale były z tym jaja. Pamiętam, że były to wówczas wydawnictwa TAKT i PROCOM.

Dobrze, że od tych kilkunastu lat mamy płyty CD i już wszystko jest Smile
_________________




Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem taktowskie innuendo i wszystkie kawalki byly w calosci, chociaz kolejnosc utworow byla nieco inna.. tzn zaczynalo sie od innuendo, a konczylo na bojou/TSMGO, ale niektore z pozostalych byly pomieszane... natomiast co do tej wersji ucietej innuendo, to ja bym w to tasm promo nie mieszal, bo piraci w polsce zwyczajnie do takich tasm nigdy nie mieli dostepu.. po prostu prawdopodobnie albo brakowalo miejsca na kasecie, albo mogl byc jakikolwiek inny powod... ja na przyklad mialem na jakims pirackim GH breakthru wyciszone na poczatku drugiej zwrotki juz......

owszem jest krotsza wersja bijou - wydana na winylowej wersji plyty.. ale towersja nie instrumentalna, a wlasnie skupiona na wokalu, bo oprocz tego fragmentu z wokalem nie ma tam prawie nic.. urzneli prawie cale piekno gitary briana w tym kawalku... patrzac na toi na live magic dochodze do wniosku, ze ktos w tym zespole mial chyba ukryte marzenia z dziecinstwa, zeby zostac rzeznikiem...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie Ozzy mieszał w tym swoje palce, bo on był rzeźnikiem Twisted Evil Może czegoś o Queen nie wiemy Wink

Ja na Queen II mam I'm going slighty mad i jakie moje było zdziwienie kiedy odkryłam, ze to nie z tej bajki piosenka.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jazz



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 98

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizzy napisał:
ja na przyklad mialem na jakims pirackim GH breakthru wyciszone na poczatku drugiej zwrotki juz......


No, też to miałem. Masakra!
_________________




Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Onik



Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 187
Skąd: TejCity

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Wtedy były dwie wiodące firmy, które "wydawały" pirackie kasety ("TAKT" oraz "TAK!").


Małe sprostowanie: poza Taktem prym wiodła naonczas "wytwórnia" Leo, której współwłaścicielem był mój ojciec (obecnie wydają głównie kursy językowe i tanie CD dołączane do czasopism). Wszyscy rodzimi wydawcy działali wówczas legalnie, ponieważ w polskim prawie nie figurowało pojęcie piractwa a/v, zaś organizacje pokroju ZPAV istniały jedynie na papierze. "Tak!" nie miał nawet 1/4 nakładu Leo, był też znacznie w tyle pod względem jakości. Powód? Tak! oraz Takt "trzepali" kopie z ferrica, natomiast kopie w Leo pochodziły bezpośrednio z chromowych master-tape'ów (CD były niedostępne). Dowiedziałem się o tym w momencie, gdy nieświadomy zagrożenia "buchnąłem" tacie jeden z tych masterków (bodaj GHII) do odtwarzania w samochodzie mamy... Oj działo się później. Shocked

Poza tym zabawnie było patrzeć jak tata przekleja literki samoprzylepne i "tworzy" charakterystyczne okładki z białym obramowaniem (np. The Miracle). Cool To były czasy...

A rozczarowaniem dla mnie były występy Queen z playbacku na Golden Rose Festival w Montreux ('84, 86), jak również Freddiego w duecie z Montserrat na Ibizie '87.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem pochodzenie tych kaset, o których pisałem:

Innuendo - Brawo (453)
Back To The Light - Acomp (AP 461)

Może ktoś ma taki sam egzemplarz Very Happy

Dodam jeszcze, iż Back To The Light od momentu zakupu jest w bardzo kiepskiej jakości. Podobnie jest z Hot Space (Brawo (719)), a to zabolało podwójnie Twisted Evil
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....

Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Pon Gru 06, 2010 9:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mancin napisał:
np. taka Greatest hits była czerwona z małym zdjęciem "oryginalnej okładki" w środku

A po otwarciu spis utworów na żółtym tle i tajemniczy utwór Plax The Game Laughing - tak przynajmniej jest u mnie Smile
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydzieliłam temacik, bo to bardzo fajny temacik.

Mam zboczenie (tia to nie nowość Wink ) na punkcie kaset. Mam wsie oryginalne kasety Queen i większość solo i nadal je kupuje, bo tyle przede mną jeszcze. Cod o słodkich piratów polskich.
Ja na QueenII mam I'm going slighty mad, pominę innych skład GH. Większość mam marki UNA, która produkował lokalny sklep zabawkowy.
A dziś za całe 8zł kupiłam kolejne, bo się skusilam na HotSpace w innej okładce, bootleg Nobblese Oblige i Killers 73-75 (chyba z Rainbowe i Xmas nagrania). Tak to jest iść na bazarek i wylukac kasetki Smile była jeszcze pełna dyskografia w wydaniach Taktu, ELbo itd. z tymi urokliwymi okładkami.

Największy bajer widziałam inny kolega mówi mi mam kasetę z kolędami Briana. Ja dawaj, pożyczaj. Daje, zapuszczam a tam Back to the light...... ale na okładce jak wół Xmas song......
Laughing
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, dobre... Laughing Laughing Laughing Kolędy Briana... Laughing Laughing Laughing Hm, co do kaset, to ja także większość mam w oryginale i zespołu, i solówki...Mam do Nich sentyment duży...Nieraz odpalam sobie kasety właśnie i często porównuję, jak np. brzmi Queen II w porównaniu do płyty... Wink I takie tam...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym usłyszeć solówkę Briana do "Pójdźmy wszyscy do stajenki" Very Happy
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, "Just One Life" i "The Dark" rzeczywiście brzmią jak kolędy Smile
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętne czasy, kiedy takt, tak, aramis czy mg wyznaczały pole wyobraźni dla słuchaczy. latem 1992 roku koszt kaset był tak niewielki, że zakup był zwykle hurtowy - kupowało się po kilka lub kilkanaście kaset na raz i nie był to żaden wydatek. takt zwykle wydawał płyty najporządniej, najgorzej było z jakością nagrań w aramisie. mg wydawał np. takie perły jak 'at the beeb', co było rzadkością (rok 1992 - kasetę mam do dziś). oczywiście kwiatków było sporo, ale to cały urok:) w 1993 roku kasety legalne kosztowały cholerne pieniądze w zestawieniu z piratami, co boleśnie odczuwało się podczas kupna naszych kapel, których taśmy kupowało się wówczas raczej legalne (jak to się mówiło 'z książeczką') - kasety naszych wykonawców kosztowały jakieś trzy razy mniej niż wykonawców zagranicznych (których legalnych praktycznie nikt nie kupował). ceny kształtowały się jeszcze w latach 1993-94 w okolicach 40-50 tys. za oryginalną kasetę (45 tys. zapłaciłem za 'poganie, kochaj i obrażaj' róż europy w 93', ale już prawie dwa razy więcej za 'ho' heya po koncercie w anilanie w łodzi - wiosna 94'). dla przykładu fajki sobieskie w 94' kosztowały wówczas w okolicach 10-12 tys., marlboro niecałe 20 tys., więc można sobie porównać. pirata zaś można było sobie jeszcze kupić za kilka tysiączków np. w hurtowni... (choć był tu już ich kres, jako że ustawa z początku 1994 r. regulująca rynek w tej kwestii r. zaczęła funkcjonować w sposób wymierny - w przeciwieństwie do czegoś na jej kształt z roku 1992). bazary jednak wciąż jeszcze jakiś czas rządziły, co było na swój sposób piękne:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaset taktowskich mam mnostwo, bo wtedy dostac inne bylo ciezko, no i 9-10 letniego gowniarza raczej na inne stac by i tak nie bylo... do dzisiaj nie udalo mi sie jeszcze wymienic wszystkich kaset na cd, chocby queen... choiaz mam nadzieje, ze teraz jak mam robote to po najblizszej wyplacie to zrobie, plyty juz w merlinie zamowione heheh ale tych kaset nie slucham juz od przynajmniej 5 lat... po prostu coraz wiecej z nich bylo wciaganych przez moje magnetofony, a poza tym jakosc dzwieku na nich jest czesto fatalna.. moze nie zwracalo sie na to uwagi kiedy nie mialo sie innych nosnikow, ale kiedy kupilem sobie w koncu a night at the opera czy II na cd, uslyszalem mnostwo dzwiekow, ktorych nigdy wczesniej nie slyszalem na kasetach, mimo posiadania ich wtedy od dobrych 10 lat... wiec no more kasety!
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kasety z Queen wszystkie albumy. Mimo że nie słucham już ich bo jakość dźwięku jest jak wspomniał powyżej Bizon często fatalna, mają dla mnie wartość sentymentalną i kolekcjonerską. Nie pamiętam czasów z wielkimi straganami z kasetami.

Co do samego nośnika wiadomo, winyle zostały wyparte przez kasety, a kasety wyparło CD, a teraz jest DVD-Audio z super dźwiękiem. Ale to tylko przyjemność dla słuchacza. Wszystko idzie do przodu i nie da się tego zatrzymać. Warto wspomnieć że mam aż 5 różnych wydań ANATO : Kaseta, CD, DVD-Audio, DVD Rocznicowe i DVD z Dokumentu, a mam zamiar jeszcze kupić winyl xD

Jeśli mowa o kasetach, warto dodać kasety VHS, kupowałem i kupię jeszcze kilka z nich też z wartości sentymentalno - kolekcjonerskich.
Tak jak w przypadku kaset magnetofonowych VHS zostało wyparte przez VCD a później DVD, teraz zaczyna się kolejna epoka czyli płyty nowej generacji, i na tym pewnie też się nie skończy, cóż taki los Razz
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizzy napisał:
moze nie zwracalo sie na to uwagi kiedy nie mialo sie innych nosnikow


Otóż to. Kilkanaście lat temu nie było raczej żadnej alternatywy.

Bizzy napisał:
ale kiedy kupilem sobie w koncu a night at the opera czy II na cd, uslyszalem mnostwo dzwiekow, ktorych nigdy wczesniej nie slyszalem na kasetach


Ja zacząłem kolekcjonować CD od 1995r. I masz rację, natychmiast dało się zauważyć różnicę w jakości.

Bizzy napisał:
no more kasety!


Ja wszystkie sprzedałem w ubiegłym roku na Allegro. Tym samym pozbyłem się wszystkich piratów Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold Crazy



Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: PL

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kaset mam, bodajże GH i GHII (VOL. 1 i 2) jak kupie baterie do cyfrówki , to zrobię fotki.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jazz



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 98

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety wszystkie oryginalne kasety Queen sprzedałem Wink i za pieniądze, które dostałem pokupowałem sobie wszytko, co do tej pory wyszło na DVD (poza Montrealem, na którego kasę zbieram). Myślę, że nie ma czego żałować, choć na pewno jakiś sentyment jest do kaset Wink
_________________




Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszym albumem Queen z którym miałam do czynienia było News Of The World,
a konkretnie był to jakiś ruski kaseciak z bazarku,
którego dostałam od ciotki zaraz po tym jak sie dowiedziała że lubię Queen
Od razu pokochałam ten album ( do dzisiaj jest jednym z moich ulubionych) W końcu były tam takie wielkie hiciory jak WWRY i WATC!
Jakość była w miarę dobra. Żadnych wyciszeń szumów itp.
Problem w tym, że kiedyś eksperymentując z odtwarzaczem kaset przez przypadek nacisnęłam przycisk nagrywania
i mój ówczesny hicior Spread Your Wings został w pewnych monentach przerwany kilkusekundowymi odcinkami napełnionymi ciszą Very Happy
Całe szczęście weszłam w posiadanie singla na winylu tegoż utworu (Co ja w tej kupie widziałam?!)
Lecz mimo wszystko poprzysięgłam sobie że kiedyś kupię ten album w wersji CD, no i mam
Powrót do góry
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja swoich kaset nie mam zamiaru sprzedawać Smile Zbyt cenne są dla mnie. Poza tym majątku na nich nie natrzepię Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek, podzielam w zupełności Twoje zdanie!!! Wink Smile A jaka była Wasza pierwsza kaseta? Bo ja pamiętam, że było to News Of The World...I do dziś mam do Niej(i do samego albumu) duży sentyment...I Sheer Heart Attack jak brzmi! Wink Very Happy
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
A jaka była Wasza pierwsza kaseta?

The Miracle Smile Kupił ją ojczulek wraz z innym nowościami rynku muzycznego, a ja od razu wziąłem ją na testy Twisted Evil O dziwo, na tej kasecie The Invisible Man było tylko w wersji 12".
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen


Ostatnio zmieniony przez PiotreQ dnia Nie Paź 28, 2007 8:44 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak wypadła na tych testach? Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
I jak wypadła na tych testach? Wink

Gdyby nie przeszła ich pomyślnie, nie byłoby mnie tutaj teraz Very Happy
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
A jaka była Wasza pierwsza kaseta?


Łomatko... Nie wiem, czy moja pamięć sięga tak daleko Wink Pamiętam dobrze, jaka była moja pierwsza płyta CD, ale co do kaset, to nie mam już stuprocentowej pewności Wink
W pierwszej kolejności były to chyba "ANATO", "Innuendo", "GH II", "GH", potem przyszedł czas na "Back To The Light", "News Of The World", "The Works", a następnie na wszystkie pozostałe Smile
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Mariusz napisał:
I jak wypadła na tych testach? Wink

Gdyby nie przeszła ich pomyślnie, nie byłoby mnie tutaj teraz Very Happy

Damn...
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek