FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Magia Kaset Queen
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wszystko jasne! Very Happy Wink To w takim razie gratuluję!!! Very Happy
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze moje kasety Queen dostałem od kuzynki chodząc jeszcze do podstawówki. Były to właśnie te całe TAKTY itp. nie pamiętam w sumie co było pierwsze bo w tym czasie kupiła mi matka też Greatest Hits II w okrojonej wersji i Innuendo. Ale też mam chyba z 6 kaset Queen tych takich oryginalnych z okładką rozciągniętą na całą powierzchnię opakowania a mianowicie. News Of The World (pierwsza kaseta kupiona z własnej kieszeni), Sheer Heart Attack, The Game, A Night At The Opera, Greatest Hits III, Jazz i Made In Heaven. Mam też taki zaiksowy bootleg Live In Zurich albo składanka o nazwie Ballads (okładka to było zdjęcie z teledysku Radio Ga Ga na tej jakby wielkiej hali co mieli te czerwono czarne wdzianka). Też miałem Zaiksowe Innuendo z inną okładką gdzie na białym tle były wizerunki członków zespołu z teledysku Innuendo (Brian miał włosy z wężów itd.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Suicide



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm,, moje pierwsze kasety dostałam od starszego brata. W latach osiemdziesiątych był wielkim fanem [ w sumie nadal jest ;p ] więc odziedziczyłam po nim Made in heaven, Greatest hits, Jazz, Live Magic, Japan '85 Highlights, The works. Reszte pozabierał do siebie, nie wiem jeszcze tylko jaka to reszta ;p The works i GH są z TAKTU więc okładka nie wyglada, ze tak powiem, tak jak powinna. Reszta juz jakies inne wydawnictwo i wygladają normalnie Smile .
_________________
Oh yes I'm the great pretender,
Pretending I'm doing well.
I seem to be what I'm not.

I'm wearing my heart like a crown
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek



Dołączył: 23 Lis 2003
Posty: 301
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kedyś była jeszcze inna metoda "piracenia". Na Drugim Programie Polskiego Radia był kiedyś tzw Klub Stereo i puszczali w nim całe płyty. Prowadzący nawet mówili wtedy jaką kasetę należy sobie przygotować 60-tkę czy 90-tkę Smile zeby się cała płyta nagrała. Mam z tego źródła nagranego Mr Badguy'a i Live Magic.

Poza tym były wypożyczalnie płyt kompaktowych, gdzie można było sobie pożyczyć płytkę na 24 godziny albo, zostawiało sie u nich czystą kasetę a oni odpłatnie nagrywali płytke jaką się chciało ... at to były piekne dni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 3:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż poszukałem starych kaset (przez naście dni nie mogłem ich znaleźć Shocked ). Ale niestety okazało się, że mam orginały. Sam byłem w szoku, więc pobiegłem do ojca się pytam "Z jakiej paki ojcze? Jak mam teraz ludziom z forum spojrzeć w twarz?" No i się okazało, że kasety są z Angli, tam były kupowane, bowiem chrzestna ojca się tam osiedliła i robiła mojemu starszemu takie prezenty.
Heh... Przez moment myślałem, że poczuję to co wy... Sad
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012


Ostatnio zmieniony przez mumin_king dnia Czw Lis 01, 2007 11:05 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sobie je przegraj, a oryginały sprzedaj Very Happy
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek tutaj napisał:
Ludzie- macie jeszcze stare TAKTy i tym podobne wydawnictwa z lat 90-tych, te stare piraty za 14000 złotych? Wink Można (może nie w tym temacie, bo szkoda zaśmiecać Smile otworzyłoby się nowy) zebrać zdjęcia tych okładek- tego nigdzie chyba w necie nie ma (a jak jest to niech mi ktoś rzuci linka), a jestto kawałek jak nie historii to sentymentu... ja swoje mam niestety w Polsce, na dodatek w jkakimś pudełku w piwnicy i... w sumie chętnie bym sobie powspominał... ma ktoś pod ręką i może zrobić zdjęcia?


Obiecane foty. Jakość mogłaby być trochę lepsza, ale nic innego nie mam w tej chwili pod ręką Wink Ale wszystko co potrzebne widać - nawet moje dziecięce bazgroły w postaci numerów kaset Laughing Aha, cztery z nich (AKOM, Flash, MIH i jedna The Miracle) to oryginały zakupione gdzieś tak 5-6 lat temu o ile mnie pamięć nie myli. The Miracle była pierwszą moją kasetą - znalazłem ją w domu. Po kilkunastu latach zrobiłem mały upgrade tego albumu, bo nie dało się już tej kasety słuchać i kupiłem drugą (oryginalną Wink ). I tu stał się, jak na ten tytuł przystało, cud! Stara kaseta nagle uległa samonaprawie i gra do dziś Laughing








_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Obiecane foty.


Widzę, że w wielu przypadkach mieliśmy identyczne wydania Smile
Ja aktualnie mam na stanie tylko szesnaście taśm (a było ich w sumie około pół tysiąca Wink), z czego zaledwie jedna to kaseta Queen Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Ja aktualnie mam na stanie tylko szesnaście taśm (a było ich w sumie około pół tysiąca Wink)

A u mnie w starym pudle leży kolekcja kilkuset kaset - jest tam chyba wszystko. Są nawet przeboje jugosłowiańskie Very Happy Cool
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Są nawet przeboje jugosłowiańskie Very Happy Cool


Ja mam węgierskie Smile O ile Queen pozbyłem się bez większego żalu, to muzyki naszych bratanków nie oddam za żadne skarby Cool
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! I... wow- jak przyjadę do domu do Polski na chwilę (lipiec) to sfotografuję i wrzucę swoje, bo... TYLKO WORKS i podwójnego freda (BAD GUY / BARCA) MAM TAKIE SAME! Cała reszta mam zupełnie inne okładki Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LuckyRocks



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 121
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mialem wiekszosc tych kaset - ale... jak tylko stwierdzilem, ze oryginaly jednak sa bardziej warte pieniedzy - ze wzgledu na lepszy dzwiek, starannie widoczna poligrafie itd. - wywalilem wszystkie do kosza - a bylo ich jakies 35 sztuk...
_________________
The Show Must Go On
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LuckyRocks napisał:
Tez mialem wiekszosc tych kaset - ale... jak tylko stwierdzilem, ze oryginaly jednak sa bardziej warte pieniedzy - ze wzgledu na lepszy dzwiek, starranie widoczna poligrafie itd. - wywalilem wszystkie do kosza - a bylo ich jakies 35 sztuk...

Oczywiście że oryginały są lepsze pod każdym względem (choć kaset nigdy żadnych nie zbierałem oryginalnych- wskoczyłem od razu na CD, single i winyle)- ale... cieszę się, ze tego nie wywaliłem... sentyment...
wyglądają okropnie, brzmią okropnie... ale to kawałek mojego dzieciństwa te kasety, na których nie raz brakowało utworów, bądź na których utwory się przedwcześnie kończyły... w sumie- gwoli prawdy- daleko od wywalenia nie byłem, ale chyba ojciec jakoś wcześniej zapakował do starego pudła i wyniósł do piwnicy- to mi się nie chciało po piwnicy grzebać po to tylko żeby coś wywalić... Przypadek że jeszcze są- ale się cieszę Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też byłem o krok od wywalenia ich w cholerę i to jeszcze wtedy, kiedy takie kasety były jeszcze "cenne". Miałem w planie je sprzedać, a za kasę z nich kupić CD, chociaż wiedziałem, że wiele płytek, to ja za to nie kupię Wink Na szczęście zwlekałem z tym tak długo, że w końcu się rozmyśliłem. Teraz nie wyobrażam sobie, żebym się ich pozbył - nie ma mowy Razz Nawet nie pozbyłem się starego kasetowca, na którym w dzieciństwie słuchałem Queen - sprzęt działa pierwszorzędnie Very Happy Naprawdę ciężko jest opisać to uczucie słuchając tych kaset Smile
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cuidado Llama!



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 127
Skąd: Z wykopalisk

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja moje kasetki z taktu trzymam. Na Innuendo jest nawet jakiś nieznany numer pt "The snow must go on", wart polecenia. Na pewno go nie znacie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Anka793



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 315
Skąd: Warszawa / Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moją pierwszą kasetą była ta podwójna Freddiego (Mr Bad Guy i Barcelona), pamiętam, że bez przerwy słuchałam Mr Bad Guy a w szczególności I Was Born to Love You, kończyła się to ją przewijałam i od początku Smile . Barcelonę zagrałam bo mi się nie podobała Very Happy . Potem dowiedziałam się, że ten pan śpiewa również w zespole o nazwie Queen Very Happy . I tak to się zaczęło, miałam wtedy chyba 6 lat Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to jeszcze mam takie coś:

http://i160.photobucket.com/albums/t175/anulka_photos/forum%20PL%20Queen/kasetyQUEEN.jpg

[litości wsadzać miniaturki! daga]
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh, wspomnień czar Wink

U mnie zaczęło się od kaset przegrywanych - mój sąsiad miał troszkę nagrań Queen i kiedyś sobie je pożyczyłem i przekopiowałem to i owo (korzystając z "jamnika", którego nieco wcześniej otrzymałem w prezencie na I Komunię Wink)... Musiała to być pierwsza połowa '91, bo pamiętam, że "Innuedno" dopiero co pojawiło się na rynku. Pierwszą kasetą jaką sobie kupiłem sam była "Greatest Hits II" Taktu - taka czerwona, jeśli mnie pamięć nie myli, okrojona do 9 utworów Twisted Evil No a potem już poleciało... Miałem właściwie wszystkie albumy studyjne i koncertowe (brakowało mi pierwszej części "Live Killers" Very Happy ), nawet załapałem się na jakieś bootlegi (m.in koncert z Japonii który widać na zdjęciu wyżej - obie części Wink ). Hihi, kasety kupowałem na osiedlu w... kwiaciarni ("Tu jest kiosk RUCH-u! Ja... Ja tu mięso mam!"), albo w sklepiku muzycznym na Placu Słonecznym (tuż obok był komputerowy gdzie za 7.000 złotych można było sobie nagrać grę na Amigę... najtańsze dyskietki chodziły po 15.000 Cool ). Taaak, jedyna oryginalna kaseta jaką mam to "Made in Heaven" - kupiłem ją jak tylko się ukazała, zimą '95...

Co do jakości, to ja najbardziej lubiłem Takty - mam wrażenie, że brzmiały "najlepiej"Smile Gorzej było z Bravo/Brawo, a już w ogóle szerokim łukiem omijałem kasety firmy... MG? Idzie mi o to coś ze zdjęcia wyżej... Normalnie koszmar Rolling Eyes Pamiętam raz taką akcję - kupiłem sobie chyba "Sheer Heart Attack". W domu oglądam zakup i widzę, że nalepka tak jakoś dziwnie siedzi na kasecie... Podważyłem paznokciem i co...? Spod spodu wychynęła inna nalepka Twisted Evil Album się po prostu nie sprzedał i producent zwyczajnie, na chama, nagrał nową rzecz na stara kasetę i zmienił nalepkę Very Happy

Szalone czasy!!!
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
[ciach]Pamiętam raz taką akcję - kupiłem sobie chyba "Sheer Heart Attack". W domu oglądam zakup i widzę, że nalepka tak jakoś dziwnie siedzi na kasecie... Podważyłem paznokciem i co...? Spod spodu wychynęła inna nalepka Twisted Evil Album się po prostu nie sprzedał i producent zwyczajnie, na chama, nagrał nową rzecz na stara kasetę i zmienił nalepkę Very Happy

Szalone czasy!!!


Tak! MAM TEN TYP RÓWNIEŻ! Co prawda samą kasetę bez okładki. Ale posiadam. Dokładnie pod tym jest jakaś inna nalepka.
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Mr.Bad Guy wyd. tureckie

Sampler z Happiness




_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



jedna z trzech szuflad z moimi kasetami



i kasety queenopodobne

na gorze oryginaly, na dole taktowne piraty & co.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tej, nawet Doorsów masz. Widzę Debiut [chyba w dwóch egzemplarzach], L. A Woman iii Waiting for the Sun ?

Nie wiem czemu, ale ciarki mnie przechodzą jak oglądam te kasety ;d Sam mam tylko singiel Breaking the Girl, singiel kasetowy <Laughing> RHCP i Use Your Illusion wydawnictwa Tomsun, więc Laughing ;d
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizy ta wersja Miracle mnie rozwaliła :]
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no miracle to w ogole osobna historia, bo ja jej nie kupilem... dostalem ja w hmmm 97 roku chyba... brakowalo mi wtedy jeszcze kilka kaset, a zaczynalem juz powoli plyty zbierac, a na obozie poznalem paru starszych fanow queen, ktorzy mieli juz wszystko wtedy i cholernie im zazdroscilem... no i jeden z nich wlasnie powiedzial, ze moge sobie wziac jakas jedna kasete queen, ktorej jeszcze nie mam, bo on i tak na plyty zamienia... no to wzialem the miracle wlasnie, bo to byla juz jedna z 3-4, ktorych jeszcze nie mialem Very Happy

bebe - nie dwa debiuty Wink kazda inna, cala dyskografia oprocz waiting for the sun chyba... wszystko oryginaly z reedycji, niestety bez wkladek, bo reedycje wkladek nie mialy...

az jutro chyba wrzuce zdjecia dwoch pozostalych szuflad z moimi wlasnymi kasetami, bo dzisiaj juz mi sie nie chce hehe
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny temat:)Ja miałam Greatest hits I i II,A day at the opera i A day at the races.Kurcze...gdzie są te kasety.Chyba w garażu w pudle...tak dawno temu się słuchało kaset.
Pamiętam jak byłam mała ,puszczałam taśmę i układałam własną choreografię do "I want to break free"...jak to było daawno...dzięki za ożywienie wspomnień Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rety ale temat Very Happy oczywiscie jako typowy dinozaur mialam i do tej pory gdzies mam kolekcje pirackich kaset Queen. Pamietam "Takt". pamietam tez ze oryginalnych nie szlo dostac, byly tylko w 1 sklepie w Warszawie i kosztowaly ponad 3x tyleco piraty a bylo ich bardzo malo jesli idzie o wybor.
A jakie potem polowanie byo zeby znalezc ksiazeczki do tych plyt - pamietam jak odkrylysmy z kolezankami sklep gdzie mieli i przepuszczalysmy cale kieszonkowe.

Musze w sumie zajrzec do tych starosci, ze wzgledu na ich jakosc nie slucham ich od dawna, zwlaszcza ze do niskiej jakosci dzwieku ogolnie doszlo jeszcze to ze mialam zepsuty magnetofon ktory nagminnie wciagal tasmy kaset i je uszkadzal. ale zadnej nie wyrzucilam, zbyt duzo sentymentu mam.

to byly czasy... za kasete placilo sie grosze, co miesiac mozna bylo spokojnie kupowac ladne pare bez uszczerbku na porfelu.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno wspomnienie a propos kaset... W liceum poznałem kolesia, który posiadał płytę CD "Mr Bad Guy" (oryginalne wydanie z '85 roku). Pożyczyłem ją od niego i przegrałem ją sobie na... moją wersję kasetową taktu Twisted Evil Jakość dźwięku znacznie się poprawiła Exclamation
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LuckyRocks



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 121
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od kaset zaczynalem kolekcjonowanie Queen - i taki sentyment mi do nich zostal... Nawet jak by najnowszy album Queen + Paul Rodgers zostal wydany na tym formacie - kupil bym...

Moim zdaniem kasety (& Cassette Singles) sa jednym z tych wydawnictw ktore ze strony kolekcjonerskiej nigdy nie zostaly docenione... szkoda - a dla mnie w zasadzie i dobrze! Dla zainteresowanych tematem ponizej fotki...

Queen - Cos w stylu Greatest Hits - Amiga (DDR)



Queen - At The Beeb (UK)



Queen + Paul Rodgers - Return Of The Champions - 2 Cassette Album (Sealed)



The Cross - Shove It



The Cross - Mad, Bad & Dangerous To Know



The Cross - Live In Germany (UK)



Roger Taylor - Fun In Space (GER)



Queen - We Will Rock You - Cassette Single (Sealed) (USA)



Brian May - Driven By You - Cassette Single (Sealed)



Freddie Mercury, Brian May & Eddie Hoewll - Man From Manhattan - Cassette Single (Sealed)



Queen - We Will Rock You - Cassette Single (France)



Queen - The Show Must Go On - Cassette Single (France)



Brian May - Too Much Love Will Kill You - Cassette Single (France)



Freddie Mercury & Montserrat Caballé - Barcelona - Cassette Single (France)


_________________
The Show Must Go On


Ostatnio zmieniony przez LuckyRocks dnia Pon Maj 07, 2012 12:13 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item352914489_queen_na_kasetach_dla_kolekcjonerow_przegapisz_.html


Ktoś sobie wziął do serca waszą rozmowę Razz
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
LuckyRocks



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 121
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maly update...

Freddie Mercury & Montserrat Caballé - Barcelona Cassette Single (UK)


_________________
The Show Must Go On


Ostatnio zmieniony przez LuckyRocks dnia Pon Maj 07, 2012 12:13 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek