FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Katyń - sytuacja pamięci w Polsce
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:10 am    Temat postu: Katyń - sytuacja pamięci w Polsce Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jest głośno a będzie głośniej za sprawą filmu Andrzeja Wajdy.
Wg. badań OBOPu aż 60% moich rówieśników nie zdaje sobie sprawy z tego co zdarzyło się w katyńskim lesie ani tym bardziej-kto tego dokonał. Ponad 15 % badanych odpowiadało błędnie. Moim zdaniem, te liczby są przerażające. Ale, nie ważne.
Całości sytuacji i tła historycznego przedstawiać nie będę, gdyż wierzę iż każdy z nas znajduje się w tych pozostałych 25% obywateli i młodzieży mającej świadomość zbrodni katyńskiej a co za tym idzie-zbrodni stalinizmu i reżimu bolszewickiego.
Chciałem poruszyć tutaj bardzo drażliwy temat, który jakoś tak siedzi głęboko w podświadomości człowieka. Nie chcę co prawda dzielić zło na mniejsze czy większe, ale czy nie uważacie iż zbrodniarzy komunistycznych nie powinno ukarać się tak samo, jak ukarano zbrodniarzy hitlerowskich-śmiercią ? Liczby mówią same za siebie, to Stalin i jego świta a także komunistyczny reżim po 45 roku zabił prawie osiem razy więcej osób różnego pochodzenia niż Niemcy.
Dlaczego więc dzisiaj młodzież nosi na piersiach napisy: CCCP, dlaczego noszą sierpy, młoty ? Czy jednak nadal w podświadomościach Polaków tkwi coś takiego, że Socjalizm oraz jego przedstawiciele są naszymi przyjaciółmi ? Dlaczego swastyki oraz czerwonej gwiazdy nie postawimy obok siebie ?
Czy ktoś wybierze się na film Katyń? Czy ktoś spamięta ofiary, nie tylko te katyńskie, ale także Jacka Kaczmarskiego, ks. Jerzego Popiełuszkę, czy ogromne ilości pozamykanych studentów?

Na kuniec:
Ciśnie się do światła niby warstwy skóry
Tłok patrzących twarzy spod ruszonej darni.
Spoglądają jedna zza drugiej - do góry -
Ale nie ma ruin. To nie gród wymarły.

Raz odkryte - krzyczą zatęchłymi usty,
Lecą sobie przez ręce wypróchniał w środku
W rów, co nigdy więcej nie będzie już pusty -
Ale nie ma krzyży. To nie groby przodków.

Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy,
Po miskach czerepów - robaków gonitwy,
Zgniłe zdjęcia, pamiątki, mapy miast i wsi -
Ale nie ma broni. To nie pole bitwy.

Może wszyscy byli na to samo chorzy?
Te same nad karkiem okrągłe urazy
Przez które do ziemi dar odpłynął boży -
Ale nie ma znaków, że to grób zarazy.

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Ale to świadkowie żywi - więc stronniczy.
Zresztą, by ich słuchać - trzeba wejść do zony.
Na milczenie tych świadków może pan ich liczyć -
Pan powietrza i ziemi i drzew uwięzionych.

Oto świat bez śmierci. Świat śmierci bez mordu,
Świat mordu bez rozkazu, rozkazu bez głosu.
Świat głosu bez ciała i ciała bez Boga,
Świat Boga bez imienia, imienia - bez losu.

Jest tylko jedna taka świata strona,
Gdzie coś, co nie istnieje - wciąż o pomstę woła.
Gdzie już śmiechem nawet mogiła nie czczona,
Dół nieominięty - dla orła sokoła...

"O pewnym brzasku w katyńskim lasku
Strzelali do nas Sowieci..."

Jacek Kaczmarski-Katyń
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Pon Gru 06, 2010 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Dlaczego więc dzisiaj młodzież nosi na piersiach napisy: CCCP, dlaczego noszą sierpy, młoty ? Czy jednak nadal w podświadomościach Polaków tkwi coś takiego, że Socjalizm oraz jego przedstawiciele są naszymi przyjaciółmi ?

BeBe napisał:
Wg. badań OBOPu aż 60% moich rówieśników nie zdaje sobie sprawy z tego co zdarzyło się w katyńskim lesie ani tym bardziej-kto tego dokonał. Ponad 15 % badanych odpowiadało błędnie. Moim zdaniem, te liczby są przerażające.

Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

A swoją drogą - dla mnie te statystki są też BARDZO przerażające.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlatego symbol sierpa i mlota nie jest tak negatywny jak faszystowska swastyka,ktora z zalozenia byla zbrodnicza.


Kochasiu, co jak co, ale teraz popisałeś się niewiedzą i to ogromną. Swastyka to starohinduski symbol, który na wielu ceremoniach nosi sam Dalajlama. I nie jest on z założenia zbrodniczy. Poczytaj trochę o tym, chociażby na wikipedii a następnie wysuwaj takie wnioski.

Cytat:
A nieznajomosc historii to oczywiscie tragedia, ale za to trzeba podziekowac tworcom cudownej reformy i wprowadzeniu gimnazjum


Kolejny zonk, gdyż zwala się to na szkolnictwo. Owszem, to fakt, że nie mówi się o tych wydarzeniach wiele ze względu na fakt pewnej bojaźni, jednakże jest w tym również dużo winy rządzących po 89 roku, szczególnie SLD.
To kwestia pierwsza, kwestia druga zaś ma się tak, że dla chcącego nic trudnego. Jak ktoś jest kompletnym nygusem i się opierdziela od ściany do ściany to nie ważne ile Katyń zajmie materiału przedmiotowego historii i tak się tego nie nauczy. Wielu nauczycieli powtarza dzisiaj, że Stalin był większym zbrodniarzem niż Hitler. I nie odnosi to chyba zamierzonego skutku.

Cytat:
Idac Twoim tokiem myslenia musimy uznac chrzescijanski krzyz za symbol zbrodniczych dzialan, bo pod tym sztandarem zginelo sporo ludzi.


Dlaczego nie ? Dla Muzułmanów czy innych religii którą chrześcijanie tępili znak krzyża pewnie symbolizuje śmierć, zniszczenie, pożogę itd. Inna sprawa, że religia chrześcijańska która celebruje krzyże jest największą religią świata Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 4:30 pm    Temat postu: Re: Katyń - sytuacja pamięci w Polsce Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Wg. badań OBOPu aż 60% moich rówieśników nie zdaje sobie sprawy z tego co zdarzyło się w katyńskim lesie ani tym bardziej-kto tego dokonał. Ponad 15 % badanych odpowiadało błędnie. Moim zdaniem, te liczby są przerażające. Ale, nie ważne.

Wydaje mi się, że wśród przeciętnie inteligentnych nastolatków (czyli nie stereotypowe full-wypasione dresy i rusioffe lalunie) Katyń nie jest sprawą aż tak zagadkową. Na pewno potrafią to wydarzenie umiejscowić w czasie (kojarzyć z II wojną światową). Co do kwestii wiedzy, kto naprawdę popełnił tę zbrodnię (czyt. Rosja vs. Niemcy) - z tym bywa gorzej.

BeBe napisał:
Chciałem poruszyć tutaj bardzo drażliwy temat, który jakoś tak siedzi głęboko w podświadomości człowieka. Nie chcę co prawda dzielić zło na mniejsze czy większe, ale czy nie uważacie iż zbrodniarzy komunistycznych nie powinno ukarać się tak samo, jak ukarano zbrodniarzy hitlerowskich-śmiercią ? Liczby mówią same za siebie, to Stalin i jego świta a także komunistyczny reżim po 45 roku zabił prawie osiem razy więcej osób różnego pochodzenia niż Niemcy.

Może dlatego, że nazizm silny wpływ wywierał przez ok. dekadę, a komunizm - kilkakrotnie dłużej?

BeBe napisał:
Dlaczego więc dzisiaj młodzież nosi na piersiach napisy: CCCP, dlaczego noszą sierpy, młoty ? Czy jednak nadal w podświadomościach Polaków tkwi coś takiego, że Socjalizm oraz jego przedstawiciele są naszymi przyjaciółmi ?

Dla mnie odpowiedź jest prosta: popkultura. Ostatnio takie symbole pełnią po prostu funkcję użytkowo-ozdobniczą, tak samo jak swego czasu modny był Che Guevara czy Albert Einstein z jego najsłynniejszym wzorem, którego przeciętny człowieczek i tak nie rozumie Wink. Kiedyś też popularne były pacyfiki, z którymi niespecjalnie identyfikowali się ich właściciele. Na każdym kroku widzimy też znaczki anarchii czy "grunt to bunt", które niespecjalnie przekładają się na rzeczywistość. A teraz wracają symbole i styl z PRL-u. Wg mnie noszenie takich znaczków o niczym nie świadczy, bo jakby zapytać daną osobę o jakieś szczegóły, podłoże ideologiczne - pewnie nie potrafiłaby odpowiedzieć.

BeBe napisał:
Czy ktoś wybierze się na film Katyń? Czy ktoś spamięta ofiary, nie tylko te katyńskie, ale także Jacka Kaczmarskiego, ks. Jerzego Popiełuszkę, czy ogromne ilości pozamykanych studentów?

Na Katyń wybieram się w najbliższy piątek, więc pewnie niedługo zdam relację. O zbrodniach komunizmu też trzeba pamiętać, ale z drugiej strony - jak dla mnie zdrowiej jest podejść do tego z humorem i dystansem. Pokpić, pośmiać się, nawet dla żartu zaśpiewać "Ukochany kraj". Razz
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że zbrodniarzy sowieckich powinno się ukarać tak samo jak hitlerowców. Tylko, że ci drudzy przegrali wojnę, a sowieci ją wygrali i to dlatego właśnie Ribbentrop i inni zawisnęli.
Qndzia, nie rozumiem ostatnich dwóch zdań. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wg mnie noszenie takich znaczków o niczym nie świadczy, bo jakby zapytać daną osobę o jakieś szczegóły, podłoże ideologiczne - pewnie nie potrafiłaby odpowiedzieć.


O to mi właśnie chodzi. Jednakże, jeżeli ubrałbym swastykę na pierś każdy byłby zbulwersowany a policja by mnie zatrzymała. Natomiast nosicieli Guevary i innych znaków komunistycznych nie zauważa się, nie wiadomo dlaczego. Policjant nie zatrzyma chłopaka w koszulce ze Stalinem mimo, iż w konstytucji jasno jest napisane, że znaki te są zabronione prawnie !

Cytat:
O zbrodniach komunizmu też trzeba pamiętać, ale z drugiej strony - jak dla mnie zdrowiej jest podejść do tego z humorem i dystansem. Pokpić, pośmiać się, nawet dla żartu zaśpiewać "Ukochany kraj". Razz


Nie rozumiem tego. Czyli co, mam podejść z jajem do śmierci Popiełuszki a Katyń był zjazdem polskich oficerów którzy umarli na kaca ?
Jak dla mnie kiepskie zdanie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:

Nie rozumiem tego. Czyli co, mam podejść z jajem do śmierci Popiełuszki a Katyń był zjazdem polskich oficerów którzy umarli na kaca ?
Jak dla mnie kiepskie zdanie.


Śmierć Popiełuszki w/g mnie nie jest aż taką tragedią jak Katyń, ludzie za to odpowiedzialni powinni być osądzeni ale teraz w 95 % już nie żyją.
Wielka strata dla Polskiego narodu a oczywiście ruscy nie chcą się przyznać Neutral

Skoro o wojnie mowa, pamiętam że Pani na Polskim kiedyś mówiła, o jakiś traktatach i konwencjach (np: genewska). Że tam ludzie mają równe prawa na wojnie, że nie wolno zabijać cywilów itp.
Spytałem się jej czy naprawdę w to wierzy że te konwencje są przestrzegane , bo w/g mnie na wojnie nie ma zasad. Odpowiedzi nie uzyskałem...

Cytat z gry mafia :

Świata nie tworzą prawa spisane na papierze
światem rządzą ludzie.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Cytat:
Wg mnie noszenie takich znaczków o niczym nie świadczy, bo jakby zapytać daną osobę o jakieś szczegóły, podłoże ideologiczne - pewnie nie potrafiłaby odpowiedzieć.


O to mi właśnie chodzi. Jednakże, jeżeli ubrałbym swastykę na pierś każdy byłby zbulwersowany a policja by mnie zatrzymała. Natomiast nosicieli Guevary i innych znaków komunistycznych nie zauważa się, nie wiadomo dlaczego. Policjant nie zatrzyma chłopaka w koszulce ze Stalinem mimo, iż w konstytucji jasno jest napisane, że znaki te są zabronione prawnie !

Więc w końcu o co chodzi - o bezrefleksyjne traktowanie symboli czy identyfikowanie się z poglądem o "przyjaźni polsko-radzieckiej"? To są dwie różne rzeczy. A jeśli sierp i młot nosi się jako ozdobnik, nie mam nic przeciwko temu, to samo jeśli chodzi o swastyki. Byle nie wcielać w życie owych symboli.
Poza tym nie sądzę, by bagatelizowano komunę, ja osobiście znam dosyć sporo osób, które "nienawidzą pierdolonych czerwonych komuchów". O II wojnie zaś słyszę dosyć rzadko. A jeśli nie mówi się o jednym lub o drugim to zazwyczaj dlatego, że się o tym nie pamięta w ogóle, a nie ze względu na wartościowanie danych wydarzeń.

Bebe napisał:
Nie rozumiem tego. Czyli co, mam podejść z jajem do śmierci Popiełuszki a Katyń był zjazdem polskich oficerów którzy umarli na kaca ?
Jak dla mnie kiepskie zdanie.

Cholera, źle się wyraziłam. Nie chodziło mi rzecz jasna o same zbrodnie, tylko ustrój, ogół sytuacji. A napisałam to dlatego, że wydało mi się, iż momentami PRL czy II wojna światowa są nadmiernie demonizowane. Przecież nawet wówczas ludzie potrafili się z tego śmiać - to też jest sposób na przetrwanie (i na uniknięcie pretensjonalnego patosu)
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Asia_x]



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 171
Skąd: Radom. :)

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:42 pm    Temat postu: Re: Katyń - sytuacja pamięci w Polsce Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Czy ktoś wybierze się na film Katyń?

Na film wybieram się do kina z klasą w najbliższy piątek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciach, szkoda czasu na dyskusje z debilem

Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Pon Gru 06, 2010 9:52 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="mancin"]
Cytat:
Cytat:
Dlatego symbol sierpa i mlota nie jest tak negatywny jak faszystowska swastyka,ktora z zalozenia byla zbrodnicza.


Swastyka była już używana w dawnych krajach orientu tysiące lat temu jako symbol szczęścia i słońca więc jaka z założenia zbrodnicza Neutral
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Czyli co, mam podejść z jajem do śmierci Popiełuszki (...) ?

Czemu nie? Człowiek jak każdy inny, vide: pilot roztrzaskanego samolotu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Pon Gru 06, 2010 9:46 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Cholera, źle się wyraziłam. Nie chodziło mi rzecz jasna o same zbrodnie, tylko ustrój, ogół sytuacji. A napisałam to dlatego, że wydało mi się, iż momentami PRL czy II wojna światowa są nadmiernie demonizowane. Przecież nawet wówczas ludzie potrafili się z tego śmiać - to też jest sposób na przetrwanie (i na uniknięcie pretensjonalnego patosu)

To zaproś mnie kiedyś na pogrzeb. Podejdę do tego z humorem i dystansem. Najpierw się trochę pośmieję, a potem zaśpiewać nieboszczykowi "Sto lat !", na końcu krzyknę "Wstawaj śpiochu." Śmierć jest nadmiernie demonizowana, trzeba unikać patosu. Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Spike Edney jr dnia Wto Wrz 18, 2007 10:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

pierwsze primo - nie jestem niczyim kochasiem, a na pewno nie Twoim.


To była czysta ironia.

Cytat:
drugie primo - "faszystowska swastyka to zupełnie co innego niż "swastyka" przeczytaj mój post jeszcze raz


Zwracam honor.
Jednakże nie do końca. Hitler przynajmniej nie był tchórzem, nie przytulał Żydów i nie strzelał im w tył główy. Mówił wprost"zabijemy was" i zabijał.

Cytat:
Trzecie primo - postępującemu debilizmowi gówniarzy w znacznym procencie winne jest gimnazjum


Z tego zdania wynika, iż nie wiem nawet co szukam w LO, a okazuje się, że mój nauczyciel nie wie kiedy wyginęły dinozaury /o/

Cytat:
W przypadku krzyża i sierpa/młota praktyka była inna niz teoria.


Krzyża może tak, bolszewicy od razu na dzień dobry zabijali intelektualistów, ważne persony oraz kobiety i dzieci tylko ze względu na ich klasę.

Cytat:
A napisałam to dlatego, że wydało mi się, iż momentami PRL czy II wojna światowa są nadmiernie demonizowane.


Wojna nie jest demonizowana, wojna była piekłem. My sobie nie zdajemy z tego sprawy, ale to było życie na włosku. Rzadko kto się z tego śmiał.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Pon Gru 06, 2010 9:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek... Stalin nie zaprzeczył ideałom komunizmu,ani socjalizmu, bo te idee są nierealne i nieracjonalne. Nieważne czy wprowadzał ją w życie Stalin ,Pol Pot ,Kim Ir Sen czy ktokolwiek inny zawsze kończyło się rozlewem krwi i wynaturzeniem ,bo Ci inżynierowie dusz nie brali pod uwagę jednego,drobnego czynnika - ludzkiej natury. ~~p=p. Zaprzeczeniem fałszu jest prawda, a prawda jest taka jak powyżej. Very Happy
A teraz odpowiedzi :
1. Komunizm i socjalizm mają i miały poteżne lobby na Zachodzie wśród robotników , młodzieży, intelektualistów czy artystów. Czerwona Ideologia mąciła w głowach co niemiara społeczeństwom Zachodu, które nie musiały stać w kolejkach ,miały wszystko co potrzeba ,a ich prawa człowieka były szanowane. Marzyli o komunizmie ,a powinni dziękować Bogu ,że nie dane im być go zasmakować. Zawsze miałem w pogardzie tych wszystkich pięknoduchów. Nieważna prawda o łagrach, oni dalej wiedzą swoje i powtarzają jak mantra "Idea dobra ,wykonawcy zawinili". Uwodzicielski czar czerwieni uniemożliwił potępienie komunizmu.
2. Przez lata mało wiedzano o zbrodniach komunizmu. Żelazna kurtyna była dość szczelna , a nawet jeśli coś przeciekał to nie dawano temu wiary. Przykładem niech będzie Sołżenicyn ,który przez lata walczył o to by Zachód przejrzał na oczy. Jednak do dziś wiara z tego zakresu jest mizerna.
3. Tajemnica - Niemcy mordowali w środku Europy, pod Krakowem i nie kryli się z tym. "Tak chcemy wybić Żydów". Czerwoni mordowali w lasach ,na pustyniach , łagrach ,gdzie nie dotarł wcześniej żaden człowiek- największe ,nieodkryte więzienie świata. Ponadto wszystkie zbrodnicze działania były tajne i retuszowane przez propagandę.
4. Komunizm nie został nigdy osądzony. Nazizm osądzono w Norymberdze w osobach zbrodniarzy. Komunizm umarł śmiercią naturalną i nie został potępiony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....

Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Pon Gru 06, 2010 9:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mancin napisał:


Nierealne czy realne ale nie zbrodnicze .Komunizmu nie da się wprowadzić, bo człowiek to egoistyczne bydle- z natury.


marzyli o komunizmie z książek Marksa, o praktyce stalinizmu nie wiedzieli.

Zachód ma dziwny podziw dla Rosji , dla nich to ładna zima, soczyste kobiety i wódka gorbaczow

Raczej tez się kryli, Oświęcim to była tajemnica, rewelacjom AK nikt na Zachodzie nie wierzył z początku

1. I niech tak pozostanie.
4. Tak tyle ,że obozy w 1945 roku zostały zajęte przez zwycięskich żołnierzy, sfilmowane, ofiary otoczono lepsza lub gorsza opieka. Tymczasem w ZSRR dalej ludzie umierali tysiącami w łagrach i nikt prawie na Zachodzie o tym nie widział.


Ostatnio zmieniony przez Spike Edney jr dnia Sro Wrz 19, 2007 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
marzyli o komunizmie z książek Marksa, o praktyce stalinizmu nie wiedzieli.


Który wiedział tyle o robotnikach tyle co ja o fizyce /o/
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Cytat:
marzyli o komunizmie z książek Marksa, o praktyce stalinizmu nie wiedzieli.


Który wiedział tyle o robotnikach tyle co ja o fizyce /o/

Jego wujek był właścicielem fabryki Philips w Holandii i autor "Kapitału" w młodości żył na jego garnuszku, ponadto Karolek wg Paula Johnsona nigdy nie był w fabryce i gardził robotnikami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano i dziś byłem w kinie na Katyniu. Film może nie wywarł na mnie kolosalnego wrażenia (choć po zakończeniu filmu, praktycznie wszyscy wychodzili w milczeniu), ale też nie nudziłem się na filmie. Fajnie zagrał Chyra (kolejna supcio rola), Englert i Stenka, dziwiłem się że tak mało w filmie Korzyckiego (wszędzie te grochy! Laughing [tj. Małaszyński]) i Kuby Burskiego (nieśmiertelny Żmijewski). Ot co na razie...
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Ano i dziś byłem w kinie na Katyniu. Film może nie wywarł na mnie kolosalnego wrażenia (choć po zakończeniu filmu, praktycznie wszyscy wychodzili w milczeniu), ale też nie nudziłem się na filmie. Fajnie zagrał Chyra (kolejna supcio rola), Englert i Stenka, dziwiłem się że tak mało w filmie Korzyckiego (wszędzie te grochy! Laughing [tj. Małaszyński]) i Kuby Burskiego (nieśmiertelny Żmijewski). Ot co na razie...


zgadzam sie, szczególnie z wychodzeniem w milczeniu z kina. Byłem wczoraj Wink
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje watliwosci budzi takie ostre stwierdzenie : osadzic komunistow, sadzic wyroki wydawac, moze wywiezc do lasy i rozstrzelac? Wydaje mi sie ze jesli chcemy sie roznic od zbrodniarzy to wlasnie nie powinnismy przykladac do wszystkich jednej miarki i karac bezlitosnie - jestes komunista/socjalista to pod mur. Bo czym to sie rozni od jestes intektualista , Zydem, homoseksualista to pod mur? Inna kategoria selekcji tylko.

Akurat co to zbrodni w Katyniu to mam tez taka watpliwosc, ze jency tamtejsi to zolnierze byli, a wiec osoby, ktore podejmowaly ryzyko smierci z definicji. Tam akurat nie wywieziono niewinnych dzieci, ciezarnych kobiet i pokojowych lekrzy tylko zolnierzy. Nie oznacza to, ze komunisci spod znaku Armii Czerwonej nie mordowali tychze, ale akurat nie w Katyniu. To jednak czyni pewna roznice. W pewnym sensie zolnierze sami decyduja o duzym ryzyku wlasnego zgonu.

A czy to tak zle, ze ludzie dzis nie przejmuja sie ty co bylo wtedy? Moze i to naturalne, to swiadczy o tym ze te czasy sa skonczone, zamkniete. Ludzie chca patrzec w przyszlosc i nie ma sie co oburzac, ze tak jest. Czy ktos dzis rozpacza z powodu wojen krzyzowych? nie i nikt z tego powodu wyrzutow nie czyni. I wiele osob znak krzyza nosi choc nie wszyscy ci co go nosili postepowali zgodnie z idealami chrzescijanstwa.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vessena napisał:

Akurat co to zbrodni w Katyniu to mam tez taka watpliwosc, ze jency tamtejsi to zolnierze byli, a wiec osoby, ktore podejmowaly ryzyko smierci z definicji(...)W pewnym sensie zolnierze sami decyduja o duzym ryzyku wlasnego zgonu(...)

no niebardzo bo w naszym kraju jeśli jesteś facetem musisz zapierdalać do woja. Nawet Ci którzy dadzą w łape bądź na prawde nie nadają sie do armii i tak w czasie wojny są zaciągani do niej i zapewne w latach 30-40-tych było podobnie więc sami nie decydują...
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej ale tam byli oficerzy a ci z lapanki to raczej nie sa.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zolnierz liczy sie ze smiercia na polu walki lub w wyniku odniesionych ran. Watpie ,zeby ktorykolwiek oficer polski moglby pomyslec o strzale w tyl glowy w lesie katynskim. Przeciez sie mowi ze zostali zabici w haniebny sposob ,uragajacy czci oficerskiej. Dlatego ta zbrodnia jest wyjatkowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vessena napisał:
Czy ktos dzis rozpacza z powodu wojen krzyzowych?

Co za porównanie... Przecież konsekwencje Katynia odczuwane są do dziś, po dziś dzień nie odbudowaliśmy jeszcze tej elity, która przestała istnieć podczas II wojny światowej. Wojny krzyżowe to pożółkła i niedotycząca już nikogo karta historii.

Ogółem, Katyń był ciosem w głowę organizmu polskiego. Elity przywódcze zostały wymordowane, element antyradziecki zlikwidowany, więc łatwiej było "osiodłać krowę", jak określał wprowadzenie komunizmu w Polsce Stalin.

Plus tragedia rodzin, które straciły mężów, ojców, synów itd.

vessena napisał:
Moje watliwosci budzi takie ostre stwierdzenie : osadzic komunistow, sadzic wyroki wydawac, moze wywiezc do lasy i rozstrzelac? Wydaje mi sie ze jesli chcemy sie roznic od zbrodniarzy to wlasnie nie powinnismy przykladac do wszystkich jednej miarki i karac bezlitosnie - jestes komunista/socjalista to pod mur.

Sąd powinien dotyczyć zbrodni, a nie tego, pod jakimi hasłami została czyniona. Komunizm to taki sam shit jak nazizm i tak samo zasługuje na osądzenie.

Qnegunda napisał:
Nie chodziło mi rzecz jasna o same zbrodnie, tylko ustrój, ogół sytuacji. A napisałam to dlatego, że wydało mi się, iż momentami PRL czy II wojna światowa są nadmiernie demonizowane. Przecież nawet wówczas ludzie potrafili się z tego śmiać - to też jest sposób na przetrwanie (i na uniknięcie pretensjonalnego patosu)

Ok, zgoda, ale niech śmieją się z tego ci, którzy to przeżyli. Bo my chyba nie mamy nic do gadania. Poza tym, nie wiem, jak można jeszcze bardziej zdemonizować drugą wojnę, to była katastrofa i apokalipsa niemalże.
A jeżeli na tym forum panuje przekonanie, że PRL może krytykować tylko osoba, która go pamięta, to niech tak samo będzie z żartowaniem z tego ustroju.

szymek_dymek napisał:
Cytat:
Czyli co, mam podejść z jajem do śmierci Popiełuszki (...) ?



Czemu nie? Człowiek jak każdy inny, vide: pilot roztrzaskanego samolotu.

A czy ktoś podszedł z jajem do śmierci pilota? Czy w ogóle może być zabawne? I nie róbmy sobie jaj, zabójstwo Popiełuszki miało być ciosem w miliony, to nie była zwykła śmierć zwykłego człowieka, to było uderzenie w społeczeństwo. Znajdź mi tutaj miejsce do żartu Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek