FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
rock n' roll vs. progres rock
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Całym sercem jestem z :P :
rock n' rollowymi luzakami
53%
 53%  [ 26 ]
fanami progres rocka (pink n' floydowymi luzakami)
46%
 46%  [ 23 ]
Wszystkich Głosów : 49

Autor Wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu sądzi, że Portnoy jest połączeniem Pearta i Ulricha.

Dream Theater jest podobny do Yes czy Rush nie tylko ze względu na podejście do kompozycji, ale... także ze względu na motywy, które są WYRAŹNIE inspirowane tymi zespołami. A Change of Seasons, solówka klawiszowa z 10:56 - przecież to jest Wakeman i fragment jego solo z Close To The Edge. A początek Solitary Shell? Nic innego jak And You And I. A perkusja przy solówce Petrucciego z About To Crash? Bruford z tego samego utworu. A ile w całym About To Crash słychać Tom Sawyer Rush? Czy Lifting Shadows Off A Dream to nie ewidentny Red Barchetta? Czy Overture z Six Degrees of Inner Turbulence nie przypomina tematu z płyty The Myths and Legends of King Arthur and the Knights of the Round Table Wakemana?

Kilka prostych przykładów z Yes i Rush. Zresztą, warto przeczytać tekst Full Circle - można sprawdzić, które zespoły Panowie z Dream Theater lubią.
Metallikę, Iron Maiden, Slayer czy Megadeth - również, jak najbardziej.
Lukas napisał:
Ja wcale nie umniejszam wartości Dream Theater , napisałem tylko , że nie może służyć jako podręcznikowy przykład progressive rocka .

Ja uważam, że Dream Theater jest niezłą ciekawostką muzyczną, o ile zna się chociaż trochę dokonania Yes, Rush, Pink Floyd czy Marillion. Łączy w sobie elementy bardzo wielu kapel, a skoro już dla mnie gratką jest "odnajdywanie" w nim innych zespołów, to jak wielką przyjemnością musi być dla kogoś, kto progresję zna bardzo dobrze...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek