FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Frank Zappa

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie jest wasze zdanie
uwielbiam
30%
 30%  [ 6 ]
lubię
35%
 35%  [ 7 ]
taki sobie
15%
 15%  [ 3 ]
nie lubię
5%
 5%  [ 1 ]
nienawidzę
0%
 0%  [ 0 ]
To Sinatra miał pseudonim??
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 7:43 pm    Temat postu: Frank Zappa Odpowiedz z cytatem

Właściwie to Frank Vincent Zappa Jr. Co sądzicie o tym nietuzinkowym gitarzyście?? Kolejny znakomity instrumentalista który brzmieniowo i artykulacyjnie zbliżył się do Hendrixa. Był także dobrym wokalistą. Dopiero zagłębiam się w twórczość tego artysty. To w jego zespole pierwsze kroki jako gitarzysta stawiał Stevie Vai. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tak na rozgrzewkę.
http://youtube.com/watch?v=2R1dhW42Yoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba troche mylnie interpretujesz tworczosc Franka Zappy - ten czlowiek byl przede wszystkim satyrykiem. Ogolnie bardzo lubie, echa jego tworczosci slychac wyraznie na pierwszych plytach Vai'a. Genialne teksty, spore mozliwosci parodystyczne. Cos jak Monthy Python, tyle ze stricte muzyczny.

Ciekawostka: jego corka ma na imie Moon Unit Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Chyba troche mylnie interpretujesz tworczosc Franka Zappy - ten czlowiek byl przede wszystkim satyrykiem. Ogolnie bardzo lubie, echa jego tworczosci slychac wyraznie na pierwszych plytach Vai'a. Genialne teksty, spore mozliwosci parodystyczne. Cos jak Monthy Python, tyle ze stricte muzyczny.

Ciekawostka: jego corka ma na imie Moon Unit Wink

Bo ja przede wszystkim staram się go oceniać jako gitarzystę. Na ocenianie treści jeszcze przyjdzie czas. Będe musiał gdzieś znaleść teksty. Bo z tłumaczeniem "na bieżąco" jest u mnie kiepsko. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*DELETED*
_________________
There Must Be More To Life Than This


Ostatnio zmieniony przez Mariusz dnia Czw Sty 03, 2008 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam prawie w ogole, słyszałem Schody do nieba w jego wykonaniu Smile Ale tak naprawde, co wstyd przyznać kojarzy mi się tylko ze wzmianką w Smoke on The Water
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twórczości Zappy nie znam w ogóle, ale w sumie muszę być mu wdzięczny za jedno - pozwolił on zaistnieć Alice Cooper Band Wink. A ma to także swoją historyjkę.

Dawno, dawno temu Alice Cooper dawał koncert w klubie The Cheetah w Venice. Szło im tak wspaniale, że po 10 minutach klub opustoszał. Ale zespół zauważył manager Shep Gordon, który stwierdził, że negatywne oddziaływanie zespołu można wykorzystać bardziej pozytywnie. Skontaktował ich z Frankiem Zappą, który szukał jakiegoś zespołu, który podpisałby kontrakt z jego wytwórnią (Straight Records). Zappa powiedział zespołowi, żeby wpadli na siódmą. Alice Cooper mylnie odczytali intencje Franka, myśląc, że mają być o siódmej rano. Obudzony Zappa, stwierdził, ze zespół, który chce grać psychodelicznego rocka o siódmej rano musi być wyjątkowy, więc podpisał z chłopakami kontrakt na trzy płyty (bez wcześniejszych przesłuchań)...eh, znowu knocę średnio na temat Wink.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ciekawe! Jestem jednak ciekaw, co by się stało gdyby przyszli na przesłuchanie wieczorem... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie cierpię amerykańskiej muzyki... i dlatego uwielbiam Franka Zappę. Razz Ten człowiek tak niesamowicie parodiował ją jak nikt. Cała jego twórczość - tekst, brzmienie, wykonanie - to genialnie przemyślane obnażenie pustki amerykańskiego mitu, amerykańskiej muzyki i amerykańskiego stylu. Wszystko to jest chyba (bo całej jego twórczości nie znam) najlepiej widoczne w "Don't Eat The Yellow Snow" i "Sheik Yerbouti". Tekst z piosenki z tej ostatniej płyty:
"Oh God I am the American dream
I do not think I'm too extreme
An' I'm a handsome sonofabitch
I'm gonna get a good job 'n be real rich" Laughing
A sposób, w jaki Frank to zaśpiewał przy akompaniamencie wesołej melodyjki z patetycznych amerykańskich filmów z lat 60.! Cudo!

Ale chociaż rzeczywiście Mr. Zappa nieźle grał na gitarze i bawił się wymyślaniem nowych efektów, to nie postawiłbym go na równi z największymi mistrzami, takimi jak choćby ów Jimi Hendrix.
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko jeden utwór. "Bobby Brown" albo coś w tym rodzaju Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nathula



Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 60
Skąd: z wielkiej Polski

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko, wcześniej już wspomniane, "Don't Eat The Yellow Snow". Nie zgłębiałam się bardziej w jego twórczość, więc nie czuję się uprawniona do oceny jego muzyki.
_________________
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could
ever be
Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mikikakak



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 210
Skąd: Kovary

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 6:27 pm    Temat postu: Frank Zappa Odpowiedz z cytatem

Jako gitarzysta - fantastyczny.
Jako satyryk - genialny.
Słuchanie Zappy bez znajomości tekstu to tak jak słuchanie czegokolwiek przez jeden głośnik.
Jego pierwszy utwór, jaki poznałem, to Don't Eat the Yellow Snow, potem był Bobby Brown i Stairway to Heaven (najlepsze wykonanie STH jakie słyszałem, poza oczywiście oryginalnym), potem Catholic Girls i... zakochałem się w jego twórczości. Naprawdę polecam, jak ktoś poczyje się zawiedziony, może mnie zabić. Jakby ktoś chciał, to podaję adres.
3 kibel na dworcu Wiktoria, za rurami z ciepłą wodą.
_________________
Jeszcze raz bardzo pana przepraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maciej3



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 198

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Oh God I am the american dream
With a spindle up my butt till it makes me scream
An I'll do anything to get ahead
I lay awake nights sayin, thank you, Fred!
Oh god, oh god, Im so fantastic!
Thanks to Freddie, Im a sexual spastic"
utwór: Bobby Brown Goes Down

Myślicie, że to przypadkowo czy chodzi tu może o Mercurego? Twisted Evil
W ogóle "spastic" znaczy tyle co niedołęga, łamaga...coś w ten deseń?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie znalazłem temat to się rozpiszę. Uwielbiam Franka, najprawdopodobniej mój ulubiony muzyk wszechczasów. Wspaniały kabareciarz, niesamowity gitarzysta ( przykładem cała płyta "Shut Up 'n Play Yer Guitar" czy późniejsze "Guitar"). Ale ten czlowiek był przede wszystkim chyba najlepszym XX-wiecznym kompozytorem. I juz nie ubierajmy muzyki w gatunki. Czy to jazz, czy to klasyka, czy to progresyw. Swój geniusz kompozytorski Zappa pokazał chociażby na "Waka/Jawaka". O "Hot Rats" wspominał nie będę, bo dla mnie to jest najlepsza płyta jaka kiedykolwiek powstała (wybaczcie Crimsoni, wybaczcie Purple). Samo Willie the Pimp: Beefheart wchodzi na wyżyny wokalne, bas chodzi nieprawdopodobnie, a Zappa pokazuje kim jest jako gitarzysta: Mistrzem.
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek