FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kiedy dźwięk zwalnia zwieracze - muzyka a groza
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:37 pm    Temat postu: Kiedy dźwięk zwalnia zwieracze - muzyka a groza Odpowiedz z cytatem

Jako zapalony meloman, a jednocześnie miłośnik horroru, postanowiłem w tym temacie zjednoczyć obie swoje pasje Smile
Macie kawałki/albumy/wykonawców, których słuchanie wywołuje w was lęk, niepokój albo choć dreszcz, który przebiega po plecach jak stadko pcheł? Podzielcie się tymi doświadczeniami, chętnie zapoznam coś nowego z tak klimatycznych dokonań.

Jeżeli o mnie chodzi, to istnieje kilku artystów, którzy potrafią wzbudzić we mnie ciary i drżenie łydek. Na pewno Hrsta, z którą zapoznałem się dzięki rekomendacji Dagi - atmosfera tej muzyki jest doprawdy wspaniała. Raz autentycznie bałem się, spacerując po nocy z Dead Can Dance na uszach - był to rodzaj tego kosmicznego niepokoju, który jeszcze długo później nie daje zasnąć. Niektóre kawałki Theriona są wyborne, Sunn O))) męczy i przytłacza - zresztą, możnaby tak długo wymieniać. Na pewno XIII. Stoleti - dosłowne teksty w czeskim języku brzmią wręcz groteskowo i niepokojąco. Z pojedynczych kawałków - nie wiem dlaczego, 'Bang Bang' Nancy Sinatry prowokuje we mnie przyspieszony puls. Później jeszcze pewnie coś sobie przypomnę.

Nie od rzeczy też jest poruszyć temat ścieżek dźwiękowych do filmów grozy. Macie swoje ulubione? Dla mnie na pewno w ścisłej czołówce znalazłyby się 'Dracula' i 'Dziecko Rosemary' (notabene, obie powstałe przy udziale naszych rodaków).

I ogólnie - czy muzyka właściwie może przestraszyć w oderwaniu od obrazu? Większe wrażenie robi wymowny tekst, czy raczej nastrojowe instrumentarium? Jak duża jest rola ścieżki dźwiękowej w horrorze? Zapraszam do wypowiadania się, polecajcie mi co się da Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lęk to może za dużo powiedziane, ale niepokój i smutek wywołuje we mnie muzyka z serialu Twin Peaks (btw - serial ten jest powtarzany - dziś o 1.30 na TVP2 kolejny odcinek).
To pierwsze skojarzenie; być może będą następne...
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W horrorze wymiata muzyka klasyczna i rzeczy typu gregoriański chór... Dziecko Rosemary, Omen, Piątek 13-stego, Egzorcysta, Dzieci Kukurydzy... Co do muzyki "normalnej", Utwór Black Sabbath, zespolu Black Sabbath, pochodzący z debiutu tejże grupy, czyli Black Sabbath Wink Wiecej nie pamietam... Może sobie przypomne
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alice Cooper:
- Pick Up The Bones -> najlepsze określenie to chyba tragiballada, ponure, przygnębiające, a refren traktowąłbym jako krzyk rozpaczy. Pieśń napisana po obejrzeniu relacji z Kosowa (na CNN), kiedy to jakiś człowiek stał pośród szczątków swoich bliskich...
- Years Ago/Steven/Awakening -> tworzą swoistą całość. W pierwszym z nich podmiot przechodzi przemianę, muzyka to psychodeliczna wersja muzyczki karuzeli w lunaparku. W tle słychać różne głosy, w pewnym momencie dziecinny wokal (występuje przez cały utwór) miesza się z głosem męskim, słychać nawoływanie kobiety. W drugim utworze facet walczy ze swoją podświadomością. Pierwsza i druga zwrotka opowiada o tym jak to podmiot nie chciałby zabić swojej ofiary (w tle klawisze i bas), następnie pompatyczny refren, gdy podmiot słyszy głosy wzywające jego imię, następnie przydługie solo i trzecia zwrotka, w której morderca stwierdza, że śmierć jego ofiary to wola Boża. Potem jeszcze kilka "Stevenów" i utwór się kończy. Trzeci zaś utwór ma miejsce po dokonaniu zabójstwa. Podmiot budzi się w piwnic, nic nie pamięta, zaczyna szukać swojej żony, aż w końcu uświadamia sobie, że ją zabił...i by śmieszniej było, to sprawiło, że poczuł się jak mężczyzna. Słowem - świetny, klimatyczny segment!
Laibah - To The New Light -> mroczny głos, mroczna perkusja, ciągle ten sam rytm...wkręca się w głowę
JCSuperstar - Crucifixion -> po prostu...dobra produkcja robi wrażenie, choć wbijane gwoździe mogłyby brzmieć bardziej "soczyście"

Tyle.

EDIT:
This House Is Haunted jak najbardziej Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!


Ostatnio zmieniony przez mike dnia Sob Maj 19, 2007 11:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alice Cooper - This House Is Haunted (tytuł mówi sam za siebie)
King Diamond - Voodoo (cała płyta) - autentycznie słuchając tej płyty odczuwałem niepokój , było to bardzo dziwne uczucie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dreszcz, o tak.
Szczególnie jeżeli chodzi o Doorsów i Kaczmarskiego. Ale to raczej nie tyle lęk, co po prostu ogromny, ogromny zachwyt. Wręcz czuję, że stoi on obok i charczy mi w uszy swoje słowa.
Lęk. Hm. Cradle of Filth o 24 ;d
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
A poza tym krzyk i urwany dzwięk w koncoweczce 'Finally Free' DT.

To raz (choć to tylko krótki moment). Z samego utworu jeszcze może scena morderstwa, zaczynająca się dokładnie w momencie 4:00.
Ten sam zespół, ta sama płyta - outro na pianinie w One Last Time.
Z Dream Theater może jeszcze niektóre fragmenty In The Name Of God (zwłaszcza to wyciszenie z pianinem w tle).

Ale przede wszystkim... Szymku, polecam Ci Morte Macabre. To są rockowe przebóki utworów pochodzących z horrorów lat 70. Do tego dwa utwory premierowe - również niepokojące. Płyta nazywa się Symphonic Holocaust - zaiste wymowny tytuł. Na Forum polecałem już nie raz. Chociaż myślę, że z szukaniem utworów w internecie możesz się trochę pomęczyć...

Nie trzeba daleko szukać. Made In Heaven - Track 13. Naprawdę radzę przesłuchać sobie tego w całości. Gdy słuchałem tego po raz pierwszy, sam w ciemnym pokoju, po północy, wszyscy spali, po prostu sikałem w majty tak samo, jak to kiedyś miałem obsesję na punkcie UFO.
A i z tej płyty niepokój rozwija się w It's A Beautiful Day (reprise).

Zostały jeszcze niektóre space-rockowe utwory Floydów, takie jak Set The Controls For The Heart Of The Sun czy może Careful With That Axe Eugene.

Dead Can Dance uważam za smutne i przygnębiające - budzące lęk raczej nie. Chociaż fakt, iż sporo zależy od okoliczności...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się dwa skojarzenia na tą porę przypomniały.

Mianowicie Wind up-toy Coopera, ta muzyczka z zabawki dziecięcej naprawdę może przerazić, za równo na początku jak i na końcu.
Drugiej piosenki znam tylko wykonawcę, HIM i w jednym utworze na początku jest grana taka muzyka cmentara na organach. Po prostu miód, czy raczej koszmar ^^
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Careful With That Axe, Eugene live z Ummagummy. Zawał. Cool Niektóre improwizacje King Crimson tez są dobre pod tym względem. Poza tym wymienione Finally Free DT - moja siostra się tego strasznie boi. ;P
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykorzystałem kiedyś w przedstawieniu plenerowym (cz. II Dziadów), które zaproponowaliśmy wraz z uczniami. Lasek, pałacyk, mgła, jesień, dziwnie przebrani aktorzy i muzyka. Było chyba nieźle, bo niejednokrotnie widziano panie podskakujące z przerażenia podczas najsmakowitszych fragmentów muzycznych. Wykorzystałem kawałki z paru fajnych płyt:
- THRaKaTTaK King Crimson;
- muzyka Bernarda Hermanna do filmu Psychoza Hitchcocka. Same instrumenty smyczkowe, bo reżyser chciał mieć "czarno-biały dźwięk w czarno-białym filmie";
- muzyka Angelo Badalamentiego do serialu Twin Peaks;
- wybrane utwory Planet X.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wam wielkie Smile Przypomniał mi się jeszcze zespolik 'The Misfits' - stara kapela punkowa, która cały czas obraca się w kręgu stylistyki horroru (przy czym jest to raczej kiczowaty film klasy B). Żadnego strachu nie wywołuje oczywiście, ale tematycznie pasuje jak najbardziej Cool

Misiu napisał:
Morte Macabre - Symphonic Holocaust (...) Chociaż myślę, że z szukaniem utworów w internecie możesz się trochę pomęczyć...

Nie doceniasz mnie - już się tam coś ściąga Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Misiu wspomniał o Morte Macabre, to koniecznie należy wymienić Anekdoten - zespół, którego niektórzy muzycy współtworzą Morte Macabre. Anekdoten to takie nieco uwspółcześnione granie w duchu starego King Crimson.
Niektóre okładki też mają w odpowiednim klimacie:


_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzyka która najbardziej trzymała mnie w napięciu i sprawiała że się czułem jak u wrót piekła to z pewnością takie płyty jak Venom - Black Metal tudzież Welcome To Hell albo Slayer - Show No Mercy i Hell Awaits. Teksty na tych płytach to istny grzech, bardzo plugawe, bardzo satanistyczne, do tego płyty są stare więc to prymitywne brzmienie jak na nasze czasy dodaje jeszcze takiego smaczku. Muzyka wykonywana przez muzyków ma coś takiego w sobie niepokojącego. Naprawdę jak się tego słucha to ma się autentyczne wrażenie że się obcuje z czymś grzesznym dla nie których arcy przerażającym!
Przy tej muzyce człowiek nie ma relaksu, to jest jak obcowanie z herezją Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj... no myślę, że Careful With This Axe, Eugene z Ummagummy wymiata... Ciary mam też przy Echoes tego samego zespołu, ale nie wiem, czy to z lęku... Czasem wymiękam przy tym powtarzającym się na "Ciemnej stronie księżyca" śmiechu... Co jeszcze... "Is there anybody out there?", momenty w "Mother", "Goodbay cruel world"... nie wiem czy przeraża, ale wywiera wrażenie "When the tiger broke free" i akustyczne solo w "High hopes"... moment "Can't you see... It all makes perfect sense!" w solowej płycie Watersa...

Spoza Floydów: "Don't Cry" Gunsów, tychże intro do "Chinesse Democracy", te "Trapped inside this Octavarium" w "Octavarium" Dream Theater i kilka chwil z SFaM...
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, Szymku, że przesłuchałeś Morte Macabre (choć widzę również, że najlepszego, tytułowego utworu jeszcze nie zdążyłeś).
Jak, podoba się? Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu, wyborne! Smile Dziękuję za trafną rekomendację, dokładnie o coś takiego mi chodziło Cool

Na pierwszy rzut małżowiny szczególnie ujęło mnie 'Lullaby', za którym w oryginale przepadam... ("ja jestem umysł ścisły" Wink ). Ta wersja w niczym nie ustępuje pierwowzorowi, a jest nieco podrasowana instrumentalnie. Pozostałe kawałki też klimatyczne i właśnie robią mi za - notabene bardzo trafny - soundtrack do Hohenstaufów Confused Arrow Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Mogę tego gdzieś posłuchać dlużej niż na to pozwala last.fm? Razz (30 sekund)


Tak, w moim raciborskim mieszkanku Twisted Evil A potem zapodamy sobie po drinku i nastawię gramofon - niech leci Barry White Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że przypadło Ci do gustu.
Lullaby ma faktycznie niesamowity klimat, tak samo jak Threats Of Stark Reality czy wyraźnie inspirowane King Crimson Apoteosi del Misterio.

Swoją drogą, Radek wspominał o wykorzystaniu klimatycznej muzyki w sztuce wystawianej na scenie. Niedawno dostałem zadanie urozmaicenia przedstawienia mojej klasy na 13. Teatrach Angielskich o ten, ważny według mnie, szczegół. Przy wejściu Śmierci, wykorzystałem właśnie początek utworu Symphonic Holocaust - moim zdaniem pasował świetnie, nawet jeśli nasi 'aktorzy' zdecydowanie mogli zagrać lepiej.

Zresztą, sami zobaczcie, jak chcecie: http://video.google.pl/videoplay?docid=159696853814292128&hl=pl

Stoję koło odtwarzacza i odtwarzam im te fragmenciki, jednak na szczęście Pan Kamerzysta (czyli świetny Pan Benedykt Nieszporek Cool ) mnie nie uchwycił. Wink

Offtop tylko w połowie, bo to przedstawienie też ma w sobie trochę grozy. Laughing
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 161
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Lily of the valley"]Lęk to może za dużo powiedziane, ale niepokój i smutek wywołuje we mnie muzyka z serialu Twin Peaks

Mam identyczne skojarzenia co do tego serialu ,specyficzna piosenka wprowadzająca nute smutku .

" Szczęki " Laughing każdy pewnie pamieta napływającego rekina i wiadome tego skutki ! - teraz mnie to śmieszy oczywiscie .

Jak na razie to tyle !
_________________
It's A Kind Of Magic ...................


Życie jest piekne gdy żyć sie umie,lecz nie każdy sens życia rozumie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byłem mały to miałem stracha na muzyczce z serialu "Czynnik PSI" czy jakoś tak.

Ale i tak z wielką chęcią tego motywu słuchałem.

Natomiast, dla kontrastu chyba, Dan Aykroyd był śmiesznie poważny, tee hee.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=28TeUbYvXS0

Poczekajcie sobie aż wejdzie chórek...jakbym coś takiego usłyszał w ciemnej uliczce dostałbym chyba zawału

Te dęciaki też nie są zbyt wesołe
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, mam coś takiego, jak słucham instrumentali DM, a zwłaszcza Pimpf, Memphisto, Stjarna czy Christmas Island...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Le_mmor, świetny ten kawałek Smile Uwielbiam taki groteskowy, straszno-śmieszny klimacik (vide: Alice Cooper). Ale refren rzeczywiście za wesolutki Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki oto "teledysk" do "Into the Night" (soundtrack z serialu Twin Peaks, muzyka: Angelo Badalamenti; śpiew: Julee Cruise) znalazłam na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=uFIpBr-7NCw

smutek i lęk...
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem o wymienieniu utworu, który uważam za jeden z najgenialniejszych fragmentów muzycznych wszechczasów.

Edward Grieg - 'W grocie Króla Gór'. Obecnie wyeksploatowany przez popkulturę do granic wytrzymałości żołądka na zgagę, ale popularność nie powinna przynosić ujmy prawdziwemu arcydziełu. Jeszcze zanim wiedziałem o czym ten podkład dokładnie traktuje, sam wyimaginowałem sobie scenę żywcem z Ibsena! To się nazywa geniusz - malować dźwiękiem i kreować światy w wyobraźni słuchacza.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek