FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Michael Jackson (1958-2009)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tadzik



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 109

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 5:57 pm    Temat postu: Michael Jackson (1958-2009) Odpowiedz z cytatem

Co o nim sądzicie. Chciałbym aby w temacie nie były poruszane kwestie dotyczące zmiany karnacji ,molestowania itp. Skupmy się jedynie na samej muzyce ,wokalu itp podobnie jak w przypadku Freddiego w niektórych tematach np. w dziale recenzje poszczególnych płyt.
Dla mnie Michael Jackson jak pisałem w temacie w dziale Oqólne gdyby posiadał moc głosu Freddiego i jego barwe prawdopodobnie śpiewałby bardzo podobnie ,śpiewa manierycznie podobnie jak Mercury.
Podzielam opinie wielu ludzi : król popu , inowator jeżeli chodzi o kreacje sceniczną , taniec podobnie jak Freddie. Jedyny niepowtarzalny styl którego był prekursorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesujący jest motyw zmiany karnacji - zastanawiam się, co go do tego "de facto" skłoniło? Potępiam z kolei niezdrową skłonność do molestowania nieletnich Twisted Evil

Ale do rzeczy Mr. Green Nie jestem jakimś wielkim fanem, ale ogólnie rzecz biorąc - szanuję. Takiego popu mógłbym z przyjemnością słuchać w dużych ilościach. Maniera wokalna z gatunku tych, które mi odpowiadają (tj. wysoka, czysta, eee... zmysłowa). Choregorafia i inne takie mnie nie przekonują, ale np. klipom nie sposób odmówić konceptu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Potępiam z kolei niezdrową skłonność do molestowania nieletnich Twisted Evil


A udowodniono mu coś? Very Happy

A tak w ogóle, to bardzo lubię Jacksona. I wielkim sentymentem darzę jego budapeszteński koncert sprzed jedenastu lat - była to pierwsza wielka muzyczna impreza, w jakiej miałem okazję wziąć udział Smile
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
szymek_dymek napisał:
Potępiam z kolei niezdrową skłonność do molestowania nieletnich Twisted Evil

A udowodniono mu coś? Very Happy


Nie - i właśnie dlatego uważam to za niezdrowe Mr. Green Gdyby się z tym nie krył, to byłby wręcz moim idolem
Twisted Evil Arrow Wink Laughing

Swoją drogą, przypomina mi się świetny motyw z alternatywnego pamiętnika Freddie'go (by Fatty) o zdjęciach gołych dzieciaków znalezionych w łazience Jacksona Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadzik



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 109

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klip "Thriller" absolutny majstersztyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Swoją drogą, przypomina mi się świetny motyw z alternatywnego pamiętnika Freddie'go (by Fatty) o zdjęciach gołych dzieciaków znalezionych w łazience Jacksona Laughing


Oraz o uciekających z posiadłości nagich postaciach... Very Happy
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musze powiedziec, ze sa kawalki, ktore bardzo lubie... do nich naleza przede wszystkim give in to me (slash!), remember the time, black or white (hmm slash!) , man in the mirror, smooth criminal, beat it, billy jean, dirty diana, they don't care about us, thriller, bad... czyli te w sumie najbardziej znane... + fajna wersja ain't no sunshine nagrana jeszcze chyba przed rozpoczeciem kariery solowej... ale poza tymi wielkimi hitami (wymienionymi i jeszcze paroma innymi, ktore w wiekszosci tez lubie, ale juz nie tak bardzo) wlasciwie nic nie znam, bo i nigdy mnie nie ciagnelo, zeby sobie kupic jakakolwiek cala plyte...

edit: w ankiecie nie zaznaczylem nic, bo nie ma odpowiedzi, ktora by odpowiadala mojemu stosunkowi do tego pana
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here


Ostatnio zmieniony przez Bizon dnia Sro Maj 16, 2007 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A słucham pana ^^

Choć znam te największe hity (króluje u mnie Beat It ^^), to mimo wszystko szanuję jego twórczość. Ostatnio się stoczył, ale nie stracił u mnie na tym (skoro mu nie udowodniono...).
Ogólnie to na pewno numero uno z popu dla mnie ^^


Bożesz... Jakie rozbudowane wypowiedzi dziś stwarzam xD (jak zwykle zreszt xD)
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie posluchac i to bardzo.Plyty"Off The Wall","Thriller","Bad","Dangerous"sa swietne.Jesli chodzi o plyte "History"tez jest fajna,ciekawe polączenie najwiekszych przebojow i premierowych utworow(szczegolnie lubie"Scream","Earth Song"i "Stranger
In Moscow")Co do plyt "Blood On The Dance Floor" i "Invicible",moze nie sa tak dobre jak te wyzej wymienione aczkolwiek bardzo fajnie sie ich slucha.


Ostatnio zmieniony przez Sebastian pce dnia Czw Maj 17, 2007 12:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michael 1979 - 1991 to kult - ani wcześniej i ani później jak dla mnie ... Chyba , że kiedys jeszcze jakimś rewelacyjnym albumem nas zaskoczy , ale jak narazie nic sie na to nie zapowiada Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No profesjonalista. Ten pan znaczy. Nie kręci mnie za bardzo jego muzyka, ale trzeba przyznac, że w swoim gatunku jest świetny, podobny stosunek mam do Georga Michaela... No i koci głos ma.
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatdoul napisał:
No profesjonalista. Ten pan znaczy.

Przez chwilę myślałam, że mówisz o Tadziku xD

Co do mojego stosunku do MJ: ni ziębi, ni grzeje, w sumie można do jego muzyki od czasu do czasu poskakać i równocześnie z jego muzyki od czasu do czasu pośmiać się. Znam baaaaardzo pobieżnie. A teledyski miał wyczepiste, iście brunonowe.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobne zdanie jak Lukasa:lata 1979-91(no właściwie 96) to świetny Michael z popem na naprawdę dobrym poziomie i z warunkami wokalnymi(State of shock:).
Ulubione utwory:Beat it,Billie jean,Smooth criminal ,Black or white,They don't care about us i Can you feel it z The Jacksons.
Aż szkoda,że po płycie History to już równia pochyła...
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie, jako wkład do muzyki, ma rispect.
Muzykę w latach 80 tworzył całkiem niezłą. Potem coś się skrzaczyło i Michael został synonimem kiczu i zboczenia.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie oddałam głosu,bo nie ma opcji "lubię" a na taką bym kliknęła.
Lubię go jako artystę,piosenkarza.
Ma dobry głos.Piosenki super.
(A co się tyczy miłości do dzieci to się nie będę wypowiadać bo szkoda słów... Confused )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagaciarz napisał:
Podobne zdanie jak Lukasa:lata 1979-91(no właściwie 96) to świetny Michael z popem na naprawdę dobrym poziomie i z warunkami wokalnymi(State of shock:).
Ulubione utwory:Beat it,Billie jean,Smooth criminal ,Black or white,They don't care about us i Can you feel it z The Jacksons.
Aż szkoda,że po płycie History to już równia pochyła...


mi się history nie podoba bardzo , oprócz "You Are Not Alone" w teledysku pojawiła się córka Elvis'a ... a już w ogole pomysł łączenia studyjnego albumu z greatest hits w jednym boxie jest dla mnie zupełnie nie trafiony . Tylko po to , żeby wydębić więcej kasy od fanów Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankieta zmodyfikowana;

- skrócenie opcji pierwszej
- dodana opcja "lubię" kosztem powtarzającej się opcji neutralnej


***

"Beat it", uch, świetny riff, jak na gwiazdę pop (szczególnie zajebiście brzmiał w wykonaniu Metallici Wink ). Kompletnie nie interesuje mnie jego życie prywatne, co wyrabiał w tej swojej Nibylandii, ale nie mam nic przeciwko muzyce, którą stworzył, a wielu piosenek świetnie się słucha, ale im dalej w swojej karierze, tym mniej interesujące utwory. Chyba ostatnim takim dziełem, którym może się pochwalić jest "Earth song". Ponadto, czy tylko ja słyszę podobieństwo w "You are not alone" Michaela i "I believe I can fly" R. Kelly? Tee hee.
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Czw Maj 17, 2007 12:01 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. "lubię" zostało kliknięte Razz Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubiłem go bardzo kiedyś, jednak potem obniżył loty...Co do słynnej sprawy o molestowanie, to nie wypowiadam się...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tadzik



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 109

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co zmieniliscie ankiete ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 161
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys słuchałam częściej , super głos , super muzyka ! Szkoda ,że teraz słychac o nim tylko w świetle afer itd , Podpisuje sie pod tym co napisał Corax -nie interesuje mnie jego życie prywatne a tylko twórczośc artystyczna ! ..... no i duet z Freediem Smile
_________________
It's A Kind Of Magic ...................


Życie jest piekne gdy żyć sie umie,lecz nie każdy sens życia rozumie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 3:10 pm    Temat postu: Re: Michael Jackson Odpowiedz z cytatem

Tadzik napisał:

Dla mnie Michael Jackson jak pisałem w temacie w dziale Oqólne gdyby posiadał moc głosu Freddiego i jego barwe prawdopodobnie śpiewałby bardzo podobnie


Tadziku, z najwyższą uwagą obserwuję Twoje poczynania, ale to jedno zdanie zasługuje na szczególną troskę. Przyznaj się, miałeś wtedy, pisząc je nieczyste myśli... takie związane z ssaniem sutków. Twisted Evil


Jackonsa lubie. Liberian Girl, Thriller, Stranger In Moscow. Mniam.
_________________
I know the pieces fit cause I watched them fall away...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnuio troszkę znowu JAcko słucham, bo to idol mego dzieciństwa pierwsza powazna kaseta jaką kupiłam było Bad a nie Domowe przedszkole.
I tak albumy "Off The Wall","Thriller","Bad","Dangerous" mają sporo świetnych kawałków i klipów w tym długa wersje Bad, którą kręcił nie byle kto bo Scorsesie.

Jacko odcisnął wielkie piętno na muzyce lat 80-90.

No i zaśpiewał z Fredem.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tadzik



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 109

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prostu tak uważam ewysz ,nie trudno to wychwycić słuchają Jacksona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciej3



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 198

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szacunek dla tego pana. Kilka dobrych lat temu był moim nr2 zaraz po Queen Very Happy Niech jest jaki jest, ale muzykę tworzył naprawdę świetną. Aż się nie chce wierzyć, że taki artysta mógł upaść na takie dno. Zadłużył się, wiadomo że gdy był na topie miał wielu przyjaciół. Teraz gdy jest właściwie w potrzebie nikt z nich nie wyciągnie rękę. Król muzyki popowej bez dwóch zdań Wink Szkoda, że nie nagrał wspólnej płytki z Mercurym. Zapewne bym ją katował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Michael Jackson to po prostu wielki talent muzyczny. Świadczą o tym płyty, któe wydał. Wbrew pozorom nie jest to wcale "zwyczajny" pop. W jego muzyce można odnaleźć r'n'b, funk, rock, soul i gospel. Jackson ma bardzo charakterystyczną manierę śpiewania, przez co jest od razu rozpoznawalny. Wiem, że dla niektórych jego głos jest nie do zniesienia. W ogóle można Jacksona rozpatrywać jako dość kontrowersyjną postać. Ale dla mnie nie ma to wobec wagi jego muzycznych dokonań jakiegokolwiek sensu. Najlepsza płyta?... Nie będę oryginalny - Thriller. To kwintesencja popu lat 80-tych. Kompozycja tytułowa to obok Black Or White jego największy hit. Niewiele ustępują mu pod tym względem Beat It (ozdobiony krótką, ale bardzo treściwą solówką Eddiego Van Halena) i Billie Jean. Wydana w 1987 roku płyta Bad też jest bardzo dobra. Wyróżniają się utwór tytułowy, Smooth Criminal oraz liryczne Liberian Girl. Dangerous z 1991 r brzmi o wiele bardziej nowocześnie, ma bardziej "podkręconą" sekcję rytmiczną. Nie mniej to również kopalnia świetnych piosenek, że wspomnę chociażby Jam, Heal The World, Who Is It?, Give In To Me, Will You Be There, czy największy przebój w całym dorobku Jacksona Black Or White. Te trzy płyty to doskonale dopełniająca się trylogia, potem niestety zaczął się już powolny acz nieuchronny upadek. Ale dzięki świetnej muzyce i wspaniałym teledyskom Jackson już na trwałe zapisał się w historii muzyki popularnej.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z hitów to jeszcze 'Man In The Mirror' i 'EARTH SONG'
_________________
I know the pieces fit cause I watched them fall away...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki Artysta i profesjonalista na poziomie Freddiego. Jego Albumy to istne perełki muzyki o thrillerze nie wspomnę ;P. Bardzo doceniam to co zrobił dla muzyki pop i w dziedzinie showbiznesu Cool
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek