FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Grunge
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

czy grunge nawiązuje do hard rocka z lat 60 i 70 ?
tak
72%
 72%  [ 21 ]
nie
27%
 27%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrocilem wlasnie z seansu pj20... powiedzialbym, zebyscie poszli obejrzec, ale nie bedziecie mieli okazji, bo seanse tylko dzisiaj po jednym w wybranych miastach. ale kiedys pewnie bedzie dvd. jesli ktos jest fanem pearl jam badz muzyki z seattle w ogole, nie moze tego nie obejrzec. niesamowity dokument, materialy do ktorych sie dokopali po prostu powodują calkowity szczękopad. filmiki nagrywane w takich momentach w historii zespolu, ze fani queen mogą tylko sie zalamac co oferuje w tej kwestii 'nasz' zespol. cudowne. jak pokazali fragmenty koncertow i wywiady z andy woodem, to polowa sali chyba mial łzy w oczach prawie... no i drugi raz chyba w zyciu bylem w kinie na czyms, na czym ludzie zostali do konca, siedząc do samego konca napisów (poza jednym kolesiem ktory wstal i wyszedl i cala sala patrzyla na niego jak na kosmite Very Happy )
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://youtu.be/7t4gxmEO-vk krzyś cornell spiewający i will always love you Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
katebusz



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: centrum

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spodziewałam się kompletnej żenady, ale w sumie wyszło całkiem przyzwoicie. W repertuarze CC juz dawno się odkochałam, ale GOD SAVE HIS VOICE!! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo jestem ślepy,albo nie ma tutaj tematu o Alice In Chains Shocked. W każdym razie dziś mija 10 rocznica śmierci wg mnie najlepszego wokalisty z epoki grunge i mojego top 5 ever, więc Layne'a Stanleya.W sumie wiedziałem o tym wszystkim,ale jednak po przeczytaniu tego artykułu hmmm:http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/najgorszy-bol-na-swiecie,1781141,45.
Alice In Chains to mój ulubiony przedstawiciel tego gatunku i nic tego nie zmieni Razz.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anunaki napisał:
Albo jestem ślepy,albo nie ma tutaj tematu o Alice In Chains Shocked.


http://forum.queen.pl/viewtopic.php?t=3120

Diagnoza: ślepota. Wink Nawet tam pisałeś kiedyś. Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anunaki napisał:
Albo jestem ślepy,albo nie ma tutaj tematu o Alice In Chains Shocked. W każdym razie dziś mija 10 rocznica śmierci wg mnie najlepszego wokalisty z epoki grunge i mojego top 5 ever, więc Layne'a Stanleya.W sumie wiedziałem o tym wszystkim,ale jednak po przeczytaniu tego artykułu hmmm:http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/najgorszy-bol-na-swiecie,1781141,45.
Alice In Chains to mój ulubiony przedstawiciel tego gatunku i nic tego nie zmieni Razz.


O, dzięki za przypomnienie. Tak jestem zawalony robotą ostatnio, że kompletnie nie zwróciłbym na to uwagi. Trzeba będzie jutro zapuścić Dirt. Pod postem mogę podpisać się w 100%. Z tym że u mnie Layne to top3 obok Freddiego i Jeffa Buckleya.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tangerine Dream



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 106
Skąd: Strawberry Fields

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Alicja nie powinna zaliczać się do tego wymyślonego gatunku grunge. Naprawdę już od pierwszej płyty pokazują się z innej strony niż reszta zespołów z Seattle. Moim zdaniem jest w nich więcej z metalu. Ciężkie riffy Jerry'ego, ostry głos Staleya. Ale fakt, że zespół pokochałem i nie mogę się od niego odwrócić. No ale miało być o grungu.

Wg mnie ten gatunek mógł swobodnie funkcjonować do początku lat 90-tych, później stawianie wszystkiego co z Seattle pod tym szyldem było głupotą. Zresztą w późniejszym czasie zespoły podsuwane pod ten gatunek próbowały się wyrwać z tej stylistyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 8:15 pm    Temat postu: Powrót do ogrodu dźwięków – Soundgarden, King Anim Odpowiedz z cytatem

Czwórgłowe bóstwo - zwane nie Światowidem, a grunge’em - po latach podnosi swoją trzecią głowę. A właściwie podniosło dwa lata temu, a teraz raczy nas nową, pierwszą od szesnastu lat studyjną płytą. Soundgarden to powrót pełnoprawny, w oryginalnym składzie i – o ile można tak po latach powiedzieć – w starym brzmieniu.
Przyznam, że ten zespół kręcił mnie mniej niż Pearl Jam, Nirvana czy Alice In Chains. Za mało w jego graniu było rokendrolowej finezji spod znaku Led Zeppelin, za mało swingu, za dużo dość płaskiego metalowego łomotu. To sprawiało, że smakowite w moim odczuciu kąski musiałem wyławiać z całości.
W przypadku nowej płyty nie jest inaczej. Ale – co istotne – nie jest gorzej.
Nie ma mowy o odgrzewanych kotletach. Jeśli macie ochotę, spróbujcie: http://blognroll.blox.pl/2012/11/Powrot-do-ogrodu-dzwiekow-8211-Soundgarden-King.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://issuu.com/rockaxxess/docs/decjan12-13 nowy rock axxess i moje znecanie sie nad dyskografią pearl jam w środku, z ktorym jak zwykle wiekszosc osob nie bedzie sie zgadzala lol
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Larry Lurex



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 86

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 1:57 pm    Temat postu: Mad Season Odpowiedz z cytatem

Do obiegu trafi niedługo reedycja albumu "Above" Mad Season (dla niezorientowanych - projekt w skład którego wchodzili m.in Layne Staley [Alice In Chains], Mike McCready [Pearl Jam] i Barrett Martin [Screaming Trees]. Co ciekawe McCready i Martin poznali się na odwyku, a Staley też miał problem tego typu do końca życia).
W skład reedycji, oprócz jednej z najlepszych grunge'owych płyt wszechczasów, wchodzi kilka niepublikowanych utworów (z tekstami i wokalem Marka Lanegana znanego ze Screaming Trees czy też Queens of the Stone Age) i DVD "Live At The Moore", czyli jeden z niewielu (a może jedyny) zarejestrowany kamerą występ grupy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

futureal napisał:
punk i grunge są dla mnie obce dlatego że ta muzyka buntowała się (punk wręcz walczył) z tym co ja w muzyce kocham,

Lepiej nie można było tego ująć! Do tej dwójki dołożyłbym nu-metal Wink
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek