FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Religia - czyli Jesus Save Us !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Tylko później to tak wygląda, że strachy z dzieciństwa towarzyszą nam mniej lub bardziej w dorosłym życiu.

No terapeuci też pracy potrzebują... Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
Michalzbiku95 napisał:
Mefju254 napisał:

no i żyć w zgodzie z dekalogiem


Wiesz że dekalog nie obowiązuje chrześcijan? Twisted Evil


Pewnie chodzi ci o Prawo Mojżeszowe Wink
Bowiem ono przez tysiące lat zostało przez Żydków tak zmodyfikowane że obecnie nawet oni sami się w nim nie łąpią, wiec i po co Chrześcijanie mieli by go przestrzegać?

Natomiast 10 przykazań? Dlaczego nie - sam Jezus się na nie powoływał Wink


No , ale potem ustanowił dwa najważniejsze o miłości do Boga i bliźniego , a w nich zawiera się wszystko , czyli Dekalog również , prawda? Wink
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Tak czy siak ja osobiście nie wierzę w religię ani Boga która zmusza mnie bym czynił dobro ze strachu, bo inaczej pójdę do piekła czy co tam. Wolę czynić dobro dla samej satysfakcji czynienia dobra.

Nie, teraz raczej lansuje się wersję, że warto czynić dobro, bo za to czekają dobroczyńcę nagrody. Wink Poza tym chyba trudno się dziwić takiej retoryce, jeśli systemy religijne służyły budowaniu wartości, sensów i celów w życiu. Życie ma być drogą, która dokądś tam prowadzi, dlatego "dochodzenie" dla samego dochodzenia z punktu widzenia systemów religijnych chyba nie ma większej racji bytu (ani też nie jest dla wyznawcy aż tak pociągające, jeśli poszukuje w miarę mierzalnego i namacalnego celu w życiu).

I też właśnie dlatego myślący niewierzący mają jednak ciężej w życiu Razz
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty tam wiesz, Qndzia, co się lansuje. Razz

Uważam, że oboje trochę zniekształcacie obraz. To znaczy, owszem - w praktyce tak to wygląda, że czyni się dobro, bo czeka za to nagroda, ale traktowanie tego w behawiorystycznej kategorii kara-nagroda to chyba zbyt wielkie uproszczenie zmierzające w kierunku gloryfikacji egoizmu i indywidualistycznych zachcianek. Kościół namawia do postępowania zgodnego z naukami Chrystusa, które uznaje za najbardziej wartościowe, a Bóg, przynajmniej obecnie, bardziej stanowi motywację do takiego życia niż przyczynę, bo człowiek to taki twór, który z natury jest egoistą i dąży do zaspokojenia własnych zachcianek. Dziś Bóg jest chyba takim trochę narzędziem neokonserwatywnej propagandy, to znaczy wykorzystuje się go jako pewien mit/absolut/jedyną prawdę, by jednoczyć społeczeństwo i chronić przed liberalnym zepsuciem, zgodnie z którym każdy żyje sam dla siebie. Inna rzecz, że sam się z tym nie zgadzam. Wink
Fenderek napisał:
Misiu napisał:
Tylko później to tak wygląda, że strachy z dzieciństwa towarzyszą nam mniej lub bardziej w dorosłym życiu.

No terapeuci też pracy potrzebują... Laughing

Wszystko jest polityką. Razz
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilu z was jest tutaj pobożnych i głęboko wierzących osób??? Pytam bo nie wiem w jakiej wersji mogę się na ten temat wypowiedzieć. Więc zastosuję lekką wersję.

Ja osobiście jestem Antyteistą i tu krótkie sprostowanie. Antyteizm to postawa polegająca na negatywnym nastawieniu oraz walce przeciwko religią teistycznym, czyli np. chrześcijaństwem. Chciałbym tutaj powiedzieć tylko tyle, że wiara w jakieś chore opowieści fantazyjne dziś są tyle potrzebne rozsądnemu człowiekowi co prostytutce gacie Mad Zauważcie jaki świat byłby bez religii. Nigdy nie wybuchła by II wojna swiatowa, bo tylko żydów możemy w pełni za to winić. Następnie nigdy by nie doszło do ataku na WTC, gdzie również zgineło mnóstwo niewinnych ludzi. Kolejne przykłady są już nam prawie codziennie znane podczas codziennego oglądania dzienników telewizyjnych. W Polsce obrońcy krzyża zachowują się jak Al-Kaida bez karabinów, niedługo oni również będą do nas walić z granatów. Oczywiście mowa tu o fanatykach religijnych, którzy poza obrazem kosmitki (raz potraktowany czarną farbą) nie widzą sensu realnego życia. Tacy ludzie naprawdę są bardzo niebezpieczni, bo stoją w obrobie jakieś chorej fantazji, co powoli coraz bardziej idzie w kierunku strutego i nieodpowiedzialnego patrzenia na świat. Według mnie katolicyzm (jak i inne religie) to ciężka choroba psychiczna, która na dzień dzisiejszy jest największym zagrożeniem dla ludzkości. Teraz trochę z punktu widzenia ateisty i również krótko. Ludzie kiedyś byli tak głupi (jak niektórzy do dziś), że najlepszym sposobem by nimi zawładnąć było puszczenie kilku bzdur złożonych w całość. Była to wtedy dobra kontrola nad zbuntowanym ludem, który nie dosyć, że był głupi, to jeszcze był łatwowierny i strachliwy. Ja też mogę śmiało coś napisać i o ile to się zachowa, to za jakieś 1000 lat będą (lecz wątpie) uważać to za pismo święte. Religia jest jak rak, który przetrwał tysiące lat i powoli zżera ci twój mózg. A to tylko dlatego, że ludzie nie potrafią odróżnić poza filmem w TV tym co jest realne i pożyteczne, a tym co fantazyjne i śmieszne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
Nigdy nie wybuchła by II wojna swiatowa, bo tylko żydów możemy w pełni za to winić.


_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR Nie ma takiego czegoś ja uczucia religijne, lecz raczej zboczenia watykańskie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ateizm jest równie głupi jak wiara bo opiera się na instynkcie. Każdy kto ma dojrzałe podejście i odrzuci wszelkie stereotypy i uprzedzenia do tematu w końcu zostaje Agnostykiem.

I jasne, religia spowodowała śmierć milionów, ale też wielu ludzi uratowała przed samobójstwem, uratowała przed nałogami, które prowadziły do grobu, pozwalały mieć nadzieję, że jednak warto na tym świecie przebywać. Jednak jestem gdzieś pośrodku tu też.

Tak wtrąciłem bo nie wiem czy ktoś mnie zna tutaj jako fanatyka gdybania o religii. W sumie nie ma ciekawszej rzeczy na świecie bo na tym opiera się cały nasz świat i jest to jedyna taka nadzieja w naszą sensowność na tej planecie. Ja generalnie jakbym nie miał takiego promyka gdzieś na horyzoncie to bym sobie najlepiej w łeb strzelił bo na ziemi to jednak wszystko marność Wink Ale niestety przez jeden dzień mam pewność, że musi coś być, a za drugim, że nie ma to sensu. Jestem po prostu człowiekiem i tego nie wiem i nikt tego nie wie. Nawet jak przeżył cud to równie dobrze mogłoby to być coś z głową.

I z góry uprzedzam: nie pociągnę z nikim dyskusji bo przerabiałem to już milion razy, a wiadomo jak się to kończy Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
nie pociągnę z nikim dyskusji bo przerabiałem to już milion razy, a wiadomo jak się to kończy Wink


Ja nawet nie zamierzam długo o tym dyskutować, bo nie ma sensu wywoływać świętęj wojny na forum. Ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat tego syfu i wybaczcie mi za bluźnierstwo Wink
I jeszcze tylko dodam, że jeśli obraziłem czyjeś tzw. uczucia religijne, to ja śmiało powiadam, że to działa w obie strony. Propagowanie np. katolicyzmu jest dla mnie wielką obrazą dla zdrowego rozsądku i nie tylko.
Nie musicie komentować, to tylko moje osobiste zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nigdy nie wybuchła by II wojna swiatowa, bo tylko żydów możemy w pełni za to winić.


Sory, ale to jest nadinterpretacja sezonu. Że niby to Żydzi zaczęli? C'mon, Hitler i tak by się do Polski, Francji i do innych pomniejszych państw dobrał. Tylko skala zagłady byłaby mniejsza. A właśnie, Polacy też byli prześladowani tylko przez religię? W ogóle religia miała coś do gadania*?

Nie wiem, mi się wydaje że bardziej się opłaca być wierzącym (patrz, zakład Pascala Wink ). Wszelkie ateizmy to raczej bunt przeciwko Kościołowi, jako instytucji. Oczywiście jak ktoś jest ateistą (albo ateistką jak moja przyjaciółka, wiecie która Rolling Eyes ) to nie znaczy, że jest zły czy coś. Ogólnie to mi całkowicie wydaje się być obojętne.

*a miała, przypomniało mi się teraz. Przecież było słynne "Gott mit uns"
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem niektórzy ewidentnie nie odróżniają wiary w Boga od bezrefleksyjnego łykania wszelkich dogmatów instytucji kościelnych. I to jest zasadniczy problem.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Cytat:
Nigdy nie wybuchła by II wojna swiatowa, bo tylko żydów możemy w pełni za to winić.


Sory, ale to jest nadinterpretacja sezonu. Że niby to Żydzi zaczęli? C'mon, Hitler i tak by się do Polski, Francji i do innych pomniejszych państw dobrał. Tylko skala zagłady byłaby mniejsza. A właśnie, Polacy też byli prześladowani tylko przez religię? W ogóle religia miała coś do gadania*?

Nie wiem, mi się wydaje że bardziej się opłaca być wierzącym (patrz, zakład Pascala Wink ). Wszelkie ateizmy to raczej bunt przeciwko Kościołowi, jako instytucji. Oczywiście jak ktoś jest ateistą (albo ateistką jak moja przyjaciółka, wiecie która Rolling Eyes ) to nie znaczy, że jest zły czy coś. Ogólnie to mi całkowicie wydaje się być obojętne.

*a miała, przypomniało mi się teraz. Przecież było słynne "Gott mit uns"


A któż inny jak nie żydzi, którzy poza swoją chorą wyobraźnią religijną nie widzieli nic innego. To poczęści jest też wina religii, która uczyła chciwości i dążenia do władzy. W tym przypadku chodzi o przejęcie gospodarki niemieckiej i nie tylko. Ja też bym się wkurwił, jakbym nie miał co do garnka włożyć, a chciwi żydzi na prawo i lewo rozkradali by mi cały kraj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Nie wiem, mi się wydaje że bardziej się opłaca być wierzącym (patrz, zakład Pascala Wink ).


No spoko, a co jeśli po śmierci czeka na Ciebie Allah, który karze za wiarę w chrześcijańskiego boga? Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
OberstPrymas napisał:
Cytat:
Nigdy nie wybuchła by II wojna swiatowa, bo tylko żydów możemy w pełni za to winić.


Sory, ale to jest nadinterpretacja sezonu. Że niby to Żydzi zaczęli? C'mon, Hitler i tak by się do Polski, Francji i do innych pomniejszych państw dobrał. Tylko skala zagłady byłaby mniejsza. A właśnie, Polacy też byli prześladowani tylko przez religię? W ogóle religia miała coś do gadania*?

Nie wiem, mi się wydaje że bardziej się opłaca być wierzącym (patrz, zakład Pascala Wink ). Wszelkie ateizmy to raczej bunt przeciwko Kościołowi, jako instytucji. Oczywiście jak ktoś jest ateistą (albo ateistką jak moja przyjaciółka, wiecie która Rolling Eyes ) to nie znaczy, że jest zły czy coś. Ogólnie to mi całkowicie wydaje się być obojętne.

*a miała, przypomniało mi się teraz. Przecież było słynne "Gott mit uns"


A któż inny jak nie żydzi, którzy poza swoją chorą wyobraźnią religijną nie widzieli nic innego. To poczęści jest też wina religii, która uczyła chciwości i dążenia do władzy. W tym przypadku chodzi o przejęcie gospodarki niemieckiej i nie tylko. Ja też bym się wkurwił, jakbym nie miał co do garnka włożyć, a chciwi żydzi na prawo i lewo rozkradali by mi cały kraj.


Dobra koniec tematu o żydach i Hitlerze, bo mi się płakać zachciało jak sobie pomyśle ile ten człowiek zrobił dobrego dla swojej ojczyzny, tylko na cholere wtrącał się do innych państw Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo, a co Twoim zdaniem dobrego zrobił Adolf dla Niemiec (które btw nie były jego ojczyzną Razz).
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lookaug napisał:
OberstPrymas napisał:
Nie wiem, mi się wydaje że bardziej się opłaca być wierzącym (patrz, zakład Pascala Wink ).


No spoko, a co jeśli po śmierci czeka na Ciebie Allah, który karze za wiarę w chrześcijańskiego boga? Wink


No to wtedy klasyczny, standardowy zonk Laughing
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Przepraszam bardzo, a co Twoim zdaniem dobrego zrobił Adolf dla Niemiec (które btw nie były jego ojczyzną Razz).


Hm, pozwolę sobie odpowiedzieć Wink
Naprawił gospodarkę (Wielki Kryzys u Niemców był naprawdę wielki), zbudował autostrady a jego polityka zagraniczna była całkiem spoko (do pewnego momentu). Właściwie to za jego "kadencji" Niemcom żyło się całkiem nieźle. Tylko co z tego, jak później przyszli Ruscy i przeorali im zadki Wink
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Przepraszam bardzo, a co Twoim zdaniem dobrego zrobił Adolf dla Niemiec (które btw nie były jego ojczyzną Razz).


A nie zrobił? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
mike napisał:
Przepraszam bardzo, a co Twoim zdaniem dobrego zrobił Adolf dla Niemiec (które btw nie były jego ojczyzną Razz).


Hm, pozwolę sobie odpowiedzieć Wink
Naprawił gospodarkę (Wielki Kryzys u Niemców był naprawdę wielki), zbudował autostrady a jego polityka zagraniczna była całkiem spoko (do pewnego momentu). Właściwie to za jego "kadencji" Niemcom żyło się całkiem nieźle. Tylko co z tego, jak później przyszli Ruscy i przeorali im zadki Wink


Tylko, że akurat likwidacja Wielkiego Kryzysu i całkiem niezłe życie Niemców wynikało w zasadzie tylko i wyłącznie z pakowania sił w przygotowanie do wojny oraz całkowite wywrócenie do góry nogami prawa pracy, które polegało na oddaniu władzy w zakładzie pracy w ręce pracodawców. Pieniążków troszkę więcej było, ale m.in. dlatego, że pracodawca mógł w każdej chwili zażyczyć sobie nadgodzin "dla dobra ojczyzny" i nie było odwrotu Wink.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
OberstPrymas napisał:
mike napisał:
Przepraszam bardzo, a co Twoim zdaniem dobrego zrobił Adolf dla Niemiec (które btw nie były jego ojczyzną Razz).


Hm, pozwolę sobie odpowiedzieć Wink
Naprawił gospodarkę (Wielki Kryzys u Niemców był naprawdę wielki), zbudował autostrady a jego polityka zagraniczna była całkiem spoko (do pewnego momentu). Właściwie to za jego "kadencji" Niemcom żyło się całkiem nieźle. Tylko co z tego, jak później przyszli Ruscy i przeorali im zadki Wink


Tylko, że akurat likwidacja Wielkiego Kryzysu i całkiem niezłe życie Niemców wynikało w zasadzie tylko i wyłącznie z pakowania sił w przygotowanie do wojny oraz całkowite wywrócenie do góry nogami prawa pracy, które polegało na oddaniu władzy w zakładzie pracy w ręce pracodawców. Pieniążków troszkę więcej było, ale m.in. dlatego, że pracodawca mógł w każdej chwili zażyczyć sobie nadgodzin "dla dobra ojczyzny" i nie było odwrotu Wink.


Zgadzam się w 100% Wink Nawet gdzieś wyczytałem, że gdyby nie wybuch II wojny, to Niemcy by zbankrutowały, jako że ich przemysł był w tak ogromnym stopniu nastawiony na zbrojenie się.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie żebym podziwiał Adolfa, ale do pewnego momentu miał słuszność. Niemcom była potrzebna rewolucja, tylko szkoda, że później Adolfowi odbiło na punkcie chęci zawładnięcia całym światem. To co zrobił w kwestii niemieckiej ma u mnie wielkiego PLUSA. Minus za dalsze działania Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ateizm jest równie głupi jak wiara bo opiera się na instynkcie. Każdy kto ma dojrzałe podejście i odrzuci wszelkie stereotypy i uprzedzenia do tematu w końcu zostaje Agnostykiem.

TAK BARDZO HIPSTERSKO

mike napisał:
Moim zdaniem niektórzy ewidentnie nie odróżniają wiary w Boga od bezrefleksyjnego łykania wszelkich dogmatów instytucji kościelnych. I to jest zasadniczy problem.

+1

W ogóle Corey obraża moje uczucia i chciałbym, żeby już go zbanowano (to, że mu się kops podoba nie czyni go od razu dobrym człowiekiem, zwłaszcza, że kops się sprzedał).
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:

TAK BARDZO HIPSTERSKO


wbrew pozorom większość chyba taka jest tylko nie umieją określić na jakim poziomie wiary dokładnie są Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 1:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 3:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Moim zdaniem niektórzy ewidentnie nie odróżniają wiary w Boga od bezrefleksyjnego łykania wszelkich dogmatów instytucji kościelnych. I to jest zasadniczy problem.



+1


Nie pamiętam już co pisałem tutaj poprzednim razem(czyli pewnie jakieś 2 lata temu), ale od tamtej pory uświadomiłem sobie jedną rzecz(o czym poniekąd prawi mike) - że wierzę w Boga, a nie w kościół. W sensie w kościół jako instytucję państwową, czyli kler, a nie kościół jako społeczność/wspólnotę wyznawców tej samej religii, bo to też dwie zupełnie różne rzeczy.
Enyłej ja pełne zaufanie mam tylko do słów Jezusa Chrystusa w Biblii, a nie do tego co jeden z drugim księdzem pieprzy z ambony. Ich problem IMO wynika myślę z różnorakich interpretacji tekstów biblijnych, które były pisane na tyle zawiłym i niejednoznacznym językiem, że można je interpretować na wiele sposobów, tak więc ilu księży tyle interpretacji. Skoro jeden potrafi wyrzucić z konfesjonału gościówę, która wyspowiada się z seksu przed ślubem, a inny mówi kolesiowi w tym samym konfesjonale, że "Pan Bóg nie ma pretensji jeśli czasem sobie potrzepiesz..." no to heloł? I jak tu wybrać właściwą drogę i dojść do prawdy? Że już nie wspomnę że niektórzy gdy nikt nie patrzy wcielają się w rolę sukienkowych pedofilów, a reszta im podobnych na ten temat milczy...
Dlatego ja wolę zaufać jedynie Chrystusowi i w miarę możliwości samodzielnie starać się interpretować jego słowa.

A jeśli chodzi np. o obecność kościoła w życiu publicznym czy w polityce to jednak jestem za rozdziałem państwa od kościoła, bo jak na razie to nic dobrego z tych relacji nie wynika. Biskupi i prokościelni politycy są niestety obłudni i pazerni na władzę, kasę i ogólnie pojętą medialność nie służąc wcale dobru swojego narodu.

Ech, mógłbym na ten temat jeszcze masę referatów napisać, ale myślę, że pokrótce swój aktualny pogląd już przedstawiłem.


kater napisał:

W ogóle Corey obraża moje uczucia i chciałbym, żeby już go zbanowano (to, że mu się kops podoba nie czyni go od razu dobrym człowiekiem, zwłaszcza, że kops się sprzedał).


Watykański zboczeniec! Twisted Evil Cool
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja mam podobnie ostatnio: wolę o sobie powiedzieć Chrześcijanin a nie Katolik. Odrzuca mnie to przywiązanie do tradycji kościelnych, całe te obrazki/modlenie się przez pośrednictwo świętych, zamiast bezpośrednio do Boga itp. Z drugiej strony dalej widzę sens w spowiedzi bo "Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". Chociaż jeśli chodzi o kółko rybackie założone ok. 2000 lat temu (obecny Watykan), to nie wiem, czy to tak powinno wyglądać.. papież jest czczony jak jakiś bożek. Sama Biblia powinna być napisana na tyle prostym językiem, by każdy rozumiał ją tak samo. Zainteresowanym polecam Biblię Gdańską, przetłumaczona jest na pewno lepiej od Biblii Tysiąclecia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
No ja mam podobnie ostatnio: wolę o sobie powiedzieć Chrześcijanin a nie Katolik. Odrzuca mnie to przywiązanie do tradycji kościelnych, całe te obrazki/modlenie się przez pośrednictwo świętych, zamiast bezpośrednio do Boga itp.


No to ja niezupełnie tak mam... nic nie mam zasadniczo do kościelnych(a właściwie to wolę powiedzieć religijnych/chrześcijańskich) tradycji - takich jak adwent czy wielki post chociażby - bo ich praktykowanie imo kształtuje charakter, pomaga w osobistych wyrzeczeniach, które niekiedy w życiu są konieczne gdy na poważnie musimy z czegoś zrezygnować, dodają sił i wiary w siebie... mnie tam wyrzeczenia adwentowe czy wielkopostne nieraz pomogły w życiu. Smile Jedyne co mi się nie podoba w tych tradycjach to, że są tak nachalnie sekularyzowane i komercjalizowane i ostatnio kojarzą mi się jedynie z wyprzedażami i kolejkami w supermarketach, czy po prostu ogólnie z kasą, no.
Ale kultywuje te tradycje też dlatego, że... no po prostu jestem już takim urodzonym tradycjonalistą(i nie chodzi tu tylko o tradycje religijne) tak już się od lat w naszym kraju i w mojej rodzinie przyjęło(choć moi rodzice wierzący/religijni nie są to też część z tych tradycji kultywują ochoczo).

Co zaś do tych wszystkich świętych postaci i obrazów i modlenia się do nich... ja nie widzę w tym nic złego, choć to poniekąd przesadne fetyszowanie i może być odbierane jako dorabianie sobie kolejnych bogów i przeobrażanie naszej religii w politeistyczną... ale ja tam czasem czuję potrzebę by pomodlić do kogoś konkretnego(do Św. Krzysztofa chociażby jak wsiadam za kierownicę) niż tylko do Boga ogólnie. Taka dodatkowa pomoc duchowa to jest imo. Aha, no i nie zapominajmy, że gdyby nie nasza tradycja czczenia świętych to nie byłoby w naszym kraju zwyczaju obchodzenia imienin a to by oznaczało mniej okazji do imprezowania i picia! Twisted Evil xD I nie mógłbym zrobić wspólnej biby z moim przyjacielem imiennikiem, no. Laughing
A jeśli chodzi o te święte obrazy to mnie te z Matką Boską w Częstochowie czy Św. Lipce na przykład pomogły kiedyś w życiu i mógłbym obszerne świadectwo na ten temat ze szczegółami tu napisać... ale mi się nie chce. Razz
Aha i żeby nie było - nie robię tego wszystkiego bo mi jakiś klecha tak każe, tylko no sam czuję potrzebę kultywowania tych tradycji, a także modlenia się do świętych i obrazów. Nabyłem sam z siebie takiego nawyku wiele lat temu i już mi tak zostało.

A i a propos - też jakoś od jakiegoś czasu wolę się nazywać po prostu chrześcijaninem niż katolikiem. Przede wszystkim dlatego, że to drugie słowo obrzydzili mi m.in. politycy i środowiska radiomaryjne i to z nimi mi się głównie to słowo kojarzy a "chrześcijaństwo" bardziej z Bogiem, Jezusem, miłością, dobrem, etc... W ogóle ci sami politycy i te same środowiska obrzydziły mi też wiele innych pojęć takich jak naród, patriotyzm, prawda, moralność, honor, kościół... ale to temat na inną książkę.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:
W ogóle Corey obraża moje uczucia i chciałbym, żeby już go zbanowano (to, że mu się kops podoba nie czyni go od razu dobrym człowiekiem, zwłaszcza, że kops się sprzedał).


Dla pańskiej uczuciowości:
Już pisałem wcześniej. Takie rzeczy działają w obie strony, więc propagowanie takich bzdur również mnie obraża Wink

Chcecie to mnie zbanujcie za wolność wypowiedzi Confused Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:
Cytat:
Ateizm jest równie głupi jak wiara bo opiera się na instynkcie. Każdy kto ma dojrzałe podejście i odrzuci wszelkie stereotypy i uprzedzenia do tematu w końcu zostaje Agnostykiem.

TAK BARDZO HIPSTERSKO

Jako hipster i agnostyk potwierdzam.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
kater napisał:
W ogóle Corey obraża moje uczucia i chciałbym, żeby już go zbanowano (to, że mu się kops podoba nie czyni go od razu dobrym człowiekiem, zwłaszcza, że kops się sprzedał).


Dla pańskiej uczuciowości:
Już pisałem wcześniej. Takie rzeczy działają w obie strony, więc propagowanie takich bzdur również mnie obraża Wink

Chcecie to mnie zbanujcie za wolność wypowiedzi Confused Smile

Zdaje się, że nie załapałeś nadal panującego tu humoru. 99% tego, co Kater pisze, jest żartem. Zdarzają mu się powazne wypowiedzi, sam widziałem Twisted Evil (np. w temacie o aborcji), ale nie w tym przypadku. Kater używający patetycznych eufemizmów ("obrażać czyjeś uczucia religijne") i oceniający ludzi po stosunku do jego komiksów, to żartujący Kater. Kater domagający się czyjegoś zbanowania, to zawsze żartujący Kater.

Za to to, co napisze poniżej, należy brać poważnie i dosłownie.

Możesz sobie mieć poglądy, jakie chcesz, nic mi do tego. Natomiast sposób, w jaki argumentujesz, że masz rację, to czysty populizm, rzucanie wyrwanymi z kontekstu frazesami i uogólnianie ich, prezentowanie faktów w taki sposób, żeby udowodniły tezę, którą z góry założyłeś (a dowodzenie polega na właśnie odwrotnym postępowaniu - zebraniu faktów i wyciągnięciu z nich wniosków). Są pewne zasady argumentowania, których należy przestrzegać, gdyż inaczej cała nasza wypowiedź jest bez sensu. Odwołam się teraz po kolei do różnych stwierdzeń, które napisałeś.

Cytat:
Zauważcie jaki świat byłby bez religii. Nigdy nie wybuchła by II wojna swiatowa, bo tylko żydów możemy w pełni za to winić. Następnie nigdy by nie doszło do ataku na WTC, gdzie również zgineło mnóstwo niewinnych ludzi.

Ta wypowiedź ma tyle sensu, co następująca: "zauważcie, jaki kolor miałoby niebo, gdyby nie było niebieskie". Laughing Nie wiemy, jaki byłby świat bez religii, bo jedyny istniejący świat to świat, w którym religia istnieje. Tworzyć historie alternatywne można najróżniejsze, a każda z nich będzie dokładnie tak samo prawdziwa. Można patrzeć inaczej: szukać przyczyn zdarzeń, ktore się zdarzyły, zamiast mówić, co by było, gdyby się nie zdarzyły. Twierdzisz więc, że II wojna światowa wybuchła przez Żydów oraz że ma to związek z religią. Jak również, że ataki na WTC były spowodowane religią. Też się z tym nie zgodzę.
Jaki jest związek między religią wyznawaną przez Żydów a wybuchem II wojny światowej? Ja nie widzę żadnego. Wiem za to, że Hitler był fanatykiem, który obwiniał Żydów za klęskę Niemiec w I wojnie światowej i chciał się zemścić. Na każdym jednym Żydzie, w tym na Polakach, którch dziadek był Żydem, o czym wnuk już nie pamiętał. Tenże wnuk nie był już zazwyczaj wyznawcą judaizmu i czuł się Polakiem, nie należał też do gminy żydowskiej. On nic nie miał wspólnego z niemieckimi Żydami, ale miał dziadka Żyda, więc dla Hitlera był wrogiem. To jest fanatyzm, a jak sam piszesz, fanatyzm jest jedną z przyczyn zła tego świata. Zresztą ci niemieccy Żydzi też byli tylko kozłami ofiarnymi. Na kogoś trzeba było zrzucić odpowiedzialność za przegraną wojnę, na nienawiści do kogoś Hitler łatwo mógł zbudować poparcie dla siebie. Bezpośrednią zaś przyczyną wybuchu wojny było to, że w III Rzeszy inwestowano mnóstwo w przemysł zbrojeniowy. Te inwestycje musiały się zwrócić, jeśli nie chciano wybuchu kryzysu (bezrobocie i głód od razu by pozbawiłu władzy fuhrera). Czyli trzeba było użyć wyprodukowanych czołgów i samolotów w walce i opłacić inwestycje ze zdobytych łupów.
Co do WTC... tak samo zresztą, jak w przypadku krucjat czy jakichkolwiek innych wojen religijnych. Serio nie widzisz, że w każdym z tych przypadków religia jest tylko pretekstem, a w rzeczywistości chodzi o politykę? Papieże to też politycy. Oni wcale nie chcieli, żeby cały świat na chwałę Bożą się nawrócił i mógł być zbawiony, tylko żeby ich wpływy pozostały jak największe. Rycerze, którzy ruszali na krucjatę, chcieli łupów i nadań ziemi. A chłopom można było wmówić, że kiedy będą walczyć, a najlepiej zabiją i sami zginą, to otrzymają nagrodę po smierci. taki substytut łupów i nadań. Powtarzam: religii użyto jako narzędzia do realizacji celów politycznych. W tym celu wyrwano z kontekstu jakieś zdania z Biblii, zmieniono sens wiary, która zabrania zabijać i cierpliwie znosić krzywdy i upokorzenia. Jeśli nie ma religii, w tym samym celu można użyć jakiejkolwiek innej ideologii. Sowieci donosili na swoich krewnych i sąsiadów i zabijali w imię komunizmu. Breivik mordował w imię miłości ojczyzny. Każda ideologia, kiedy jest przyjmowana bezkrytycznie, wpajana ludziom, by ich użyć jako narzędzia, jest niebezpieczna.

Cytat:
W Polsce obrońcy krzyża zachowują się jak Al-Kaida bez karabinów, niedługo oni również będą do nas walić z granatów.

Moim zdaniem są mniej niebezpieczni niż kibole, którzy niekoniecznie wierzą. Wink Nie przesadzajmy z tymi obrońcami krzyża. Al-Kaida w kilka godzin zamordowała niemal 3 tys. osób. Obrońcy krzyża w ciągu 2 lat... eee... nikogo? Razz Skala jest więc absolutnie nieporównywalna.

Cytat:
Oczywiście mowa tu o fanatykach religijnych, którzy poza obrazem kosmitki (raz potraktowany czarną farbą) nie widzą sensu realnego życia.

To jest cały czas mowa o obrońcach krzyża, ludzich, którzy zazwyczaj mają duże rodziny i pracę? Bo jeśli chodzi o Al-Kaidę czy fanatyków z Iranu, to nawet bym się zgodził, z tym, że oni akurat wierzą w co innego niż kosmitkę. Wink Swoją drogą, kult maryjny jakoś słabo wynika z Biblii, która to powinna być podstawą chrześcijaństwa, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję.

Cytat:
Według mnie katolicyzm (jak i inne religie) to ciężka choroba psychiczna, która na dzień dzisiejszy jest największym zagrożeniem dla ludzkości.

Hmm, Europa jest w dużej części laicka, Ameryka Północna też (a w Środkowej i Południowej jakoś nie dochodzi do głośnych walk na tle religijnym), Australia również, Rosja też, Chiny też... no kurczę, na pewno religia jest tak wszechwladna, że może powodować więcej zła niż epidemie, głód, klęski żywiołowe, zanieczyszczenie środowiska, uzależnienia itd.? Wink


Cytat:
Ludzie kiedyś byli tak głupi (jak niektórzy do dziś), że najlepszym sposobem by nimi zawładnąć było puszczenie kilku bzdur złożonych w całość. Była to wtedy dobra kontrola nad zbuntowanym ludem, który nie dosyć, że był głupi, to jeszcze był łatwowierny i strachliwy.

Moim zdaniem, wszystko to jest strasznie jednostronne, czarno-białei upraszczające. Ludzi można kontrolować w bardzo różne sposoby, także bez udziału religii. Ludźmi wykształconymi też się da manipulować i robi się to. Bombę atomową, która zabiła w samej tylko Hiroszimie ponad 70 tys. ludzi, skonstruowali naukowcy, w tym często pacyfiści. Żeby było jasne: nie twierdze, że religii nie używa się do kontrolowania ludzi. Uważam jednak, że bardzo niebezpieczne jest skupianie się tylko na jednym z bardzo wielu narzędzi tej kontroli. Bo można paradoksalnie przestać dostrzegać inne zagrożenia i stać się czyimś pionkiem.
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek