FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Religia - czyli Jesus Save Us !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że błędnie wyliczono datę narodzin Chrystusa, to wiadomo...


a co do nazwy.... no tak... polecam przerzucić parę kartek Pisma Świętego, aby dowiedzieć się co nieco o Bogu/Osobach Boskich/Trójcy Świętej/jak kto tam woli....


jeszcze raz wesołych świąt forumowicze Smile bez względu na to, że znowu trzeba się zarąbać na porządkach i gotowaniu potraw... Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 1:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem dwie chore sytuacje związane z totalnym fanatyzmem w ciągu ostatnich dwóch dni:
1) Płaczące baby, podczas gdy jakiś wielki hierarcha kościelny w purpurze niósł figurkę dziecka, które rzekomo jest Jezusem Chrystusem
2) Ogromna panika, w momencie kiedy jakaś totalnie porąbana baba rzuciła się na byłego faszystę, który teraz jest papieżem.

Nigdy nie zrozumiem fanatycznych katolików.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiesz, co to jest totalny fanatyzm.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś czytałem że fanatyzm jest gorszy od nazizmu (czy jakoś tak). W sumie to prawda, dlatego że gdyby członkowie dowolnego ugrupowania stali się totalnymi fanatykami swoich ideologii byli by groźni porównywalnie do nazistów, a nawet bardziej (zależy od liczności ugrupowania). A o tej babce co sie rzuciła na papieża, to słyszałem. Stary dziadek ale ma riflex, pewnie jak był w HitlerJugend ćwiczył przewroty, i teraz nie tak łatwo go połamać Laughing
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
Gdzieś czytałem że fanatyzm jest gorszy od nazizmu (czy jakoś tak).
A na czym opierał się na nazizm? Wink
EDIT Fanatyzm to postawa na której pewne ideologie się opierają. nie dotyczy on tylko religii... religia to tylko jedna z odmian ideologii. A przecież każdy z nas chcąc czy nie chcąc jakiejś służy w mniejszym lub większym stopniu. Tu chodzi o przekroczenie pewnej granicy.. granicy zdrowego rozsądku która jak wiadomo jest niezwykle trudna do ustalenia. Zatracenie się w pewnym systemie poprzez wyparcie własnego "ja" własnego systemu wartości, własnego osądu (przez co jesteśmy zdolni do najstraszniejszych czynów) - tym jest dla mnie fanatyzm. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art_mar napisał:
Nie wiesz, co to jest totalny fanatyzm.


Sorry, ale dla mnie takie ewenementy winno się leczyć psychiatrycznie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To smutne, że trudno jest przyzwyczaić się do otaczającego nas świata.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. Nie zauważyłem takich jazd w otaczającym mnie świecie, a byłem osiem lat ministrantem.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie byłem ministrantem ani minuty, a widziałem takie jazdy nie raz...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spotykam się z podobnym fanatyzmem po raz drugi w życiu. Pierwszy raz spotkała mnie podobna sytuacja w Wambierzycach, gdzie ze strachu prawie wybiegłem z sanktuarium Wink Zresztą nawet pisałem o tym chyba tutaj.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=AkyYt0EMxxY

Pewnie ktoś już o tym słyszał. Dla mnie to jest szok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pietras



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 206
Skąd: "Otłok" city

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy patrzę na tytuł tego tematu, przypomina mi się gang Krishna (ci pomarańczowi, z trzeciego miasta) z GTA2. Very Happy
_________________
www.queen.fora.pl - forum poświęcone Królowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=AkyYt0EMxxY

Pewnie ktoś już o tym słyszał. Dla mnie to jest szok

Faktycznie szokujące, ale musimy też pamiętać, że chrześcijanie często bywają niewiele lepsi. Dlatego właśnie rozumiem tych, którzy odrzucają wszelkie religie - tu już nie chodzi nawet o to, że dzielą ludzi, ale po prostu wyrządzają przemnóstwo zła.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Religia nie jest bezpośrednią przyczyną tych wydarzeń, tylko fanatyzm. Gdy patrzę, do czego są zdolni fanatycy różnych religii, zgadzam się z Taylorem. No i jak można zabijać w imię religii? Jakie są przykazania w Islamie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Religia nie jest bezpośrednią przyczyną tych wydarzeń, tylko fanatyzm.

Faktycznie, masz rację, ale fanatyzm to tylko jedna strona medalu. Niżej rozwinę, co mam na myśli.
art_mar napisał:
Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...

I to ma świadczyć o tym, że jesteśmy lepsi od nich? Możemy licytować, która religia jest bardziej prześladowana, a to niczego nie zmieni. A jeśli już musimy, to biorąc pod uwagę całą historię, a nie tylko jej kilkudziesięcioletni ułamek XX wieku - jesteśmy od nich nawet gorsi. Ale zupełnie nie w tym rzecz.

Rzecz w tym, że ktoś popełnił kiedyś błąd. Sayyid Qutb nie powinien podburzać do obalania prozachodnich rządów w Egipcie w latach 50., a my, widząc, co się dzieje, nie musieliśmy ich torturować i tylko nakręcać tę ideologię. To prawda, że to ich ideologia, ale my pomogliśmy się jej rozprzestrzeniać własną głupotą i dalej ją nakręcamy - wciąż własną głupotą. Wina leży po obu stronach. Po odparciu Sowietów z Afganistanu zostawiliśmy tam mudżahedinów mimo ostrzeżeń Gorbaczowa, po wojnie w Zatoce Perskiej zostawiliśmy w Iraku Saddama - mogliśmy się pozbyć "problemu" już -dziesiąt lat temu. Dzisiaj "walczymy z terroryzmem" (jestem przeciwny tak jednoznacznemu używaniu słowa "terrorysta"), a tak naprawdę sami go budujemy, zabijając islamskich cywilów i ograbiając biednych. Siejemy strach, a później sami wierzymy we własną fikcję. W psychologii to się nazywa "samospełniająca się przepowiednia"...

Poza tym, bądźmy też uczciwi - znakomita większość islamistów to tolerancyjni ludzie, obraz "terrorystów" buduje pewna grupka, która robi najwięcej hałasu, co politycy i media skrzętnie wykorzystują do siania strachu i podporządkowania sobie obywateli.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
KrzysiekP napisał:
Religia nie jest bezpośrednią przyczyną tych wydarzeń, tylko fanatyzm.

Faktycznie, masz rację, ale fanatyzm to tylko jedna strona medalu. Niżej rozwinę, co mam na myśli.
art_mar napisał:
Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...

I to ma świadczyć o tym, że jesteśmy lepsi od nich? Możemy licytować, która religia jest bardziej prześladowana, a to niczego nie zmieni. A jeśli już musimy, to biorąc pod uwagę całą historię, a nie tylko jej kilkudziesięcioletni ułamek XX wieku - jesteśmy od nich nawet gorsi. Ale zupełnie nie w tym rzecz.

Oczywiście sam żadnego licytowania nie mam na myśli- najdalej jestem od takiego myślenia, tylko że w ostatnich czasach wychodzi taka a taka nagonka na chrześcijan i ich poglądy, a nie wszyscy patrzą obiektywnie na całą sytuację.
Ja jestem chrześcijaninem, ale nie fanatykiem, dlatego nie chcę tu na forum żadnego licytowania czy świętych wojen Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, jedyne, co chcę powiedzieć, to fakt, że nietolerancji religijnej tak winni są chrześcijanie, jak i muzułmanie.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano prawda
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 2:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe, religie niby pokojowe i miłujące bliźniego są najbardziej zapalne w historii ludzkości Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 2:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A która religia nie jest z założenia pokojowa? Very Happy

W sumie nie religie, a ich skrajne odnóża - fanatycy. A że fanatyzm jest szkodliwy z zasady, to rzecz oczywista. Dlatego nie wiem, czy mówienie o całych religiach jest jednak właściwe, bo na ile fanatyk jest reprezentatywnym członkiem swojej religii? To, że ktoś deklaruje, iż jest znawcą futbolu niekoniecznie oznacza, że nim jest. Wink Jak już pisałem odnośnie do islamu - grupka ludzi robi najwięcej hałasu i zupełnie zniekształca prawdziwy obraz.

Jeszcze inna rzecz, że chrześcijańska religia konserwatywnych polityków to niekoniecznie religia chrześcijańska, a pewien środek ideologiczny. Mit, których może być wiele, lecz ten jest łatwy i przystępny. Mit, który ma jednoczyć społeczeństwo i nadać jego życiu sens.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 3:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art_mar napisał:
Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...

Chyba raczysz kpić... A nawet jeśli dziś, w tej chwili jest (choć pomyśl sobie jak czują się często normalni, spokojni, pokojowo nastawieni do wszystkiego i wszystkich muzułmanie, kiedy są traktowani na lotniskach i tak dalej jak potencjalni terroryści)- to nie abstrahujmy od ostatniego tysiąca lat... nie wiem która religia w dziejach ludzkości ma więcej krwi na swoich rękach. podejrzewam że może być po róno, co może przechylić lekko szalę na stronę chrześcijaństwa jest to że jego kolebką była Europa, czyli miała najbardziej technologicznie rozwinięte narzędzia...

Tylko pamiętajmy o jednym. Takich rzeczy, mordowania i tak dalej nie dokonują ludzie religijni tylko fanatycy. Tak jak krucjaty były dziełem fanatyków, tak samo to w Nigerii było dziełem fanatyków. Ludzi, którzy znaleźli sobie jakiś "wyższy" powód by zachowywać się jak zwierzęta i być w tym usprawiedliwionym- a tak naprawdę jakiegokolwiek Boga mają głęboko w dupie... bo zabijać w imię jakiegoś boga czy idei okazuje się niestety jest całkiem łatwo...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
art_mar napisał:
Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...

Chyba raczysz kpić... A nawet jeśli dziś, w tej chwili jest (choć pomyśl sobie jak czują się często normalni, spokojni, pokojowo nastawieni do wszystkiego i wszystkich muzułmanie, kiedy są traktowani na lotniskach i tak dalej jak potencjalni terroryści)- to nie abstrahujmy od ostatniego tysiąca lat...


Nie pisałem o ostatnim tysiącleciu tylko o tym, co się dzisiaj dzieje. Nie, nie kpię, wystarczy przeczytać trochę statystyk.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo problem polega na tym, że fundamentaliści islamscy zatrzymali się na średniowieczu, wówczas kiedy kościół zaczyna przechodzić metamorfozę - z polityki wojny i nienawiści przechodzi na dialog. W każdym bądź razie, fundamentalista fundamentalistę zawsze zabije. I te prześladowania są chyba tylko w islamskich państwach, na dodatek skrajnych, czyli jakichś republikach islamskich w Afryce (a i to jakichś spod znaku "3 świat") i tych na półwyspie Synaj.
Zastanawiam się trochę nad tym co bodaj pisał Misiu - że każda religia z góry jest pacyfistyczna. Patrząc na fakt, ze po śmierci Mahometa w 632 roku, jego wyznawcy najpierw rozprawili się między sobą, a później w imię dżihadu, czyli szerzenia wiary drogą pokojową bądź też przymusu zaczęli zdobywać świat.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak Fender ma rację, choć najpierw trzeba by zdefiniować, co znaczy "prześladowany". Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość zabitych (współcześnie) po obu stronach, to zapewne statystyki przyznają art_marowi rację. Ale po 11 września polityczna nagonka na muzułmanów jest nieporównywalnie większa, przynajmniej w samych Stanach Zjednoczonych, gdy nieco ponad miesiąc po atakach uchwalono THE USA PATRIOT ACT, zgodnie z którym - to prawda - każdy muzułmanin za granicą jest traktowany jako potencjalny terrorysta. Problem z tą dzisiejszą "wojną z terroryzmem" jest taki, że ona ma charakter prewencyjny, zgodnie z którym brak dowodów nie jest powodem, by nie wszczynać działań zapobiegających, bo rzekomo zanim przyjdą dowody, może już być za późno. Brzmi niewinnie, ale konsekwencje są opłakane - wystarczy, że program do identyfikowania twarzy źle zinterpretuje Twoją własną (takie przypadki nie były rzadkie) i już zsyłają Cię do Guantanamo i traktują zgodnie z najnowszymi technikami tortur. Chyba nietrudno wtedy wyciągnąć każde zeznanie... PATRIOT ACT jest też dobrym narzędziem politycznym - wywiad nie musi nikogo informować o zatrzymaniu (nawet rodziny), oskarżony (podejrzany!) nie ma prawa do procesu sądowego, do adwokata, FBI może dokonać rewizji Twojego mieszkania gdy nie ma Cię w domu i nikomu nie muszą o tym mówić! Ciekawe, że większość jest później z Guantanamo zwalniana - brak dowodów. Fajnie, tyle że tortury już były. I jak tu się dziwić, że później w Iraku przemoc się nasila?

Współcześni fundamentaliści islamscy to nie ci sami fundamentaliści co ze średniowiecza. Tamtym chodziło o podbój, dzisiejsza rewolucja islamska miała na celu ustanowienie republik islamskich w obrębie własnych krajów. Idea sięga lat 50.

A czy każda z góry pacyfistyczna... Chrześcijaństwo było z góry pacyfistyczne, a jednak mieliśmy drogi krzyżowe, mieliśmy inkwizycje. Pytanie, kto jest prawdziwym chrześcijaninem i prawdziwym islamistą (sam piszesz, BeBe, że "najpierw rozprawili się między sobą"). W każdym razie, dzisiejszy szary mieszkaniec Bliskiego Wschodu powie, że ci "terroryści" to nie są prawdziwi muzułmanie i zniekstałcają obraz pokojowej religii. I to jest prawda. Inaczej praktykowana religia jest po prostu polityką, ideą polityczną. Niczym więcej.

Czy krucjaty były dziełem fanatyków... HMMM... Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art_mar napisał:
Fenderek napisał:
art_mar napisał:
Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...

Chyba raczysz kpić... A nawet jeśli dziś, w tej chwili jest (choć pomyśl sobie jak czują się często normalni, spokojni, pokojowo nastawieni do wszystkiego i wszystkich muzułmanie, kiedy są traktowani na lotniskach i tak dalej jak potencjalni terroryści)- to nie abstrahujmy od ostatniego tysiąca lat...


Nie pisałem o ostatnim tysiącleciu tylko o tym, co się dzisiaj dzieje. Nie, nie kpię, wystarczy przeczytać trochę statystyk.

Statystyk czego- chętnie poczytam. Serio.
Misiu napisał:
Ale po 11 września polityczna nagonka na muzułmanów jest nieporównywalnie większa, przynajmniej w samych Stanach Zjednoczonych

W Anglii jest niewiele lepiej. Przy czym może nie ma żadnego oficjalnego prawa- ale każde które jest- jest nieźle wykrzywiane. Ot, teraz wprowadzono skanery na lotnisku Heathrow, skanery na których widać generalnie wszystko, całą postać, także... dośc intymne szczególy. No i przejście przez skaner jest dla losowo wyselekcjonowanych pasażerów. W ciekawy sposób działa los, muszę przyznać, jeśli większość osób wyselekcjonowanych to muzułmanie i muzułmanki. To nawet mnie czy osoby o swodobnym podejściu do cielesności wydaje się dość ostro ingerującym w prywatność procesem. Co dopiero muzułmanie a zwłaszcza- muzułmanki?!
Takich przykładów jest tysiące. Prawda jest taka, że nikt nie jest bardziej niż inni dyskryminowani. Tego typu licytowanie się tylko dolewa oliwy do ognia.

Zresztą, ja generalnie wiarę uważam za najlepszą rzecz kiedykolwiek wymyśloną przez człowieka- ale już religię za absolutnie najgorszą. Wszystkim chodzi o miłość, jedność, tolerancję- i zabijają się przez wieki o to czy miłość powinna być najpierw czy może tolerancja. Chore.
Misiu napisał:

Czy krucjaty były dziełem fanatyków... HMMM... Wink

Były. Nikt kto nie jest fanatykiem nie mógłby zabijać w imię miłości (podobno Bóg jest miłością itd.). Papież też może być fanatykiem... i w historii takich całkiem sporo było...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
art_mar napisał:
Fenderek napisał:
art_mar napisał:
Tak, tylko akurat aktualnie to chrześcijanie są najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie...

Chyba raczysz kpić... A nawet jeśli dziś, w tej chwili jest (choć pomyśl sobie jak czują się często normalni, spokojni, pokojowo nastawieni do wszystkiego i wszystkich muzułmanie, kiedy są traktowani na lotniskach i tak dalej jak potencjalni terroryści)- to nie abstrahujmy od ostatniego tysiąca lat...


Nie pisałem o ostatnim tysiącleciu tylko o tym, co się dzisiaj dzieje. Nie, nie kpię, wystarczy przeczytać trochę statystyk.

Statystyk czego- chętnie poczytam. Serio.


Nie wiem, czy w Anglii piszą o takich rzeczach jak na przykład masowe mordy chrześcijan w Indiach, Chinach czy też w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Statystyki, jak wiele zginęło chrześcijan, nie rzadko umierających w okropny sposób, czytałem chwilę temu w jednej z gazet. Nie pamiętam, w której, ale jak tylko znajdę jakieś konkretne liczby, to postaram się przytoczyć.
Ja nie twierdzę, że islam jest be, czy hinduizm jest be. Jest dla mnie tak samo nienormalnym zakaz budowania meczetów w Szwajcarii, jak i niszczenie w Indiach na potęgę świątyń chrześcijańskich.
Jestem tylko przekonany o słuszności teorii, która w żaden sposób nie mija się z rzeczywistością, że chrześcijanie są aktualnie najbardziej prześladowaną grupą religijną.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Były. Nikt kto nie jest fanatykiem nie mógłby zabijać w imię miłości (podobno Bóg jest miłością itd.). Papież też może być fanatykiem... i w historii takich całkiem sporo było...

Pamiętajmy, że mówimy o zupełnie innych czasach. Nie zamierzam tu usprawiedliwiać Kościoła, bo drogi krzyżowe były złem samym w sobie, bez względu na mordy, ale to było średniowiecze, w którym "miłość" pojmowano zapewne inaczej. Nie sposób nam teraz pojąć całej epoki, nie sposób wyzbyć się czynnika społeczno-kulturowego, a ten był taki, że wojna i zabijanie były na porządku dziennym. Rycerze odmawiali modlitwy przed każdą bitwą, śpiewali Bogurodzicę i tak dalej. Duchowni, którzy dzisiaj protestują przeciw wojnom, wtedy zapewne sami by się pod nimi podpisali. Takie były czasy. Dzisiaj jest inaczej. To tak, jakbyśmy powiedzieli, że człowiek w starożytnym Rzymie był głupi i niesmaczny, bo cała rodzina podcierała tyłek tą samą gąbką (naprawdę tak było). Dlatego dzisiaj średniowieczni duchowni byli dla nas fanatykami, a wtedy... Można sobie już samemu dokończyć zdanie. Możemy żałować i uczyć się na błędach. Dzisiaj już wiemy, że mordowanie było złe, ale wtedy to wcale nie było takie oczywiste.

Art_mar, problem jest taki, że mamy słowo przeciw słowu. A nawet jeśli zapodasz nam jakąś statystykę, badania - cokolwiek - to trzeba mieć na uwadze, kto prowadził badania, kto je sponsorował itd. Badania sponsorowane przez Marlboro wykazały, że papierosy wcale nie szkodzą zdrowiu... Nic, tylko jarać!

Fender, a już z ciekawości, bo byłeś na miejscu: jak sytuacja wyglądała między 11 września 2001 a 7 lipca 2005?
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:

Fender, a już z ciekawości, bo byłeś na miejscu: jak sytuacja wyglądała między 11 września 2001 a 7 lipca 2005?

W jakim sensie?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek