FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Van Halen

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Van Halen
lubię, dobra rzecz
66%
 66%  [ 16 ]
łe, obojętnie
29%
 29%  [ 7 ]
uch, nie lubię
0%
 0%  [ 0 ]
yy, Marty McFly?
4%
 4%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 24

Autor Wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 11:16 am    Temat postu: Van Halen Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, że zakładam ten wątek, nie z jakiegoś wielkiego upodobania do grupy, ale uznałem, że należy im się temat.

Założona w 1974 roku grupa z Pasadeny, której rdzeniem jest klan holenderskich imigrantów z rodu Van Halen (Eddie i Alex), stąd też pochodzi nazwa zespołu, zainspirowana podobno Santaną (nazwa-nazwisko). Zespół miał aż trzech wokalistów, w tym Gary Cherone znanego z Extreme. Obecnie funkcję tę pełni stary-nowy David Lee Roth. Trzecim wokalistą był Sammy Hagar; który z nich Waszym zdaniem najlepiej się sprawdzał? Mawia się, że rodziny nie należy rozdzielać, dlatego od niedawna rola basisty w zespole jest obsadzona przez zaledwie 16-letniego (rocznik 1991) Wolfa van Halena (syn Eddiego). Nepotyzm, tee hee.

Do moich ulubionych kawałków należą:
- Ain't talkin' 'bout love (któż nie zna tego słynnego riffu?)
- And the cradle will rock
- Can't stop lovin' you
- Dance the night away
- Dreams
- Humans being
- Jump (no dobra, kolejny hicior, wszyscy znają)
- Me wise magic
- Panama (chyba też jeden z bardziej znanych, słyszałem że różne ludki bardzo lubią to grać)
- Right now
- Runnin' with the devil
- You really got me
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Pią Maj 04, 2007 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko "Jump", "You Really Got Me" i "I Can't Stop Lovin' You". Ta ostatnia kojarzy mi się z pobytem w szpitalu Rolling Eyes
Generalnie piosenki fajne, ale jakoś nie ciągnie mnie do tego, by bliżej poznać ich twórczość.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ich dwie płyty: "jedynkę" i 1984. Ta druga jakoś bardziej do mnie przemawia. I bynajmniej nie dlatego, że jest tutaj Jump, ich największy hit. Podoba mi się zwłaszcza wokal Lee Rotha. Podoba mi się to, że tak fantastycznie "pajacuje". Eddie to oczywiście wirtuoz gitary, ale zauważyłem, że bardziej koncentruje się na wymiataniu niż na ciekawych zagrywkach i melodii. To jest taka gra na zasadzie "patrzcie, co potrafię", podobnie jak u kilku innych gitarzystów np. Steviego Vaia. Ich utwory mają duży potencjał przebojowy, ale jak dla mnie są zbyt ubogo zaaranżowane. Mimo to lubię ich czasem posłuchać. Szczególnie płyty 1984. Jest tu kilka świetnych kawałków, oprócz wspomnianego Jumo są to: Panama, Top Jimmy i Hot For Teacher.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Eddiego Van Halena to wiem że rozpowszechnił on wśród gitarzystów technikę oburęcznego tappingu - nie wymyślił jej ponieważ już Hendrix sięgał po tą technikę ale rzadko. Wiem też że podczas koncertu obracał się do publiczności plecami żeby nie podpatrzyli jego zagrywek i technik. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam wyłącznie nieśmiertelne Jump i Can't Stop Loving You - to trochę za mało, aby subiektywnie ocenić zespół. Niemniej, wyżej wspomniany kawałki nie robią na mnie wrażenia. Owszem, fajnie się ich słucha, ale tak jak napisał Kensington: "jakoś nie ciągnie mnie do tego, by bliżej poznać ich twórczość.". Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubie czasem posluchac, chociaz nigdy sie nie zaglebialem az tak bardzo w ich dyskografie... ulubione kawalki to panama, ain't talkin' bout love, jump, you really got me i i can't stop loving you.. czyli w sumie te bardziej znane... za to ego pana edwarda jest niemal tak wielkie jak pewnego wystrzalowego rudzielca... a juz wywalenie oryginalnego basisty i wziecie na jego miejsce swojego syna bylo bardzo malo fajne... nie mowiac juz o ostatnich jajach z reunionem i jego odwolywaniem itd...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza odpowiedz Very Happy. Calkiem bardzo nawet nawet dobry zespol. Uwielbiam brzmienie gitary EVH. Jesli chodzi o wokal, to preferuję Davida. Ogólnie bardzo fajny hard rock, momentami zahaczajacy o punk rocka; taki zywy i energiczny, ale 2 razy pod rząd nie przeslucham jednego albumu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie poznałem zbyt wielu utworów, ale większość z tych, które znam mają w sobie to coś co nie pozwala ci siedzieć na miejscu dłużej niż 30 sekund (przynajmniej tak mi się wydaje) i to jest chyba najbardziej pożądana cecha muzyki tanecznej. Za fana się nie uważam, ale grejtest hitsy mam Wink. Ulubiony utwór to zdecydowanie Ain't Talkin' 'Bout Love choć wersja Apollo 440 zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę Van Helsinga Laughing Laughing Laughing


Mało znam, to co znam.... dośc lubię. Czy ten pan ostatnio na odwyku nie był?
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatdoul napisał:
Wolę Van Helsinga


A ja Van Gersta Laughing
(Kto wie, o czym mówię, ten ma u mnie piwo za 1,49 zł z Plusa Cool ).

Van Halen - znam zbyt słabo, żeby się wypowiadać. Wstrząsnęła mną kiedyś efektowna solóweczka 'Eruption'.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Van Basten to był dopiero koleś! A i trener niezgorszy teraz Laughing

Samego Van Halena jeszcze nie studiowałem. Jedyne, co znam to Jump. Reszta z nazwy mi się w ogóle nie kojarzy... Wstrzymam się na razie od głosu w ankiecie, bo i tak mam zamiar nie długo się zapoznać z Eddiem... Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a znacie jakies solowe dokonania DLR ? Ja znam jedynie cover 'California Girls' oraz 'Yankee Rose'; zwlaszcza to drugie jest swietne Very Happy. Oplaca się wglebiac w jego solową tworczosc ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fuckir



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 75
Skąd: wziac na piwo?

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno kapela warta uwagi chociazby dla bardzo efektownej gry Eddiego-prekursora gry tappingiem.Cos ostatnio cicho jednak o Van Halen
_________________
Chcesz podobac sie kobietom, twardy dla nich badz jak beton, zapusc wasy, z tylu grzywe, kwiata kup poczestuj piwem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Tatdoul napisał:
Wolę Van Helsinga


A ja Van Gersta Laughing
(Kto wie, o czym mówię, ten ma u mnie piwo za 1,49 zł z Plusa Cool ).


Van Gerst
Piwo jasne pełne pasteryzowane
Zaw. alk. do objętości 5,3% Extrakt 11% wagi
producent:
Zakłady Piwowarskie Głubczyce S.A.

Osobiście preferuję Żywca, także jak już na niego uzbierasz to się odezwij Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XilE napisał:

Osobiście preferuję Żywca, także jak już na niego uzbierasz to się odezwij Wink.


Za jednego Żywca masz trzy Van Gersty - przemyśl to jeszcze Wink Odpowiedź ofkors poprawna Cool

<eot>
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy, że lubię...Ale nie słucham zbyt często...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wz.



Dołączył: 10 Paź 2004
Posty: 114

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

van halen 3 to dla mnie chyba ich najlepsza plytka:) moze dlatego ze najbardziej ambitna Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
The Show Must Go On



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 69
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 2:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstyd przyznać ale Van Halena znam tylko z utworu Jump
Mam nadzieje ze niektórzy wybaczą mi to Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crystal



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 742
Skąd: z innego swiata

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 2:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Show Must Go On napisał:

Mam nadzieje ze niektórzy wybaczą mi to Wink


NIE Twisted Evil
_________________
hayzee rider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie wybaczają że zna się tylko Jump to mam szczęście bo ostatnio zapoznałem się z większą ilością kawałków Wink zauwarzyłem nawet że jeden utwór ma takie samo rozpoczęcie co Love Song Marilyna Mansona
_________________
Dlaczego PFQ na facebooku jest taki niemrawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie, nawet bardzo. jako technik- wiadomo,Eddie zrobil rewolucje (nawet jesli rzeczywiscie NIE WYMYSLIL tappingu)- po Eruption wiekszosc gitarzystow na nowo uczyla sie swojego instrumentu...
Ale i kompozycje- niektorych po prostu wstyd nie znac...
Panama, Ain't Talking'Bout Love, Jump, dreams, Why Can't This Be Love, Right Here Right Now, I can't Stop Loving You... i tak mozna wyliczac, bo jest tego troche...
Chyab troche bardziej wole etap z Rothem, choc Haggar JEST lepszym spiewakiem. Plytka z Charone nie byla az taka zla jak ocenili ja krytycy... Wymiatali na koncertach... ich wersja PRETTY WOMAN jest genialna... nie wiem co jeszcze napisac w krotkim (w pracy siedze...) czasie Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh... czytam ten topic i rozmyslam co to za hit "I Can't Stop Loving You", ktory niby wszyscy znaja... wrzucilem w YouTube'a - a, to to! :) Nie mialem pojecia, ze to Van Halen. Znam ten utwor z imprez w "Od Zmierzchu Do Switu". Moze teraz zaszpanuje przed jakas kolezanka wiedza muzyczna :P

A "Ain't Talking 'bout Love" pamietam z mlodosci w wersji Apollo 440. Oryginal uslyszalem duzo pozniej. Klasyka, tego riffu sie nie da zapomniec. Z kolei "Jump" bylo w takiej animacji, ktora byla przed sportem w TVP. W sumie same pozytywne wspomnienia z VH zwiazane ;-)

Musze kiedys rzucic uchem na jakis ich album (podobnie jak i na wiele innych plyt...).
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Van Halen. Długo czekaliśmy, by Eddie zszedł się ponownie z Davidem Lee Rothem, bardzo długo. Chyba dopiero aktywność byłych kumpli z zespołu, Hagara i Anthony’ego, którzy weszli w skład supergrupy Chickenfoot, sprowokowała ich do działania. W ogóle, tych zejść po latach jest coraz więcej, by przywołać tylko przypadek Black Sabbath. Ale też – ani tu, ani tu nie udało się tego uczynić w oryginalnym składzie.
Ma ta muzyka (myślę o płytach do 1984 roku) bardzo wiele atutów. Żywiołowość, niesforność nastolatków, jedna wielka, niekończąca się balanga, awanturnictwo i rebelianctwo. Potężne łojenie i zabawa. Szokujący poziom opanowania instrumentu przez lidera.
http://blognroll.blox.pl/2013/07/Przeciw-narcyzom-czyli-8211-wiwat-Eddie-van-Halen.html
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek