FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Eric Clapton

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Lubisz??
tak
78%
 78%  [ 22 ]
obojętne
17%
 17%  [ 5 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
nie znam
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
Szymon S. Wielki Powrót



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 85

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 10:58 pm    Temat postu: Eric Clapton Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o tym panu ?? Dla mnie jest on jednym z najlepszych gitarzystów,a jego muzyki bardzo przyjemnie się słucha. Ostatnio ponownie zafascynowałem się Laylą i She's Gone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez mojego ojca, który Claptona ceni ponad wszystko, udzieliło mi się i bardzo lubię. Zawsze mnie katował, najpierw 461 Ocean Boulevard, potem składanką The best Cream of Clapton, w końcu Pilgrim. A poza muzyką to podobała mi się anegdota o Ericu, kiedy to jeszcze w czasach Cream doszło do sprzeczki w zespole i Ginger Baker wraz z Jackiem Bruce'em okładali się pięściami zawzięcie, a Eric tylko stał z boku i krzyczał "dalej, przyłóż mu, mocniej!". Ile w tym prawdy, nie wiem, tee hee.

Wszyscy chyba znają Laylę, Cocaine, My father's eyes, I Shot the Sherrif czy Pilgrim (z którejś części Zabójczej broni). Ponadto słuchając Key to the highway nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że to właśnie ten utwór był inspiracją do dedykowanemu Claptonowi właśnie Bluesbreakera na Brianowym Starfleet Project.

Poza w/w szczególnie polecam utwory: Anyday, Bell bottom blues, Born in time, Broken hearted, Circus, Crossroads, I ain't got you, Let it grow, Mainline Florida, One chance, Please be with me, She's gone, kurde nawet Sick and tired, wiele wiele więcej!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię i cenię, ale nic poza tym - nie ciągnie mnie. Uwielbiam Laylę i bardzo lubię It's Probably Me (duet ze Stingiem)...

CORAX napisał:
(...)Pilgrim (z którejś części Zabójczej broni).

Z tego, co wiem, to It's Probably Me zostało nagrane na poczet Lethal Weapon 3, ale i Pilgrim ma jakiś związek, z którąś z części Zabójczej Broni? Nie wiedziałem.

EDIT: Faktycznie, Pilgrim został wykorzystany w Lethal Weapon 4. I jeszcze jedno: do dziś mogę zostać oczarowany przez Tears In Heaven. Jak na mój gust, trochę zbyt płaczliwe, chociaż znając genezę tego utworu, to się nie dziwę, że ma taki charakter...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanuję...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Szanuję...

Ja pierdziele! Ależ ty wylewny jesteś...

Bardzo lubię Erica Claptona. Jest jednym z moich ulubionych bluesmanów. Widziałem niedawno koncert z 2001 roku na DVD - "One more car, one more rider". Pięknie panowie grają. Pod względem techniki Clapton jest rasowym bluesmanem umiejącym poruszać także w innych gatunkach. Ale i tak blues mu najlepiej wychodzi. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tommy ayers



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 38

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki szacunek. To jeden z tych gości w tym przemyśle, który absolutnie nic nikomu nie musi udowadniać. Nikt nie czeka na jego hity, bo chyba tak naprawdę nie najważniejsze u niego są kompozycje a ta gitara.

Zdecydowanie najlepszy improwizator gitarowy. On wszystkie solówki - czy to na swoich płytach czy w gościnie (jest chyba najpopularniejszym muzykiem sesyjnym z kręgu wielkich rockmanów) - improwizuje!

Czyli tak - słucham rzadko, ale bardzo lubię. Mistrz gitary zaraz po panu Knopflerze i Gilmourze. Znaczy dla mnie jako adepta tej sztuki Cool

Pzdr

PS. Podobno ten riff z Layli jest Duane'a Allmana.
PPS. Mnie też średnio wzrusza Tears, ale naprawdę przyjemnie się to gra na gitarce. Wolę Laylę akustyczną Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommy ayers napisał:
PS. Podobno ten riff z Layli jest Duane'a Allmana.

Tak to prawda. Ogólnie mówi się że otwór jest Claptona ale to Allman stworzył główny motyw. Clapton jak wiadomo był pomysłodawcą tekstu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja pierdzielę! Ależ ty wylewny jesteś...


Coś się komuś nie podoba?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Coś się komuś nie podoba?

Nie, mnie się wszystko podoba...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:44 am    Temat postu: Re: Eric Clapton Odpowiedz z cytatem

Szymon S. Wielki Powrót napisał:
Co sądzicie o tym panu ??


Sądzę, że jest niezłym muzykiem. Ale według mnie niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle wielu innych wokalistów i gitarzystów.

Z jego piosenek najbardziej lubię "Wonderful Tonight", ponadto cenię jeszcze "My Father's Eyes" oraz "Layla".
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.youtube.com/watch?v=_ae2uidckqE&mode=related&search=
Layla w duecie Knopfler & Clapton. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tommy ayers



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 38

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

werty36 napisał:
http://pl.youtube.com/watch?v=_ae2uidckqE&mode=related&search=
Layla w duecie Knopfler & Clapton. Smile


Pan Guzikarz ma za cicho elektryka :/ Kurczę, takie często mam wrażenie jak go oglądam w duetach. A właśnie Knopfler to chyba mój ulubiony gitarzysta. Ale mimo wszystko ta solówka jest fajna bardzo.

W ogóle ten koncert polecam, brali w nim udział jeszcze McCartney, Collins, Sting, szalony perkusista Ray (nie pamiętam nazwiska), George Martin...
Nazywa się ten występ Live For Monserrat czy jakoś tak, chyba, że coś mi się pomyliło Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommy ayers napisał:
werty36 napisał:
http://pl.youtube.com/watch?v=_ae2uidckqE&mode=related&search=
Layla w duecie Knopfler & Clapton. Smile


Pan Guzikarz ma za cicho elektryka :/ Kurczę, takie często mam wrażenie jak go oglądam w duetach. A właśnie Knopfler to chyba mój ulubiony gitarzysta. Ale mimo wszystko ta solówka jest fajna bardzo.


To fakt. Ale ja jednak wolałbym zdecydowanie ostrzejszą, bardziej rockową wersję Smile
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile można o polityce, czyli Le_mmor na swoim blogu o "Layli":

http://don.samael.salon24.pl/30082,index.html
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Claptona znam słabo i coś w nim sprawia, że generalnie nie mam ochoty na więcej - opcja obojętności ankietowej.
ALE
... nieziemska "Layla" jest wyjątkiem. Zachwyciła mnie od pierwszego radio-usłyszenia, dawno temu. Brawo za tekst, le_mmor! I zgadzam się, że wersja unplugged to jakaś pomyłka...
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie z tym tekstem mam teraz zgryz, gdyż jeden z komentujących zasugerował, że za "łkającą" gitarę odpowiada Duane Allman a nie Clapton. Czy ktoś ma taką wiedzę, by to jakoś zweryfikować?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lily of the valley napisał:
zgadzam się, że wersja unplugged to jakaś pomyłka...


Ja też zdecydowanie wolę oryginał. Jednak na przykład część mojej rodziny jest innego zdania Wink
A przy okazji: kiedy Clapton po raz ostatni odbył trasę koncertową?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crystal



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 742
Skąd: z innego swiata

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eric Clapton w polsce Smile
_________________
hayzee rider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele zalezy od wakacji jakie zaplanujemy z kumplami... nad Polskim morzem Very Happy Tak wiec jest duża szansa ze zawitam na pana Erica Smile
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minęło parę lat i Clapton znów przyjechał na koncert.
Trudno dyskutować nad repertuarem. Cokolwiek wybrane zostanie spośród kilkudziesięciu płyt, zawsze będzie jedynie małą cząstką. Zawsze można mówić, że zagrał to, a mógł zagrać tamto. Klasyków nie zabrakło – była Layla w wersji unplugged, były Bagde, Crossroads, Wonderful Tonight, Lay Down Sally i Cocaine na koniec, zaś na bis Sunshine of Your Love i High Time We Went. Było elektrycznie i akustycznie.
Clapton zaprezentował się jak przystało na wielkiego bluesowego mistrza – znakomicie od strony wykonawczej i z wielkim luzem dostępnym tylko wybitnym instrumentalistom. Oraz, co zaraźliwe w najwspanialszy dla słuchających i obserwujących sposób – z wielką radością grania. Więcej opisuję na blogu: http://blognroll.blox.pl/2013/06/Z-najwyzszej-polki-8211-Eric-Clapton-Lodz-Atlas.html
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek