FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Bob Geldof

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 12:05 am    Temat postu: Bob Geldof Odpowiedz z cytatem

temat powstaly pod wplywem chwili, ale moze ktos bedzie miec tu cos wiecej do napisania ;)

moja, a wlasciwie nasza ( bo wiadomo z kim ) historia z geldofem zaczela sie od tego, ze w empiku nabylismy plyte " sex, age and death " ( beznadziejny tytul swoja droga ) w cenie 14,99 zlotych polskich. tylko dlatego, ze ponoc gra na niej roger...

co prawda na tej jednej plycie sie narazie skonczylo, ale ta jedna wystarczyla, by popasc w pewien rodzaj zachwytu...

jedno jest pewne - bob spiewac nie umie :P ale wszystko inne, tj. teksty, gitara oraz chorki i perkusja ( czyli to, czego geldof nie robi ) wychodzi swietnie. plytka jest bardzo spojna, i moze poza jednym kawalkiem, bardzo ciekawa.

mamy tu balladki, utwory prawie ze ' barowe ', cos w rodzaju popu, rock`n` rolla, a nawet kawalek techno ;) mnie szczegolnie zachwyca mudslide z rogerem na perkusji i w chorkach ( trzeba przyznac, ze gra i spiewa niezle ), zroznicowane 6. milion loser ( chorki prosto z afryki ) i jakby do kotleta, wspomniane inside your head.

jesli komus nadarzy sie okazja, warto tej plyty posluchac. jesli nie, to i tak zabierzemy ja na zlot i bedziemy Was meczyc :P

Wasza kolej :P
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '


Ostatnio zmieniony przez tyna dnia Nie Kwi 15, 2007 1:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam bardzo mało. Oczywiście "I Don't Like Mondays" które uważam za absolutnie wspaniały utwór, na dodatek poruszający ważne i tragiczne problemy; "Drag Me Down" w wersji z Live Aid - może być. Oprócz tego w TV słyszałem jeszcze utwór "This Is The World Calling" (już po tytule można wnioskować, że klimaty live-aidowe), nie pamiętam jak leciał, ale chyba wrażenie zostawił niezłe.

Jak widać, znam go mało jako muzyka, natomiast chwała mu za to co robił i robi, nawet jeśli pomoc z Live Aid i singla rozkradł reżym etiopski. Na pewno takich ludzi powinno być jak najwięcej, choć oczywiście przemysł muzyczny nie może się składać tylko z Geldofów.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/


Ostatnio zmieniony przez lemur dnia Nie Kwi 15, 2007 12:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem jakiś klip na VH1..."I don't like Mondays" chyba to się zwało, a zespół to Boomtown Rats (swoją drogą - żenująca nazwa) z Bobem na wokalu...śpiewać to on rzeczywiście nie umie, a i klip denny Razz Ale całkiem przyjemne klawisze...

Nie powiem, że Bob jest słaby, bo znam tylko jeden utwór, ale jeśli wszystkie są takie pod względem wokalu to - marnie

http://www.youtube.com/watch?v=POl4vFp-5os
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I don't like mondays uwielbiam... Widziałem poruszajacy film o dziewczynce która zabiła pare osób, tytuł to własnie IDLM i z tego co pamiętam na końcu wszyscy odnosili się do tego kawałka, reszty nie znam Wink
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko kilka utworów, w tym oczywiście "I Don't Like Mondays". Bardziej interesuje mnie jednak jego działalność charytatywna niż muzyczna Wink
A swoją drogą, to w którejś książce o Queen wyczytałem, że Spike, zanim zaczął kolaborować z Queen, współpracował wcześniej właśnie z Geldofem. Czy tak rzeczywiście było?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponoc spike gral w boomtown rats, ale moze sie nam tylko tak wydawac...

natomiast bob czesto wspolpracowal z rogerem, co widac zreszta na wspomnianej plycie. panowie lubili ( lubia ? ) sie tak bardzo, ze na ksiazeczce do electric fire znajdziemy zdjecie malego rufusa tigera autorstwa wlasnie geldofa. obu muzykow zawsze fascynowaly dziwne imiona, jakie nadawali swoim dzieciom. pociechy rogera znaja wszyscy, natomiast bob posiada corke imieniem fifi trexibille :D
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś tam kiedyś widziałem w jakimś programie telewizyjnym...Nie mam zdania...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, znam wyłącznie I Don't Like Mondays, które mi się podoba Smile Chociaż może i znam jeszcze jakiś utwór, ale nie jestem świadomy, że to Geldofa lub coś-około Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 września Bob wystąpi w Polsce: http://muzyka.onet.pl/10174,1565176,newsy.html
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow ! radek, dzieki za informacje !

wstep jest bezplatny... nie ma co, 1 wrzesnia jestem w wawie.. o ile nie bede miala w tym czasie praktyk :) alez nam sie gwiazd naroilo w tym roku...
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie kombinuje 1 .IX Bob G i Janerka, 5.IX coś pod gołym niebem jak się uda z Queen i 8.IX Urodziny Fredka w Gongu Smile

Tyna no to szykuj się na wrzesień Smile
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyna napisał:
wow ! radek, dzieki za informacje !


Nie ma za co Smile
Ja też chętnie bym się wybrał.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, ze 1 wrzesnia bedzie sobota ... moze uda mi sie wykombinowac wolne i przyjade na Boba.
Bardzo go cenie jako czlowieka, choc szczerze mowiac nie znam za bardzo jego tworczosci muzycznej.

Poza 'Sex Age & Death' i jakimis pojedynczymi utworami reszta dla mnie jest magia, ale chetnie zobaczylbym go na scenie Smile

I to jeszcze za darmo.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem na koncercie. Zaczął się on dla mnie bardzo zabawnie. Szliśmy w stronę Placu ulicą Moliera, gdy nagle jakieś 5 metrów ode mnie, przed bramą wjazdową pod scenę zatrzymał się bus a z niego wyskoczył...Bob w twarzowym, żółtym garniturku!! Wszystko trwało niestety na tyle krótko, że zabrakło nawet czasu na zrobienie zdjęcia, ale tak bliska odległość od żywej legendy zrobiła wrażenie...

Sam koncert natomiast był zaskakująco udany, miejscami wręcz rewelacyjny. Bob śpiewał całkiem nieźle - manierą wokalną bardzo przypominał Mike'a Scotta z Waterboys, czasem również "zaczepiał" o styl Dylana czy nawet Watersa. Piosenki, które zaproponował, oprócz oczywiście Poniedziałku, nie są epokowymi dokonaniami, ale zostały odegrane energicznie, z czadem i luzem i przy szybszych fragmentach (zarówno rockowych jak i irlandzko-folkowych opatrzonych solówkami skrzypiec) trudno było nie podrygiwać. Bob sprawiał bardzo sympatyczne wrażenie, podobało mi się to, że kilka razy dość detalicznie opowiadał o swoich piosenkach, ich treści i i historii. Widać było, że czuje się tu bardzo dobrze. Naprawdę, było znakomicie.

A później, równie znakomite były pierożki z mięsem, śmietaną i cytryną na Starym Mieście. Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest gdzies w necie setlista z tego koncertu ?

wiesz, lemur, glupi ma zawsze szczescie :P choc podobno glupszego mija ...
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Aaricia



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 457
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 3:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie, stary temat, ale przecież nie założe nowego. Wink

Boba bardzo lubię, w ogóle jako młody facet był dokładnie w moim typie. Wink Śpiewac to on rzeczywiście nie potrafi, ale słucham go z przyjemnością.

Posiadam wprawdzie tylko jedną płytę - składankę. Nie powala, ale przyjemnie się jej słucha. Pamiętam że z początku nie trawiłam tylko jednego utworu... aby kilka lat później awansował do rangi ulubionego. Wink Mowa tu o The Great Song of Indifference - przekapitalna rzecz na doła.
http://pl.youtube.com/watch?v=qgu-tzjfit0
_________________


Pleased to meet you
Hope you guess my name
But what's puzzling you
Is the nature of my game.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
queenomaniaczka



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 488
Skąd: Czempiń\Poznań

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny facet w latach 70' Very Happy
potrafił oczarować, jeśli chodzi o urodę - nawet przystojny był. Smile śpiewał trochę jakby się dławił, ale jego piosenki wpadały w ucho. I don't like mondays w szczególności. I wspierał charytatywnie. Nic do niego nie mam, czasem posłucham The Boomtown Rats. Wink
_________________
dirtyray.com

Nowe koszulki z najwyższej jakości tkaniny - 100% bawełny.
Nadruki wykonane metodą sitodruku oraz druku cyfrowego bezpośrednio na odzieży.
Dostępne są różne wzory, także muzyczne, przyjmowane są własne propozycje nadruków. Tanio i szybko!
Osobiście polecam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jego wokal trudno raczej zaliczyć do wybitnych. Śpiewa (łagodnie rzecz ujmując) tak sobie, ale zaimponował rolą w filmie "Pink Floyd - The Wall". Zrobił tam naprawdę kawał dobrej roboty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek