FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Tadeusz Nalepa & Breakout

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co myślisz o muzyce Tadeusza Nalepy i grupy Breakout?
Uwielbiam
9%
 9%  [ 2 ]
Lubie
22%
 22%  [ 5 ]
Szanuje
45%
 45%  [ 10 ]
Nie lubie
4%
 4%  [ 1 ]
Nie lubie bluesa i tego typu muzyki
0%
 0%  [ 0 ]
Nie znam
18%
 18%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 22

Autor Wiadomość
PieciaM



Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 247
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:13 pm    Temat postu: Tadeusz Nalepa & Breakout Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o tym artyście? Tematu podobnego nie znalazłem.

Coś mnie tak naszło, nie mogę się pozbierać po informacji o śmierci Tadka...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ilosciach nieduzych bardzo lubie.. to jest tak, ze pojedyncze kawalki naprawde lubie posluchac, ale na dluzsza mete wiekszosc bluesa mnie zaczyna nudzic... jednak bardzo szanuje i uwazam, ze to byl jeden z najwazniejszych muzykow polskich ostatnich kilkudziesieciu lat... wielka szkoda... coz.. dolaczyl do bylej zony zdaje sie...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Breakout zaczelem sluchac calkiem niedawno - 3 tygodnie.Narazie znam tylko "Na drugim brzegu teczy"...i nie moge ocenic ani Tadeusza Nalepy ,ani Breakout na podstawie znajomosci tylko jednego albumu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam mało,bluesa lubię średnio,ale Tadeusz Nalepa wykonał nieocenioną pracę dla polskiego rocka...Straszna szkoda.

Aha-przypomina mi się,że bardzo lubię Ten o Tobie film-świetny riff.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam! Do bluesa zywie, jak wiadomo, bardzo cieple uczucia, a ten czlowiek jest po prostu legenda. Tworzyl muzyke ciekawa, ambitna, a jednoczesnie przepelniona bluesowym feelingiem. Jego barwa glosu wprawdzie niezbyt mi odpowiada, potrafi nia jednak swietnie operowac, poza tym mozna sie przyzwyczaic. Jego umiejetnosci w zakresie gry na gitarze sa nie do podwazenia. Ze powtorze, czlowiek legenda.

"Lubilas swiatlo swiecy, bedziesz miala swiece dwie".
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Jimi Hendrix Experience Polskiej sceny Rock/Bluesowej... Zaznaczyłem lubie, bardzo ich szanuje za wkład w Polską muzykę
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię, choć nie słucham...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pana Tadeusza nie znam z dokonań z Brekoutem a z Dżemem.
A z tego drugiego, cenię sobie bardzo. Jedna z najlepszych, najrówniejszych i najlepszych tekstowo płyt Dżemu. Szkoda, że Nalepa nie zastąpił Ryśka po śmierci tego drugiego,mogliby nagrać wiele fajnych albumów.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PieciaM



Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 247
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Numero Uno" to faktycznie dobry album. Dżem i Nalepa grali świetnie. Ale Tadek Rysia zastąpić nie mógł - przeszkadzało mu zbyt duże imprezowanie Dżemu, jak picie "kraty" wódki w autobusie przez Bena, Adama w szczególności. Zapraszam do lekury "Dżem - Ballada o dziwnym zespole"....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PieciaM napisał:
"Numero Uno" to faktycznie dobry album. Dżem i Nalepa grali świetnie. Ale Tadek Rysia zastąpić nie mógł - przeszkadzało mu zbyt duże imprezowanie Dżemu, jak picie "kraty" wódki w autobusie przez Bena, Adama w szczególności. Zapraszam do lekury "Dżem - Ballada o dziwnym zespole"....


Ja niestety czytałem tylko "Ryśka".

Kupiłem wczoraj NOL Breakoutu. Bardzo dobra płyta.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam szacunek, ale lubię raczej skrawek ich twórczości. Słuchałem "Na drugim brzegu tęczy", ale nie podeszło mi zbytnio, przez to, że Mira tam głównie śpiewała.
Tata kiedyś miał kasetę "Blues', którą i ja słuchałem w samochodzie. Akurat ten album mi się dość podoba. A z pozostałych albumów tylko znam bardzo pojedyncze utwory, np. "Modlitwa".
Z solowego Nalepy, to "Ten o tobie film" z Dżemem, bardzo fajny utwór.
Mimo to jakoś mnie nie ciągnie specjalnie do słuchania, przynajmniej na razie.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ohh Breakout uwielbiam, zdecydowanie najlepszy polski zespół Bluesowy! I o tyle o ile nie lubię kobiecych wokali, to Mirę Kubasińską wyjątkowo toleruję, prawdopodobnie dlatego że nie robiła z siebie liderki i gwiazdki tego zespołu.

Ogólnie Breakoutu słucham dla odprężenia i nie mam żadnej ich płyty, ale piosenki jakie lubię to: ,,Gdybyś kochał hej!" , ,,Studnia bez wody" , ,,Na drugim brzegu tęczy" a od samego Nalepy - ,,Kiedy Byłem Małym Chłopcem". Ogólnie jak na tamte czasy, Breakout był zespołem na niezwykłym poziomie. Sam często w członkach Breakoutu widzę ich zachodnie odpowiedniki:

Tadeusz Nalepa - Jimi Hendrix
Michał Muzolf - John Paul Jones
Józef Hajdasz - Ginger Baker
Mira Kubasińska - Janis Joplin

Gdyby wyżej wymienion, zachodnie sławy spotkały się i zrobiły taką super grupę, to zapewne był by to najwspanialszy Bluesowy skład a my... mieliśmy to tuż pod nosem Smile
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Breakout to absolutnie jeden z moich ulubionych polskich zespołów : )
Najbardziej podoba się oczywiście "Blues", z fenomenalnymi partiami gitary Kozakiewicza, świetnie również brzmiącymi, zdziwiłem się ostatnio jak przeczytałem, że nagrywał je na czeskiej jolanie i wzmacniaczu własnej konstrukcji. Ulubiona piosenka z tej płyty to zdecydowanie lekko swingująca "Przyszła do mnie bieda", gdzie podziw wzbudza zwłaszcza gra sekcji rytmicznej. Mimo, że po odejściu przyszłego gitarzysty Perfectu gra zespołu nie była już tak wciągająca to kolejne albumy nie stoją na wiele niższym poziomie, głownie dzięki kompozycjom Nalepy. Z tamtego okresu najbardziej cenię Kamienie i Karate. Nie trawię natomiast wokalu Miry, po prostu nie podoba mi się jak śpiewa, może i robi to czysto ale jej maniera zupełnie do mnie nie trafia Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary, kumpel ma basówkę Jolany, starszą ze dwa razy ode mnie. Przede wszystkim nigdy nie grałem na tak wygodnej gitarce, a brzmi ona do tej pory naprawdę, naprawdę przyzwoicie Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W to nie wątpię, podobno sam Clapton posiadał Jolanę Smile Chodziło mi tylko o to, że bez PRSów i piecy Mesa-Boogie udało mu się osiągnąć brzmienie w mojej subiektywnej opinii lepsze od tego, które uzyskuje dzisiaj. Niekiedy dziwi mnie właśnie takie "cofanie się" w tym aspekcie, choćby u panów z Metalliki.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek