FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Silverchair

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 10:15 pm    Temat postu: Silverchair Odpowiedz z cytatem

Większość pewnie kojarzy ten zespół z 'pseudo-grungem' czy 'zapchaj dziurą' po odejściu Cobaina lub też z 'radiowymi hitami' takimi jak Ana's Song (Open Fire) czy Miss You Love...

Jednak ostatnia płyta jaką wydali o tytule Diorama zadziwiła zarówno ich stałych zwolenników jak i osoby postronne.
Niektóre kawałki są wręcz genialne pod względem kompozycyjnym czy aranżacyjnym. Są po prostu ciekawe i oryginalne, są świeżym <bardzo świeżym> powiewem ze strony tego tria. Czasme przypominają Queen pod kątem harmonicznych fiksacji, chociaż to zupełnie różna stylistyka...

Kto nie wierzy, niech zmierzy!!!11
http://www.youtube.com/watch?v=WiEjujQ_LJQ


Ostatnio zmieniony przez ewysz dnia Nie Mar 04, 2007 5:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kapela to chyba jedna z najbardziej znienawidzonych zespołów w historii muzyki rockowej , kogo bym się nie zapytał o ten band to ciągle słysze negatywne opinie . Najbardziej chyba nienawidzą zespołu fani nirvany i ogólnie grunge'owcy - uważają kapele za kiepską kopie to na jednej płycie (frogstomp) pearl jamu to na innej (freak show) Nirvany i jeszcze innej (neon ballroom) smashing pumpkins nawet . Ja osobiście lubie zespół ale znam tylko z singli , nie mam żadnej płytki i moim zdaniem to solidna rockowa kapela z grunge'owym rodowodem , ale jak wiadomo panowie ze Seattle nie mają monopolu na ten podgatunek rocka .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie wykorzystał w tak genialny sposób spuścizny po Nirvanie jak oni. Jeśli ich ktoś nie lubi to tylko dlatego że ich nie rozumie i w życiu kieruje się stereotypami. Dla mnie ostatnie wakacje upłynęły pod znakiem Silverchair!
Najlepsza jak dla mnie płytka to Frogstromp po prostu ona mnie niszczy na kawałki Very Happy
Kocham takie kawałki jak Shade, Suicidal Dream, Tommorow, Pure Massacre itd. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nom, fajne są, ale ja preferuję z tych ostrzejszych Freaka i np. Abuse Me.
czyli co? :> nowego srebrnego krzesła nie znaju? :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*DELETED*
_________________
There Must Be More To Life Than This


Ostatnio zmieniony przez Mariusz dnia Czw Sty 03, 2008 3:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za lenie!! Nawet wam się nie chce przesłuchać piosenki z podanego w pierwszym poście linka. Evil or Very Mad

foch Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze. Normalnie napisałbym, że nie znam, czyli nic bym nie napisał. Teraz mogę szpanować, że znam jeden utwór. I niestety niespecjalnie przypadł mi do gustu. Niby nie jest zły, niby wszystko ok, ale jakiś taki...nieciekawy? No nie wiem, w każdym razie nie przekonałem się do "Srebrnegokrzesła" Wink.

EDIT: Klip jest całkiem fajny.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to jest tak jak z niektóymi kawałkami Queen czy np. Tori Amos - za pierwszym razem nie jest się w stanie 'ogarnąć' całości.
Bierze tak dopiero po średnio 10 odsłuchaniach. RazzRazzRazz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten kawałek akurat według mnie nie jest najlepszą wizytówką zespołu ... Lepiej wypadłyby te kawałki co wymienił Whiteman Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałam, że tu głównie fani rocka przesiadują Shocked
ale no bez jaj, te pierwsze kawałi są kul, ale no, są trochę... oni mieli wtedy po 16 lat RazzRazzRazz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiek nic nie ma do rzeczy Razz Kriss Kross nagrali najlepsze kawałki mając 12 lat Very Happy
a tak wracając do tematu to jeszcze dobrze nie zaznałem się z Dioramą ale już wiem że będąc maniakiem Freak Show i Frogstromp to ten mi do gustu nie przypadnie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się ostatnio przypomniało , że oprócz : "freak" , "tommarow" i "greatest view" uwielbiam "Ana's Song (Open Fire)" - właściwie to chyba mój ulubiony numer Silverchair Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Greatest View jest z Dioramy Very Happy
poza tym obok 'tych innych' utworków na Dioramie są też te 'ostrzejsze'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewysz napisał:
Greatest View jest z Dioramy Very Happy


wiem , ale ja ten kawałek akurat znam z teledysku Very Happy ponad to jako ciekawostke mogę powiedzieć , że główny riff gitarowy z "Greatest View" jest zapożyczony z kawałka "Sweet Leaf" Black Sabbath .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek