FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Stosunek do ojczyzny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Deklaruję się jako :
szowinista
8%
 8%  [ 4 ]
nacjonalista
8%
 8%  [ 4 ]
patriota
64%
 64%  [ 32 ]
kosmopolita
20%
 20%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 50

Autor Wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi przede wszystkim o tę krzykliwą, boleśnie patetyczną formę. Ble. O historii można opowiadać w ciekawszy i przede wszystkim mniej tendencyjny sposób.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, dobrze gada ta nade mną Wink Przekaz filmu może i słuszny ale podany w tandetnym opakowaniu..."macie skurwiele, patrzcie jacy jesteśmy zajebiści"
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<podpisuje się>
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Dobrze, tylko jakie to ma znaczenie? Mamy odszkodowanie od Niemiec, a ja nie mam zamiaru udowadniać polskości tych ziem, ja nie jestem Gomułką z Ministerstwa Ziem Odzyskanych. Mamy je jako należne moralnie i koniec, kropka.



Równie dobrze Ukraińcy mogą uznać, że dostali swoje ziemie jako 'należne moralnie' Wink nie przekonałeś mnie.

Cytat:
Spójrz na jedna z mapek, to zobaczysz, że było to lenno Krzywoustego.


Patrzyłem do kronik i nic o Krzywoustym nie jest napisane.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, teraz mogę się z Wami zgodzić (Qnegundo, le_mmorze & szymku)

BeBe napisał:
Równie dobrze Ukraińcy mogą uznać, że dostali swoje ziemie jako 'należne moralnie' Wink nie przekonałeś mnie.

A czy my NAPADLIŚMY Ukraińców??????? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Rolling Eyes

Porównujesz postawę Polaków wobec Ukraińców do postawy Niemców wobec Polaków. Absurd. Tymczasem to UPA ma na sumieniu mnóstwo istnień polskich, co jest dobrze udowodnione.
Cytat:

Patrzyłem do kronik i nic o Krzywoustym nie jest napisane.

A co z lennikiem Krzywoustego Warcisławem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy my NAPADLIŚMY Ukraińców???????


Nie wiem. Generalnie rozumiem, że chodzi Ci o Kozaków ? Nie zapomnij, że sami sobie ich wyhodowaliśmy. A w sumie nasza piękna i dumna szlachta, która doprowadziła do upadku tego kraju. Cytując Sienkiewicza: "Opustoszała Rzeczpospolita, opustoszała Ukraina. Wilcy wyli na zgliszczach dawnych miast i kwitnące niegdyś kraje były jakby wielki grobowiec. Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą."

I tyle na ten temat. Polecam wers pierwszy i ostatni, bo pasuje do Ciebie w stu procentach.

Cytat:
Porównujesz postawę Polaków wobec Ukraińców do postawy Niemców wobec Polaków. Absurd. Tymczasem to UPA ma na sumieniu mnóstwo istnień polskich, co jest dobrze udowodnione.


Ale Polacy mamy też wiele na sumieniu jak każdy naród. Ja osobiście nie wierzę, aby dzisiejsze granice miały się zmienić i przyjmuję ten fakt. Bo nie mamy takich małych terenów i generalnie są to tereny od zawsze należące do nas. A Ukraina mi nie przeszkadza, uważam ich za swoich pobratymców, jak Sienkiewicz pisał i niechaj sobie tam spokojnie żyją.

Cytat:
A co z lennikiem Krzywoustego Warcisławem?


Tutaj przyznaję się do niewiedzy. Jednakowoż nic w kronikach ani encyklopediach o lennictwie Krzywoustego na terenach ujścia Świny nie znalazłem.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem.

To ja Ci powiem- NIE.
Cytat:

Generalnie rozumiem, że chodzi Ci o Kozaków ?

Chodzi mi o stosunki Polska-Ukraina w latach '30 i '40 XX wieku. Wtedy zaszły zmiany granic. Nikogo wtedy nie napadliśmy.
Cytat:
Polecam wers pierwszy i ostatni, bo pasuje do Ciebie w stu procentach.
Mylisz się. Ale na szczęście nie muszę Tobie niczego udowadniać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chodzi mi o stosunki Polska-Ukraina w latach '30 i '40 XX wieku. Wtedy zaszły zmiany granic. Nikogo wtedy nie napadliśmy.


Ale wcześniej to robiliśmy. W historii każdego narodu są epizody o których lepiej nie mówić. Niemcy żyją z brzemieniem III rzeszy, ale przyznają się do niej. My do haniebnych stron naszej historii niekoniecznie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy nie mają takiego brzemienia jak III Rzesza, poza tym nie dochodźmy do konkluzji, że w związku z konfliktami szlachty z Kozakami dziś mamy dawać Ukrainie kawał naszego terytorium i tolerować plucie nam w twarz (bo tak wyglądają dziś stosunki polsko-ukraińskie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polacy nie mają takiego brzemienia jak III Rzesza, poza tym nie dochodźmy do konkluzji, że w związku z konfliktami szlachty z Kozakami dziś mamy dawać Ukrainie kawał naszego terytorium i tolerować plucie nam w twarz (bo tak wyglądają dziś stosunki polsko-ukraińskie).


Nasze kontakty z białorusinami są dużo gorsze, też mają nasze tereny, tez je niszczą i jakoś z tego powodu nie narzekasz.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecz rozsądek mi podpowiada że będziemy znosić te oplucia tak jak znoszą oni ankiety robione w polskich szkołach na temat wiedzy o Ukraińcach (śpią z siekierą pod poduszką). My po nich jeździmy a oni po nas ale rządy obu krajów mają na tyle poukładane w głowach i nie są tak fanatyczne że się skupiają na organizowaniu EURO 2012 a nie roztrząsają czyj jest Lwów> To muszą ocenić jeszcze historycy a opinii jest wiele i sprzecznych ze sobą i to wśród samych polskich historyków... a wiem bo tam dziś byłem i egzamin pisałem i jadłem, piłem... pierdoliiiiiłeeeem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Nasze kontakty z białorusinami są dużo gorsze, też mają nasze tereny, tez je niszczą i jakoś z tego powodu nie narzekasz.

Białorusini przede wszystkim nie mają takiej rozbudowanej świadomości narodowej, nie bazują przy tym na antypolskości, poza tym Białoruś to, jakby nie patrzeć, dziedzic Wielkiego Księstwa Litewskiego, wielu Białorusinów-katolików uważanych jest za Polaków (np. Litwini w Wilnie nazywają język białoruski polskim), związki tych terenów z Polską są dość duże, nawet sam Milinkiewicz (lider opozycji) to zapewne zwolennik jakiejś formy unii, zresztą on doskonale zna polski, jest przyjaźnie do nas nastawiony.

Po drugie- Łukaszenko jest jaki jest, ale kiedyś to on dbał o polskie zabytki. Wystarczyły tylko "mądre" posunięcia naszych władz, by Łukaszenko nas przestał lubić i teraz jest groźba tego, że w Grodnie pod budowę drogi wyburzy się 1/3 starówki (!!!). Za to wspieraliśmy długo ludzi, którzy rządząc Białorusią kipieli nienawiścią do Polaków, dopiero Łukaszenko skończył z tym, my zaś spraszamy do siebie białoruskich nacjonalistów, którzy rządząc Białorusią głosili, że największym wrogiem Białorusi jest Polska i kościół rzymskokatolicki. Sami doprowadziliśmy do tego, że mamy dość trudną do przebicia żelazną kurtynę.

Wreszcie- na tematy białoruskie się nie wypowiadam, bo moja jedyna wizyta w tym kraju ograniczyła się do hasania po zielonej granicy w wieku 9 lat w rejonie Białowieży. Tak naprawdę nigdy tam nie byłem, nie znam sytuacji, więc co się będę odzywał na tematy, o których nie mam pojęcia.
Mogę też napomknąć, że sławetna Julia Tymoszenki chwaliła się w kampanii wyborczej, że była przeciw otwarciu Cmentarza Orląt we Lwowie. Tak naprawdę trzeba wiedzieć, że "pomarańczowi" to ekipa ludzi będących spadkobiercami tradycji UPA. Czyli tradycji antypolskiej.
Het napisał:
Lecz rozsądek mi podpowiada że będziemy znosić te oplucia tak jak znoszą oni ankiety robione w polskich szkołach na temat wiedzy o Ukraińcach (śpią z siekierą pod poduszką).

Ja bym tego nie porównywał, zresztą chodziłem do szkoły wiele lat i nigdy nie podsunięto mi pod nos żadnej tego typu ankiety. Za to tego typu stosunki istnieją między dwoma państwami i tego się nawet nie da porównać do jakichś ankiet.
Cytat:
My po nich jeździmy
Jak można jeździć po kimś, komu się włazi w d...?
Cytat:
To muszą ocenić jeszcze historycy a opinii jest wiele i sprzecznych ze sobą i to wśród samych polskich historyków...

Bzdura, żaden poważny historyk nie stwierdzi, że Lwów był miastem ukraińskim. Siedzę troszkę w temacie i żadnej takiej opinii nie znalazłem (ktoś robił nadania nad polskością Krakowa? taki sam jest tego sens jak w przypadku Lwowa). Ba, we Lwowie przed wojną procentowy udział Polaków był większy niż w Warszawie czy Łodzi! Jedynie niektórzy poprawni politycznie i historycznie historycy powiedzą Ci, że we Lwowie żyło wiele narodów i to było miast Wschodu i Zachodu. Owszem, było, ale było przede wszystkim polskie, z bezwzględnym udziałem ludności polskiej w całości mieszkańców. Kurde, przełaziłem to miasto wzdłuż i wszerz i nie znalazłem tam nic, co by świadczyło o ukraińskiej historii tego miasta. Znajdywałem bez przerwy polskie budynki, zabytki, nawet pokrywy od hydrantów były polskie! Więc nie opowiadaj, że są sprzeczne opinie, bo nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S napisał:
Jak można jeździć po kimś, komu się włazi w d...?


Hetowi chodziło chyba o to, jaki jest obraz Ukraińców, stosunek do nich wśród "szerokich rzesz" Polaków. A moim zdaniem jest pełen pogardy, poczucia wyższości i kompensacji kompleksów wobec Zachodu ("jesteśmy gorsi od Zachodu, ale za to lepsi od tych dzikich barbarzyńców z Ukrainy).
I to skutkuje tym, że ukraińskim robotnikom polski pracodawca kupuje karmę dla psów do jedzenia. Przykład rzeczywisty. Oczywiście jednostkowy, ale nieco wymowny...i jak sądzę, nie tak bardzo odosobniony.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mogę też napomknąć, że sławetna Julia Tymoszenki chwaliła się w kampanii wyborczej, że była przeciw otwarciu Cmentarza Orląt we Lwowie.


A my jakieś cmentarze/pomniki ku czci Ukrainy stawiamy ?
I dziwię się, że bronisz Białorusi. To tam panuje totalitaryzm, tam zamyka się naszych dziennikarzy a nawet polityków. Nie rozumiem twojego rozumowania, więc kończę tą konwersację. Bo ani Ty mnie nie przekonasz do swoich dziwnie nacjonalistycznych poglądów, ani ja Ciebie do moich kosmopolitycznych.
Bo dla mnie Białoruś jest wrogiem Polski, nie Ukraina.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
A my jakieś cmentarze/pomniki ku czci Ukrainy stawiamy ?


To jest argument nieco z dupy, bo tak się składa, że nie ma na naszym obecnym terytorium miejsc tak ważnych dla historii Ukrainy, jakim był Lwów dla Polski...

BeBe napisał:
To tam panuje totalitaryzm


No proszę Cię...jaki totalitaryzm? Na Białorusi? Znasz różnice między totalitaryzmem a autorytaryzmem?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No proszę Cię...jaki totalitaryzm? Na Białorusi? Znasz różnice między totalitaryzmem a autorytaryzmem?


Nazywa się go ostatnim dyktatorem Europy, mam rację ? Dawno już newsów nie oglądam.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Cytat:
No proszę Cię...jaki totalitaryzm? Na Białorusi? Znasz różnice między totalitaryzmem a autorytaryzmem?


Nazywa się go ostatnim dyktatorem Europy, mam rację ? Dawno już newsów nie oglądam.


A czy każda dyktatura to totalitaryzm?
Odpowiem:
Nie.

Ani Franco, ani Salazar, ani Piłsudski, ani Ataturk, ani Łukaszenko, ani Horthy nie byli dyktatorami totalitarnymi.
Totalitaryzm to ruch rewolucyjny, mający zmieniać człowieka, odwołujący się nie tylko do posłuszeństwa ale do entuzjazmu mas, wyposażony we wszechogarniającą ideologię...i kilka innych cech.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To muszą ocenić jeszcze historycy a opinii jest wiele i sprzecznych ze sobą i to wśród samych polskich historyków...

Cytat:
Bzdura, żaden poważny historyk nie stwierdzi, że Lwów był miastem ukraińskim. Siedzę troszkę w temacie i żadnej takiej opinii nie znalazłem (ktoś robił nadania nad polskością Krakowa? taki sam jest tego sens jak w przypadku Lwowa). Ba, we Lwowie przed wojną procentowy udział Polaków był większy niż w Warszawie czy Łodzi! Jedynie niektórzy poprawni politycznie i historycznie historycy powiedzą Ci, że we Lwowie żyło wiele narodów i to było miast Wschodu i Zachodu. Owszem, było, ale było przede wszystkim polskie, z bezwzględnym udziałem ludności polskiej w całości mieszkańców. Kurde, przełaziłem to miasto wzdłuż i wszerz i nie znalazłem tam nic, co by świadczyło o ukraińskiej historii tego miasta. Znajdywałem bez przerwy polskie budynki, zabytki, nawet pokrywy od hydrantów były polskie! Więc nie opowiadaj, że są sprzeczne opinie, bo nie ma.


Miałem na pierwszym roku historii dużo archeologii no i właśnie Ci archeologowie stwierdzili jednak że ten cały Bug to granica między światem katolickich słowian a prawosławnymi słowianami i basta. Szczególnie wykłady z profesorami z UW były dla mnie zaskakujące, bowiem Ci profesorowie mieli spore wątpliwości co do aż takiej polskości Lwowa. Zalecam Ci zapoznanie się z składem ludnościowym Lwowa i Rusi Halickiej z czasów międzywojennych i myślę że to wystarczający argument do zakończenia dyskusji przeze mnie na temat Ukrainy :]
Powtarzam, jeśli nam sprezentują Lwów to OK ale walczyć na siłę nie zamierzam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do odpowiedzi le_mmora (tej pierwszej), to ma on rację- często uważamy się za kogoś lepszego od Ukraińców, ale ja mówiłem o czymś zgoła innym- o stosunkach międzypaństwowych, zaś tutaj wspomniano o stereotypach narodowych. Jak już pisałem, Ukraińcy bardzo denerwują mnie jako naród, jako ludzie... w zasadzie nic do nich nie mam, zresztą jestem fanem Ukrainek Wink

BeBe napisał:
A my jakieś cmentarze/pomniki ku czci Ukrainy stawiamy ?

Ale to nie Ukraińcy postawili Cmentarz Orląt.

W skrócie: kiedy rozpadała się monarchia Austro-Węgier, tereny Małopolski vel Galicji Wschodniej były opuszczone przez Austriaków, więc pretensje do tych terenów wysuwali Ukraińcy (Zachodnioukraińska Republika Ludowa) i Polacy. Ponieważ władza polska była uformowana dopiero w Krakowie, więc we Lwowie nie było ani polskiej administracji, ani wojska. Wkraczali tam Ukraińcy, więc młodzi Polacy chwycili za broń na własną rękę i w listopadzie 1918 walczyli z Ukraińcami, aż przyszło wojsko polskie. Ginęły małe dzieci, najmłodszy obrońca Lwowa miał bodajże 9 lat, zaś najmłodszy kawaler orderu Virtuti Militari był właśnie obrońcą Lwowa i miał lat 12 czy tam 13 (nie pamiętam). Tym wszystkim, którzy bronili Lwowa, wydzielono na Cmentarzu Łyczakowskim specjalne miejsce, nazwano Cmentarzem Obrońców Lwowa, zbudowano tam Łuk Chwały. Niedługo potem marszałek Piłsudski polecił odznaczyć Lwów orderem Virtuti Militari. Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie jest mogiłą obrońcy Lwowa, jego zwłoki przeniesiono i uroczyście pochowano pod kolumnadą Pałacu Saskiego w Warszawie. Można powiedzieć, że pod wrażeniem walki Orląt Lwowskich były szerokie kręgi w Europie (m.in. francuski marszałek Ferdinand Foch). Wszystko to wydarzyło się ZANIM w tym mieście pojawili się Ukraińcy (prócz tych miejscowych, niesprowadzonych przez Stalina), cały Cmentarz Orląt jest dziełem polskich rąk ku czci Polaków. To nie Ukraińcy go postawili, tylko my i dziś domagałbym się, żeby Cmentarz miał pierwotny kształt, bo dziś wcale go nie ma. Nie ma Łuku Chwały, nie ma wielu napisów, które były przed wojną. To jest właśnie hańba, idziemy tutaj na tak daleko idące kompromisy, że sami dajemy sobie pluć w twarz, dajemy upokarzać nasz kraj. Ale rozumiem, ze Tobie, jako kosmopolicie, zupełnie to nie przeszkadza.

Więc jeszcze raz:

Cytat:
A my jakieś cmentarze/pomniki ku czci Ukrainy stawiamy ?


A czy Ukraińcy postawili jakiś cmentarz ku czci Polski? NIE.

Cytat:
I dziwię się, że bronisz Białorusi.

Bronię Łukaszenkę w jednym konkretnym aspekcie, mianowicie w dziedzinie dbałości o postpolskie zabytki. To jest takie DZIWNE??
Cytat:
To tam panuje totalitaryzm, tam zamyka się naszych dziennikarzy a nawet polityków.

Bzdura. Totalitaryzm panuje dziś jedynie w KRL-D. A żadnych naszych polityków się tam nie zamyka, polscy dziennikarze dostają tam co najwyżej wysokie grzywny, dziennikarzy czy działaczy polskich tam nie zamykano.
Cytat:
Bo ani Ty mnie nie przekonasz do swoich dziwnie nacjonalistycznych poglądów, ani ja Ciebie do moich kosmopolitycznych.

Moje poglądy są jak najbardziej normalne. Ale rozumiem, że w ramach tolerancji Twoje poglądy są normalne, a moje "dziwne"...

Co do poglądów, to ja po prostu wyznaję zasadę, że swoich interesów trzeba bronić, bo inaczej kraj jest dojony przez sąsiadów, ale nie tylko. Skoro nazywasz to nacjonalizmem, to proszę bardzo. Dla mnie to po prostu działanie zgodne z raison d'État (racją stanu).

Cytat:
Bo dla mnie Białoruś jest wrogiem Polski, nie Ukraina

A dla mnie żaden z nich.

Het napisał:
Zalecam Ci zapoznanie się z składem ludnościowym Lwowa i Rusi Halickiej z czasów międzywojennych i myślę że to wystarczający argument do zakończenia dyskusji przeze mnie na temat Ukrainy

Ruś Halicka to chyba pojęcie ze średniowiecza, nie sądzisz?

Ale zapoznałem się, proszę bardzo, województwo lwowskie z czasów II RP:

* Polacy - 57%, 1 782 960
* Ukraińcy - 33%, 1 032 240
* Żydzi - 7%, 218 960

Generalnie było tak: miasta były polskie bądź z przewagą ludności żydowskiej, wsie były zamieszkane przez nieuświadomioną narodowo ludność ukraińską, którą można było bezboleśnie i pokojowo spolonizować.

Ok, gdzie ten "wystarczający argument". Bo na razie to jest to argument w moim ręku.

Cytat:
Powtarzam, jeśli nam sprezentują Lwów to OK ale walczyć na siłę nie zamierzam.

Ja też nie zamierzam. Zresztą, wzywanie do wojny napastniczej jest w Polsce przestępstwem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S napisał:
Generalnie było tak: miasta były polskie bądź z przewagą ludności żydowskiej, wsie były zamieszkane przez nieuświadomioną narodowo ludność ukraińską, którą można było bezboleśnie i pokojowo spolonizować.


Powiało endecją.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym temacie w ogóle jest jakiś przeciąg jeśli chodzi o wiatr endecji Very Happy I to w co drugim poście niemalże Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Marcin S napisał:
Generalnie było tak: miasta były polskie bądź z przewagą ludności żydowskiej, wsie były zamieszkane przez nieuświadomioną narodowo ludność ukraińską, którą można było bezboleśnie i pokojowo spolonizować.


Powiało endecją.


masz u mnie za to piwo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba każda przedwojenna partia czy stronnictwo podzielałoby moje stanowisko na temat obecnych stosunków z Ukrainą.

Tutaj akurat powiało endecją, ale w tym miejscu to mieli rację. Jaka to była różnica dla ukraińskiego chłopa? On się nawet nie czuł Ukraińcem, więc zrobienie z niego Polaka nie byłoby niczym strasznym. Endecy mieli tutaj całkowitą rację.

A generalnie to bliżej mi do Piłsudskiego niż Dmowskiego. Coś jak sanacja państwa bardzo by się nam dziś przydało, choć może bez Berezy i lania posłów w mordę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale rozumiem, że w ramach tolerancji Twoje poglądy są normalne, a moje "dziwne"


Nikt nie mówił, że jestem tolerancyjny.
Poza tym, szczyl ze mnie i nie znam się genialnie na tych sprawach. Wiem tylko tyle, że skoro tam jest Ukraina i Ukraińcy tą ziemię sobie wywalczyli to jest to ich ziemia i niech ich pozostanie. Bo jak będziemy się tak cofać i cofać w tej historii to aktualnie tutaj powinni mieszkać Celtowie.

Ps za Mieszka tereny dzisiejszej Ukrainy należały do Rusi Kijowskiej i Grodów Czerwieńskich.
Itd. itd. coraz głębiej wchodźmy w tę historię. I tak ta rozmowa do niczego nie prowadzi, bo nic tym nie zmienimy, o.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Cytat:
Ale rozumiem, że w ramach tolerancji Twoje poglądy są normalne, a moje "dziwne"

Poza tym, szczyl ze mnie i nie znam się genialnie na tych sprawach. Wiem tylko tyle, że skoro tam jest Ukraina i Ukraińcy tą ziemię sobie wywalczyli to jest to ich ziemia i niech ich pozostanie.


Przed wojną to było nasze i tak powinno pozostać, TAKA POWINNA BYĆ POLSKA POLSKA II RP albo jeszcze większa.
To że ucięli nam ponad 67 tyś km² (z 389 720 km² na 322 575² km²) i teraz jest ukraińskie, to już nie nasza wina.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym, szczyl ze mnie i nie znam się genialnie na tych sprawach.

Nie wiem, ile masz lat (choć nie chcę obrażać tu pewnych, skądinąd mądrych, ale trochę młodszych osób), ale jak się nie znasz, to po co się wypowiadasz?
Cytat:
Wiem tylko tyle, że skoro tam jest Ukraina i Ukraińcy tą ziemię sobie wywalczyli to jest to ich ziemia i niech ich pozostanie.

Miło, że utożsamiasz ZSRR i Armię Czerwoną z Ukraińcami (myślę, że niejeden Ukrainiec mógłby Cię za to mocno skrzywdzić), bo tak naprawdę to Armia Czerwona je zajęła, a nie żadni Ukraińcy... Stalin to też jakoś ukraińskim przywódcą nie był, może się mylę?
Mam szczerą nadzieję, że tak nie pozostanie, zresztą historia pokaże, bo w niej nic nie jest na zawsze, a szczególnie granice.
Cytat:
Bo jak będziemy się tak cofać i cofać w tej historii to aktualnie tutaj powinni mieszkać Celtowie.

Co za absurd. Nie porównuj 70 lat wstecz do 1,5 tysiąca lat wstecz...
Cytat:
za Mieszka tereny dzisiejszej Ukrainy należały do Rusi Kijowskiej i Grodów Czerwieńskich.

Eh, no i co z tego? Ukraina nie jest tak po prostu kontynuatorką Rusi Kijowskiej. Tak samo jak Wrocław przestał być polski, tak i te tereny przestały być ruskie. Tylko że Wrocław założyli Czesi (ale szybko przejął go Mieszko I), a Lwów założył Kazimierz III Wielki. Król POLSKI.

Cytat:
I tak ta rozmowa do niczego nie prowadzi, bo nic tym nie zmienimy, o.

Ja uważam inaczej. Każdy, kto to chociaż czytał, mógł zmienić punkt widzenia albo chociaż zapoznać się z innym punktem widzenia. Ja go przedstawiłem, myślę, że dość rozsądnie uargumentowałem, więc warto było. Bo wciąż w pewnych sprawach panuje zmowa milczenia będąca efektem poprawności politycznej, ale to się da zmienić (i- wraz z paroma innymi osobami- zmienimy to), a to może być w pewnych sprawach krok naprzód (choćby mówienie o masakrze na Wołyniu). A im więcej się o tym mówi, tym lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Het napisał:

masz u mnie za to piwo Wink


Tego ten...wpadasz na zlot? Twisted Evil

Marcin S. napisał:
Chyba każda przedwojenna partia czy stronnictwo podzielałoby moje stanowisko na temat obecnych stosunków z Ukrainą.


Jak to. A KPZU? Wink

Marcin S napisał:
Jaka to była różnica dla ukraińskiego chłopa? On się nawet nie czuł Ukraińcem, więc zrobienie z niego Polaka nie byłoby niczym strasznym.


Tylko, że wiesz, iż w takim razie nie byłoby również niczym strasznym zrobienie z niego Ukraińca? I pamiętaj jeszcze o kwestii wyznania...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak to. A KPZU? :Wink:

Jeszcze KPP Razz
Cytat:
Tylko, że wiesz, iż w takim razie nie byłoby również niczym strasznym zrobienie z niego Ukraińca? I pamiętaj jeszcze o kwestii wyznania...

Ale bardziej by się opłacało zrobienie z niego Polaka. Kwestia wyznania- Polak grekokatolickiego wyznania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to znaczy - opłacało się?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy, że lepiej dla nas mieć obywatela Polaka niż obywatela Ukraińca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek