FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Allora - ben arrivata
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego uczysz się języka (inny niż angielski) lub jaki preferisci
Włoski
12%
 12%  [ 3 ]
Rosyjski
8%
 8%  [ 2 ]
Łacina
8%
 8%  [ 2 ]
Francuski
20%
 20%  [ 5 ]
Hiszpański
12%
 12%  [ 3 ]
Niemiecki
40%
 40%  [ 10 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:10 pm    Temat postu: Allora - ben arrivata Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Pomyslałem, że może by tak po prostu założyć temat o jezykach, nie tylko o włoskim jak to zostało podkreślone w tytule, ale ogólnie. O rusku, łacinie (wiem że jest oddzielny temat i w ogóle) itd. Możemy rozmawiac, o tym czy się nam pdoba, czy go plecacie, i w ogóle wszystkie takie nasze myśli... Zresztą wiecie o co chodzi....
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza angielskim w stopniu średniawolekkopółzaawansowanym Wink , nie posługuję się żadnym innym językiem obcym. Nie oznacza to jednak, że się takowych nie uczyłem - tyle tylko, że w chory sposób, każdego z nich liznąłem przez 3 lata (co w nauce języka daje tyle co nic).

W gimnazjum uczyłem się dodatkowo niemieckiego - po trzech latach i godzince w tygoniu: guzik umiem.

W liceum miałem francuski: jak wyżej.

Teraz uczę się oprócz angla łaciny - tą też odpowiedź zaznaczyłem w ankiecie i mam nadzieję, że pozostanie mi w głowie nieco więcej niż po epizodach z niemcem i franckiem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole oprocz angielskiego ucze sie niemieckiego ,ktorego nie trawie.
Jęz. wloski??-tego jezyka moglbym sie uczyc ,jest prosty ,przyjemny( nie to co niemiecki Very Happy )... Bylo by mi latwiej poniewaz troszke znam ten jezyk ,a na dodatek moja mama biegle mowi po wlosku ,tak wiec mogla by mnie podszkolic Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_x]



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 171
Skąd: Radom. :)

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hah^^
Angielski...
oprócz Angielskiego....
Znienawidzony Niemiecki^^
oprócz NIemieckiego...
lipny Rosyjski... < ale tylko troche >
oprócz Rosyjskiego
Mam w planach Wloski, Hiszpanski lub Francuski^^
Ahh.. jak ja lubie te moje ambitne plany^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Paulina_Mercury



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 308

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W liceum mam obowiązkowo angielski, niemiecki i łacinę. Poza tym dodatkowo poza szkołą tylko angielski. No i jest to jedyny język obcy, o którym mogę powiedzieć, że potrafię się nim posługiwać. Bo ten niemiecki, to takie niższe strefy stanów średnich. Z kolei łacinę uwielbiam - podoba mi się jako język, gdyż ładnie, czysto brzmi i tak podniośle do tego Smile Choć jako, niestety, martwy język, nie przyda mi się w porozumiewaniu z kimkolwiek, mam nadzieję, że jeszcze jej znajomość jakoś w przyszłości zaprocentuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski, niemiecki, węgierski, fiński, rosyjski - z tymi językami miałem kontakt, w różnych okolicznościach i w różnym zakresie Wink Kiedyś rozwinę ten wątek.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_x]



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 171
Skąd: Radom. :)

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo... ja jeszcze język migowy^^ ale to takie podstawy...
kiedyś sie uczyłam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mike-L



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 168
Skąd: teraz? Poznań

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczę się niemieckiego (sic!) i bardzo tego nie lubie (b.przepraszam naszego nie(d)ocenionego pana belfra K.). Wydaje mi się taki twardy, niewdzięczny i "poetycki" jak siedmiu łysych Talibów.
W sumie nie przychodzi mi trudno jego nauka, ale po prostu go nie znosze.

Oczywiście angielski na miejscu pierwszym.


A wiecie skąd wzieła się polska nazwa Niemcy (a nie na przykład Germanie jak w innych miejscach na świecie)?

Nasi słowiańscy przodkowie (kiedy właśnie powstała Polska) potrafili jakoś dogadać sie z sąsiadami na wschodzie czy południu, bądź co bądź, braćmi.
A Ci na zachodzie to byli jacyś NIEMCY!

Niemcy ewoluowało i dzisiaj użylibyśmy raczej wyrazu: głuchoniemi/niemoty czy może "niekumaci" dla wyrażenia frustracji wynikającej z niemożności porozumienia.

Taki mały pozatop Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anka



Dołączył: 23 Mar 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski- Uczę się od dobrych kilku lat i problemów raczej nie mam.
Niemiecki- Chodziłam na dodatkowe zajęcia ale nic z tego nie wyszło. Nie lubię tego języka, znam kilka słówek i dalej nic.
Francuski- Podobnie jak z niemieckim. Tylko kilka słówek i koniec. W przyszłości chciałabym się nauczyć trochę więcej.

Chciałabym się uczyć dodatkowo hiszpańskiego. Podobno nie jest trudny jak francuski. No właśnie, czy ktoś może powiedzieć jak to jest z jego nauką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim ciągle uczę się polskiego języka Cool
Obecnie uczę się angielskiego oraz niemieckiego, z tym, że angielskiego oczywiście dłużej (tak gdzieś od pierwszej klasy podstawowej ^^) a i tak umiem tylko podstawy podstaw ^^
Z niemcem zapoznałem się w zeszłym roku szkolnym i cóż nie za bardzo go lubiłem (miałem nawet wystawione zagrożenie na koniec roku z niego Rolling Eyes ), ale teraz się powoli do niego przekonuje...
W klasach 4-6 szkoły podstawowej katowano mnie językiem naszych wschodnich sąsiadów... Oprócz alfabetu i kilku zwrotów pamiętam z lekcji, że dłużyły się ze wszystkich zajęć jakie miałem, najbardziej (i wtedy mi sie wydawało, że jeden rusek to dwie plastyki ^^)...
W najbliższym czasie nie planuje rozpoczęcia nauki nowego języka, po prostu nie widzę takiej potrzeby... Smile
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie mam nieszczescie uczyc w szkole francuskiego - i jest to jedyny przedmiot, z ktorego mam realne szanse nie przejsc do nastepnej klasy. Jakos mi to nie podchodzi, inna sprawa, ze dostepny jako alternatywa niemiecki tym bardziej. Jakos mi jezyki z rozbudowana fleksja nie podchodza, przy moim podejsciu za duzo kucia.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielskiego uczę się już circa 11 lat i dobrze mi z tym. Zdałem FCE, startuję do CAE i potem pewnie Business English. Zaczynałem Chaterboxem, przez Funfair, Go for Poland!, Enterprise, New Opportunities, Countdown i Knockout na New Proficiency kończąc.
Angielski zacząłem już chyba traktować jako 2 język narodowy. Czuję się w nim jak ryba w wodzie i chyba o to w nauce języków chodzi.

Poza tym umiem niemiecki w wersji jako-tako (wstyd mając mamę germanistkę Rolling Eyes). Uczę się go od 6 lat, z tym, że rok w podstawówce spełzł mi na ćwiczeniu następujących rzeczy:
- 15 wersji powitań i pożegnań
- zaprzeczenie z użyciem "sondern" w 4 wariantach
(Lehrer: Ist das eine Lampe/Buch/Kreide/ein Heft?
Schüler: Nein das ist keine Lampe/Buch/Kreide/kein Heft, sondern das ist ein Heft/eine Lampe/Buch/Kreide
- L: Ist das ein Mädchen/Junge?
S: Ja, das ist ein Mädchen/Junge lub Nein, das ist kein Mädchen/Junge, sondern...
I to chyba tyle z podstawówki. Potem nastało gimnazjum i tam już nawet nauka się toczyła przy akompaniamencie Deutsch Ist In oraz Dachfenster.
A teraz nastała wielka powtórka z wielce niezdolnym profesorem przy współpracy z Themen Neu 1 (od DWÓCH lat przerobiłem może 1/3 podręcznika)

W LO rozpocząłem również naukę łaciny. Przedmiot całkiem przyjemny, połączony z kulturą i sztuką starożytnych Greków i Rzymian. Bardzo lubię sentencje, deklamowanie fragmentów Epigramu i tłumaczenie czytanek. Nie przepadam za dość zawiłą jak dla mnie gramatyką (tylu końcówek nawet Smok Kutafon nie posiadał!)

Rosyjski zaś obił mi się o uszy, ale nigdy się go nie uczyłem.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
przy współpracy z Themen Neu 1


Nie przypuszczałem, że ktoś jeszcze z tego korzysta Shocked
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
mike napisał:
przy współpracy z Themen Neu 1


Nie przypuszczałem, że ktoś jeszcze z tego korzysta Shocked


Nie znasz Sturmbahnführer K...j. Ona nawet na "ober-" nie zasługuje Mr. Green.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski - uwielbiam ten język i bardzo zależy mi na tym, by go dobrze umieć. Uczę się od 4 podstawówki (teraz jestem w pierwszej klasie liceum), na dodatkowe zajęcia chodziłem jakieś 6 lat (ten rok jest pierwszym, gdy się wypisałem, ponieważ w szkole mam dobrą nauczycielkę, lekcję po angielsku i w ogóle...).
Niemiecki - uczę się czwarty rok, prawie nic nie umiem. W gimnazjum miałem nadobowiązkowy, toteż nie przykładałem się zbytnio do niego. Jakoś mi ten przedmiot nie podchodzi. Najgorsze są czwartki w szkole, gdy nie ma naszej wychowawczyni (która uczy angielskiego) - wtedy mam zawsze cztery niemieckie pod rząd. Koszmar.

Innych języków się raczej nie uczyłem. Przyszłość pokaże co dalej, chociaż wiążę ją raczej z angielskim.

A nie, umiem jedno zdanie po francusku. Napiszę je fonetycznie:
"Ażądui nauzaprezą la żografi de la Frąs". Wink
"Dziś będziemy się uczyli geografii Francji". Podobno - tak mnie mama nauczyła.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielskiego ucze się już jakieś 8 lat.
Niemieckiego 5. nienawidzę! Twisted Evil
No i francuski zupełnie początkujący, bo zaledwie rok.

anka napisał:
Chciałabym się uczyć dodatkowo hiszpańskiego. Podobno nie jest trudny jak francuski. No właśnie, czy ktoś może powiedzieć jak to jest z jego nauką?


Rodzajniki są do siebie podobne Razz Moja kumpela z klasy się uczy. Niby są podobne, ale jak patrzę w jej podręcznik... ah taki kosmos^^

McBurak napisał:
Ja sie mam nieszczescie uczyc w szkole francuskiego

Kurcze, żeby mnie takie nieszczęście spotkało... xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deutsche-chociaż przez trzy lata nauki, nie umiem nic. Jak dla mnie zaczynanie języka od samych podstaw w pierwszej klasie gimnazjum nawet przy tych trzech godzinach to debilizm.
A pomyśleć, że Giertych chce zrobić test z języka obcego [na szczęście się nie łapię Rolling Eyes ]
W przyszłości chcę zacząć uczyć się łaciny, może greki i francuskiego.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza angielskim, który studiuje II rok (ze średnim skutkiem), piąty rok ucze się francuskiego, jednak mam za malo godzin w tygodniu zeby umiec go dobrze, choc bardzo bym chcial bo ten jezyk mi sie bardzo podoba:) w przyszlosci bede dazyl do tego, zeby umiec sie sie swobodnie porozumiewac w tym jezyku.

2lata w podstawowce i 3 w gimnazjum uczylem sie niemieckiego, ale majac 1 czy 2 godz. tyg. na takim poziomie, jak to u mnie bylo, ciezko sie czegos nauczyc, teraz stycznosci z tym jezykiem nie mam od 5 lat i pamietam jedynie kilka zwrotow...

Na pierwszym roku uczylem sie jeszcze łaciny, ale nic nie umiem bo przerobilismy tylko gramatyke, w kazdym razie 5 w indeksie jest:)
I to by bylo na tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od przedszkola angielski, w gimnazjum uczyłem się włoskiego tylko i wyłącznie przez miłość do Calcio Wink Przyszło Liceum i musze sie uczyć francuskiego, który moim zdaniem jest o wiele trudniejszy niż włoski Rolling Eyes
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nevada



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 753
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poza angielskim uczę się niemieckiego Twisted Evil
I chyba nic więcej... Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J. angielskiego ucze sie od 6.5 lat; nigdy nie chodzilam na zadne lekcje dodatkowe i tu musze zaszpanowac, ze znam ten jezyk lepiej niz wszyscy, ktorych znam [ poza dwoma wyjatkami :p ], ktorzy od lat chodza do jakiejs szkoly jezykow/ na lekcje prywatne [ nie mowiac juz o tych, ktorzy na takowe nie chodza ]. Najwiekszy wklad w to mialo wieloletnie granie na PSX i PS2 [ z czym skonczylam jakis czas temu ]; troche mniejszy filmy [ i polskie, i zagraniczne, i amerykanskie ! choc w tym przypadku - zagraniczne i amerykanskie ] i muzyka. No i od czasu, gdy posiadam dostep do Internetu - czytanie roznych glupot typu artykuly, wikipedia, blog Briana Wink , teksty czy biografie w j. angielskim.

W gimnazjum przez poltora roku chodzilam na kolko z j. francuskiego - smiech na sali; poltorej godziny co tydzien planowo, ale w praktyce wygladalo to inaczej Wink . Niewiele z tych lekcji pamietam. Wariacki kraj, jezyk idiotyczny. Zaby jedza.

Hiszpanski - ucze sie go od wrzesnia, bardzo mi sie podoba. Pamietam, ze gdy mialam 7-8 lat i ogladalam te wszystkie tasiemce typu 'Esmeralda', to zapisywalam w zeszycie rozne zaslyszane slowka oraz ich tlumaczenie Laughing .

Chcialabym sie uczyc niemieckiego, ale jakos mi sie nie usmiecha/lo 1 raz w tygodniu byc w szkole od 8 do 16 Razz . Teraz mysle nad zmiana szkoly; w klasie, do ktorej chcialabym sie dostac ucza sie j. niemieckiego, tylko nie wiem, czy dalabym rade nadrobic jeden rok nauki i jednoczesnie na wlasna reke kontynuowac nauke j. hiszpanskiego Rolling Eyes . Ale pewnie i tak nic z tego nie bedzie, wiec problem mam z glowy Cool .

Poza tym chcialabym jeszcze uczyc sie laciny, ale watpie, zebym kiedykolwiek miala okazje.


anka napisał:
Chciałabym się uczyć dodatkowo hiszpańskiego. Podobno nie jest trudny jak francuski. No właśnie, czy ktoś może powiedzieć jak to jest z jego nauką?


napewno o wiele latwiejszy od francuskiego, ale raczej trudniejszy od angielskiego. Jest odmiana zaimkow osobowych przez niektore przypadki, pisownia wyrazow oraz wymowa - proste, odmiana czasownikow tez dosyc latwa. Ale ja ucze sie hiszpanskiego dopiero od wrzesnia, wiec niewiele moge powiedziec. Nauczycielka mowi, ze potem nie bedzie tak latwo Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to może i ja coś napiszę.

Uczyłem się angielskiego od jakiejś 3 klasy podstawówki do dziś. Nigdy za barrdzo nie umiałem tego języka. O ile ze słówkami jako tako, o tyle kompletnie nie jarzę tych wszytskich czasów i tych pierd.... zasad... Rolling Eyes
Coś tam powiedzieć umiem, ale takl szczerze mówiąc to chyba nie za dużo...


Teraz, odkąd jestem w liceum uczę się j. włoskiego...
Bardzo fajny i przyjemny język. Do tej pory nie mam z nim praktycznie żadnych problemów ( choć już były, ale wynikało to tylko z mojego lenistwa).Uczę się go 6 miesięcy, i umiem już dość dużo powiedzieć. Jestem z tego dyumny. Co dziwne, na lekcję chodzić nie lubię, bo jakoś mnie nie ciekawią, ale zawsze raczej uważam, i to mi wystarczy. Potem w domu tylo podkuć słówka, i chyba na tyle z nauki języka. Innych języków się nie uczyłem, no chyba, że wliczyć w to sentencje, jakie wpajał mi były nauczyciel z gimnazjum (historia) i dzisiejsza nauczycielka też z historii. Bardzo przyjkemny język, ale jkby wyglądała nuka, to nie wiem, i chyba nawet nie hce próbować....

No to by było na tyle...
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem niemiecki przez cztery lata w liceum ale nic już nie pamiętam. Teoretycznie nie ma się czym chwalić, no ale posta nabić trzeba Laughing
Myślę, że gdybyśmy mogli wybrać dowolny drugi język obcy w szkole to skuteczność nauczania byłaby dużo wyższa.
Ja bym się uczył hiszpańskiego albo włoskiego, żeby zrozumieć co mówią te gołe panie po 23-ej w TV satelitarnej u mojego brata Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey napisał:
Ja miałem niemiecki przez cztery lata w liceum ale nic już nie pamiętam.


Gdybyś chciał sobie przypomnieć, to zapraszam do mnie na prywatne lekcje Very Happy
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Mattey napisał:
Ja miałem niemiecki przez cztery lata w liceum ale nic już nie pamiętam.


Gdybyś chciał sobie przypomnieć, to zapraszam do mnie na prywatne lekcje Very Happy

Mój brat uczy niemieckiego i angielskiego więc mi nie brakuje źródła wiedzy. Po prostu nie ciągnie mnie do tego jezyka i nie sądzę, że kiedyś będę chciał/musiał do niego wracać.
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski od pierwszej klasy podstawówki... a od trzech lat jeszce dodatkowo... Idzie dość dobrze, jedyne co mnie martwi to poziom w szkole (powtarzam rzeczy zprzed kilku lat, nic do przodu, co w przypadku nauki języka raczej jest niewskazane...)

Hiszpański - miałem wielki entuzjazm, ale szkoła go zabiła Evil or Very Mad No dobra, nie do końca, ale... Zmieniałem sobie grupę (nie chodzi o stopień zaawansowania, tylko o nauczycielkę). Baba była może i sympatyczna, ale... no właśnie na za dużo pozwalała i doszedłem do wniosku, że pewnie będę miał u niej piątkę, ale się nic nie nauczę. A teraz nauczycielkę mam... jest taka trochę... nieobecna? Chyba lepszego słowa nie znajdę. Ale nie jest tak źle. Ma "ciekawy" spodób wystawiania ocen:

1. Bierze wszystkie oceny w dzienniku
2. Dodaje je (te ze sprawdzianów liczy dwa razy)
3. Wyciaga średnią i zaokrągla (czyli mając średnią 1.50 - zdajemy!). I to jest ocena na koniec semestru.

Proste? Na pewno. Na forum są nauczyciele, oni mogą ocenić senowność tego sposobu. Dla mnie to jest... no dziwne.
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatdoul napisał:
Ma "ciekawy" spodób wystawiania ocen:

1. Bierze wszystkie oceny w dzienniku
2. Dodaje je (te ze sprawdzianów liczy dwa razy)
3. Wyciaga średnią i zaokrągla (czyli mając średnią 1.50 - zdajemy!). I to jest ocena na koniec semestru.

Proste? Na pewno. Na forum są nauczyciele, oni mogą ocenić senowność tego sposobu. Dla mnie to jest... no dziwne.


Może właśnie tak skonstruowany jest u was Przedmiotowy System Oceniania Very Happy Ale osobiście w to nie wierzę Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie robił tak w gimnazjum pan od Fizyki. Ktoś ma oceny np. 3,4,4 - on dodawał je, dzielił przez 3 i wychodzi średnia 3,6. Wtedy wystawiał 4 na półrocze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalna średnia arytmetyczna, nie widzę w niej nic dziwnego... Nawet jeśli z moich obecnych nauczycieli stosuje ją tylko nasza wychowawczyni. Inni stosują średnią ważoną. U kogoś też jest coś takiego?
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek