FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Jacek Kaczmarski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomniałam w innym wątku o plebiscycie na Top 10 JK sprzed czterech lat, którego wyniki można obejrzeć tu. Jak Wam się podobają? Z moją dziesiątką, którą wtedy wysłałam, pokrywają się: "Epitafium dla WW", "Obława" (chyba jedyny z przebojów Kaczmarskiego, który wciąż lubię), "Rublow" i "Kochanowski". Natomiast "Mury", "Nasza klasa", czy nawet "Encore" to są rzeczy, których właściwie już nie słucham.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem wielkim fanem solowej twórczości Kaczmarskiego, aczkolwiek bardzo szanuję, to co robił. Facet miał niesamowity głos, wyczucie muzyczne i talent literacki. Naprawdę zawsze byłam pełna podziwu dla monumentalności i niezwykłej wewnętrznej szczerości jego sztuki.

Jestem jednak mocno związana z Murami Kaczmarskiego i Gintrowskiego, którymi zasłuchiwałam się w pierwszych latach szkoły średniej, znałam na pamięć wszystkie kawałki. Chodziłam spać i budziłam się z nimi na ustach Wink. Robiły na mnie wtenczas piorunujące wrażenie (Śmiech do dzisiaj przyprawia o zawrót głowy), mogę śmiało stwierdzić, że przez ich pryzmat oglądałam świat.

Szmat czasu od lat mojej fascynacji minął, muszę przyznać, że rzadko do nich wracam. Strasznie depresyjnie zaczęły na mnie działać w pewnym momencie, z przyczyn do końca dla mnie niejasnych. A doły i koleiny na swej drodze staram się ze wszystkich sił omijać Rolling Eyes

Wracając do plebiscytu.
W zasadzie wyniki wyglądają sensownie, choć przyznaję, że nie znam dobrze wszystkich zestawionych utworów. Cieszy mnie wysoka, trzecia pozycja Źródła, jak najbardziej na miejscu. Ja bym postawiła je na pierwszym, przed Epitafium i Obławą (którą notabene bardzo lubię i chętnie słucham nawet obecnie, jako jedynego). Brakuje mi moich ulubionych kawałków Kaczmarskiego z Murów, w tym Starzy Ludzie w autobusie - wybitny wg. mnie i Krajobraz po uczcie - rewelacyjny tekst Cool.
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM


Ostatnio zmieniony przez Aia dnia Sro Gru 29, 2010 3:50 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż ja Jacka za często nie słucham więc zarówno Nasza Klasa jak i nawet Mury pewnie byłyby u mnie w 10 Wink
Ogólnie to ja znam bardziej jego 'greatest hits' niż całe albumy więc na pewno byłaby Obława czy O Krok, Modlitwa, Źródło. Na pewno byłby "Katyń" na pewno "Wędrówka z Cieniem". Nie wiem Między nami? Źródło? Sporo tego Wink
Epitafium byłoby na pewno pierwsze. One w moim jakimś topie wszech czasów w ogóle byłoby pewnie wysoko.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aia napisał:
Strasznie depresyjnie zaczęły na mnie działać w pewnym momencie, z przyczyn do końca dla mnie niejasnych.


Nic dziwnego - to ponura płyta. I to nie tylko ze względu na społeczno-polityczne okoliczności jej powstania, ale także (a właściwie przede wszystkim) na przewijający się motyw muru właśnie, zewnętrznej bądź wewnętrznej blokady, czy też bariery (to już w pierwszej piosence da się zauważyć).
Brak i przemijanie - tak mi się "Mury" kojarzą: depresyjne "Encore", niespokojna "Pompeja" i melancholijna "Pani Bovary".
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby kogo interesowało - na youtube pokazała się masa wywiadów z J.K. z telewizji, min. rozmowy z Cejrowskim, Jagielskim czy "Godzina prywatna". Bardzo ciekawe materiały, opinie z którymi wcześniej ciężko było się zaznajomić i poznać, toteż polecam serdecznie wszystkim miłośnikom twórczości Mistrza.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link or it didn't happen
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/user/gwidosz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gość kawał dobrej roboty odwalił tylko trzeba to jakoś zabezpieczyć bo podobno YT ma zaraz wszystko pousuwać ;f
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek