FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Stereotypy Damsko-Męskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
A ja jak zwykle nic sobie nie robię z feministycznego bredzenia Laughing Powiem jedno, generalnie jestem sceptycznie nastawiony do kobiet młodszych ode mnie. One często lubią bawić się mężczyznami i ich uczuciami. Ja poszukuję w kobiecie dojrzałości i subtelności, dlatego preferuję starsze panie. One zawsze lepiej mnie rozumiały. Innymi słowy, szukam kobiety, któa będzie dla mnie nie tyle partnerką, ale w pewnym sensie "matką". Wiem, że dziewczyny nie przepadają za takimi facetami, ale wisi mi to.

Nie uogólniaj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. To, że "nadziałeś" się na kogoś młodszego od siebie, który wiedział gówno o życiu, nie znaczy, że wszyscy z jego rocznika tacy są. Domyślam się, że nie chodziło Ci o to, ale czytając Twojego posta takie odniosłem wrażenie, więc musisz pamiętać, że ktoś może to wziąć do siebie i/lub dosłownie, a wtedy konflikt murowany Smile
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może trochę przesadziłem, to fakt. Chciałem tylko powiedzieć, że wymagania stawiane obecnie mężczyznom przez kobiety są często ze wszech miar wygórowane, i ja przeciw temu będę się buntował. Starsze kobiety trochę już w życiu przeszły i są zwykle bardziej wyrozumiałe. Oczywiście mówię tutaj o tych, z którymi miałem styczność. Poza tym, to fajne uczucie poczuć się przy takiej kobiecie takim "małym chłopczykiem".
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mola



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 85
Skąd: zielona gora/wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widzisz Gohan, potrafisz kulturalnie jak sie postarasz. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mola napisał:
No i widzisz Gohan, potrafisz kulturalnie jak sie postarasz. Smile

Oczywiście, że potrafię. Ale to nie znaczy, że się nie buntuję. Chociaż, to co dzieje się dzisiaj, to nie do końca wina kobiet. To raczej wina bzdurnych, kobiecych czasopism. Młode dziewczyny to czytają i dowiadują się, że "są tego warte" i takie tam. Jak raz przeczytałem sobie jakiś numer takiego szmatławca, to włosy stanęły mi dęba. Tematykę poruszaną w tym czasopiśmie można by skrócić następująco: jak wytresować faceta? Faceci akurat nie mają gdzie się demoralizować.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
Faceci akurat nie mają gdzie się demoralizować.

Czy aby na pewno? Twisted Evil
Powrót do góry
mola



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 85
Skąd: zielona gora/wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
mola napisał:
No i widzisz Gohan, potrafisz kulturalnie jak sie postarasz. Smile

Oczywiście, że potrafię. Ale to nie znaczy, że się nie buntuję. Chociaż, to co dzieje się dzisiaj, to nie do końca wina kobiet. To raczej wina bzdurnych, kobiecych czasopism. Młode dziewczyny to czytają i dowiadują się, że "są tego warte" i takie tam. Jak raz przeczytałem sobie jakiś numer takiego szmatławca, to włosy stanęły mi dęba. Tematykę poruszaną w tym czasopiśmie można by skrócić następująco: jak wytresować faceta? Faceci akurat nie mają gdzie się demoralizować.


widzisz Gohan. Tylko ze pisma tego typu (vide: Cosmopolitan) to tez to, z czym walczymy jako feministki. Bo my nie chcemy uprzedmiotowienia faceta, a partnerskich relacji. Te pisma to blad, niestety coraz popularniejszy, dzieki ktoremu dziewczeta staja sie wytworami kultury masowej. (wiem co mowie, mieszkalam z taka przez rok)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mola napisał:
Bo my nie chcemy uprzedmiotowienia faceta, a partnerskich relacji.

Mam co do tego poważne wątpliwości. To dlaczego tak was oburza, jak jesteście traktowane dokładnie tak jak mężczyźni? Feministki jak widzę, rozumieją partnerstwo w jakiś szczególny sposób, a jeśli nie to wyprowadź mnie z błędu.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mola



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 85
Skąd: zielona gora/wroclaw

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
mola napisał:
Bo my nie chcemy uprzedmiotowienia faceta, a partnerskich relacji.

Mam co do tego poważne wątpliwości. To dlaczego tak was oburza, jak jesteście traktowane dokładnie tak jak mężczyźni? Feministki jak widzę, rozumieją partnerstwo w jakiś szczególny sposób, a jeśli nie to wyprowadź mnie z błędu.


Brrr.... Gohan, prosze Ciebie. Nie rozumiesz podstawowych zalozen feminizmu albo po prostu nie dopuszczasz ich do siebie. Traktujesz feministki jak potwory, nie przyjmujac do siebie niczego poza utrawalonym stereotypem wrednego babochlopa pragnacego zdeptac faceta z ziema...
Po pierwsze, nie chcemy byc traktowane JAK MEZCZYZNI. Obie plcie maja byc ROWNOUPRAWNIONE, co NIE ROWNA SIE temu, ze kobiety maja byc traktowane jak mezczyzni albo mezczyzni jak kobiety. Widzisz ta subtelna roznice?
Moze dlatego oburza nas to? hm ?
Po drugie, tak naprawde to rownouprawnienie mamy w bardzo niewielu sferach, bo pozostalosci patriarchatu sa bardzo duze w swiadomosci spolecznej. Wedlug nas idea partnerstwa to jest takze, a moze przede wszystkim, mozliwosc wyboru. Jesli kobieta chce, spelnia sie w domu, przy dzieciach, prosze bardzo. Ale chodzi o WYBOR a nie narzucane odgornie (odmesko znaczy sie) wzorce. Tata mojej kolezanki zabrania jej mamie pracowac, mimo ze ona bardzo by tego chciala. Mowi, ze jej praca bylaby dla niego ujma, bo to by znaczylo, ze "on, mezczyzna, nie zapewnia bytu rodzinie". Moze tutaj lezy problem? Gohan, zastanow sie. Byc moze twoja nienawisc do kobiet (przepraszam, ale tak to wlasnie wyglada) bierze sie z tego, ze twoja meska duma cierpi na tym. Mezczyzna nie jest juz jedynym zywicielem rodziny, nie jest jedynie tym, ktory moze realizowac sie zawodowo. Ale i tak kobietom jest realizacja na tym polu utrudniania. Wiesz czym jest zjawisko szklanego sufitu? Chyba juz w tym temacie gdzies byla o tym mowa, o ile mnie pamiec nie zmylila Wink
Partnerstwo to szacunek dla drugiej strony, umozliwienie jej samorealizacji, wspieranie w decyzjach i krytykowanie poczynan uznawanych za zle. ale z pewnoscia nie jest to narzucanie drugiej osobie czegokolwiek, szczegolnie wlasnego zdania i pelnionej roli spolecznej.
Wszystko jest kwestia kompromisu i uznania drugiej strony za rownoprawnego partnera-i to jest slowo-klucz wlasnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pokładzie samolotu znajdowało się dwudziestu ludzi i 10 kobiet **runs**
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 5:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--------------WYCIĘTO--------------------
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012


Ostatnio zmieniony przez mumin_king dnia Czw Kwi 08, 2010 1:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
TheHero89



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy ja na ten przykład zawsze ale to zawsze miałem coś takiego że kompletnie nie interesowały mnie takie "szalone" dziewczyny... Może podświadomie uznawałem że mam u nich mniejsze szanse i coś w tym jest. Co nie znaczy że te spokojniejsze są mnie wymagające i łatwiej taka sobą zainteresować. Bo wcale nie łatwiej dla mnie. Co do tego stereotypu o którym pisał mumin uważam że rzeczywiście trochę tak to działa że większość facetów zwróci uwagę na tą uśmiechniętą uhahaną która po prostu "widać" i która bardzo aktywnie udziela się towarzysko niż taką która na imprezy nie chodzi, jest cicha, skromna, ma mało znajomych itd.
_________________
Wiesz, że 99% ludzi nienormalnych i zboczonych czyta mój podpis z ręką na myszce? - Nie zdejmuj ręki, już jest za późno...
-----------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TheHero89 napisał:
Co do tego stereotypu o którym pisał mumin uważam że rzeczywiście trochę tak to działa że większość facetów zwróci uwagę na tą uśmiechniętą uhahaną która po prostu "widać" i która bardzo aktywnie udziela się towarzysko niż taką która na imprezy nie chodzi, jest cicha, skromna, ma mało znajomych itd.

Większość facetów zwróci uwagę na kobietę, którą widać, niż której nie widać. To kwestia prawdopodobieństwa, nie dorabiałbym do tego jakichś psychologicznych interpretacji.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---------------WYCIĘTO-----------------
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012


Ostatnio zmieniony przez mumin_king dnia Czw Kwi 08, 2010 1:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętajcie mężczyźni... dziś nie tylko nie wolno przepuszczać kobiet przez drzwi - należy się przepchnąć, wypchnąć ją torując sobie drogę do przepełnionego tramwaju, zająć radykalnie krzesełko w autobusie - w przeciwnym wypadku kobieta uzna nas za agresywnych samców, mających za nic idee równouprawnienia Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo jesteś ciapa, więc podniecają Cię silne kobiety. Prawdziwi twardziele wolą słabe, żeby móc je bić. To też stereotyp.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
pamiętajcie mężczyźni... dziś nie tylko nie wolno przepuszczać kobiet przez drzwi - należy się przepchnąć, wypchnąć ją torując sobie drogę do przepełnionego tramwaju, zająć radykalnie krzesełko w autobusie - w przeciwnym wypadku kobieta uzna nas za agresywnych samców, mających za nic idee równouprawnienia Cool


Ciekawe... za kazdym razem ( no moze prawie ) przepuszczam kobiety i zawsze sie usmiechną i powiedzą "dziekuje". Jeszcze nie spotkalem zeby jakas, wrednie na mnie spojrzala czy cos odburknela. Wiec jesli niektore panie uwazaja ze to im uwalacza to są hmmm... po... znaczy lekko inne.

Z jednej strony kobietki coniektore narzekaja ze nie ma dzentelmenów a z drugiej inne uwazaja , ze dzentelmenow byc nie powinno. To tylko w glowach kobiet moze istniec taki rozstrzal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby Gohan się udzielał tutaj, to by Ci tutaj teraz wpadł i udowodnił, że nie masz rację i wśród kobiet są same feministki. Laughing
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek