FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Charles Chaplin

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Charles Chaplin...
...to ten geniusz aktorstwa, którego ubóstwiam!
35%
 35%  [ 6 ]
...facet, którego lubię czasami oglądać
29%
 29%  [ 5 ]
...jest mi obojętny/nie znam
11%
 11%  [ 2 ]
...za którym, szczerze powiedziawszy, nie przepadam
23%
 23%  [ 4 ]
...to facet, na widok którego krew mnie zalewa
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:03 pm    Temat postu: Charles Chaplin Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was podziela moją wielką sympatię dla tego wielkiego aktora? Choć lubię od dłuższego czasu, naprawdę odkryłam go niedawno dzięki cyklowi emitowanemu na TVP Kultura. Dzięki temu kojarzę Charliego nie tylko z krótkometrażowych niemych produkcji, ale także długich dźwiękowców - które bardzo polubiłam (zwłaszcza dwa filmy: Dyktatora i Światła rampy - ten drugi udowodnił, że Chaplin jest też wyśmienitym aktorem dramatycznym). Jego humor - bardzo uniwersalny zresztą - jest absolutną podwaliną także dzisiejszego komizmu. Przy jego filmach bawię się przednie. Poza tym nawet, jeśli kogoś nie bawią jego pomysły na gagi i świetnie zaaranżowane sceny, musi docenić aktorski kunszt Chaplina!
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oglądałem wczoraj film w jego reżyserii z jego scenariuszem i krótkim występem ;]
Mimo, iż grał tam bóg aktorstwa, człowiek którego na ekranie wielbię, czyli Marlon Brando a obok niego kroczyła, wówczas jeszcze bardzo piękna Sophia Loren, to film nie był dla mnie "ogromnym dziełem". Owszem, przy niektórych gagach banan ukazywał się na moich ustach, ale reszta była typowo na lata 20/30. A taki humor, czyli faceci ślizgający się na bananach i tańczące bułeczki, to jednak zabawa chyba nie dla mnie Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
A taki humor, czyli faceci ślizgający się na bananach i tańczące bułeczki, to jednak zabawa chyba nie dla mnie Wink

Tylko to nie jest wszystko, co Chaplin w kwestii gagów prezentował Wink. Parodiował, mistrzowsko posługiwał się mimiką. Wbrew pozorom jego humor potrafił być bardzo inteligentny (a i spostrzeżenia miał trafne), a nawet kontrowersyjny (vide Dyktator)
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
BeBe napisał:
A taki humor, czyli faceci ślizgający się na bananach i tańczące bułeczki, to jednak zabawa chyba nie dla mnie Wink

Tylko to nie jest wszystko, co Chaplin w kwestii gagów prezentował Wink. Parodiował, mistrzowsko posługiwał się mimiką. Wbrew pozorom jego humor potrafił być bardzo inteligentny (a i spostrzeżenia miał trafne), a nawet kontrowersyjny (vide Dyktator)


Wiesz, ogólnie "Hrabina z Hongkongu" (gdyż taki był tytuł tego dzieła), nie był złym filmem. Tylko na końcu jakoś taki zmęczony się czułem, taki zmasakrowany. Ale ogólne wrażenie było pozytywne.
Możesz coś polecić na przełamanie się? Lubię nieme kino,więc jego stare dzieła też wchodzą w grę.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Możesz coś polecić na przełamanie się? Lubię nieme kino,więc jego stare dzieła też wchodzą w grę.

W zasadzie kino dźwiękowe Chaplina różni się zasadniczo humorem od kina niemego Chaplina. Zasadniczo większość dzieł krótkometrażowych prezentuje podobny humor oparty na mimice, wpadkach, nieporozumieniach etc. Klasyką z kategorii długometrażowe a nieme Wink jest już Gorączka złota, choć z tego, co czytam, aż tak Ci się nie spodobała. Bardzo dobre są Dzisiejsze czasy, satyryczne spojrzenie na czasy komunizmu. Jeśli chodzi o jeden z ostatnich filmów Chaplina - Król w Nowym Jorku - są autentycznie zabawne momenty, ale to już nie ten żywioł Wink.
Z mojej strony gorąco polecam Dyktatora - film kontrowersyjny zarówno dla krytyków, jak i reszty świata. Nie wiem, czy odpowiadają Ci takie pompatyczne zakończenia, ale to w sumie jedyny taki element tego filmu. Chaplin wciela się tutaj w dwie role: dyktatora Tumanii, Hynkla (oczywiście Hitler) i żydowskiego fryzjera. Tutaj znajdzie się jeszcze miejsce dla jego postaci włóczęgi. Moją ulubioną sceną z tego filmu jest praca fryzjera zilustrowana Marszem węgierskim Wagnera. Coś wspaniałego!
Pan Verdoux to historia, można by rzec, oparta na faktach Wink. Chaplin zagrał tutaj francuskiego mordercę żon. Czarny humor, z kilkoma przesłankami od autora.
A jeśli chodzi o kino nieme krótkometrażowe: tutaj właściwie masz pełną dowolność. Istnieją oczywiście zasadnicze różnice w gagach, ale humor generalnie jest dosyć podobny. Jest duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej za trzecim czy czwartym razem zapoznasz się z czymś, co do Ciebie trafi Wink. Możesz zacząć od Włóczęgi, który wprowadzi Cię w inne filmy. To bardzo dobry wstęp.
A jeśli niekoniecznie masz ochotę na ogromną dawkę śmiechu, a trochę więcej uczuciowości - najpóźniejsze produkcje Chaplina będą odpowiednie. W swoich czasach nie zdobyły popularności, ale moim zdaniem mają coś dobrego do zaoferowania.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jeśli niekoniecznie masz ochotę na ogromną dawkę śmiechu, a trochę więcej uczuciowości - najpóźniejsze produkcje Chaplina będą odpowiednie. W swoich czasach nie zdobyły popularności, ale moim zdaniem mają coś dobrego do zaoferowania.


Oglądałem właśnie jego ostatni film. I to był jedyny film z Brando na którym ziewałem Wink

A resztę, postaram się zdobyć i obejrzeć :]

Dzięki Ci wielkie :* ^^
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No...? Trochę osób głosujących w ankiecie było, a nikt się już nie wypowie? Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedziałem, że geniusz, ale przeżyję jak go nie będą puszczać w TV. Wink
Oglądałem całekiem niedawno na TVP3 film dokumentalny ze wstawionymi kilkoma skeczami, z jego udziałem (takie tam, skecz z cyrkiem pcheł albo z kawałkiem drewna co mu nie chciał wpaść w kanał ściekowy ^^). Podobał mi się ten film, bo ja lubię patrzeć jak to kiedyś było a jego humor, może nie jest aż tak ponadczasowy jak np Pythonów mi się spodobał.
Najbardziej spodobała mi się jednak jedna opowiastka o nim. Jak to kiedyś wystąpił konkursie sobowtórów Chaplina i zajął... czwarte miejsce Laughing
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chaplina i zajął... czwarte miejsce


Trzecie ;]
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tam nawet ósme...Fakt faktem, że przegrał xD
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może był za bardzo autentyczny ? Słyszałem, że zbytnia autentyczność też nie jest dobra.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*DELETED*
_________________
There Must Be More To Life Than This


Ostatnio zmieniony przez Mariusz dnia Sro Lut 27, 2008 3:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przepadam. To nie moja bajka.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Show Must Go On



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 69
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Charles Chaplin to moim zdaniem wybitna postać kina niemego , kiedyś na prawdę miło oglądało sie filmy z jego udziałem. Jakby było jednak teraz nie wiem , niemniej jednak jest to aktor który zapisał sie bez wątpienia na zawsze w historii kina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Show Must Go On, opanuj się, nie pisz we wszystkich tematach we freestyle'i, efekt będzie tylko taki iż więskzosc kliknie 'zaznacz jako przeczytane'.... Rolling Eyes

A samego Chaplina lubię. Ale bez jakiś tam fascynacji.
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
The Show Must Go On



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 69
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnrad napisał:
The Show Must Go On, opanuj się, nie pisz we wszystkich tematach we freestyle'i, efekt będzie tylko taki iż więskzosc kliknie 'zaznacz jako przeczytane'.... Rolling Eyes


Chyba po to jest forum by pisać i sie wypowiadać ta dany temat tak ?
Poza tym akurat zacząłem pisać w tym dziale bo mocno mnie interesują tematy w nim będące
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chaplin poszedł kiedys na konkurs sobowtórów Chaplina i... zajął trzecie miejsce... Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Chaplin poszedł kiedys na konkurs sobowtórów Chaplina i... zajął trzecie miejsce... Laughing


Fenderek, czytaj dokładnie temat ;d nie jest aż taki długi Razz
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he... no dobra... złapany na gorącym uczynku- nie czytałem Wink O chaplinie nic więcej do powiedzenia nie miałem Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek