FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Pain Of Salvation

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Pain Of Salvation...?
Rewelacyjna rewelacja!
27%
 27%  [ 3 ]
Jest w porządku...
18%
 18%  [ 2 ]
Eee... nie, dzięki.
0%
 0%  [ 0 ]
Blefujkupa!
0%
 0%  [ 0 ]
Aha, aha... a co ciekawego jest dziś w telewizji?
9%
 9%  [ 1 ]
Pewnie, lubię ciasteczka
45%
 45%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 7:50 pm    Temat postu: Pain Of Salvation Odpowiedz z cytatem

Pain Of Salvation to szwedzka grupa progmetalowa, którą odkryłam przy okazji szukaniu kilku informacji o Dream Theater - po prostu rewelacja! Grupa wydała pięć albumów studyjnych i dwie koncertowe, a wszystkich słucha się z przyjemnością. Chociaż PoS często inspiruje się innymi zespołami (utwór Fandago bardzo przypomina DT, a początek Chain Sling jak dla mnie mógłby być równie dobrze zagrany przez SOAD!), to jednak ma wiele wyróżników, a pierwszym z nich jest genialny wokal Daniela Gildenlöwa. To, co wyczynia w Forward, jest niesamowite... A poza tym świetne, niekiedy bardzo dobitne teksty. Reasumując: po prostu uwielbiam!

Ulubione utwory: Forward, Rope Ends, Chain Sling, Oblivion Ocean
Ulubione albumy: Entropia, Remedy Lane

A tutaj teledysk do singla Ashes dla spróbowania Wink.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam i podziwiam.

Zaznaczyłbym 'Rewelacja', ale mój kumpel (za którym nie przepadam) ma na ich punkcie bzika, dostając orgazmu nad każdym albumem. Stąd moje uprzedzenie i tylko - 'w porządku'...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałem...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowalem "Remedy Lane", nie wchodzi za bardzo... preferuję inne progmetalowe kapele - takie Fates Warning na przykład.

Słucham ostatnio także "Empire" Queensrÿche, sympatyczne, trochę śmieszne... w sumie brzmi jak takie "zwykłe heavy". A podobno to taki wielki zespół ;]
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genailne, bardzo Pint of Salvation lubie (celowo zmienione- kiedys wymyslilem sobie, ze jakbym mial pub w Londynie, to tak bym go nazwal Wink ).
A co do Queensryche- ja tej ich genialnosci nie slysze. nawet na OPERATION MINDCRIME tak rzeczywiscie zachwyca mnie jeden utwor... Poza tym kilka niezlych a zespol jako calosc- bez wielkich rewelacji.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Info: 21 lutego PoS zagra w Krakowie Very Happy Bilety po 80 zł.

Pewnie setlistę zdominują utwory z nowej płyty - 'Scarsick' (której jeszcze nie słyszałem, bo premiera planowana jest na 22 stycznia).
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kolega z klasy się wybiera. Smile
A ja znam parę utworów, które posłała mi Qnegunda. I są bardzo fajne. W Fandango (bodajże) słychać wyraźną inspirację Home.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega, o którym mowa w kilkunastomiesięcznym poście powyżej, pożyczył mi jakiś rok temu płytę Be. Jej geniusz odkryłem jednak niedawno. I stwierdzam, że to jedna z najlepszych płyt, z jakimi kiedykolwiek miałem styczność. Uwielbiam Dream Theater, ale pod takimi względami jak różnorodność czy produkcja - album ten bije na głowę wszystkie płyty Teatru Marzeń.
Pluvius Aestivus należy, według mnie, do najpiękniejszych fragmentów muzyki. Suita Dea Pecuniae (rany - między tymi dwoma utworami jest PRZEPAŚĆ, a wszystko do siebie pasuje), tak słodko zadziorna...
Ale wyszczególnianie pojedynczych utworów troszeczkę traci w tym przypadku sens. Całość - concept-album - jest bardzo interesująca, a wymowa "daje po głowie". Wniosek, jaki płynie z tej historii, przypomina nieco Scenes From A Memory, ale jest chyba bardziej patetyczny. Kapitalna sprawa.

Rany, muszę zainteresować się poważniej tym zespołem... Na razie mogę polecić tylko Be - wszystkim, którzy lubią różnorodną, ambitną muzykę oraz myślenie.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Rany, muszę zainteresować się poważniej tym zespołem... Na razie mogę polecić tylko Be - wszystkim, którzy lubią różnorodną, ambitną muzykę oraz myślenie.

To ja Ci powiem, że powinieneś zainteresować się Entropią. Świetny koncept o człowieku nieco zagubionym, rozedgranym, ale wciąż poszukującym... A cięższe brzmienia też tam się znajdą, z tym, że bardzo pasują do tekstów i po prostu nie wyobrażam sobie łagodniejszych dźwięków na takiej płycie jak ta.

Godna uwagi jest też płyta Scarsick, zdaje się - najświeższy dorobek PoS-u. Parę odważnych pastiszy (a właściwiej - stylizacji...), ciekawe rozwiązania aranżacyjne. W konceptu nie zgłębiłam jeszcze, ale zapewne nastąpi to już wkrótce.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gupi Pytlik...tfu, użytkownik Misiu podesłał mi ostatnio "Pluvius Aestivus" - baaardzo fajny, klimatyczny utwór. Strasznie filmowy, kojarzy mi się z ilustracją do jakiegoś dobrego thrillera.

Jeśli reszta jest w podobnym stylu - warto się pewnie zapoznać.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie że reszta jest z reguły inna, bo utwory są generalnie mocno zróżnicowane. Ale i tak warto się zapoznać, bo każdy ma wiele do zaoferowania. Mówię wciąż o płycie Be.
le_mmor napisał:
Gupi Pytlik...

Te, tylko nie Pytlik!
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arsen



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem, że od razu* odpowiem we właściwym do tego celu temacie, coby oszczędzić modom wycinania:

NAR w temacie o QW napisał:
Arsen napisał:

O, to Undertow dał NAR? Przez to, że kater miał to na queenwizji w ogóle poznałem Pain Of Salvation i teraz bardzo lubię.

ano, mnie całościowo POS nie bierze ale niektóre utwory mają prawdziwie boskie.

Też w sumie nie powiedziałbym, że całościowo. Mają sporo szmelcu jak np. mistrzostwo w dziedzinie utworów ze zjebanym refrenem czyli Used. Ale Remedy Lane, Be i Road Salt One są dobre w całości (lub prawie w całości).

___
* no w sumie nie tak "od razu" bo post zobaczyłem po z 4 dniach. xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Used wymiata z refrenem! ;d
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arsen



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie już przywykłem, ale to co się tam dzieje jest przerażające. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arsen



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 3:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://protest.neo.pl/?event=go-ahead

Ktoś się wybiera?

EDIT: setny post! Yay!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek