FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
THE MARS VOLTA - objawienie czy przereklamowane ćpuny? :)))

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co użytkownik sądzi o 'The Mars Volta'?
Kocha...?
7%
 7%  [ 2 ]
...lubi...?
19%
 19%  [ 5 ]
...szanuje...?
19%
 19%  [ 5 ]
...nie zna...?
50%
 50%  [ 13 ]
...czy nie gustuje???
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:41 pm    Temat postu: THE MARS VOLTA - objawienie czy przereklamowane ćpuny? :))) Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie i ankietce Smile Czekam na opinie!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię. Wokalista tragiczny, ale ogólnie jest bardzo przyzwoicie. Kiedy będę miał więcej czasu - napiszę szerzej o swoich odczuciach.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba SZANUJE jest najlepszym tutaj slowem. Trudno zebym powiedzial ze LUBIE badz KOCHAM- do tej pory nie zakupilem! Ale znam i w sumie.... w sumie uwarzam, ze to wlasnie tacy muzycy ciagna muzyke do przodu, ze to wlasni etakie zespoly przecza osadom, ze muzyka teraz to juz tylko komercyjny produkt. I za to RESPECT!
Moze w koncu rusze tylek do VIRGINA tudziez innego HMV i w koncu zakupie i wslucham sie dokladniej i zobacze, czy przypadkiem jednak slowo LUBIE nie bedzie bardziej na miejscu. Bo co do KOCHAM to raczej watpie- nie do konca ten klimat, jaki mi odpowiada.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam. Wole siedziec w Doorsach i Joplin
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczylem "kocham". Nie powiem, zebym ich sluchal za czesto. Ich muzyka jest trudna w odbiorze, strasznie halasliwa. Maniere wokalisty wrecz uwielbiam, cos pomiedzy Plantem a Halfordem Wink

Mowi sie, ze ich koncerty to przerost formy nad trescia - nieprawda. Mam na komputerze jeden i nawet na malym monitorze i z niezbyt dobrymi glosnikami to po prostu wgniata w fotel. Blyskotliwe improwizacje, do tego niesamowita frontmanka wokalisty. Halas straszny, ale o to miedzy innymi chodzi w ich muzyce.

A wlasnie, te "cpuny" w tytule tematu wydaje mi sie kluczowe - zeby ich pokochac i w pelni zrozumiec trzeba chyba byc fanem eksperymentowania z roznymi substancjami psychoatkywnymi. Inaczej klimat ich muzyki moze sie wydawac niezrozumialy.

Sorry jak cos nieskladnie, ale mam kolo 39 goraczki Wink

Nawiasem mowiac, temat o nich juz byl, mojego autorstwa zreszta.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię. Na pewno jeden z orginalniejszych zespołów, połączenie punk rocka, King Crimson i wpływów latynoamerykańskich. Niesamowite podejście do kompozycji, ciągnących się w nieskończonośc, o nieustrukturyzowanej strukturze Wink, zupełnie szalonych...

Miałem okazję zobaczyć ich na żywo, w Stodole...i jednak trochę się rozczarowalem. Paradoksalnie właśnie z uwagi na dziwność ich muzyki. To trochę tak, jakby przez 2h słuchać tego samego, dzikiego strumienia dźwięków, odjazdów, improwizacji...trochę to zaczynało nurzyć...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:


Nawiasem mowiac, temat o nich juz byl, mojego autorstwa zreszta.


Cholera, nie zwróciłem uwagi... Confused Ale z tego co widzę, to gdzieś wsiąknął, więc chyba wszystko ok... Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Le_mmor, trzeba sobie bylo cos zarzucic przed koncertem Twisted Evil Ja do tej pory zaluje, ze mnie w stodole na ich koncercie nie bylo. Jesli pojawia sie u nas jeszcze raz, pojawie sie na 100%.

Tak mnie wlasnie naszlo na obejrzenie ich koncertu z klubu Troubadour (kij z goraczka i bolem glowy Twisted Evil ) i jeszcze raz podkresle niesamowita frontmanke w wykonaniu wokalisty. Jakies zupelnie dzikie polaczenie breakdance'u i pogo Wink

Az mi sie przypomina Jay Kay z Jamiroquai, tyle tylko ze on byl po prostu swietnym tancerzem.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zna... ale nie zaznacza tej opcji, bo moze pozna kiedys i juz by nie mogl zmienic glosu Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użytkowniczka słyszała, ale na razie nie zaznacza nic. Sądzi bowiem, że jest to niezwykle intrygujące szaleństwo i może pozna lepiej, ale wokal jednak drażni ją z lekka, co tu kryć.

Natomiast co do...
McBurak napisał:
A wlasnie, te "cpuny" w tytule tematu wydaje mi sie kluczowe - zeby ich pokochac i w pelni zrozumiec trzeba chyba byc fanem eksperymentowania z roznymi substancjami psychoatkywnymi. Inaczej klimat ich muzyki moze sie wydawac niezrozumialy.


Zdecydowane - eeee tam... Wink
Tak się składa, że największy i wielce zagorzały fan The Mars Volta, jakiego znam, jest... straight edge'owcem, a zatem substancje psychoaktywne są mu bardzo obce.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjatek potwierdzajacy regule Wink Ich klimat jest tak odjechany i psychodeliczny, ze dla przecietnego sluchacza raczej nie do przyjecia.

Ale straith edge'owcy sa ogolnie tak dziwni, ze moze im to pasuje Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Ale straith edge'owcy sa ogolnie tak dziwni, ze moze im to pasuje Wink


Laughing

Wiesz... coś w tym może być!
Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby sobie na używki pozwalali. Wink
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę się streszczał.

Kiedy zakładałem ten temat, twórczość zespołu znałem bardzo pobieżnie, a sam topic miał mi służyć przede wszystkim do poznania Waszych opinii i odpowiedzi na pytanie: 'czy warto'?

Teraz jestem mądrzejszy o parę miesięcy i dogłębne poznanie 'De-Loused In Comatorium'.

BOSKIE! Pierwszy raz robiłem z wrażenia pod siebie i jeszcze było mi z tym faktem dobrze. Kapitalna muzyka - ambitna, psychodeliczna, progresywna a zarazem taka... funkowa? To określenie za cholerę tu nie pasuje, ale nie znajduję odpowiedniejszego. Zbudowany przez 'The Mars Volta' klimacik w stu procentach odpowiada mojej chimerycznej osobowości. Coś wspaniałego... Oczywiście piszę te słowa pod dużym wrażeniem - może 'na chłodno' zrewiduję swoje poglądy... Powiem tak - pozycja 'Dream Theater' na pierwszym miejscu mojej listy ulubionych kapel prog-metalowych jest poważnie zagrożona. La Brie i ekipa zachwycają techniką, melodią i głębokim tekściarstwem, ale 'The Mars Volta' ma jeden niepodważalny atut: EMOCJE! Miód i orzeszki.

Gdyby nie fakt, że już zagłosowałem na 'szanuję', z miejsca wyraziłbym w ankiecie swoją miłość od pierwszego wejrzenia. A zostały jeszcze dwie płytki do poznania Very Happy

Grandville napisał:
Wokalista tragiczny,

Masz oczywiście prawo do własnego zdania, ale pozwolę sobie wyrazić sprzeciw Wink Może faktycznie technicznie niedomaga i może drażnić, ale dla mnie jest to taka estetyka, jakiej szukam. Ten melodramatyzujący, wysoki głos... Świetne! Ale to rzecz gustu, rzecz jasna Cool

Grandville napisał:
napiszę szerzej o swoich odczuciach.

Trzymam za słowo Wink

Kurwa, miałem się streszczać Laughing Arrow Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem "szanuję". Większość utworów ma melancholijny/szary klimat, co nie do końca mi odpowiada. Z drugiej strony zawsze jest jakaś zmiana tempa, dużo dźwięków i troche mocniejszych akcentów. Co do kwestii wokalu powiem, że pasuje, aczkolwiek myślę, że taka barwa bardziej pasuje kobiecie. Ogólnie dobry zespół grający ambitną muzykę Wink.

Lily of the valley napisał:
McBurak napisał:
Ale straith edge'owcy sa ogolnie tak dziwni, ze moze im to pasuje Wink


Laughing

Wiesz... coś w tym może być!
Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby sobie na używki pozwalali. Wink

Też mi się wydaje, że tacy ludzie muzyki experymentalnej nie trawią, ale może to dlatego, że sam za straight egde'owca się nie uważam Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Teraz jestem mądrzejszy o parę miesięcy i dogłębne poznanie 'De-Loused In Comatorium'.

Jestem po kilku przesłuchaniach i jak dotąd wielkich emocji to we mnie nie wzbudza. Zwykle łeb mnie zaczyna boleć jak próbuję ich słuchać. ;P
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Grandville napisał:
Wokalista tragiczny,

Masz oczywiście prawo do własnego zdania, ale pozwolę sobie wyrazić sprzeciw Wink Może faktycznie technicznie niedomaga i może drażnić, ale dla mnie jest to taka estetyka, jakiej szukam. Ten melodramatyzujący, wysoki głos... Świetne! Ale to rzecz gustu, rzecz jasna Cool

Sam jestem zdziwiony, że użyłem niegdyś tak mocnego określenia. Pozwolę sobie na małe doprecyzowanie, bo trochę się zmieniło od mojej listopadowej wypowiedzi:
1. Wokal przeważnie pasuje do muzyki, a to już dużo.
2. Barwa - jak na mój gust - taka sobie.
3. Falsety - bardzo fajne, szczególnie w wypadku spokojnych partii. Szkoda, że gość nie może śpiewać tylko falsetami.
4. Denerwująca jest specyficzna maniera, szczególnie, kiedy wokal zbliża się do krzyku, kiedy Cedric chce być bardziej "emocjonalny". Ten rodzaj przerysowania po prostu mnie drażni. Szanuję jednak opinie tych, których maniera zachwyca.
5. Facet ma wysoki głos i na koncertach nie nawala. To duży plus na jego konto.

szymek_dymek napisał:
Grandville napisał:
napiszę szerzej o swoich odczuciach.

Trzymam za słowo Wink

Nie lubię długich postów (ani pisać, ani czytać). Trochę napisałem już wyżej, więc jeszcze tylko dodam:
1. Lubię podejście zespołu do kompozycji - taka "przemyślana żywiołowość".
2. Spośród muzyków najbardziej trafia do mnie znakomity perkusista.
3. Wizerunek sceniczny (chodzi o wyeksponowanych muzyków - wokalistę i gitarzystę): jak dla mnie - fatalny (chociaż współgra z "gorszą" stroną wokalu).
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie dorwalem nowa plyte TMV, Amputechture i po jednokrotnym przesluchaniu moge powiedziec jedno - jak dla mnie jeden z najlepszych albumow wszechczasow. Bardziej dojrzaly, przemyslany, ale jednoczesnie nie tracacy energii poprzednikow. Technicznie muzycy poczynili postepy, zwlaszcza wokalista, ktory osiaga momentami NIESAMOWITE rejestry. Przeslucham jeszcze pare razy i skrobne jakas dluzsza recenzje. Mmm.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szalony Rodżer



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: z nienacka(stare ale dobre :D)

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrazu kiedy zobaczylem ten temat to wszedłem na "tube" i obejzalem kilka teledysków... Baaaaaaardzo fajna muzyczka Very Happy a wokalista nie tak tragiczny jak go malowali Wink a nawet calkiem dobry moim zdaniem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesłuchałem 2 płyty tej kapeli i jakoś nie podchodzą mi, dziwny przekaz, wkurwiający wokal i jakoś mało ładu i składu. Zaznaczam "nie gustuje" Wink
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stone Cold napisał:
dziwny przekaz, wkurwiający wokal i jakoś mało ładu i składu.


Czego chcieć więcej? Cool

EDIT: A ja ostatnio katowałem się EP-ką "Tremulant". Wydaje mi się taka troszkę niedojrzała jeszcze muzycznie, a zarazem mocno wymagająca od słuchacza. O ile później bardziej trzymali się konwencji "zwrotka-refren" i tworzyli całkiem wpadające w ucho melodie, tak tutaj całość jest taka mocno arytmiczna, atonalna i a-cotamjeszczemożnasobiewymyślić. Chimeryczne, ciężko się tego słucha. Niemniej - fajne.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie zaczynam sluchac The Bedlam In Goliath... Pozniej sie podziele wrazeniami, ale na razie moge powiedziec, ze pierwsze 3 sekundy po prostu wgniotly w ziemie. Uwielbiam takie rozpoczecia.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mogliby chłopaki powoli myśleć o nowej płycie... Ostatnio chyba jakoś o nich przycichło, bo Omar zaczął znowu smażyć solowe albumy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek