FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Manic Street Preachers
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co Ty na to?
Coś wspaniałego! Walijski rock rządzi!
23%
 23%  [ 5 ]
Kilka piosenek mi się podoba
19%
 19%  [ 4 ]
Ambiwalencja, może sobie lecieć w radiu
0%
 0%  [ 0 ]
Raczej nie w moim guście
14%
 14%  [ 3 ]
Komuniści-szarpidruty!!! Abominacja!!! Wstrętne!
19%
 19%  [ 4 ]
Tak, lubię poziomki
23%
 23%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 21

Autor Wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Lis 12, 2006 9:19 pm    Temat postu: Manic Street Preachers Odpowiedz z cytatem

Znacie ten zespół? Dla mnie - jedna z najlepszych brytyjskich grup lat 90. Doskonała, często ostra ale jednocześnie piękna muzyka, erudycyjne teksty (choć kiedyś określone jako "rzyganie po zjedzeniu słownika"), bardzo podkreślane zaangażowanie społeczne, poczucie misji zawierania w swoich utworach jakichś głębszych treści, przesłania

Oto kilka przykładów:


http://www.youtube.com/watch?v=0A090KYMH6E "Motorcycle Emptiness" po prostu opus magnum zespołu

http://www.youtube.com/watch?v=i-g0aBYVCgE "Suicide is Painless", ten utwór bardzo mnie porusza

http://www.youtube.com/watch?v=WDg9TmsqUPQ "Masses Against The Classes" jedna z najostrzejszych, najbardziej wściekłych piosenek jakie znam

http://www.youtube.com/watch?v=T0WdPgqeJ_4 "If You Tolerate This, Your Children Will Be Next" impersje o hiszpańskej wojnie domowej

http://www.youtube.com/watch?v=cUaytvw9AaM "Little Baby Nothing" klip dziwaczny, pastiszowy i ironiczny, ale piosenka (i tekst!) pierwszorzędne!!!
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Lis 12, 2006 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam jakoś szczególnie, ale Everything must go baaardzo lubię Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Corax...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z nielicznych dzisiejszych zespołów, na które zwracam jakąś szczególną uwagę Razz Mogę tylko przytaknąć przeczytawszy wypowiedź Pana Rommela - nic dodać, nic ująć Wink
Warto dodać, iż o samym zespole było dosyć głośno (mnie więcej) w połowie lat 90., kiedy to nagle zaginął drugi gitarzysta. Ponoć wszystkie możliwe organy wciąż go szukają... niestety, bezskutecznie.

Innymi utworami, z którymi warto się zapoznać, są: "There by the Grace of God" (coś a la The Cure), "Australia", "You Stole the Sun from My Heart", "Tsunami", "So Why So Sad", "Ocean's Spray", "Found That Soul" tudzież "The Love of Richard Nixon" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko "If You Tolerate This, Your Children Will Be Next" , w 1998 r. często oglądałem teledysk do tego utworu na muzycznych kanałach i ten kawałek muszę powiedziec ma moc .
Ps. Co Ty le_mmor fanem britpopu jesteś ?? Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od kiedy to Manics są zespołem britpopowym? Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to nie jest czysty brit pop , ale napewno zawiera jakies elementy . Po za tym ostatnio promowałes na forum Suede .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam ten niewielki temacik, żeby zaprezentować utwór Manics z najnowszej płyty:

http://www.youtube.com/watch?v=-ih15FuArNc

Kawałek, który ma jednocześnie mnóstwo siły i melancholii. Lubię takie Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość






PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Odświeżam ten niewielki temacik, żeby zaprezentować utwór Manics z najnowszej płyty:

http://www.youtube.com/watch?v=-ih15FuArNc

Cholera cholera cholera Słuchałam dzisiaj (bądź wczoraj Oo) czegoś podobnego.
Czy to aby nie jest cover ? Bo niemożliwe abym miała coś takiego na dysku i nie była tego świadoma. Chociaż.... @_o
Powrót do góry
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic mi o tym nie wiadomo. W takiej Wikipedii na stronie o tym utworzenie nie wspominają, by była to przeróbka. I szczerze mówiąc, to jest dość Manicsowy utwór w charakterze...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość






PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeróbka ,nie przeróbka... Podoba mi się ten kawałek Very Happy
Powrót do góry
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej znałam bardzo powierzchownie i dosyć lubiłam, a teraz - zwłaszcza po koncercie - wkręcam się coraz bardziej. Przejmujące "If You Tolerate", subtelne "Everlasting" czy "Kevin Carter", które uwielbiam za świetny motyw na trąbce. No i parę innych, o których na razie nie napiszę.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość






PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Afuuuuu, ten wokalista ma piskliwy głos Confused Jedynie "Autumnsong" przejdzie
Powrót do góry
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Afuuuuu, ten wokalista ma piskliwy głos Confused Jedynie "Autumnsong" przejdzie


Sorry, ale jeśli uważasz, że Sinnead O'Connor i James Dean Bradfield mają piskliwe głosy to coś nie tak z kocimi uszami Wink To nie jest kwestia "lubię-nie lubię", z którą się nie dyskutuje. To po prostu nie są piskliwe wokale.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość






PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam inną definicję piskliwych głosów Very Happy Moje uszy są nastawione na niższe tony \M/X_x\m/
Powrót do góry
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MSP znam od jakichś 6 lat, głównie dzięki jednej mojej znajomej, która miała (ma wciąż) absolutnego fioła na ich punkcie. Na każdej wspólnej imprezie leciała wiązanka ich największych przebojów, z "Suicide is Painless" na czele, można więc zaryzykować stwierdzenie, że jestem już nieźle "skażony" Very Happy Na pewno nie jest to grupa, obok której można przejść obojętnie - z jednej strony liczne kontrowersje, głównie natury politycznej (zamiłowanie do socjalizmu, szeroko komentowany koncert na Kubie z okazji urodzin Castro), z drugiej miłe, wpadające do ucha melodie z dobrym wokalem, no i przede wszystkim TEKSTY, jakże dalekie od zwykłych, taśmowych pierdół typu "kocham Ciebie a Ty mnie nie", albo "jeśli masz ochotę daj mi jakiś znak". Powiedzcie mi, ile znacie zespołów rockowych, które przy pisaniu textów szukają inspiracji wśród takich twórców jak Albert Camus, Sylvia Plath czy George Orwell??

Ach, no i jeszcze jedna ważna sprawa - Richey James Edwards... Nie chcę, żeby to głupio czy dziwnie zabrzmiało, ale jego zniknięcie moim zdaniem przyczyniło się w znacznej mierze do osiągnięcia przez MSP statusu grupy kultowej. Oczywiście, przede wszystkim zasłużyli sobie na to swoją muzyką, ale przypadek Richy'ego na pewno dodał im specyficznego smaczku... Najbardziej w tym wszystkim wzruszył mnie fakt, że chłopaki do dziś (jako że nigdy nie odnaleziono ciała) odkładają dla kumpla kasę z tytułu należnych tantiem... Piękny gest!

A moja (wcześniej wspomniana) znajoma każdego roku 1 lutego wypija znaczną ilość alkoholu słuchając MSP i oglądając ich teledyski Wink
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i stało się - po prawie 14 latach od zaginięcia, Richey Edwards został oficjalnie uznany za zmarłego:

http://muzyka.onet.pl/0,1868480,newsy.html
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kwak
Gość





PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?t=5058

SOr za ten temat, szukałem w Szukaj, ale nie znalazło Sad usuńta.
Powrót do góry
Mandey



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1579
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaznodzieje wracają z nowym materiałem! Premiera albumu "Postcards From A Young Man" przewidziana jest na 27 września.



Na Onecie można poczytać wywiad z perkusistą Seanem Moore. Jest tam wzmianka o Queen. Smile
Video do singla "(It's Not War) Just The End Of Love" na oficjalnej stronie zespołu.

Zespół przekonał mnie do siebie wydawnictwem z 2007 roku. Ostatni album "Journal For Plague Lovers" nic mi nie zrobił... Tym razem może będzie lepiej bo nowy singiel przystępny bardzo.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mandey



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1579
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po premierze. W sieci już płyta jest... nie mogłem się powstrzymać i wskoczyłem na iTunes. Razz
Po katorgach jakie dostałem za sprawą poprzedniej płyty tym razem uraczono mnie naprawdę dobrym krążkiem. Bardzo łagodne i dobrze wyprodukowane granie, podobne do tego z "Send Away The Tigers", jednak brakuje troszkę przebojowości w moim odczuciu. Troje gości na płycie w osobach Johna Cale'a, Iana McCulloch'a i Duffa McKagan'a jak widzę po opisach na wiki. Osobiście jedna z ciekawszych premier w tym roku, która na dłuższy czas zagości w odtwarzaczu.
Tutaj można posłuchać fragmentów. Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten singiel promujący płytę jest...hm, pozytywno-średni. Miły, ale już nawet rzeczy z "Send Away..." były znacznie lepsze, nie mówiąc już o klasyce z poprzednich płyt.
A "Journal..." to płytka specyficzna, muzyka stworzona do tekstów, które zostały po Richey'u, z założenia nieprzebojowa, hołd dla jego trudnego geniuszu i takie tam.

Anyway, chciałbym kolejnych killerów w rodzaju tego:
http://www.youtube.com/watch?v=cUaytvw9AaM
Qrwa, to jak oni łączyli hiciarską muzykę z ciężarem gatunkowym. Te teksty...jak tutaj:

You are pure, you are snow
We are the useless sluts that they
mould
Rock n' roll is our epiphany
Culture, alienation, boredom and
despair
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś udało mi się kupić singiel Love's Sweet Exile za 1,50 Cool
Powrót do góry
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sobie ich słucham i stwierdzam, że roxują całkiem. To znaczy mało słuchałem na razie i do znudzenia jedynie jedną płytę przerobiłem na razie, ale w sumie mogę napisać, co tam szkodzi.

Everything Must Go - to jest ta, co już ją do znudzenia przerobiłem. Ale się nie znudziła, o nie! Bo jest, no cóż, po prostu, po ludzku. zajebista. Dawno nie słyszałem aż tak równej płyty - nawet gofry są na jakimś tam poziomie. Chociaż nie wiem, czy nazwanie jej równą nie jest trochę krzywdzące dla prawdziwych pereł, bo te tu lśnią NIESAMOWICIE. Po pierwsze A Design for Life, dzięki NAR. Wink Small Black Flowers jest genialnie subtelne, No Surface All Feeling to świetne zakończenie albumu ale też i świetna rzecz sama z siebie... A przecież jest jeszcze Elvis (najpierw nie robił na mnie wrażenia, ale raz chwycił i cholera, co to za świetne otwarcie albumu!), The Girl Who Wanted to Be God (jak się dowiedziałem, że nie wyszło na singlu, a średnie Australia tak, to uznałem, że to jeden z największych błędów co do wyborów kawałka na singiel ever). Goferki to właściwie tylko Australia i Removables (choć chyba załapuje jednak). Ale generalnie żadnych tragedii nie ma i słucha się wybitnie od początku do końca. Jedna z TYCH płyt lat 90., na pewno. No i okładka. Ten ZAJEBISTY minimalizm. I pytania moich kolegów "Dlaczego tam jest nawias?" <3

This Is My Truth Tell Me Yours - tu już tak różowo jednak nie jest, a przede wszystkim nie jest tak równo. Tzn. Najpierw zaczyna się świetnie, The Everlasting, If You Tolerate... i You Stole The Sun, a potem się powoli pojawiają gofry, z nielicznymi wyjątkami. Tsunami to w ogóle ich najsłabszy utwór jaki do tej pory poznałem chyba, a przynajmniej najbardziej irytujący. Black Dog on My Shoulder jednak rox mimo wszystko, ale ogółem jest zdecydowanie słabiej niż na EMG. Chociaż w tym słabszym towarzystwie perełki lśnią jeszcze jaśniej niż na płycie z 1996, szczerze mówiąc. ;p

Send Away the Tigers - odniosłem wrażenie, że to taki trochę sequel do EMG, ale, jak to sequele mają zwyczaj, słabszy od oryginału. Przeczytałem gdzieś tam, że to jest wręcz podręcznikowy przykład dad rocka i strasznie mi się spodobało to określenie, choć nie użył bym go raczej w kontekście negatywnym, a raczej jako faktyczny opis płyty - bo brzmi bardzo klasycznie, całkiem przewidywalnie i wog'le. Znowu jest dość równo, ale poziom niższy, przez co jednak perełki lśnią: Autumnsong mnie bierze, Imperial Bodybags porywa, The Second Great Depression ma taki dość nośny charakter i przez to miło się słucha i w ogóle. To znaczy żaden top100 w historii, ale całkiem OK rzeczy.

The Holy Bible
- daję przewrotnie na koniec bo właśnie słucham i jestem pod wrażeniem. Różnica w stylistyce między tym a EMG jest niezwykła, ale tak to jest, jak główny tekściarz i kreator stylu tak naprawdę ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wink W sumie to przykuwa przez cały czas uwagę, jest ciężka w odbiorze, ale chce się jednak bardzo człowiekowi poznawać. Nie wiem, czy kiedyś załapię fenomen, ale po jednym odsłuchu to tam nie wiadomo nic. Laughing Wcześniej znałem Faster i myślałem, że cała płyta jest w tym stylu, ale na szczęście się okazało, że wolniejsze rzeczy, złowieszcze w zupełnie inny sposób (The Intense Humming of Evil, kurde!) też są i cieszą moje uszy. Tzn. nie cieszą, ale... no wiecie o co chodzi. Będę jeszcze nie raz słuchał, ale już teraz lepsze wrażenie jako całość wywarło od takiego Truth. W ogóle gdzie Krym gdzie Rzym.

Podsumowując: Manic Street Preachers polubiłem całkiem, mimo, że się nie znam.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Holy Bible strasznie zyskuje z czasem więc wytrwałości życzę Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Holy Bible bardzo okej, im dłużej słucham tym bardziej mam wrażenie, że Daron bardzo chciałby tak śpiewać tylko mu nie wychodzi.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś się interesi Manicami i/lub tajnikami produkcji i nagrywania muzyki, to tutaj zapraszam do przeczytania całkiem obszernego artykułu nt. nagrywania piosenki If You Tolerate This Your Children Will Be Next (którą chyba wszyscy znają, bo to gigantyczny hicior był Wink). Jest np. o tym, jak zrobili to charakterystyczne brzmienie "komety" na samym początku i o tym, że ta piosenka miała na początku być co najwyżej ścieżką albumową, albo nawet... b-side'em. Fascynująca lektura, w języku angielskim, polecam.

Link tutaj jest proszę bardzo śmiało.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

whoatemydinner napisał:
Jak ktoś się interesi Manicami i/lub tajnikami produkcji i nagrywania muzyki, to tutaj zapraszam do przeczytania całkiem obszernego artykułu nt. nagrywania piosenki If You Tolerate This Your Children Will Be Next (którą chyba wszyscy znają, bo to gigantyczny hicior był Wink). Jest np. o tym, jak zrobili to charakterystyczne brzmienie "komety" na samym początku i o tym, że ta piosenka miała na początku być co najwyżej ścieżką albumową, albo nawet... b-side'em. Fascynująca lektura, w języku angielskim, polecam.

Link tutaj jest proszę bardzo śmiało.


A jest u mnie tuż za Design for Life czyli na dr ugim miejscu w topie Maniców Wink
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie podobnie. Ale w sumie dziwię się, że to miał być b-side, ale jednak u MSP to właśnie niezwykle różnie bywa z tymi dodatkowymi ścieżkami na singlach. Raz pojawiają się totalne perełki (Prologue to History, Mr. Carbohydrate, Sepia), a innym razem okropieństwa (Ballad of the Bangkok Novotel, Patrick Bateman). Ale serio, singiel If You Tolerate This... to chyba najlepszy singiel wszech czasów.

Tolerate + Prologue to History + Montana/August/78 = materiał bijący na głowę całą drugą połowę This Is My Truth.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

whoatemydinner napisał:

Tolerate + Prologue to History + Montana/August/78 = materiał bijący na głowę całą drugą połowę This Is My Truth.


Co do tego zdania - totalnie +1
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=PwwtOd3pMlk nowa piosenka.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek