FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Polski hiphop ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

polski hip-hop
tak
24%
 24%  [ 13 ]
nie
75%
 75%  [ 40 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
Fuckir



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 75
Skąd: wziac na piwo?

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wyrzymałem...polski hip-hop?Najlepsza sprawa na problemy na kiblu,powaga!Nawet jak kumple zrobili mi kawał i wrzucili mi cos na przeczyszczenie do piwa... to małe piwo obok słuchania rodzimych imitatorów prawdziwej murzynskiej muzyki Laughing a wiec jak mam problemy z kupą wkładam zawsze dres mój ulubiony adiadasa specjalnie do tych celów zakupiony(oryginałek!),w tle leci jeden z ulubionych kawałkow(najlepsze sa te o kolesiach spiewających,ze maja karaluchy na chałupie-swoja drogą mogliby w koncu posprzątac mieszkanie:D )po czym kupa nie ma wyjscia i musi ...wyjsc Very Happy i nawet pukający w sciane sąsiedzi,którzy krzyczą "scisz to gówno do kurwy nędzy bo dzwonimy na policje!"nie jest w stanie powstrzymac mojego nagłego napadu obstrukcji,mówie wam Very Happy A tak troszke powazniej to chyba jestem stary i głupi i nie potrafie nadązyc za linią melodyczną składającą sie z 2-3 dzwięków w rytmie na 2 w asyscie jakiegos bełkoczącego absolwenta szkoły zawodowej...cóz za kreatywnosc,a ta głębia!
Pewnie niektórzy będą chcieli mnie za to zabić,wiec prosze na koniec o łagodny wymiar kary.Pozdr. Very Happy
_________________
Chcesz podobac sie kobietom, twardy dla nich badz jak beton, zapusc wasy, z tylu grzywe, kwiata kup poczestuj piwem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pier...le. Fuckir, wiem że przeżywasz pewnego rodzaju podniecenie że możesz się udzielać na forum ale przystopuj trochę z dosadnością swoich opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

werty36 napisał:
Ja pier...le. Fuckir, wiem że przeżywasz pewnego rodzaju podniecenie że możesz się udzielać na forum ale przystopuj trochę z dosadnością swoich opinii.


ale on ma racje ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
werty36 napisał:
Ja pier...le. Fuckir, wiem że przeżywasz pewnego rodzaju podniecenie że możesz się udzielać na forum ale przystopuj trochę z dosadnością swoich opinii.


ale on ma racje ...

Właśnie chciałem to samo napisać. Laughing
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
werty36 napisał:
Ja pier...le. Fuckir, wiem że przeżywasz pewnego rodzaju podniecenie że możesz się udzielać na forum ale przystopuj trochę z dosadnością swoich opinii.


ale on ma racje ...

Ale czemu od razu tak dosadnie o tym gadać. Może mam zbyt wrażliwy zmysł estetyczny. Laughing Arrow Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waszym subiektywnym zdaniem.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jakiś badziewny podkład wybijający jeden rytm ma byc lepszy od gitar i perkusji to gratuluje zajebistego gustu muzycznego .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Jeśli jakiś badziewny podkład wybijający jeden rytm ma byc lepszy od gitar i perkusji to gratuluje zajebistego gustu muzycznego.

Sam nie lubię hip hopu (wyjątkiem jest Łona ftw Very Happy ), ale Twój "argument" jest bez sensu. De gustibus non est disputandum.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nevada



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 753
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski hip-hop?
Nie przepadam. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
Lukas napisał:
Jeśli jakiś badziewny podkład wybijający jeden rytm ma byc lepszy od gitar i perkusji to gratuluje zajebistego gustu muzycznego.

Sam nie lubię hip hopu (wyjątkiem jest Łona ftw Very Happy ), ale Twój "argument" jest bez sensu. De gustibus non est disputandum.


dla Ciebie jest bez sensu , ale dla mnie nie - takie podkłady to coś dla kogoś nie zbyt wybrednego , dla kogoś , kto nie zwraca uwagi na muzyke tylko na sam tekst odnajdując w nim jakies "prawdy życiowe" , jednym słowem dla niewybrednego słuchacza . I tu już nie chodzi o gust tylko o bogactwo dźwięków , melodii - obiektywnie rzecz biorąc wiadomo gdzie jest tego więcej i popisów wokalnych nie da sie porównać z recytacją .

a żeby była jasność ja dobry rap lubie , ale samą klasyke ... ale muzyka instrumentalno - wokalna jest o wiele lepsza dlatego procoentowo 98% - rock , 2% rap
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy gatunek muzyczny ma swoich dobrych i złych reprezentantów. Sama obecność gitary i perkusji to za mało. Można sklejać jakiś pokład tydzień i nieźle się przy tym narobić, a można nagrać podkład składający się z dwóch akordów i jednego rytmu na żywych instrumentach. I co wtedy jest "lepsze"?

Żeby nie było - nie znoszę hip-hopu pod żadną postacią, gdyż w muzyce szukam rzeczy, których mi hip-hop nie zaoferuje. Bez względu na to, czy polski, czy amerykański, czy rumuński, czy islandzki.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie oceniajcie hiphopu tak, ze wsyzstko0 z tego gatunku jest do dupy, bo sorry, ale paktofonika czy kaliber zdecydowanie wybijaja sie poza caly inny chlam : )
_________________
Fan nr 19 Smile
The sun is in the east
Even though the day is done.
Two suns in the sunset
Could be the human race is run.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja odrzucając polski hip-hop odrzucam dresiarstwo nakłaniające do walki z policją i traktujące przedmiotowo kobiety w swoich tekstach , ale także w ich życiu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat dresiarze to subkultura raczej nie powiazana muzycznie, a z kolei jako-tako sie szanujacy hiphopowiec dresu nie zalozy. Wierz mi, ze troche sie w tym wszystkim orientuje.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem bez owijania w bawełnę - nie znoszę! Ale tylko muzycznie, bo teksty są nierzadko świetne. Moją ulubioną płytą jest już "staroć" z roku 1996, debiutancka płyta NSA - Brat Juzef. Jak ktoś nie zna, to gorąco polecam...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
ja odrzucając polski hip-hop odrzucam dresiarstwo nakłaniające do walki z policją i traktujące przedmiotowo kobiety w swoich tekstach , ale także w ich życiu .


Niech żyją generalizacje!!!

Ciekawe co by bracia Waglewscy powiedzieli, gdyby dowiedzieli się, że zachęcają do walki z policją.

Albo np.: teksty Kalibra 44. Lily_of_the_valley wrzucała kiedyś fragment jednego z nich. Pozwolę go sobie przypomnieć, tym razem w całości, bo moim zdaniem na to zasługuje:

Czym dla Ciebie jest świat?
Białe babie lato unoszone przez Twój podmuch
Tak ot tak.
Pokaż skrawek Twych ust, pokaż swój mózg,
Może słowa te za małe są.
Przecież jestem tylko łzą, przecież jestem tylko wszą,
Nieliczne, czarne babie lato.
Opowiedz mi, powiedz, powiedz mi powiedz,
Przecież ja nie jestem pewien, może oni lżą.
Ojcze!
Tato!
Jakie Twoje imię jest?!
A może Ś.P. Brat Joka odpowiedz juz zna...
A może nie, a może tak,
A może tak, tak, tak, tak!
Przyznaj się, że Ciebie nie ma - to legena,
Przyznaj się, że Ciebie nie ma - to legena,
Przyznaj się, że Ciebie nie ma - to legena,
Przyznaj się, że Ciebie nie ma - to legena.
Zawsze szybko umierają tacy jak ja,
Tacy sami, lecz ciągna nitki inny kolor.
Wiedzcie, że jest,
Bo ktoś musi być,
Bo tak łatwiej żyć,
W to można uwiezyć...
Pierdolą!
Do widzenia w piekle, do zobaczenia w piekle.
Ona podała mi dłon i ja dla niej klęknę,
Ja dla niej padnę.
Ani słowa ze strony ludzi i ja to odgadłem.
Mnóstwo słów o Tobie:
Mówione, pisane, czytane i tak się nie dowiem.
Bo tajemnicą owiane jest to:
Dobro czy zło.
Białe lekkie babie lato...
Czarne lepkie babie lato...
Białe lepkie babie lato...
Czarne czyste babie lato!
100 stóp nad ziemią wyciągnięta ma dłoń,
Będę mówił - dawno wyrzygałem knebel.
I mój głos i moja Wierza Babel,
Ja urządze post, otworzę drzwi od klatki.
Ja spojrzę na Ciebie, ja moimi oczami,
Ja spojrzę na Ciebie nie oczami mojej Matki
I zobaczę coś...
A może tam nic nie ma?
Może ktoś powie - to legenda...
Ale ze mnie wsza... Ś.P. Brat Joka!
No i..., No i..., No i...,

Ref:
Podaj mi dłon i podaj mi rękę...
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma,
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma,
Bądź a klęknę!
No i podaj mi dłon i podaj mi rękę...
Podaj mi dłoń,
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma,
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma,
Bądź a klęknę!


Dresiarstwo?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Journeyman666



Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 19

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE, nie i nie!!! Shocked
nic dodać nic ująć
_________________
You watch the world exploding every single night
Dancing in the sun a newborn in the light
Brothers and their fathers joining hands and make a chain
The shadow of the Wicker Man is rising up again
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Niech żyją generalizacje!!! Dresiarstwo?


no cóż Ty chyba będziesz mnie namiętnie zwalczał dopóki będę pisał na tym forum , no , ale skoro przez poglądy na przestrzeni wieków umierali ludzie to można tutaj chociaż powymieniać się kipiącymi od jadu postami ...

Po pierwsze : podkłady , inaczej mówiąc muzyka do recytowanego tekstu jest bardzo uboga bo najlepszy programator beatów nie jest w stanie zaoferować czegoś bardziej bogatego , finezyjnego i złożonego od szerokiej gamy instrumentów muzycznych z gitarą na czele ...

Po drugie : mój komentarz dotyczył wykonawców z , którymi miałem styczność bo bezsensem byłoby oceniać coś czego się nie zna a także na zasadzie zwykłej codziennej obserwacji wiem czym jest cała subkultura związana z tą muzyką i wiem co za sobą niesie .

Po trzecie : nie oceniajmy polskiego hip hopu po 1 lub 2 wykonawcach , którzy popierwsze nie współtworzyli fenomenu polskiego hip hopu i po drugie nie zaliczają się teraz do tego gatunku . W latach 1993 -1998 mieliśmy do czynienia z oldschoolowym polskim rapem (tak teraz z perspektywy można to określić) . Komercjalizacja zjawiska nastąpiła po 2000 roku i w większości moje niepoprawne politycznie określenia tego dotyczyły .

Inna sprawa : na polski hip - hop panuje moda i większośc ludzi go zachwala , ja mam takie szczęście , że moda nie intersuje mnie prawie w ogóle dlatego też mogę wyrazic swoje zdanie na ten temat ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:

no cóż Ty chyba będziesz mnie namiętnie zwalczał dopóki będę pisał na tym forum , no , ale skoro przez poglądy na przestrzeni wieków umierali ludzie to można tutaj chociaż powymieniać się kipiącymi od jadu postami


Shocked
Właściwie pewien poziom absurdu należałoby pominąć litościwym milczeniem, ale ponieważ ja litościwy absolutnie nie jestem, to może łaskawie wskażesz mi, gdzie w moim poprzednim poście znajduje się zwalczanie Ciebie bądź jad. Domagam się albo konkretnej odpowiedzi.

Lukas napisał:

Po pierwsze : podkłady , inaczej mówiąc muzyka do recytowanego tekstu jest bardzo uboga bo najlepszy programator beatów nie jest w stanie zaoferować czegoś bardziej bogatego , finezyjnego i złożonego od szerokiej gamy instrumentów muzycznych z gitarą na czele ...


Znowu generalizacja. Jeśli do tworzenia podkładów zasiądzie prawdziwy artysta to wyczaruje wspaniałe rzeczy.

Lukas napisał:
Po drugie : mój komentarz dotyczył wykonawców z , którymi miałem styczność bo bezsensem byłoby oceniać coś czego się nie zna a także na zasadzie zwykłej codziennej obserwacji wiem czym jest cała subkultura związana z tą muzyką i wiem co za sobą niesie .


Nie dość, że powyższa wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna ("odnoszę się do konkretnych wykonawców" - "odnoszę się do całej subkultury") to jeszcze nijak ma się do poprzedniego posta, w którym wprost wyrażasz odrzucenie polskiego hh, co jednoznacznie brzmi jak odrzucenie go w całości, utożsamionej dodatkowo z dresiarstwem.

Lukas napisał:
Po trzecie : nie oceniajmy polskiego hip hopu po 1 lub 2 wykonawcach , którzy popierwsze nie współtworzyli fenomenu polskiego hip hopu i po drugie nie zaliczają się teraz do tego gatunku .


I kto to mówi? Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale moje przykłady nie służą weryfikacji żadnej z moich tez, lecz jedynie falsyfikacji Twojej. A do falsyfikacji jakiegoś ogólnego stwierdzenia de facto wystarczy była mała ilość przykładów, które mu zaprzeczają.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Shocked
Właściwie pewien poziom absurdu należałoby pominąć litościwym milczeniem, ale ponieważ ja litościwy absolutnie nie jestem, to może łaskawie wskażesz mi, gdzie w moim poprzednim poście znajduje się zwalczanie Ciebie bądź jad. Domagam się albo konkretnej odpowiedzi.


w tym przypadku pisałem raczej ogólnie , jad czuć w dosyć dosadnej ironii ...

le_mmor napisał:
Znowu generalizacja. Jeśli do tworzenia podkładów zasiądzie prawdziwy artysta to wyczaruje wspaniałe rzeczy.


wyczarowac może dużo , ale napewno ma do tego o wiele węższe pole i mniejsze możliwości niż kilku muzyków trzymających w dłoniach "żywe instrumenty" - tu nie chodzi o generalizacje tylko poprostu o techniczne możliwości .

le_mmor napisał:
Nie dość, że powyższa wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna ("odnoszę się do konkretnych wykonawców" - "odnoszę się do całej subkultury") to jeszcze nijak ma się do poprzedniego posta, w którym wprost wyrażasz odrzucenie polskiego hh, co jednoznacznie brzmi jak odrzucenie go w całości, utożsamionej dodatkowo z dresiarstwem.


ależ nie , poprostu źle mnie zrozumiałeś , wypowiadałem się na temat wykonawców , którzy są głównymi przedstawicielami tego nurtu i jednocześnie tym samym współtworzą subkulturę hip - hopową . Mam prawo utożsamiać muzykę z dresiarstwem ponieważ ta mniejszość słucha takiej muzyki i prowadzi właśnie "taki" styl życia .


le_mmor napisał:
I kto to mówi? Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale moje przykłady nie służą weryfikacji żadnej z moich tez, lecz jedynie falsyfikacji Twojej. A do falsyfikacji jakiegoś ogólnego stwierdzenia de facto wystarczy była mała ilość przykładów, które mu zaprzeczają.


nie przekonałes mnie swoim przykładem(mi) ponieważ podałeś zespół współtworzący polski rap lat 90 a ja poruszyłem kwestie fenomenu polskiego hip - hopu po 2000 roku .


Ostatnio zmieniony przez Lukas dnia Wto Maj 08, 2007 10:49 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to prawda, że dzisiejsza młodzież (ach ta!) słucha wulgarnego hh, gdzie sypią się przekleństwa, kobiety są suczkami albo innymi lalkami, które się zalicza, policji to chwd i w ogóle "bądź sobą".
Ja wiem, że Kaliber 44 to inny Kaliber, ale my tu mówimy o tych dzisiejszych, dwudziestopierwszowiecznych wykonawcach, którzy nie czarują ani tekstami ani muzyką. Ot, takie gadanie na kiepskich beatach. Perełki zdarzają się niezwykle rzadko.
A najpopularniejsze są zazwyczaj te teksty, gdzie najwięcej przekleństw i te najczęściej dzisiejsza młodzież (ach ta!) cytuje.
No i co do subkultury - to co mówi Lukas to prawda. Wystarczy spojrzeć i nie trzeba badań socjologicznych do stwierdzenia, że słucha tego głównie dresiarstwo i skejciarstwo.
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani polski,ani żaden:).
Przeglądając temat spodobał mi się wpis Misia"hh nie zaoferuje mi tego,czego szukam w muzyce"i pod tym się podpisuję.
Generalnie uważam hip-hop za gatunek strasznie schematyczny,nie wnoszący wiele ciekawego do muzyki,oparty na tych samych lub podobnych rytmach,beatach i starych kawałkach.
Oczywiście żeby nie było-gatunku nie potępiam,nie odsądzam słuchaczy od czci i wiary(choć to generalnie "inny świat"niz ja),ale nie będę ukrywał,że tej muzyki nie lubię na równi z disco-polo(które chociaż do kielicha jest dobre,ale pod warunkiem,że nie dłuzej niż przez 10-15 minut).
A wyjątkie potwierdzające regułę?-pewnie,że są(najlepszy przykład-przytaczany tu Kaliber i genialne +i-),ale ile ich jest:)Razz
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends


Ostatnio zmieniony przez jagaciarz dnia Wto Maj 08, 2007 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
Powiem bez owijania w bawełnę - nie znoszę! Ale tylko muzycznie, bo teksty są nierzadko świetne. Moją ulubioną płytą jest już "staroć" z roku 1996, debiutancka płyta NSA - Brat Juzef. Jak ktoś nie zna, to gorąco polecam...

No świetne, muszę przyznać. Można umrzeć ze śmiechu momentami. Cool
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

wyczarowac może dużo , ale napewno ma do tego o wiele węższe pole i mniejsze możliwości niż kilku muzyków trzymających w dłoniach "żywe instrumenty" - tu nie chodzi o generalizacje tylko poprostu o techniczne możliwości .


Wybacz, ale jest to kompletna bzdura. Muzyka elektroniczna ma, w przeciwienstwie to instrumentow, mozliwosci NIESKONCZONE. Rozumiem, ze mozesz nie interesowac sie tym typem ekspresji dzwiekowej, ale nie generalizuj. Instrumenty ogranicza skala wydobywanego dzwieku oraz ich indywidualne brzmienie. Elektronicznie mozna zasymulowac kazda istniejaca i nie istniejaca fale dzwiekowa. Powiesz, ze to nie ma "duszy" - od tego wlasnie jest dobry artysta. Jest to trudne, ale za to, wbrew temu co mowisz, sa znacznie wieksze mozliwosci. Nieskonczenie wieksze Wink

Cytat:

ależ nie , poprostu źle mnie zrozumiałeś , wypowiadałem się na temat wykonawców , którzy są głównymi przedstawicielami tego nurtu i jednocześnie tym samym współtworzą subkulturę hip - hopową . Mam prawo utożsamiać muzykę z dresiarstwem ponieważ ta mniejszość słucha takiej muzyki i prowadzi właśnie "taki" styl życia .


Subkultura hiphopowa to nie dresiarze (ktorzy z HH maja raczej malo wspolnego, jesli juz to z techno), natomiast HH reprezentuja tzw "skejci". I, przyznam szczerze, odkad poznalem tego typu srodowiska, uwazam ich za subkulture znacznie bardziej... pozytywna od metali czy np punkow. Owszem, mam dlugie wlosy, owszem, przez lata sluchalem glownie rocka, ale majac wybor - chetniej pogadam z hiphopowcem niz satanistyczno-mrocznym metalem. Chociaz ogolnie jestem przeciwnikiem subkultur.

Cytat:


nie przekonałes mnie swoim przykładem(mi) ponieważ podałeś zespół współtworzący polski rap lat 90 a ja poruszyłem kwestie fenomenu polskiego hip - hopu po 2000 roku .


Łona. Dobra, to artysta niszowy. Abradab. O.S.T.R. i ich naprawde niezla Jazzurekcja. Malo znany, ale naprawde znakomity Afro Kolektyw. Fisz/Emade/Tworzywo Sztuczne. Luc i jego Kanal Audytywny. Wymieniac dalej?

Cytat:
Ale to prawda, że dzisiejsza młodzież (ach ta!) słucha wulgarnego hh, gdzie sypią się przekleństwa, kobiety są suczkami albo innymi lalkami, które się zalicza, policji to chwd i w ogóle "bądź sobą".


Mimo wszystko wiekszosc mlodziezy albo nie slucha niczego, albo popu (nie w znaczeniu gatunkowym, ale po prostu tego, co jest popularne).

Cytat:

Ja wiem, że Kaliber 44 to inny Kaliber, ale my tu mówimy o tych dzisiejszych, dwudziestopierwszowiecznych wykonawcach, którzy nie czarują ani tekstami ani muzyką. Ot, takie gadanie na kiepskich beatach. Perełki zdarzają się niezwykle rzadko.


A teraz przenalizuj wspolczesna muzyke rockowa. Twierdze, ze procent "perelek" jest bardzo porownywalny. Aha, zeby wszystko bylo jasne, nie tylko nie gloryfikuje starego rocka, a wrecz przeciwnie - preferuje muzyke ostatnich paru lat. Dawniej tez byla cala masa chlamu, tyle ze teraz sie o nim po prostu nie pamieta. Prezentujecie myslenie emo - "dawniej to byly dopiero czasy, a teraz nic tylko skoczyc".

Cytat:

A najpopularniejsze są zazwyczaj te teksty, gdzie najwięcej przekleństw i te najczęściej dzisiejsza młodzież (ach ta!) cytuje.
No i co do subkultury - to co mówi Lukas to prawda. Wystarczy spojrzeć i nie trzeba badań socjologicznych do stwierdzenia, że słucha tego głównie dresiarstwo i skejciarstwo.


Co wyscie sie tak tego dresiarstwa uczepili? A na temat "skejciarstwa" juz sie wypowiedzialem.

Jeszcze ogolnie - czepiacie sie tekstow. A teraz wezcie teksty waszych ulubionych kapel rockowych. Badzmy szczerzy, poza zespolami progresywnymi i poezja spiewana, bardzo czesto tez malo soba reprezentuja. Poziom liryczny np Queenu (znacie taki zespol? Wink ) uwazam na przyklad za naprawde niewysoki. Sorry. Chociaz oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, ale sami przyznaliscie ze i w HH na takie wyjatki mozna trafic.

I dzieki za nieoczekiwane wsparcie, Le_mmor. I za przytoczenie jednego z najlepszych moim zdaniem tekstu w historii polskiej muzyki Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone


Ostatnio zmieniony przez McBurak dnia Wto Maj 08, 2007 11:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co innego niewysoki poziom liryczny tekstów, a co innego teksty typu "poszedłem się ujebać na imprezę, wyruchałem panienkę itd. itp."
Wiesz, nagrać dobrą piosenkę hh jest nietrudno. Wystarczy średniej jakości program w komputerze, mikrofon i jako-taki tekst, który by się wpasowywał w konwencję i się rymował.
A zespoły rockowe wymagają umiejętności kilku ludzi, którzy grają w większości na żywych instrumentach - i za to im się należy szacunek. Bo na tym właśnie polega muzyka.
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:


Jeszcze ogolnie - czepiacie sie tekstow. A teraz wezcie teksty waszych ulubionych kapel rockowych. Badzmy szczerzy, poza zespolami progresywnymi i poezja spiewana, bardzo czesto tez malo soba reprezentuja. Poziom liryczny np Queenu (znacie taki zespol? Wink ) uwazam na przyklad za naprawde niewysoki. Sorry. Chociaz oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, ale sami przyznaliscie ze i w HH na takie wyjatki mozna trafić.


No właśnie-WYJĄTKI-i wszystko jasne.
Generalnie- choć ta obrona hip-hopu spowodowała u mnie przyspiesznie pracy serca:),to generalnie muszę się z częścią rzeczy zgodzić.
Choć tak między nami-jakoś smutno mi się robi,gdy człowiek,który jak piszesz "sam nosił długie włosy"SmileSmile bierze tak mocno w obronę hh wytykajac przy tym poziom tekstów Queen(z czym w sumie tez musiałbym się jednak zgodzićSmile.

Niezależnie od wszelkich polemik i wykazywania "wielkości" hiphopu nie sądzę,żebym przekonał się do tego gatunku.
Podsumowując-niech zyje rock!SmileSmile.

Cytat:
A zespoły rockowe wymagają umiejętności kilku ludzi, którzy grają w większości na żywych instrumentach - i za to im się należy szacunek. Bo na tym właśnie polega muzyka.

I to jest właśnie wielkość rocka,zgadzam się Mattey.[/quote]
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends


Ostatnio zmieniony przez jagaciarz dnia Wto Maj 08, 2007 11:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey napisał:
Co innego niewysoki poziom liryczny tekstów, a co innego teksty typu "poszedłem się ujebać na imprezę, wyruchałem panienkę itd. itp."


Hiperbolizujesz, rzecz jasna. Naprawde, nawet slabe teksty hh jakos szczegolnie nie ustepuja frazom typu "i was born to love with every single day of my life". Poza tym, Queen jest kapela naprawde uznana w historii muzyki rockowej - wiec jaki ma sens porownywanie ich ze SLABYMI hiphopowcami? Wez sobie jakas naprawde slaba, rockowa, polska kapele i porownaj z Peja, a nie zobaczysz roznicy.

Cytat:

Wiesz, nagrać dobrą piosenkę hh jest nietrudno. Wystarczy średniej jakości program w komputerze, mikrofon i jako-taki tekst, który by się wpasowywał w konwencję i się rymował.

Dobra? Powodzenia.
Cytat:

A zespoły rockowe wymagają umiejętności kilku ludzi, którzy grają w większości na żywych instrumentach - i za to im się należy szacunek. Bo na tym właśnie polega muzyka.


Posluchaj sobie punku. I wydaje mi sie, ze jednak nie ty decydujesz na czym polega muzyka Wink


Cytat:

No właśnie-WYJĄTKI-i wszystko jasne.


Ja tylko uzylem waszego sformulowania. Dla mnie to nie sa wyjatki, tylko proporcja jakosciowa porownywalna jak w kazdym innym rodzaju muzyki.

Cytat:

Generalnie- choć ta obrona hip-hopu spowodowała u mnie przyspiesznie pracy serca:),to generalnie muszę się z częścią rzeczy zgodzić.
Choć tak między nami-jakoś smutno mi się robi,gdy człowiek,który jak piszesz "sam nosił długie włosy"SmileSmile bierze tak mocno w obronę hh wytykajac przy tym poziom tekstów Queen(z czym w sumie tez musiałbym się jednak zgodzićSmile.

Ja DALEJ mam dlugie wlosy Wink Tyle tylko, ze slucham teraz glownie jazzu i muzyki elektronicznej. Ostra fascynacje HH przechodzilem gdzies rok temu, zeby wszystko bylo jasne - wtedy rowniez mialem dlugie wlosy Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:

natomiast HH reprezentuja tzw "skejci".

nie zgodze sie , "skejt" to osoba jezdzaca na desce.
To pojecie jest bardzo czesto mylone...

McBurak napisał:
Chociaz ogolnie jestem przeciwnikiem subkultur.

Podobnie jak ja . Wink


Ostatnio zmieniony przez Rafal dnia Wto Maj 08, 2007 11:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do deski - owszem, niby racja, ale subkulture hiphopowa przyjelo sie w Polsce nazywac "skejtami" i tak pewnie zostanie.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Wybacz, ale jest to kompletna bzdura. Muzyka elektroniczna ma, w przeciwienstwie to instrumentow, mozliwosci NIESKONCZONE. Rozumiem, ze mozesz nie interesowac sie tym typem ekspresji dzwiekowej, ale nie generalizuj. Instrumenty ogranicza skala wydobywanego dzwieku oraz ich indywidualne brzmienie. Elektronicznie mozna zasymulowac kazda istniejaca i nie istniejaca fale dzwiekowa. Powiesz, ze to nie ma "duszy" - od tego wlasnie jest dobry artysta. Jest to trudne, ale za to, wbrew temu co mowisz, sa znacznie wieksze mozliwosci. Nieskonczenie wieksze Wink


Wyskoczyłes poza ramy tematu , którym się zajmujemy , ja pisałem o podkładach w polskim hip - hopie a nie o muzyce elektronicznej , która i tak moim subiektywnym zdaniem się nie umywa do "żywych instrumentów" bo jest "sztuczna" , "syntetyczna" .


McBurak napisał:
Subkultura hiphopowa to nie dresiarze (ktorzy z HH maja raczej malo wspolnego, jesli juz to z techno), natomiast HH reprezentuja tzw "skejci". I, przyznam szczerze, odkad poznalem tego typu srodowiska, uwazam ich za subkulture znacznie bardziej... pozytywna od metali czy np punkow. Owszem, mam dlugie wlosy, owszem, przez lata sluchalem glownie rocka, ale majac wybor - chetniej pogadam z hiphopowcem niz satanistyczno-mrocznym metalem. Chociaz ogolnie jestem przeciwnikiem subkultur.


Oj w tym przypadku się z Tobą nie zgodze , polskiego hip - hopu słuchają najbardziej dresiarze - blokersi i to tacy to lubią skroić kogoś z komórki albo lecieć na zadyme z policją (nawet można to odnaleźć w tekstach niektórych wykonawców - bytują tam nawet bez żadnej metafory)
A prawdziwi skejci to przeważnie słuchają amerykańskiego rapu a nawet czasem punk rocka , pop punka - tacy co to na deskach jeżdzą , w sumie to są skejterzy , ale skejci też . Ja skejtów bardzo lubie , bardzo sympatyczna subkultura ... a z satanistycznymi metalami to ja również bym się nie dogadał...

McBurak napisał:
Łona. Dobra, to artysta niszowy. Abradab. O.S.T.R. i ich naprawde niezla Jazzurekcja. Malo znany, ale naprawde znakomity Afro Kolektyw. Fisz/Emade/Tworzywo Sztuczne. Luc i jego Kanal Audytywny. Wymieniac dalej?


a czemu uciekasz od wykonawców rapujących o życiu w blokach , o zajebistych imprezach na , których jarają zioło i zaliczają suki ? To przecież oni sa na pierwszych stronach gazet i to ich teledyski najczęściej puszczają w tv. To z nimi własnie młodzież kojarzy sobie subkulture hip - hopowa i fascynuje się takim stylem życia .



McBurak napisał:
Mimo wszystko wiekszosc mlodziezy albo nie slucha niczego, albo popu (nie w znaczeniu gatunkowym, ale po prostu tego, co jest popularne).


Stary gdzie Ty mieszkasz ? U mnie to wszyscy tylko hip hop i hip hop podstawówka , gimnazjum , liceum ... przynajmniej 80% nastolatek jest na taką muzyke nastawiona wystarczy wyjśc na ulice , do pubu czy wejść na czat ... pytasz czym się interesujesz ? W odpowiedzi dostajesz : "...słucham dobrej muzyki : polski hip - hop i techno ..."

McBurak napisał:
A teraz przenalizuj wspolczesna muzyke rockowa. Twierdze, ze procent "perelek" jest bardzo porownywalny. Aha, zeby wszystko bylo jasne, nie tylko nie gloryfikuje starego rocka, a wrecz przeciwnie - preferuje muzyke ostatnich paru lat. Dawniej tez byla cala masa chlamu, tyle ze teraz sie o nim po prostu nie pamieta. Prezentujecie myslenie emo - "dawniej to byly dopiero czasy, a teraz nic tylko skoczyc".


co zepsuło rocka pod koniec lat 90 ? popularność hip hopu i kapele nu - metalowe , które zaczęły mieszac te 2 gatunki ... Oczywiśćie to tylko moje subiektywne zdanie ...



McBurak napisał:
Co wyscie sie tak tego dresiarstwa uczepili? A na temat "skejciarstwa" juz sie wypowiedzieli.


bo tak się składa , że subkultura skejtów nie jest groźna , nie jest przepełniona agresją , nienawiścią i nietolerancją .

McBurak napisał:
Jeszcze ogolnie - czepiacie sie tekstow. A teraz wezcie teksty waszych ulubionych kapel rockowych. Badzmy szczerzy, poza zespolami progresywnymi i poezja spiewana, bardzo czesto tez malo soba reprezentuja. Poziom liryczny np Queenu (znacie taki zespol? Wink ) uwazam na przyklad za naprawde niewysoki. Sorry. Chociaz oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, ale sami przyznaliscie ze i w HH na takie wyjatki mozna trafic.


No cóż ja polskiego rocka nie słucham a po angielsku nawet banlane i mało głębokie teksty brzmią o wiele lepiej , poza tym rock ma wiele do zaprezentowania od warstwy muzycznej a hh jest nastawiony przede wszystkim na tekst więc powinniśmy od tej strony wymagac czegoś więcej .


Ostatnio zmieniony przez Lukas dnia Wto Maj 08, 2007 11:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek