FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Polski hiphop ;)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

polski hip-hop
tak
24%
 24%  [ 13 ]
nie
75%
 75%  [ 40 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:11 pm    Temat postu: Polski hiphop ;) Odpowiedz z cytatem

Nie no, musialem w koncu zalozyc ten temat Wink

A wiec - co sadzicie na temat naszego rodzimego, polskiego hiphopu? Ja ostatnio slucham tego bardzo duzo - muzyka (?) zupelnie inna niz rock, oparta przede wszystkim na rytmie i tekscie. Zupelnie inne podejscie do tworzenia, do tego znacznie wiecej luzu w dobrych utworach (nie mowie rzecz jasna od wykonawcach typu "ale mi chujowo, ide komus zajebac" Wink ) - mila odmiana.

Co moge konkretnie polecic? Przede wszystkim Kaliber 44, czyli praktycznie prekursorow gatunku w naszym kraju i jego absolutnych mistrzow, moim zdaniem. Pierwsz plyta to bardziej psycho-harcore-rap niz hiphop, czyli wrecz hardrockowo wykrzyczany tekst na tle psychodelicznych podkladow - absolutne arcydzielo na skale swiatowo. Dalej poszli w kierunku bardziej tradycyjnego hh, jednak wciaz na najwyzszym poziomie.

Afro Kolektyw - nieco inne klimaty, mamy tu jazzowo-funkowy podklad, na ktorego tle rapowane sa teksty ironicznie komentujace cala kulture hiphopowa i nie tylko. Taki inteligentniejszy hiphop - to samo mozna podobno powiedziec o Łonie, aczkolwiek jego nie slyszalem jeszcze zadnej piosenki.

Abradab - pozostalosc z Kalibra, tez warto posluchac - piosenke Rapowe Ziarno zna chyba kazdy, naprawde bardzo sympatyczny utwor z udzialem Wujka Samo Zło, ktorego znam tez z goscinnych wystepow w K44 i bardzo podoba mi sie jego glos i artykulacja Wink

Paktofonika - tu dla odmiany udzielal sie do samobojstwa Magik, sila napedowa K44. Mam ich jedna plyte (z Magikiem wlasnie), jest ona utrzymana w nieco innej stylistyce - spokojna muzyka i refleksyjne teksty. Nieco zbyt ponure jak dla mnie.

Z nadzieja czekam na fale krytyki Twisted Evil
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Ciągle słyszę pieśni pochwalne na temat K44. Faktycznie takie to fajne?


Piesni pochwalne na ich temat to wyglaszam tu tylko ja, za to bez przerwy, w kazdym temacie i od paru miesiecy Twisted Evil Tak, to JEST takie fajne Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
utwor z udzialem Wujka Samo Zło, ktorego znam tez z goscinnych wystepow w K44 i bardzo podoba mi sie jego glos i artykulacja

A nie przez przypadek Gutka z Indios Bravos? Znam troche Kalibra, ale ogólnie nie przepadam, poprostu hip-hop jest gorszy o kilka klas od rocka czy bluesa, nawet w warstwie tekstowej która wydawałby sie najmocniejszą stroną HH
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Ciągle słyszę pieśni pochwalne na temat K44. Faktycznie takie to fajne?

To zależy. Jak pierwszy raz usłyszałem "Plus i minus" Kalibra 44, to myślałem, że to nie jest polski kawałek Laughing . Gostek strasznie bełkotał, podkład muzyczny był dołujący... Ale nie było wyboru, trafiłem do sanatorium, do sali, w której sześć na siedem osób (ja byłem tą siódmą Laughing ) kochało tę piosenkę i słuchało jej przez całą noc. Przez cały dzień zresztą też, ale wtedy się uciekało z sali Laughing . No i w końcu ją polubiłem Laughing . Ma ona bardzo mądry tekst (a w hip hopie on jest najważneiejszy) - opowiada o cierpieniu człowieka, który żył zbyt ostro i prawdopodobnie zaraził się AIDS. Teraz "czeka na wyrok", czyli wynik badania krwi, na tytułowy "plus i minus". Nie może myśleć o niczym innym, odchodzi od zmysłów, a jedyne oparcie znajduje w wierze. Piosenka jest wykonana w sposób baaaardzo emocjonalny Very Happy , stąd ten bełkot. Dosłownie czuje się to, co Magik (bo tak nazywano lidera składu) wykrzykuje. Jest to ciężka psychodela, coś zupełnie innego od całej reszty hip hopu, zarówno polskiego, jak i zachodniego, murzyńskiego.
Potem dorwałem słynną płytkę Kalibra "Księga tajemnicza. Prolog". Wszystkie piosenki są tak samo emocjonalne i psychiczne Wink . Prosty podkład, w którym czuje się napięcie, urywany tekst, ekspresja. Magik był mistrzem rapowania. Śpiewał na bardzo różne sposoby, oddające różne emocje. Płytka jest bardzo dopracowana, utwory są ułożone w przemyślanym porządku. Album zaczyna się "otworzeniem wejścia do księgi tajemniczej", zaś kończy utworem nazwanym wyjście, który zaskakuje swoim krótkim tekstem - "stąd już nie ma wyjścia".
Zdecydowanie najlepszy hip hop, jaki znam. Nie polecam jednak każdemu. Jeżeli, Moniorku, oczekujesz czegoś w stylu Meza, to się mocno zawiedziesz. Razz Nie polecam tym, którzy lubią łatwą muzykę, ale wśród wielbicieli Queen chyba wielu takich nie ma. Laughing Polecam koniecznie wszystkim (jeśli tacy są Laughing ) fanom poezji Wojaczka, Poświatowskiej i Bursy.
A żeby nie było niedomówień, link do fragmentów piosenek Kalibra, która oddaje dobrze istotę jego twórczości. Jeśli nie możesz dosłuchać tego do końca, daj sobie spokój z tym zespołem. Laughing
http://www.merlin.com.pl/MP3/16/56/SPCD44-U10.mp3
http://www.merlin.com.pl/MP3/20/58/SPCD44-U12.mp3
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
Magik był mistrzem rapowania. Śpiewał na bardzo różne sposoby, oddające różne emocje.


Akurat na prologu oprocz niego spiewal jeszcze Abradab i ŚP Brat Joka - ale to taki maly szczegolik Wink Ale "Plus i Minus" wykonuje chyba w calosci Magik.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Diodek



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 60
Skąd: Grodzisk Wlkp.

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paktofonika, K44 Kiedyś Peja (teraz się zgorszył Sad ) i ostatnio WWO ale ze wzglądu na zagranicznych wykonawców (Soundkail)
_________________
Friends Will Be Friends!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę piosenek jest fajnych, zostały mi z czasów gdy hip hop był dominującą muzyką u mnie... Zresztą przeszłem na rock tylko ze względu na to, że tego hip hopu było coraz więcej na ekranach. Ale teraz nie trawię tego gatunku...
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię. Nie wiem jak polski hip-hop różni się od innych, ale jeśli na ogół cały gatunek jest podobny, to tym bardziej. Na podstawie polskiego hip-hopu wyrażam swoją opinię. Jeśli ktoś może określić coś 'poezją śpiewaną', to właśnie hip-hop. Nawet jeśli tekst jest inteligentny, to nie potrafię dostrzec w tym muzycznej wartości, inteligencji. Opiera się na rytmie... z tym, że zazwyczaj banalnym. Brak żywych instrumentów, a jeśli juz słychać 'plumpające' pianino, to jest ono zazwyczaj zloopowane. W muzyce szukam czegoś zupełnie innego.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już to Łona za trzy naprawdę klawe utwory.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiecie , że są oddzielne fora internetowe na takie tematy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CANDY napisał:
Nie wiecie , że są oddzielne fora internetowe na takie tematy ?


My, McBurak, wiemy - ale nie wiemy, w jakim celu zostalo poczynione to spostrzezenie Wink

Jak na razie mam 11% swoim jedynym glosem na tak Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CANDY napisał:
Nie wiecie , że są oddzielne fora internetowe na takie tematy ?

Przeczytaj abbil co jest napisane pod "Another world" na stronie głównej - EOT
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liroy, Kaliber i Peja- TYLKO...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech sobie będzie, mi nie przeszkadza, ale mnie nie kręci Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już - to przede wszystkim Kaliber, którego znam 2 utwory: "Normalnie o tej porze" (fajna "solówka" na skreczach) oraz niesamowita, powalająca wręcz "Moja obawa" - właśnie, kto śpiewa w tym kawałku. Niesamowity, mądry tekst a na dodatek ta ekspresja, emocje...

Poza tym, wiele razy już o tym pisałem - w hh jest za mało albo wcale nie ma melodii, a to jest dla mnie jeden z najważniejszych pierwiastków w muzyce. Na pewno jest sporo wykonawców, którzy znają się na swojej robocie i tworzą inteligentną - a, tu przyszedł mi na myśl jeszcze Fisz oczywiście - albo przynajmniej ciekawą muzykie - ale po prostu to nie moja bajka.

Na pewno nie można sprowadzać tego gatunku do misiów w kapturach skarżących jak źle jest na osiedlu. Jak każda muzyka, również rap się zmienia i ewoluuje...są rzeczy idotyczne, których nie da się słuchać, są też rzeczy ciekawe, takie jak właśnie Kaliber.

Podsumowując: nie przepadam głównie ze względów muzycznych. Jak to kiedyś w TV powiedział pewien weteran Powstania o rapowym holdzie dla powstańczych pieśni: "Tam potrzeba zarówno melodii jak i uczucia, a rap to niestety gubi". Zbyt mało melodii i glębi brzmienia. Poza tym, styl ubierania się, gesty itd. - zupełnie mi nie odpowiada, raczej mnie śmieszy. No i niektóre teksty, taki Peja np. Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "Mojej Obawie" nawija śp brat Joka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Gnietek napisał:
Magik był mistrzem rapowania. Śpiewał na bardzo różne sposoby, oddające różne emocje.


Akurat na prologu oprocz niego spiewal jeszcze Abradab i ŚP Brat Joka - ale to taki maly szczegolik Wink Ale "Plus i Minus" wykonuje chyba w calosci Magik.


Wydaje mi się, że w chórkach słychać kogoś oprócz Magika. A "miliooon" w tle - to już na pewno nie jego głos Wink . Cóż, nie pisałem też na przykład, że Kaliber wydał jeszcze inne płytki, które też jako tako znam. Ale żaden z tych niewątpliwych faktów nie zmienia w żaden sposób mojej opinii.

Misiu napisał:
Jeśli ktoś może określić coś 'poezją śpiewaną', to właśnie hip-hop.

Nie, to co innego. Very Happy Posłuchaj Ewy Demarczyk, która śpiewała teksty napisane przez znanych poetów (Tuwima, Baczyńskiego) albo Marka Grechuty. Na pewno zauważysz różnicę między nimi a hip hopem. Laughing

le_mnor napisał:
w hh jest za mało albo wcale nie ma melodii, a to jest dla mnie jeden z najważniejszych pierwiastków w muzyce.

Fakt, nie ma melodii. Mi jakoś to nie przeszkadza. Na przykład na płytce "Queen" też bardzo oszczędnie jej się używa Wink , a uważam ją za jedną z najlepszych. Dla mnie nie to decyduje o wyższości rocka nad HH Razz . Hip hop jest zbyt monotonny, można przy nim usnąć. Nie ma żadnych zmian rytmu, w głosie raperów najczęściej nie ma emocji. To tak jakby słuchać przemówienia polityka. Może i dobrze gada, ale muzyka to nie jest. Laughing
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski hip hop... to zależy jakie lata. Ogólnie rzecz biorąc nie mam nic do tej muzyki, nie słucham jej na codzień, aczkolwiek lubię kika piosenek pojedynczych zespołów.

Zawsze ceniłam sobie Peję, Paktofonikę, K44. Chyba to oni zapoczątkowali falę hip hopu w Polsce. Według mnie robili taki pierwszy, "czysty" hip hop, tak od siebie dla ludzi. Nie pod publikę i nie dla wielkiej kasy (co robią dzisiejsze wielkie 'gwiazdy' np. Mezo).

Ludzi odstraszają teksty z przekleństwami, wulgaryzmami. Chociaż patrząc na to z drugiej strony chyba właśnie takie słowa, proste, w języku potocznym trafiają. Hip hopowcy (czy jak ich tam nazwać) kojarzeni są z ćpaniem, narkotykami, pijaństwem i rozrubą (myleni są z dresami chyba...) i myślę, że właśnie dlatego wiele osób jest negatywnie do nich nastawiona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Paulina_Mercury



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 308

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie interesuje mnie. Nie słucham. Nie znam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
Nie, to co innego. Very Happy Posłuchaj Ewy Demarczyk, która śpiewała teksty napisane przez znanych poetów (Tuwima, Baczyńskiego) albo Marka Grechuty. Na pewno zauważysz różnicę między nimi a hip hopem. Laughing

Wiem czym jest poezja śpiewana. Ale nie mówiłem dosłownie. Ludzie zarzucają Pink Floyd, że są poezją śpiewaną... Oj, chyba wiecie co mam na myśli. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten cały hip-hop to dla mnie jeden wielki szajs.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
Ten cały hip-hop to dla mnie jeden wielki szajs.


Jak zwykle kulturalna, wyważona, merytoryczna i podparta argumentami albo chociaż powodami wypowiedź Rolling Eyes
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:


Jak zwykle kulturalna, wyważona, merytoryczna i podparta argumentami albo chociaż powodami wypowiedź Rolling Eyes

No i po jaką cholerę się wtrącasz? Masz jakiś problem?
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś słuchający na co dzień rocka nazywa hh wartościową muzyką to chyba minął się z powołaniem ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
le_mmor napisał:


Jak zwykle kulturalna, wyważona, merytoryczna i podparta argumentami albo chociaż powodami wypowiedź Rolling Eyes

No i po jaką cholerę się wtrącasz? Masz jakiś problem?


Owszem. Uważam, że jesteś zarozumiałym megalomanem, który praktycznie nigdy nie ma niczego ciekawego do powiedzenia. I Twoja wypowiedź w tym temacie mnie w tym przekonaniu utwierdza.

Candy napisał:
Jeśli ktoś słuchający na co dzień rocka nazywa hh wartościową muzyką to chyba minął się z powołaniem ...


A to dlaczego? Czy jak ktoś słucha rocka to na wzór skamieliny ma tkwić tylko w tej muzyce a wszystko co na zewnątrz uznawać za Szatana? W każdym gatunku można znaleźć coś wartościowego i ciekawego i żadnego gatunku nie można traktować całościowo - czy da się powiedzieć, że rock jest muzyką wartościową? Jest bardzo dużo złego rocka. Tak samo jak jest hh który może się komuś nie podobać, ale są też utwory, które jak widać w tym temacie, podobają się również tak zaprzysięgłym fanom rocka jak McBurak albo ja. I co, uznasz, że minęlismy się z powołaniem? Tak w ogóle, jakie masz prawo by coś takiego twierdzić, by formułować tak drastyczne sądy, skazywać kogoś na bycie złym albo dobrym fanem?

To osobista sprawa każdego z nas czego słucha i jakim czuje się fanem i nikt inny mu tego nie będzie mówił.

Nie twierdzę, że macie teraz zmienić zdanie. Ale umiejcie je uzasadnić albo przynajmniej nie mówcie z pozycji wiedzy absolutnej.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
jak ktoś słucha rocka to na wzór skamieliny ma tkwić tylko w tej muzyce a wszystko co na zewnątrz uznawać za Szatana? W każdym gatunku można znaleźć coś wartościowego i ciekawego i żadnego gatunku nie można traktować całościowo - czy da się powiedzieć, że rock jest muzyką wartościową? Jest bardzo dużo złego rocka. .


Po prostu wyjęłeś mi to z ust.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
le_mmor napisał:


A to dlaczego? Czy jak ktoś słucha rocka to na wzór skamieliny ma tkwić tylko w tej muzyce a wszystko co na zewnątrz uznawać za Szatana?


A to co? Szatan jest zły? Mr. Green


oj to była taka mała inwersja etyczno-semantyczna (????) na rzecz nieszataaanistycznej części Forum Twisted Evil Arrow Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coz, Snopek i Lemur mi po prostu wyjeli z ust to co mialem napisac Wink Nie mozna sie zamykac na jeden rodzaj muzyki, na kilka zreszta tez nie Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek