FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Piosenki Kabaretowe

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 7:31 pm    Temat postu: Piosenki Kabaretowe Odpowiedz z cytatem

No właśnie co o niej sądziecie?? Dla mnie najlepsze piosenki polskie kabaretowe tworzył TEY, "smutasy i mazgaje", "starych nie ma chata wolna" czy "kombajn Bizon (pozdrawiam Bizona Wink)" wymiatają po dzień dzisiejszy.
Aktualnie fajne piosenki tworzą Ani mru mru, słynne "Go go go" czy "rolnik sam w dolinie". Podoba mi się ich piosenka, w której śpiewają o braku tekstu pod muzykę Stand By Me.
Uśmiałem się też przy piosenece Artura Andrusa "piłem w spale, spałem w pile"...
Jednak w ogóle najlepsi są jednak Pythoni... Lumberjack, Brave sir Robin i wiele wiele innych, których tytułów nie pamiętam Very Happy
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, piosenki Tey'a były jedyne w swoim rodzaju, szczególnie "Monika" i "Finał Warzywniczy". Poza tym wszystkie piosenki śpiewane przez duet Michnikowsiego i Czechowicza w Starszych Panach.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o piosenke kabaretowa, to moim zdaniem Kabaret Starszych Panow jest absolutnie nie do pobicia - goroje nad reszta podobnie jak Potem w kategorii skeczow.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 1:44 pm    Temat postu: Re: Piosenki Kabaretowe Odpowiedz z cytatem

jak na razie ogranicze sie tylko do piosenek Monty Pythona.
Knights of The Round Table-ostatnio ciagle tego slucham Very Happy
Every Sperm Is Sacred-swietny,sarkastyczny utwor
How Sweet To Be An Idiot-Neil Innes - i nie trzeba nic wiecej dodac Very Happy
Bruces' Philosophers Song (There's nothing Nietzsche couldn't teach ya
'bout the raising of the wrist Wink)
Meaning Of Life-bardzo ladny tekst,ladne wykonanie Erica Wink
Galaxy Song-j.w.
Money Song-jakie to prawdziwe!
Lumberjack Song-w koncu sama jestem drwalem Wink
Brave sir Robin-Odwaznie biorąc nogi za pas,pognal prosto w las,najodwazniejszy z odwaznych,sir Robin!
Always Look On The Bright Side Of Life - moja ulubiona piosenka all the time Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nimloth



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 37

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze piosenki kabaretowe, to oczywiście pioesni Starszych Panów Razz bo "piosenka jest dobra na wszystko"
Uwielbiam te wykonywane przez Michnikowskiego, Gołasa, Dziewońskiego, Kwiatkowską, Krafftównę no i oczywiście Przyborę i Wasowskiego Razz nie ma co, żaden kabaret im nie dorówna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starsi Panoie oczywiście są świetni - za dużo by tu wymieniać. Co do "Piłem w Spale..." - to chyba utwór Aloszy Awdiejewa jeśli się nie mylę. A moim konkretnym faworytem jest "Śpiewać Każdy Może" - kiedy usłyszałem ostatnio w radiu omal nie umarłem ze śmiechu - tekst jest genialny, ale równie wielkie znaczenie ma tu interpretacja Stuhra.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tstankie napisał:
Co do "Piłem w Spale..." - to chyba utwór Aloszy Awdiejewa jeśli się nie mylę.


Słyszałem go w wykonaniu Andrusa i on sam mówił, że go napisał (albo mi się coś pomyliło)...
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:16 am    Temat postu: Re: Piosenki Kabaretowe Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
No właśnie co o niej sądziecie?? Dla mnie najlepsze piosenki polskie kabaretowe tworzył TEY, "smutasy i mazgaje", "starych nie ma chata wolna" czy "kombajn Bizon (pozdrawiam Bizona Wink)" wymiatają po dzień dzisiejszy.
Aktualnie fajne piosenki tworzą Ani mru mru, słynne "Go go go" czy "rolnik sam w dolinie". Podoba mi się ich piosenka, w której śpiewają o braku tekstu pod muzykę Stand By Me.
Uśmiałem się też przy piosenece Artura Andrusa "piłem w spale, spałem w pile"...
Jednak w ogóle najlepsi są jednak Pythoni... Lumberjack, Brave sir Robin i wiele wiele innych, których tytułów nie pamiętam Very Happy


Popieram!
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój numer jeden to piosenka "Ania" kabaretu Słuchajcie, która wygrała O.B.O.R.Ę http://sluchajcie.pl/video/ania.-.kabaret.sluchajcie.-.ludzie.to.swiry.-.tvrip.obora.2005.avi. Poza tym uwielbiam kabaret Tey (mam ich płytę nawet), szczególnie piosenkę o Słońcu( "Co to będzie kiedy Słońce zajdzie za daleko...") oraz nieśmiertelny Potem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Diodek



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 60
Skąd: Grodzisk Wlkp.

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię strasznie kawałek Łowców.B "Stary portfel" Very Happy Świetne po prostu Very Happy
_________________
Friends Will Be Friends!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pamięta ktoś może, jaki tytuł nosiła piosenka z "Kabaretu Starszych Panów" śpiewana przez Gołasa podwalającego się do Wasowskiego o kochających inaczej?
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Tstankie napisał:
Co do "Piłem w Spale..." - to chyba utwór Aloszy Awdiejewa jeśli się nie mylę.


Słyszałem go w wykonaniu Andrusa i on sam mówił, że go napisał (albo mi się coś pomyliło)...


Ja też pewien nie jestem, ale ta piosenka była wykonywana na benefisie Aloszy Awdiejewa, co wskazywałoby na jego autorstwo.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starsi Panowie
Monty Python
TEY
Starsze piosenki OTTO ("Lubię się drażnić z psami", "Piosenka aktorska")
Artur Andrus
DNO

U innych artystów lubię pojedyncze pieśni.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!


Ostatnio zmieniony przez mike dnia Pon Wrz 11, 2006 9:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ika



Dołączył: 13 Gru 2003
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię piosenki TEY, Starszych Panów, OTTO, Jana Pietrzaka, Elity, Daukszewicza, jak sobie jeszcze kogoś przypomnę to dopiszę
_________________
Ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A se odkopię po tych paru latach.

http://www.youtube.com/watch?v=Ch90SK2xt-E

Kołaczkowska rozpierdala mnie doszczętnie. xD
Nie ma w ogóle takiej kobity w polskim kabarecie jak ona. Kołaczkowska rozpierdala całe towarzystwo dziewuch na czynniki pierwsze. Very Happy

Troszkie kijowa werszyn, ale posłuchajcie, bo świetne to jest.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona w ogóle jest jadną z moich ulubionych postaci w polskim kabarecie... Uwielbiam ją. Ona rozpiprza nie tylko inne kobity w polskim kabarecie- rozpieprza większość facetów...
Piosenka o dresio mnie szczególnie rozpieprzyła... Laughing

Ale "Song Porzuconej" przekuwagenialny... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Się popłakałem ze śmiechu przy końcówce... Laughing Laughing Laughing

A generalnie nie ma to jak Monty Python. Zdecydowanie. W ogóle w Anglii nie ma w tej chwili funkcji kabaretu- jest tylko "stand-up" generalnie, kabaretów takich jak u nas bez liku tam nie ma i... szkoda. Bo o ile stand-up stoi w Anglii na poziomie milion razy wyższym niż u nas (Eddie Izzard FTW!) to jednak tego kabaretu scenicznego brakuje. Wszelkie CATHRINE TATE SHOW czy LITTLE BRITAIN (i jeszcze kilka innych telewizyjnych produkcji) i sceniczne ich występy to jednak nie to samo, to jest zupełnie coś innego...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiam stare piosenki Tey... w ogóle uwielbiam teksty do piosenek, które pisał Laskowik. Trzeba też powiedzieć, że Laskowik w ogóle jest mentorem piosenki kabaretowej, to jego zasługą jest festiwal piosenki kabaretowej OBORY w Poznaniu. Tey kontynuował tradycję piosenki kabaretowej wywodzącej się z Kabaretu Starszych Panów, czyli rzeczy zabawnej, ale i mądrej... i co najważniejsze - dobrze napisanej. to jak ważna jest interpretacja utworu, to już rzecz talentu... a tego Laskowik zawsze miał pod dostatkiem:)

zresztą, wystarczy posłuchać - klasyka:)

http://www.youtube.com/watch?v=JfybzBcNhaU&feature=related

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie świetna jest piosenka Słoneczko i Zdrada z Dziennikiem, choć te drugie to już nie tyle TEYa co Smolenia.

Dała muuuuu.... abo nieeee... xD
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Dla mnie świetna jest piosenka Słoneczko


O taaaak...Słoneczko, o naszym kochanym sąsiedzie ze wschodu to rewelacja. Genialny był moment jak śpiewali to w Opolu bodaj w 1981 i z ostatnich nut płynnie przeszli w imitację syren ostrzegających przed nalotem....
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dała muuuuu.... abo nieeee... xD

Very Happy Very Happy Very Happy

O tak, Tey miał piosenki świetne: Słoneczko świetne, Za oknami świta pełne patosu, Zdrada z dziennika w świetnym wykonaniu Smolenia, Starych ni ma chata wolna, Panna Monika i Szeregowy kaczor to juz klasyki.

A Piosenki z Kabaretu Olgi Lipińskiej ktoś lubił? Ja generalnie uwielbiam (ja i Kabaret zresztą) , podobał mi się eklektyzm tych piosenek, jak i odjechane układy taneczne Zofii Rudnickiej i Doroty Furman. I świetni aktorzy te piosenki wykonujący. Choć w końcowych latach emisji programu piosenki już zdecydowanie słabsze były.
A i Laskowika przynajmniej jedną piosenkę w Kabarecie Lipińskiej wykorzystano: "Co za nuda w naszym kraju".
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Dla mnie świetna jest piosenka Słoneczko i Zdrada z Dziennikiem, choć te drugie to już nie tyle TEYa co Smolenia.

Dała muuuuu.... abo nieeee... xD

Kocham tę piosenkę od czasów kiedy byłem takim małym katerkiem.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie jest jeden bezapelacyjny zwyciezca tej kategorii;)
http://www.youtube.com/watch?v=5ofAt20EOrM
_________________
Fan nr 19 Smile
The sun is in the east
Even though the day is done.
Two suns in the sunset
Could be the human race is run.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kabaret Moralnego Niepokoju i cała płyta Walizki Pełne Wody - absolutna rewelacja, oczywiście mało znane, ale jestem zachwycony od pierwszego przesłuchania.
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, to to to!
Łowcy.B feat. Kabaret Młodych Panów - Kawał Dobrego Gospla
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o mnie chodzi to ja zdecydowanie najbardziej uwielbiam piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Smile
Aż trudno mi je wszystkie ulubione zliczyć, bo w każdej jest coś co przyciąga ucho i cieszy mordę. Smile
Ale najbardziej z nich wszystkich to wyróżnia się Michnikowski z tym swoim tekstem "Jeżeli kochać to dlaczego nie z kolegą?" xD lub Przybora z piosenki 'A ta Tola' - '...Anatolek? Ananasek bym powiedział!' xD i jeszcze wiele wiele innych przykładów które z chęcią bym teraz wymienił, lecz niestety nie wszystkie teraz naraz pamiętam. Smile

W ogóle nie tylko samych piosenek ale i całego tego Kabaretu jestem megawielkim fanem. Smile Dla mnie wszystko co stare to ma swój klimat. Wink

No i cieszę się, że są tu oprócz mnie jacyś jego fani, bo tak coś się bałem, że chyba będę jedyny... Smile
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję, bo Neonówka objawiła się naprawdę dobrą piosenką kabaretową:

http://www.youtube.com/watch?v=IzWZpoXaaYo

No świetna jest. Juz ich piosenka "Bociany" jest niezła, a tutaj przeszli samych siebie. Może nie tyle dowcipem co za całokształt. W ogóle oni to chyba czołówka polskiego kabaretu zupełnie inna porcja humoru niż w jakiś tam Kabaretach Skeczów Męczących czy co tam.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie piosenek w kabarecie z jakiegoś nieznanego mi powodu nie trawię. Wyjątkiem są piosenki kabaretu OTTO (oni to jeszcze istnieją w ogóle?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piosenka kabaretowa w Polsce to Kołakowska, potem Kołakowska, dużo dalej Kołakowska i dopiero potem ewentualnie cała reszta...

Ale też nie jestem bóg wie jakim fanem piosenek (pod tym względem OTTO to już w ogóle u mnie na minusie... w ogóle mnie kolesie nie śmieszą...) w kabarecie, zwłaszcza tej głupio klaskającej publiczności, kołyszącej się debilnie z boku na bok... więc żeby piosenka kabaretowa mi się spodobała- musi być albo genialnie zrobiona albo zajebiście dowcipna. No i w ten sposób taki SONG PORZUCONEJ, PIOSENKA O DRESIO czy niektóre rzeczy Kabaretu Potem to jest absolutna klasyka.
A! A Po Żarcie pamiętacie? Parodię Soyki młodego Stuhra czy parodię Bajora... Swoją drogą- gdzie podział się ten inteligentny, studencki humor??? Czy teraz już wszystko jest tylko dla gawiedzi?

I faktycznie, generalnie lubię w miarę Neonówkę. Kabaret Skeczów Męczących ma zajebiście do nich pasującą nazwę. Tylko że to miała być zdaje się przekorna autoironia- ale niestety na razie tak odważnej nazwy nie poparli tym czym powinni- materiałem... są- z tego co przynajmniej ostatnio ich słyszałem- beznadziejni... W ogóle uważam że jest jakiś kryzys pod tym względem- większość humoru to humor przaśny, na estrady, Opola, Kołobrzegi czy inne Noce Kabaretowe w Pierdziszewie... przy niektórych skeczach takiego Ani Mru Mru krew mnie zalewa, bo gdyby nie publika w życiu nie wiedziałbym kiedy się śmiać...

I pytałem już kiedyś o to i zapytam raz jeszcze- skąd ten debilny zwyczaj u naszych realizatorów w Polsce telewizyjnych, zeby przez niemal połowę nocy kabaretowej pokazywać publiczność??? Rolling Eyes Kurwa... Oglądam załóżmy Ani Mru Mru, Małysza. Nie widziałem nigdy- chcę zobaczyć. Ten robi mima na scenie, co jest zdaje się jedyną śmieszną częścią skeczu a realizator pokazuje... roześmiane modry na widowni. Nosz... Skąd to? Co to? Po co to???!!! Jak włączam kabaret w telewizji to chcę zobaczyć kabaret a nie panią Małgosię i pana Jurka jak się bawią przy piwku i kiełbasce, do jasnej cholery...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak to po co? zeby najlepsza publicznosc na swiecie mogla sobie pomachac do kamerki i potem przy wszystkich powtorkach pokazywac calej rodzinie i sasiadom, ze byli przez sekunde w tv i pokrzyczeli do obiektywu Laughing to tak troche jak dzieci w afryce...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek