FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Alice Cooper
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Alice Cooper (Band)
To ta laska za którą wzdychali Smokey?/nie znam
16%
 16%  [ 10 ]
Antychryst! Satanista! Łolaboga/nie lubię
10%
 10%  [ 6 ]
A niech sobie pali kościoły/ni mnie ziębi, ni mnie parzy
13%
 13%  [ 8 ]
Skusiłeś mnie wysłanniku Satana/może warto bliżej się zapoznać?
10%
 10%  [ 6 ]
Ckliwy Alice? Oh, tak.../lubię ballady AC
1%
 1%  [ 1 ]
Skalny Alice? All right!/lubię rock'owe wcielenie AC
11%
 11%  [ 7 ]
Metalowy Alice? FAAAAKAAAA!/lubię metalowe pieśni AC
1%
 1%  [ 1 ]
Skalny Alice z Metaliczną powłoką, który jednak ma serce pod tymi warstwami/lubię całokształt AC
35%
 35%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 60

Autor Wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:15 pm    Temat postu: Alice Cooper Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Nie od dziś już wiecie, że to trochę moja nowa pasja. Zawsze mówiłem, że metalu nie lubię, że to dla mnie za ostra jazda i w dodatku paskudny growling.

Jednak Alice Cooper pomógł mi przełamać stereotypy. Odkryłem, że metal może posiadać melodię (!) i całkiem inteligentne teksty (!!).

Chociaż z drugiej strony, trudno, żeby przez ponad/prawie 30 lat (do 1974 jako zespół, potem jako wokalista) ograniczać się do walenia po garach, darcia ryja i gilotyny (dlatego zastępowano ją szubienicą lub krzesłem elektrycznym Wink). Dlatego twór zwany Alice Cooper to nie tylko heavy metal, czy inny shock-rock, każdy znajdzie coś dla siebie: od ballad, przez dźwięki syntezatorów, zahaczając o rock i na różnego rodzaju metalu kończąc (tak sądzę, bo na odmianach metalu się nie znam).

Ponieważ po wspomnianym roku '74 Alice zaczął zmieniać muzyków jak rękawiczki (np. to, że muzyk sesyjny nagrał z nim album wcale nie oznaczało, że pojedzie również w trasę koncertową) nie można mu zarzucić monotonii Razz. Jedyne co było/jest niezmienne to charakterystyczny wokal, charakterystyczny make-up i niezwykła teatralność w czasie występów (z udziałem kaftanów, gilotyn, sanitariuszy z zakładu psychiatrycznego, gangów, krwi i szczątków ciała). I coś co naprawdę mnie rozbawiło - Alice nie ma wykształcenia muzycznego, nie umie grać na żadnym instrumencie (no na harmonijce coś tam próbuje),więc nie może zbytnio nagrywać taśm demo, jednak jest (współ)kompozytorem każdego utworu spod znaku Alice Cooper. Jak więc przekazuje swoim muzykom melodię? Ano plumka im metodą gębofonową, a oni próbują to zagrać xD.

Jednak, żeby nie opierać się jedynie na mojej subiektywnej relacji, postanowiłem dla nie znających AC zamieścić parę (no ok, dużo więcej jak parę, ale to tylko w celu ukazania różnorodności. Zresztą nie musicie przecież oglądać Razz).

-----------
BALLADY
-----------
1.It's Me (The Last Temptation 1994) - o tym, że nawet jak opuści cię szczęście to ja jestem blisko
2.Love's A Loaded Gun (Hey Stoopid 1991) - bo zdrada boli...
-----------------
TEATRALNOŚĆ
-----------------
3.Years Ago (Welcome To My Nightmare 1975) - Mały Stefanek ma problemy z osobowością...
4.Steven [(Live) Welcome To My Nightmare 1975] -...co pojawia się w późniejszym życiu
--------------------------------
DLA FANÓW SYNTEZATORA
--------------------------------
5.He's Back (The Man Behind The Mask)[Constrictor 1986] - Dla fanów Jason'a xD
6.This Maniac's in Love With You (Trash 1989) - zakochany człowiek traci głowę (podobno). Wideo zrobione przez fana
-------
ROCK
-------
7.House Of Fire (Trash 1989) - umacniamy naszą miłość z każdym dotykiem
8.I Got A Line On You - z filmu Iron Eagle II Wink
------------------------------------------------------------------
NI TO ROCK NI TEŻ METAL (MÓWIĄ, ŻE POP-METAL o_O)
------------------------------------------------------------------
9.Bed Of Nails (Trash 1989) - Bo miłość różne ma oblicza
10.Feed My Frankenstein (Hey Stoopid 1991) - ze Świata Wayne'a, w którym Alice nawet zagrał rolę ekscentrycznego rockman'a (hmm... czyżby grał siebie?Wink)
--------
METAL
--------
11.Freedom (Raise Your Fist And Yell 1987) - O tym, że rząd jest be, bo nie lubi ludzi pokroju Alice'a
12.Brutal Planet (Brutal Planet 2000) - fragment zmontowany przez fana, pesymistyczna wizja świata
13.Gimme (Brutal Planet 2000) - pieśń napisana i wykonana z perspektywy szatana.

Specjalnie nie wklejałem hiciorów typu Poison, czy Hey Stoopid. Na koniec dodam, że z Alice'm współpracowali tacy muzycy jak Steve Vai, Joe Satriani, Ozzy Osbourne oraz Eric Singer i wielu innych.

A teraz zapoznajcie się, przemyślcie, oceńcie, rzucajcie uwagi, dyskutujcie (jeśli macie ochotę oczywiście Wink)
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!


Ostatnio zmieniony przez mike dnia Pią Wrz 01, 2006 8:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem "A niech sobie pali kościoły" Wink Zrobię Ci tę przyjemność i zagłosuję w Twojej ankiecie. Nie musisz dziękować Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak PiotreQ


Mike w podpisie Laughing napisał:
Miałem dziesięć lat, plażą szły zakonnice i poznałem co to seks

Laughing
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bardzo lubie... nie jestem fanem, nie mam plyt, nie znam zyt duzo, ale to co znam to mi sie bardzo podoba... mam wlasciwie tylko jeden oficjalny skladak, znam tez pare kawalko spoza niego... generalnie sa kawalki, ktore mi nie podchodza, ale zdecydowana wiekszosc to jest to, co lubie w takiej muzyce... moje ulubione to 'love's a loaded gun', 'i'm 18', 'poison' oczywiscie, 'under my wheels' i 'only women bleed' , ktore poznalem oczywiscie dzieki gunsom.... no i 'hey stoopid' w ktorym gra slash miedzy innymi oraz 'stolen prayer' nagrany z chrisem cornellem...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RafalB



Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 20
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko jedną płytę Trash, bardzo lubię jej słuchać. Będę musiał w końcu poznać coś więcej. Moje ulubione utwory z niej to: Poison, House Of Fire, Hell Is Living Without You, no i wspaniała ballada Only My Heart Talkin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię - zwłaszcza wcielenie rockowe... Jajca, przebieranki, ironia i prawdziwy styl. Uwielbiam płytkę - 'Billion Dollar Babies' Exclamation
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku Gość...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko 'Poison' chyba. Parę lat temu sie tym zasłuchiwałem. ^^
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://muzyka.onet.pl/0,1430214,newsy.html

Nagroda Classic Rock w kategorii Living Legend. A i Queen się pojawił Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie rzecz biorąc lubię , szczególnie z lat 70 i 80 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Bardzo lubię - zwłaszcza wcielenie rockowe... Jajca, przebieranki, ironia i prawdziwy styl. Uwielbiam płytkę - 'Billion Dollar Babies' Exclamation


Pozwolę sobie uzupełnić własną wypowiedź sprzed paru miechów.

Tak jak napisałem - uwielbiam, a Alice Cooper szybko awansuje w moim prywatnym rankingu ulubionych artystów rockowych. Obecnie w odtwarzaczu non-stop przesiaduje kapitalne 'Trash', ale inne płytki także są godne najwyższej uwagi (vide: wspomniane już 'Billion Dollar Babies').

Tak jak pisał Mike, Alice jest artystą bardzo wszechstronnym i nie sposób zliczyć wszystkich jego wcieleń. Na swój własny użytek wyszukuję w jego karierze analogii z Queen, których zresztą wcale nie jest tak mało. Przede wszystkim - tak Alice, jak Królowa, zaczynali w podobnym okresie, grając całkiem wysublimowanego rocka, w którym na pierwszy plan wysuwała się pomysłowość, kpina i teatralność. Lata 80-te z kolei, przyniosły porównywanym artystom zachłyśnięcie się syntezatorami i rytmami tanecznymi, przy czym na korzyść Cooper'a przemawia fakt, że zafundował on wówczas fanom kawał klasycznego hard/glam rocka.

No właśnie... Myślę, że prześledzenie kariery A.C. daje częściową odpowiedź na pytanie, które często pojawia się w dziale ogólnym naszego forum. Gdzie podążyliby Queen, gdyby Freddie żył? Analogie z muzyką Coopera pozwalają przypuszczać, że podobnie jak on zwróciliby się w stronę dojrzałego powrotu do swoich korzeni (jak np. "Dirty Diamonds").

Mike - rozumiem Twoją pasję w każdym calu Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jor pojzyn ranyn tru maj skin, jor pojzyyyyyyyyyyyyn".
I tak naprawdę, nic poza tym utworem tego pana nie toleruję. Mam nawet w domu oryginała:"Rise your fist and yell" ale przesłuchany raz, wylądował z niesmakiem pod łóżko.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee... bluźnisz BeBe Wink Dla mnie 'Poison' to akurat jeden ze średniaków - takie Cooperowe 'Radio Ga Ga' Cool Może spróbuj lat 70-tych? Wtedy grał trochę inaczej i naprawdę ambitnie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to okres od From The Inside do Da Da (1978 - 1983) jest przezabawny Wink. Ach, te syntezatory i teksty rodem z zakładu dla obłąkanych Razz.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak sobie wrzucę:

Eric Singer w wywiadzie powiedział, ale oczywiście zostanie wyświetlone, że napisał, bo jakże inaczej. A więc Eric Singer w wywiadzie napisał:

I have begun work on a new album for Alice Cooper and I think we'll tour in support of that later this year.


Mowa o roku 2007. Cieszę się jak dzieciak i chociaż w styl rodem z Billion Dollar Babies, czy Hey Stoopid nie wieszę, to już drugie Brutal Planet jest możliwe.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 2:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam w sumie malutki wycinek jego twórczości,ale z tego co znam wszystko w mniejszym lub większym stopniu mi się podoba.Swietny wokal,ciekawy image,świetne aranżacje utworów,iesamowita energia.

Nie mogę się zgodzić z Szymonem,że Poison to średniak-owszem nie jest tak rozbudowany jak dzieła z lat 70.,ale ma tak niesamowitego kopa,że...Lubię puszczać sobie głośno na wieży-daje czadu jak mało co.Ja bym Poison porównał raczej do I want it all-moze i prosty,ale jaka siła i moc .
Jeszcze jedno-gdzieś obiło mi się o uszy,że w latach 80/90 pomagał Alicowi Ozzy-prawda li to?Bo Poison i Hey stoopid są w pewnym stopniu takie Osbournowe właśnie.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ozzy zaśpiewał dwie linijki w Hey Stoopid

This ain't your daddy talkin'
You know, I know
Your story ain't so shockin'
You konow, I know

Pogrubiony fragment to namacalna współpraca obu panów. Wink Co do innej współpracy, nie mam pojęcia.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie,zawsze się zastanawiałem,skad ja znam ten głos w wymienionym przez Ciebie fragmencie.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagaciarz napisał:

Nie mogę się zgodzić z Szymonem,że Poison to średniak-owszem nie jest tak rozbudowany jak dzieła z lat 70.,ale ma tak niesamowitego kopa,że...Lubię puszczać sobie głośno na wieży-daje czadu jak mało co.


Pewnie, ale z tych prostych, czadowych 'rockerów' wolę choćby 'This Maniac's In Love With Ya' Smile 'Poison' chyba po prostu za bardzo mi się osłuchał Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim lubię "Poison". Zarówno w oryginale, jak i w każdej innej postaci. Kiedyś marzyło mi się nawet, by Brian nagrał cover tego utworu. Ale potem doszedłem do wniosku, że ma on za słaby głos Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
jagaciarz napisał:

Nie mogę się zgodzić z Szymonem,że Poison to średniak-owszem nie jest tak rozbudowany jak dzieła z lat 70.,ale ma tak niesamowitego kopa,że...Lubię puszczać sobie głośno na wieży-daje czadu jak mało co.


Pewnie, ale z tych prostych, czadowych 'rockerów' wolę choćby 'This Maniac's In Love With Ya' Smile 'Poison' chyba po prostu za bardzo mi się osłuchał Wink


W sumie w moim prywatnym survivorze Trash, Poison odpadłoby jako drugie (zaraz po Only My Heart Talking Twisted Evil).
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze bardziej mierzi mnie na tej płytce 'Hell Is Living Without You'. Ballady to nie jest najmocniejsza strona Alice'a (w latach 80., bo wcześniejsze wymiatają).
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Jeszcze bardziej mierzi mnie na tej płytce 'Hell Is Living Without You'. Ballady to nie jest najmocniejsza strona Alice'a (w latach 80., bo wcześniejsze wymiatają).


A tu się nie zgodzę. Fakt, że w latach '80 to z ballad najlepsze jest...hmmm...No właśnie Hell Is Living Without You Laughing. Ale do rzeczy - ten kawałek nawet lubię. Nie jest to typowy Alice (Cooper/Bon Jovi/Sambora/Child), trochę syntezatorowate, ale dramaturgia jest. Chociaż i tak o klasę gorsze od lat '70 oraz Hey Stoopid i wszystkiego co potem powstało.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja wiem, czy nie najmocniejsza strona... fakt, ze tworzosci alicji za dobrze nie znam, ale takie stolen prayer* absolutnie uwielbiam Wink to samo 'it's me' , chociaz to nie wiem z ktorego jest okresu dokladnie... nie chce mi sie we wkladce do plyty sprawdzac teraz...

* przed chwila mi sie jakos nie wiem czemu skojarzylo, ze napisalem blednie tytul, wlazlem... a tu juz ktos zdarzyl przczytac Very Happy no ale zmieniam Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here


Ostatnio zmieniony przez Bizon dnia Wto Lut 27, 2007 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
to samo 'it's me' , chociaz to nie wiem z ktorego jest okresu dokladnie... nie chce mi sie we wkladce do plyty sprawdzac teraz...

Pamiętam,że w 1994 It's me się pojawiło na MTV jako nowość,ale czy wcześniej tego songu Alice nie wykonywał to nie wiem.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno Stolen Prayer, jak i It's Me pochodzą z The Last Temptation (1994).
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy album w okolicach maja!
Nazwa: Along Came Spider
Ciekawostka: Był to tytuł roboczy The Last Temptation
W maju rozpocznie się także światowa trasa.

Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=vOX1gEUagnU


"I don't drink. I haven't any a drink for 25 years but if you took my blood right now it probably would be drunk. I used to drink a lot..." Laughing
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam już, co zaznaczyłem w ankiecie ^^

Teraz właśnie polubiłem, przez Poison rzecz jasna (kawałek, który katuję obecnie prawie nieprzerwalnie...) i zabrałem się za zakurzoną płytkę Hey Stoopid. Byłem pod wrażeniem na wszystkie przesłuchane utwory spodobało mi się ok.6 co zdażyło mi się tylko prze Back To The Light pudla... Naprawdę bardzo sympatyczny artysta ^^
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W majowym "Gitarzyście" jest transkrypcja School's Out. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muminczysław aka Dwunożny-Hipopotam-W-Koronie w innym temacie napisał:
[o "Billion Dollar Babies"] zalatuje mi punk rockiem, ale też się świetnie słucha, niezłe I Love the Dead, utwór tytułowy i Mary Ann ^^


WTF? Shocked Dziwne skojarzenie z tym punk rockiem. Dla mnie to stylistyka rockowo-eklektyczno-kabaretowa. Niemniej - i tutaj się zgadzamy - album jest w mojej opinii arcydziełem, już choćby z racji boskiego "I Love The Dead". W ogóle - brak słabych punktów, a LP znajdzie się na pierwszym miejscu mojej listy w notowaniu 1973 r. Very Happy

EDIT: Nie orientuję się za bardzo - wyszedł już ten 'Spider'? Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek