FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Alice Cooper
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Alice Cooper (Band)
To ta laska za którą wzdychali Smokey?/nie znam
16%
 16%  [ 10 ]
Antychryst! Satanista! Łolaboga/nie lubię
10%
 10%  [ 6 ]
A niech sobie pali kościoły/ni mnie ziębi, ni mnie parzy
13%
 13%  [ 8 ]
Skusiłeś mnie wysłanniku Satana/może warto bliżej się zapoznać?
10%
 10%  [ 6 ]
Ckliwy Alice? Oh, tak.../lubię ballady AC
1%
 1%  [ 1 ]
Skalny Alice? All right!/lubię rock'owe wcielenie AC
11%
 11%  [ 7 ]
Metalowy Alice? FAAAAKAAAA!/lubię metalowe pieśni AC
1%
 1%  [ 1 ]
Skalny Alice z Metaliczną powłoką, który jednak ma serce pod tymi warstwami/lubię całokształt AC
35%
 35%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 60

Autor Wiadomość
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy Cooper dobry, bo ten Artysta poniżej pewnego poziomu nie zchodzi nigdy. Oczywiście nie ejst to płyta tak błyskotliwa jak poprzednia (Dirty Diamonds) i tak rajcowna jak The Eyes Of Alice Cooper, ale mimo to słucha się! Alice jest wielki.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Forum z tego tygodnia jest długaśny wywiad z Alice'm. Głównie o budowaniu show na koncertach, o tym jak pozytywnie odbierał pomysły AC Groucho Marx (jako kontynuację dawnych teatrów variete) oraz o tym jak sam AC trzyma dystans wobec tego co robi na scenie (Jim Morrison chciał być w życiu tym samym Jimem co w sztuce, ja to rozdzielam i po prostu gram demona/szatana etc). Prócz tego o życiu rodzinnym (ta sama żona od 30 lat i ciągle te same dzieci i żadnego nawet maleńkiego molestowania) oraz o gorliwej wierze chrześcijańskiej AC.
PS. Rozwaliła mnie informacja, że AC jest republikaninem Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
że AC jest republikaninem Wink


nikt nie jest idealny Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
W Forum z tego tygodnia jest długaśny wywiad z Alice'm.


nie zdązyłem tego kupić! A online nigdzie nie ejst to opublikowane. Masz możliwośc zrobienia skanu??? To by była taka moja mała duża prośba.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Along Came A Spider" The Movie - bo kręcenie teledysków jest passe xD

W roli głównej oczywiście Steven, ponadto możemy zobaczyć Slasha, a także w roli epizodycznej samą Nurse Rozettę Wink

Nie muszę chyba mówić, że dzieło jak zwykle schizowe.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=wXvACE5Pe9Q

Bruce Dickinson oraz Mr. Bean i Elected. Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się pytam co pierwsze w sensie płyta.... bo top 10 majka mnie troszkę zainteresował...
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi ta plyta nie podchodzi... jak dla mnie rozczarowanie... Rolling Eyes Sad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
To ja się pytam co pierwsze w sensie płyta.... bo top 10 majka mnie troszkę zainteresował...


Zależy co Ci się najbardziej spodobało. Wink Alice różnorodny jak cholera.

Z okresu Alice Cooper Band, to zdecydowanie Billion Dollar Babies. Z okresu początku samego Alice to Welcome To My Nightmare (concept). Potem w sumie co raz gorzej, ale gdzieś tak od połowy lat 80 Alice wraca już na hard rockowo, i wtedy można wziąć Hey Stoopid (choć w sumie na Trash też można coś znaleźć). Z ostatnich jego wypocin to zdecydowanie Dirty Diamonds.

Tak przynajmniej ja to widzę. Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z okresu AC Band dodałbym Love It To Death i Killer, z ostatnich wypocin Brutal Planet (ciężki i pesymistyczny) i The Eyes Of Alice Cooper ("młodzieżowy").

Ale Billion Dollar Babies i Welcome To My Nightmare przede wszystkim.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
wasdfg7 napisał:
To ja się pytam co pierwsze w sensie płyta.... bo top 10 majka mnie troszkę zainteresował...


Zależy co Ci się najbardziej spodobało. Wink


Steven zdecydowanie. Ten głos dziecka, który z siebie wydobywa... to mnie kręci... w sensie takie zabawy głosem, byleby było ich w miarę i żeby nie przekraczały pewnej granicy. Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ściemniaj - mnie też kręci przerażony głos dziecka i się tego nie wstydzę Twisted Evil

No ja się tam mało znam, ale polecam w takim razie bardziej wczesne rzeczy niż późne Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę być Twoim przerażonym dzieckiem Twisted Evil

Ale ja bym prosił o konkretne płyty bo jak zdążyłem przyuważyć AC ma bardzo bogatą dyskografię. Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Billion Dollar Babies Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi dzień katuję Stevena i jeśli w dyskografii AC znajduje się choć jeszcze jeden TAKI utwór to ja jestem za. Ciekawa sprawa swoją sprawą bo słuchając tego utworu i wokalisty nachodzą mnie dziwne skojarzenia z dzieciństwa. A mianowicie pierwsze z nich gdy śpiewa tym dziecięcym przerażonym głosem na myśl mi przychodzi kaseta z lat młodości o .... Kubusiu Puchatku. Nie mam już jej, nie wiem jak się nazywała, nie znalazłbym nawet jakbym szukał ale szło to coś w rodzaju ... a zresztą nie pamiętam. Ale zawsze bałem się słuchać tej kasety. Jakiś przerażony głos ... Kangurzycy (!?) i w ogóle przerażająca otoczka dla dziecka. A drugie skojarzenie .... gdy w tekście pyta się czy ktoś go woła i od razu sobie odpowiada, że nie. ISTNY GOLLUM!!! Laughing


No to tyle..... Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Former Lee Warmer - klasa nie ta, ale też posrane (ale to jest Da Da, trudno sie dziwić Wink)


Lullaby - to jest normalne, ale bardzo lubię Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Extra Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty się tak w-7 nie ekstazuj tylko listę rób do topu lepiej. Twisted Evil
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I niby miałbym zrobić listę z ewentualnie 10 utworów, które pierwszy raz słyszałem dzień, 2 temu?
Niby z Def Leppard ta zrobiłem ale ... Rolling Eyes
Dajcie mi jeszcze kilka godzin.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto mowi najwiekszy fan Coopera jesli nie na swiecie to na forum Smile
Ogolnie wydaje mi sie, ze fani Queen znajda u niego baaardzo duzo interesujacych rzeczy, ja sam uwielbiam Queen i byl to dlugo moj zespol nr 1, az do czasu kiedy wkrecilem sie w Coopera Smile
polecam:
- z lat 70:
1. Billion Dollar Babies - moja ulubiona plyta (nie jestem oryginalny, fakt). Rockowy wodewil, same udane numery i z tej plyty najwiecej numerow znalazloby sie na moim Greates Hits Coopera.
2. Killer - moj drugi nr 1 Smile surowy, garazowy hard rock, troche the Doors, troche psychodelii i duzo ich wlasnego stylu. Mega plyta, prawie wszystkie kawalki grane do dzis na koncertach - A "Halo of Flies" to mistrzostwo.
3. Love it to Death - pierwsza ich przebojowa plyta, mega duzo hitow, klimat starego rocka (mi przychodzi na mysl analogia Love it to Death - Queen I). Psychodelia i duzo garazowego (ale nie niechlujnego) rocka. Koniecznosc.
4. Welcome to my Nightmare - rockowy musical, plyta o wielkiej klasie i swietnym brzmieniu. Klimatyczna (horror z przymruzeniem oka), klasyczna, zajebista.
5. School's Out - jedna z ich najslynniejszych plyt, a tytulowy numer wcale nie jest najlepszy. To tez taki troche musical, swietnie sie tego slucha w calosci jako koncept albumu. Moj ulubiony kawalek - "Blue Turk" - miod na uszy, swingujaco - jazzujacy kawalek, z dluga partia "improwizowana".
6. Alice Cooper Goes to Hell - to taki "Welcome to my Nightmare 2". Nie cieszy sie takim statusem, ale jak dla mnie ma wiecej numerow 10/10. Duzo pieknych melodii, duze zroznicowanie, nostalgiczny klimat.
Pozostale plyty tez bardzo lubie, ale mozna je poznac w dalszej kolejnosci - "From the Inside" (mysle, ze fan Queen pokocha te plyte), "Lace and Whiskey" (chyba najbardziej zroznicowana plyta) i "Muscle of Love" (ostatnia nagrana w klasycznym skladzie, troche nierowna, ale dobra).

Lata 80:

Szczegolnie polecam
1. Special Forces - ta plyta wywoluja skraje emocje. Albo ludzie mowia "co to za gowno" albo "to jest swietne". Chyba dlatego, ze Alice zaprezentowal tu cos zupelnie innego niz w latach 70, poszedl w klimaty nowofalowo - punkowo - hard rockowe i czesc fanow nie poznala sie na tym. Jak dla mnie to genialna plyta, jedna z jego lepszych, i zupelnie inna niz wszystkie. Nalezy sluchac z otwartym umyslem.
2. Dada - to chyba jego najtrudniejsza plyta, dlatego tez najgorzej sie sprzedala. Jest "dziwna", ale nie brakuje tu przebojowosci (trzeba tylko dac jej troche czasu, moze nawet wiecej niz troche). Ma dziwny, niepokojacy klimat. Jedna z tych plyt, ktore moga wchodzic dlugo, ale zostaja na zawsze.

Lata 90 do teraz

1. the Last Temptation - wielki powrot Coopera do hard rocka bez zadnego lukru (vide "Trash" i "Hey Stoopid"). Bardzo solidna plyta, goscinnie w dwoch kawalkach Chris Cornell.
2. Brutal Planet - ciezka, przytlaczajaca, metalowa plyta. Swietne teksty, posepny klimat, Alice spiewa z pasja. Ten album to istny czolg.
3. Dragontown - logiczna kontynuacja "Brutal Planet", ale ciekawsza, bo bardziej zroznicowana. Jest tu wiecej lzejszych momentow (na Brutal Planet prawie wcale nie bylo), dlatego fajniej sie tego slucha. Jak dla mnie to takie metalowe "Billion Dollar Babies". Jedna z moich ulubionych plyt Coopera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Z okresu AC Band dodałbym Love It To Death i Killer, z ostatnich wypocin Brutal Planet (ciężki i pesymistyczny) i The Eyes Of Alice Cooper ("młodzieżowy").

Ale Billion Dollar Babies i Welcome To My Nightmare przede wszystkim.


w pełni popieram. Chociaż Love It To Death zamieniłbym miejscem z Killerem, a po 1991 dodałbym jeszcze The Last Temptation. To był udany powrót do concept albumowej stylistyki. No i dorzuciłbym Brutal Planet za dobre kompozycje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Love It To Death i Killer zostały podane chronologicznie Wink. Co do Last Temptation - zgadzam się. Co prawda w topie nie zawarłem żadnej kompozycji z tego albumu, ale jest to bardzo dobra, równa i przyjemna płyta. I produkcja dość świeża i lekka. Przyjemny album.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasiu napisał:

2. Dada - to chyba jego najtrudniejsza plyta, dlatego tez najgorzej sie sprzedala. Jest "dziwna", ale nie brakuje tu przebojowosci (trzeba tylko dac jej troche czasu, moze nawet wiecej niz troche). Ma dziwny, niepokojacy klimat. Jedna z tych plyt, ktore moga wchodzic dlugo, ale zostaja na zawsze.

1. the Last Temptation - wielki powrot Coopera do hard rocka bez zadnego lukru (vide "Trash" i "Hey Stoopid"). Bardzo solidna plyta, goscinnie w dwoch kawalkach Chris Cornell.


Dobrze, że poruszyłeś temat tych albumów. DaDa polecam zawsze każdemu, bo to pozycja ignorowana, ale naprawdę warta świeczki. Świetna historia chłopaka wychowanego w totalnie dysfunkcyjnej rodzinie. To co się dzieje w tekstach utworów na 'DaDa' sprawia, że włosy stają dęba Wink A wszystko kończy się strzałem w łeb. Świetna produkcja Boba Ezrina, doskonałe aranżacje i niebanalne kompozycje. Są tu rzeczy wręcz błyskotliwe, jak na przykład szyderczy numer I Love America, w którym Cooper kpi z typowego konserwatywnego Amerykanina (ten patetyczny refren, hehe), czy zamykający płytę Pass The Gun Around... Wszystko ma sens, wszystko się idealnie łączy; jest wyraźny początek (kozetka u psychiatry) i jest koniec (samobójstwo).

Z kolei Last Temptation, koncept ułożony wraz z Neilem Gaimanem to typowy cooperowy horror. Mistrz ceremonii wiedzie na pokuszenie bogu ducha winnego chłopaka z małego miasteczka. Historia prosta, ale niegłupia. Przedsięwzięcie wzbogacone zostało komiksem Michaela Zulli'ego (rysunki) i Neila Gaimana (grafika)... Ale najwazniejsza jest muzyka, a ta niczym nie ustępuje największym dokonaniom AC. Uważam, że jest o kilka klas wyżej niż Trash i ciut lepsza niż Hey Stoopid. Na obu tych blockbusterowych płytach nie ma takich cudeniek jak Nothing's Free, czy Cleansed By Fire. A ballady to już klasa sama w sobie. Stolen Prayer i It's Me biją na głowę większość konkurencji. Warto. Cholernie warto.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasiu napisał:

2. Dada - to chyba jego najtrudniejsza plyta, dlatego tez najgorzej sie sprzedala. Jest "dziwna", ale nie brakuje tu przebojowosci (trzeba tylko dac jej troche czasu, moze nawet wiecej niz troche). Ma dziwny, niepokojacy klimat. Jedna z tych plyt, ktore moga wchodzic dlugo, ale zostaja na zawsze.


Tak mi się przypomniało właśnie, jak słuchałem jednego wywiadu z Coopem (jakiegoś w miarę nowego) i dziennikarz zapytał, czy jest jakiś album, którego nagrywania Alice nie pamięta. No i Coop odpowiedział, że owszem, są trzy takie albumy, które nagrywał, gdy był tak zalany, że z etapu produkcji nic nie kojarzy. I że jeśli spytać jego PRAWDZIWYCH FANÓW, to oni uważają te albumy za najlepsze w jego karierze. Mowa oczywiście o Special Forces, Zipper Catches The Skin i Dada Wink.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak Special Forces jak i Dada to swietne albumy. I jakze inne od jego pozostalych. Co do "Zipper..." to dopiero sie przekonam, bo to ostatnia jego plyta, ktorej nie posiadam - wlasnie wczoraj zamowilem ja na rockserwisie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry za odkopanie ale mam pytanie jakie płyty Coopera poznać w pierwszej kolejności, no i jakieś tańsze bo w dole obecnie jestem Laughing ( do 40 zł mniej wiecej xD) co prawda mam brutal planet i dragontown ale świadom jestem że reprezentacyjne krążki to nie są;d
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim Billion Dollar Babies (największe osiągnięcie Alice Cooper Band) i Welcome To My Nightmare (największe osiągnięcie Alicji jako artysty solowego). Cenowo się nie orientuję.

PS: Brutal Planet i Dragontown są świetne Smile.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się podobają ale z tego co widziałem na YT to koleś nagrywał o niebo lepsze rzeczy. Very Happy
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja nadzieja zawiodła więc musze się do was zwrócić...
Wink
W każdym razie Steven. Czy ten pan nagrał coś co choćbyw połowie osiągnęło ten poziom? Smile
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR, nagral dziesiatki lepszych kompozycji. Chociaz lepszych to moze zle slowo, rzecz gustu, w moim rankingu Steven nie stoi az tak wysoko, to solidny kawalek i nic wiecej, ale ma swoj klimat. Sluchaj dalej, jesli ten kawalek Ci sie podoba, znajdziesz w jego dyskografii sporo dla siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek