FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Czesław Niemen
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy lubisz Cześka ?
Tak
82%
 82%  [ 32 ]
Nie mam zdania
12%
 12%  [ 5 ]
Nie
5%
 5%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 39

Autor Wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
"Bema pamięci rapsod żałobny" rzeczywiście jest nudnawy


Nienienienie!
Kilka agrumentów podałem już w temacie o najlepszych polskich płytach, czekam na odpowiedź Twisted Evil

Co do 41 Potencjometrów - znajdą się lepsi obrońcy tej płyty (Grandeville?), ja powiem tylko tyle, że uważam ją za znakomitą.

Grandville napisał:
Najmocniejszym punktem był dla mnie Pielgrzym (tekst to wiersz Norwida; fragment studyjnej wersji utworu wykorzystał w jednym ze swoich kawałków zespół Chemical Brothers).


Czesław śmiał się w jakimś wywiadzie, że ów zespół wysłał dwa listy z pytaniem o możliwośc wykorzystania tego fragmentu. Jeden do Niemena a drugi zaadresowany na... Norwida Laughing
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby mógłbym bronić Potencjometrów, ale... po co? No i - przed jakimi argumentami? Specjalnie "groźnych" dowodów świadczących na niekorzyść płyty tam nie znalazłem - raczej garść nie zawsze konsekwentnych spostrzeżeń. Smile

Qnrad napisał:
Czesław śmiał się w jakimś wywiadzie, że ów zespół wysłał dwa listy z pytaniem o możliwośc wykorzystania tego fragmentu. Jeden do Niemena a drugi zaadresowany na... Norwida Laughing

Zgadza się. Niemen zresztą wyraził zgodę na wykorzystanie motywu.

Jeśli chodzi o Aerolit - uwielbiam. Zwłaszcza Cztery ściany świata - skomponowane do tekstu Jonasza Kofty. Jest tam trochę takiego "soulowego" śpiewu... Nawet muzyka do dzieła mojego ukochanego Herberta musi tu ustąpić.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2008 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałem się z forum mojej klasy o tym, że wczoraj ruszył jakiś program "Mam talent" i zapuścili małą dziewczynkę.... no ja przepraszam..... porównajcie jej głos gdy śpiewa i gdy mówi.... lata świetlne... a wykonanie IMO wspaniałe..... ew. radzę poczekać na komentarz Chylińskiej.... Wink

http://pl.youtube.com/watch?v=PAcQm1lPaoI&feature=related
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Chylińska płakała. Nie dziwne, moja luba też ryczała Smile A ja aż musiałem Niemena zapuścić.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wielki szacunek dla tego artysty i uważam ,że marnował swój wielki talent w Polsce, gdzie poprostu był 100 kilometrów do przodu za wszystkimi, wyprzedzał epokę ,na Wyspach czy w Stanach mógłby robić dużo większą muzykę,zobaczcie w DJTŚ liczy się tylko wokal ,muzyka jest taka sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Domin189



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: spodchmurykapelusza

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj, przez niemal cały dzień, w Pierwszym Programie Polskiego Radia, wspominany będzie Czesław Niemen.

Szczegółowe informacje o poszczególnych poświęconych Jemu audycjach znajdziecie tutaj.

Osobiście polecam te o godz. 14:00 i 17:00 - tę drugą zwłaszcza fanom rocka...

A co do samego Niemena i jego muzyki - wkrótce postaram się napisac trochę o Jego dyskografii, bo choc kilka osób z tego forum jest dobrze zorientowanych, to większośc nadal kojarzy go tylko z "Dziwny jest ten świat" Smile
_________________
Słyszałeś kiedyś to? Stary! W takim razie, musisz posłuchac też tego i tego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Tlen
Tkacz



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 172
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wokalista najlepszy, jakiego znam - zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych. Wszechstronny, niebywałe możliwości.
Enigmatic i Czerwony Album to nie są płyty szczególnie znane, tak jak zresztą piosenki z tych krążków. Jest to prawdziwie rockowe oblicze Niemena i bardziej rockowego nie znajdziecie. Dla mnie to dwie najlepsze płyty w historii polskiej muzyki rozrywkowej, a już na pewno polskiego rocka progresywnego. Wszystkie utwory mają kapitalny, niecodzienny klimat, a autorami wielu tekstów są uznani polscy poeci, choćby Norwid i Mickiewicz Wink Jeśli chodzi o wokal, to Czesław Niemen mógłby chyba zaśpiewać wszystko...
_________________
Twoja stara nie umie zanucić zwrotki "Jest już ciemno".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie już na wstępie mogę powiedzieć, że po prostu szanuję!
Co do jego dorobku, niestety znam bardzo słabo Razz Oczywiście utwory typu "Sen o Warszawie" czy "Dziwny jest ten świat", te akurat znam Wink
Z albumów, to tylko mi w łapska wpadły "Sen o Warszawie" jako pierwsze. Zapewne to niedobrze, że akurat tak się stało. Bo gdybym się zasugerował tym albumem, co do twórczości, to bym rzucił chęć posłuchania. Są tam naprawdę dobrze utwory i ciekawostki, ale dużo rzeczy mnie po prostu nudzi Twisted Evil
Drugim albumem jest "Aerolit". To coś zupełnie innego, niż "Sen o Warszawie" Razz
Na razie to jednak sprawia wrażenie zbyt przekombinowanego, zbyt zawiłe. Aczkolwiek i tak po pierwszym przesłuchaniu wypadło nieźle.
Teraz najbardziej poluję na "Niemen Enigmatic" i "Dziwny jest ten świat". Bardzo chciałbym poznać "Bema Pamięci Żałobny - Rapsod". Ale nie za pośrednictwem internetu, bo to nie to samo.
I generalnie poznać trochę jego największych hitów z różnych dziejów twórczości. Przydałaby mi się jakaś dobra kompilacja Very Happy
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:06 am    Temat postu: Soyka śpiewa Niemena Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o płytach typu "tribute to..."? Nowa jakość czy brak pomysłu na własną?
Taką wydał Soyka "W hołdzie Mistrzowi", promuje ją trasą koncertową.
Pojawia się nawet gitarzysta Niemena, Tomasz Jaśkiewicz.
Na koncercie popłynęły, jak to ładnie określił Soyka, "pieśni piękne obiektywnie". I to zarówno te bardzo oczywiste, jak "Dziwny jest ten świat" czy "Jednego serca", jak i te rzadziej przypominane.
Trzeba oddać Soyce, że dawał swoim znakomitym muzykom pograć – każdy miał swoje pięć minut, a momentami koncert przeradzał się w jam session. Wydaje mi się, że do piosenek Niemena wokalista podszedł z większą pokorą i dyscypliną niż do swoich utworów, gdzieś znikała ta – dla mnie przynajmniej - nieznośna maniera i zakochanie we własnym głosie. Czy Niemenowi by się podobało? Tego się już nie dowiemy.
http://blognroll.blox.pl/2013/01/Piesni ... emena.html
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek