FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Oddawanie krwi!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy oddajesz krew aby pomóc tym którzy tego potrzebują?
Tak, oddaję na bieżąco
5%
 5%  [ 3 ]
Oddaję od czasu do czasu
9%
 9%  [ 5 ]
Jak tylko skończe 18lat zostanę Honorowym Dawcą Krwi
13%
 13%  [ 7 ]
Nigdy się tym nie interesowałem szczególnie - nie oddaję
22%
 22%  [ 12 ]
Boję się igieł!!!:)
30%
 30%  [ 16 ]
Chciałbym/ałabym ale nie mogę...
18%
 18%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O fajnie, że o tym napisałeś Łosiu Smile
Nie jest jednak tak jak pisze Monior, oto co znalazłem m.in. na forum krewniaków:

U S T A W A
z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów [1][2]

Rozdział 2.

Art. 5.
1. Pobrania komórek, tkanek lub narządów ze zwłok ludzkich w celu ich przeszczepienia można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu.
2. W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za ich życia przedstawiciel ustawowy.
3. W przypadku małoletniego powyżej lat szesnastu sprzeciw może wyrazić również ten małoletni.


Tak więc jeżeli chodzi o mnie to w razie mojej śmierci moga mi pobrać narządy bo nie wyraziłem sprzeciwu przecież, jednak na wszelki wypadek, żeby wszystko było jasne to od niedawna nosze w portfelu takie oto zaświadczenie: http://www.oswiadczeniewoli.pl/index2.php?plik=jak.inc&kat=1
Tylko że ja to mam odręcznie napisane.
Rodzince już o tym powiedziałem choć ich reakcja była troche dziwna...
Piszcie co na temat sądzicie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc Lasha jest tak, że zgodnie z prawem lekarz nie musi pytać o zgodę rodziny jeżeli dana osoba nie wyraziła sprzeciwu, jednak w Polsce jest inaczej. Oto cytat ze strony www.transplantacje.org :

W Polsce, choć prawo nie wymaga zgody rodziny zmarłego na pobranie jego narządów do transplantacji – nigdy nie dokonuje się przeszczepów wbrew woli rodziny zmarłego, czasem nawet ignorując jego wolę bycia dawcą, wyrażoną za życia.

Sama więc widzisz jak jest...
Jeżeli zaś chodzi o to jak wyrazić sprzeciw to trzeba wysłać listowne zgłoszenie do Centralnego Rejestru prowadzonego przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji "Poltransplant", można też zgłosić się osobiście. Numer telefonu oraz adres znajdziesz na stronce www.transplantacje.org Jeżeli naprawdę jesteś tym zainteresowana to wejdź i poczytaj bo nie ma sensu żebym wszystko tutaj przepisywał na forum, innych tez zapraszam do poczytania. Poza tą strona jest jeszcze kilka innych gdzie można znaleźć informacje - wystarczy poszukać Smile

mały edit: jeszcze jedna stronka z tego typu informacjami http://www.oswiadczeniewoli.pl


Ostatnio zmieniony przez Owca dnia Czw Wrz 14, 2006 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem jak najbardziej za oddawaniem narzadow,mam zamiar podpisac ten dokument,czy cos,dzieki ktoremu po mojej smierci moje organy otrzymaja chorzy.


a mowia,ze jestem zlym czlowiekem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
The Show Must Go On



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 69
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boję się igieł , widoku swojej krwi w dużych ilościach jak i samego pobierania krwi. Z tego też powodu nie oddaje krwi Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję temat, gdyż...

zostałem dzisiaj rozdziewiczony. To znaczy, oddałem krew po raz pierwszy. Dobrowolnie. Wypompowali ze mnie 450ml krwi i przez pierwsze minuty po odłączeniu czułem się słabiej niż ustawa przewiduje, zresztą nadal nie jestem w pełni sił. Ale satysfakcja jest ogromna, tym bardziej, że mam jakąś rzadszą grupę krwi, ale nie wiem, jaką dokładnie, bo jeszcze nie mam książeczki przy sobie. Mimo wszystko - będę oddawał regularnie. To wspaniała rzecz. Ale bałem się początkowo - całkiem niesłusznie... Prawda jest taka, że ugryzienie komara boli bardziej niż ukłucie tą igłą. Na ciele czuje się średnio, na duchu rewelacyjnie Wink

Polecam wszystkim Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leniu, gratuluję obywatelskiej postawy Smile Sam chętnie oddałbym od czasu do czasu krew, ale okazuje się, że przy moim współczynniku BMI jest to niewskazane... :-/
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym nie mdlał na widok igieł i generalnie nie bał się iniekcji to pewnie bym oddał. Zawsze chciałem być honorowym krwiodawcą. No i darmowa czekolada piechotą nie chodzi Laughing
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Wroclawiu zrobili ciekawa akcje- przed niedzielnym meczem z Cracovia na stadionie Slaska mozna bylo w specjalnych punktach oddawac krew- kto oddal, dostawal od klubu bilet na nastepny mecz ZA DARMO, w dodatku takze dodatkowy dla osoby towarzyszacej... plci pieknej...
Fajna akcja, fajna inicjatywa klubu zeby pomoc w zbieraniu krwi. Z tego co slyszalem- cieszylo sie toto powodzeniem. Sam bym oddal... Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
irminella



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 1074
Skąd: Szklary/ Rzeszów

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z chęcią oddałabym krew, bez żadnych zachęt. Tylko, że nie spełniam warunku wagowego i wiekowego. Ale za kilka dni z tym drugim nie będzie problemu. A z pierwszym raczej tak.... Crying or Very sad
_________________
"uwielbienie dla Rogerrrka ^^ :* :love: $vvEEt"
(by Mike)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ja



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 71

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idea słuszna i jak najbardziej godna pochwały...
ale jestem za chuda, za słaba i za młoda Sad
_________________
I'll take you to the Seven Seas of Rhye
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
irminella



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 1074
Skąd: Szklary/ Rzeszów

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za chuda, ale słaba się nie czuję. Dlatego muszę przytyć do tego magicznego 50 kg. I to do stycznia, bo gdzieś w styczniu chciałabym oddać krew
_________________
"uwielbienie dla Rogerrrka ^^ :* :love: $vvEEt"
(by Mike)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość






PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile masz wzrostu?
Powrót do góry
irminella



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 1074
Skąd: Szklary/ Rzeszów

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

165 cm, mam lekką niedowagę, ale to rodzinne Laughing
_________________
"uwielbienie dla Rogerrrka ^^ :* :love: $vvEEt"
(by Mike)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość






PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-v-

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto Paź 07, 2008 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja skorzystam z tego daru choćby z dwóch powodów.... pierwsza to taka, że jak ktoś wyżej zauważył 9 czekolad drogą nie chodzi Razz a druga sprawa to taka, że dzień wolny od szkoły też drogą nie chodzi.... no ale na tę inicjatywę muszę poczekać jeszcze trochę ponad 2 tygodnie, a potem już świat stoi przede mną otworem Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Paulek



Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 274
Skąd: Racibórz / Gliwice

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pierwszy raz oddawałem krew i niestety w połowie musieli mnie odłączyć, bo trochę odleciałem Sad
Ale przynajmniej zostałem otoczony przez troskliwe panie Very Happy i nawet jednej musiałem obiecać, że jeszcze wrócę Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wrócisz? Wink

Ja za kilka dni idę oddać krew po raz drugi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Paulek



Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 274
Skąd: Racibórz / Gliwice

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, zobaczymy. Pewnie jak znowu kumple pójdą to się z nimi zabiorę Very Happy

Ciekawe uczucie pojawia się po upuszczeniu krwi - choćbym z 2 browary wypił xD
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Misiek M.



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 170
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey rozumiem Cię w 100%!!!

Jestem w stanie znieść jedno krótkie nakłucie... ale raz poszedłem do szczepienie i pielęgniarka stwierdziła że mam jeszcze jedno zaległe, więc zrobi mi dwa, jedno w lewe, drugie w prawe ramię- skończyło się tym, że obudziłem się po jakimś czasie na podłodze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się po prostu nie nadaję do tego typu akcji. Ale najlepiej pasuje do mnie przedostatnia opcja. Poza tym kiedyś często leciała mi krew z nosa (zdarzało się dość często z jakieś 6-7 lat temu), więc chyba wystarczy Razz
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już raz oddawałem krew, ale niezupełnie ze swojej woli. Razz
Tylko ja jeden miałem w rodzinie grupę krwi odpowiadającą dziadkowi, który jej potrzebował po przeszczepie biodra.

Na początku trochę się bałem tego zastrzyku, ale okazało się, że nie było czego. W ogóle go nie poczułem. Razz Choć trochę słabo mi się zrobiło na widok woreczka z moją własną krwią. :/ Ale generalnie osłabiony się nie czułem ani trochę. Razz

Ogólnie cieszę się, że mogłem pomóc dziadkowi, choć trochę mi głupio, że nie zrobiłem tego zupełnie sam z siebie. Razz

A niedługo być może będę miał okazję dla dziadka oddać krew po raz drugi, bo jakaś kolejna operacja mu się szykuje...
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłam ostatnie.
Jak mojemu dziadkowi niedawno jak był w szpitalu przetaczano krew, nie minęło 5 minut, a ja już odpływałam....
Jeszcze nie oddawalam krwi. Na samą myśl, że mam jechac na badanie to mi się żyły chowają i 10 min mi je późnej pielęgniarka szuka (a ile razy ją rozwaliły). Praktycznie za kazdym razem mdleję- a jest t czynnik uniemożliwiający pozostanie dawcą. Czasem też biorę leki uniemożliwiające oddawanie krwi.

Gdyby się okazało, że musiałabym coś zrobić dla bliskiej osoby jak Mefju to mimo problemow z zawrotami głowy i omdlewanie a nie byłoby innych przeciwskazań to zaryzykowalabym. Rodzina powinna byc na pierwszym miejscu
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to tak jakoś przeraża myśl, że odsysano by mi krew z żył, tak jakoś drgawek dostaję na samą myśl.
Trudno mi powiedzieć, czy oddałbym krew komuś bliskiemu, na szczęście takowej sytuacji nie było i lepiej, żeby nie było.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od paru dni oddaję codziennie, dlatego poważnie myślę o zakupieniu OFF-a czy czegoś podobnego. Może ktoś zna inny środek, bo OFF podobno mało skuteczny?
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam jeszcze 18 lat i nie mogę oddawać krwi, ale nawet gdybym mógł to bym nie oddawał. Zaznaczyłem opcję trzecią od dołu (powinno być jeszcze - ,,nie oddaje, i nie mam zamiaru - a fe!") Oddawanie krwi to według mnie barbarzyństwo, w świetle dzisiejszej nauki znane są sposoby bezkrwawego operowania chorych lub podawania środków krwiozastępczych. Poza tym nigdy nie ma 100% pewności że krew nie zawiera wirusów i innego świństwa. Według mnie jest to przestarzała metoda. Transfuzję krwi wymyślono na I Wojnie Światowej, kiedy żołnierzowi urąbało rękę, to podawali mu krew żeby przeżył (i tak umierał). Teraz po 100 latach świat poszedł naprzód i są inne metody, np. jest taka maszyna że tworzy drugi zamknięty obieg i nie pozwala się wykrwawić. Jest dużo metod krwio-zastepczych i nie trzeba się z kimś już dzielić tą jakże cenną tkanką, tym bardziej że nie ma pewności że ktoś przeżyje.

No ale to tylko moje zdanie, 99 persent ludzi dalej wierzy w gusła według których to jedyny słuszny sposób ratowania życia. Krzyż na drogę Wink
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
(...)


No tak... bo jak dostanie kulkę w tętnicę to szybko się stworzy "obieg zamknięty" i problem z głowy.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W krwi jest dusza i to dlatego nie wolno jej oddawać.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
i nie trzeba się z kimś już dzielić tą jakże cenną tkanką, tym bardziej że nie ma pewności że ktoś przeżyje


tak.. Rolling Eyes nie ma pewności, że ktoś przeżyje, ale że przetoczona krew ratowała życie ludziom liczonym pewnie w milionach, to nie ma to najmniejszego znaczenia...

średniowiecze Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Gdybym nie mdlał na widok igieł i generalnie nie bał się iniekcji to pewnie bym oddał. Zawsze chciałem być honorowym krwiodawcą. No i darmowa czekolada piechotą nie chodzi Laughing


Przełamałem się.
Oddałem jakoś w okolicach kwietnia. I generalnie teraz się szykuję do drugiego oddania. Bo w sumie to nie boli, a mam taką grupę krwi jak mój dziadek, który jest chory i potrzebuje tej krwi, więc możliwe, że ktoś będzie też potrzebował tej tkanki, która przecież dość szybko się regeneruje.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek