FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Oddawanie krwi!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy oddajesz krew aby pomóc tym którzy tego potrzebują?
Tak, oddaję na bieżąco
5%
 5%  [ 3 ]
Oddaję od czasu do czasu
9%
 9%  [ 5 ]
Jak tylko skończe 18lat zostanę Honorowym Dawcą Krwi
13%
 13%  [ 7 ]
Nigdy się tym nie interesowałem szczególnie - nie oddaję
22%
 22%  [ 12 ]
Boję się igieł!!!:)
30%
 30%  [ 16 ]
Chciałbym/ałabym ale nie mogę...
18%
 18%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boję się wszelkiego rodzaju igieł, krwi mniej, ba może i wcale. Chłopie nawet jak mi szczepienia robili to trzęsłem się Smile
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Gość






PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam jak jeszcze w czasach przed pójsciem do podstawówki musieli mi pobrać krew z żyły ale że coś za pierwszym razem się zesrało to musieli 2 raz i to był chyba pierwszy raz w życiu gdzie na kogoś się wkurzyłem ale nie dlatego że bolało i mam mały ślad do dziś ale że chciałem iść do domu a tu dupa Laughing
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież te igły wcale nie bolą... Razz Chyba że jest różnica w specyfice jej wbijania przy poszczególnych zabiegach...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Przecież te igły wcale nie bolą... Chyba że jest różnica w specyfice jej wbijania przy poszczególnych zabiegach...

No właśnie w tym sęk, że jeżeli ktoś sie boi igieł to tak łatwo nie idzie tego wytłumaczyć, że to tylko jedno ukłucie, które prawie że nie boli. Co do różnicy w specyfice wbijania to wiadomo, że zwykły zastrzyk czy szczepionka wyglądają inaczej od wbicia igły w celu pobrania krwi, poza tym igła do pobierania krwi jest znacznie grubsza co może tym bardziej odstraszać tych co igieł się boją...

Jeśli chodzi o omdlenia i zasłabnięcia to tak jak napisała Lasha - nie idzie tego wytłumaczyć dokładnie...
Kiedy poszedłem pierwszy raz do Stacji Krwiodawstwa (poszedłem sam, dużo ludzi chodzi z kolegami czy koleżankami) i lekarka mi powiedziała, że przy pierwszym pobraniu krwi mam sie liczyć z tym, że moge zasłabnąć albo nawet zemdleć, toteż do pomieszczenia gdzie pobrają krew poszedłem z takim właśnie nastawieniem...
Obok mnie oddawał chłopak w moim wieku, też po raz pierwszy a za nim jego kolega, z którym przyszedł (ten już oddawał któryś raz z kolei). No i siedzimy sobie, krew nam pobierają, coś tam gadamy, żartujemy a tu nagle ten obok mnie zbladł jak ściana i pielęgniarki rozłożyły mu fotel żeby się mógł położyć (a ten jego kumpel jeszcze rzucał hasła w stylu: "siostro tracimy pacjenta" Very Happy ) no to ja sobie myślę - jak on pierwszy raz odaje krew i zasłabł to ja zaraz pewnie też... i tylko czekałem aż zaczne mdleć albo coś... ale jak się okazało wyszedłem stamtąd normalnie jak gdyby nigdy nic, wypiłem sobie kawę zjadłem czekoladę i poszedłem do domu Very Happy
No i tak samo jest w przypadku ludzi, którzy oddawają krew już ileśtam lat, niby nigdy nie mdleli a czasem zdarza sie tak, że może ma "słabszy dzień" czy coś i wtedy nie ma już siły na to...po prostu mdleją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może jeżeli się ktoś boi igieł robić nacięcia nożem Twisted Evil
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
anka



Dołączył: 23 Mar 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym oddawać krew ale mogę dopiero za 3 lata. Prawda jest taka że bardzo boje się igieł i nie tylko. Starta skóra, jakieś inne „drobne” wypadki powodują że robi mi się słabo. ( i kto to mówi przyszła studentka medycyny Rolling Eyes )
Chciałabym w ten sposób pomagać innym, ale jak moja mama się dowiedziała to powiedziała że nie ma mowy bo różne rzeczy mogą się zdarzyć (pewnie chodziło o zakażenia) Nawet nie wiem jaką mam grupę krwi..


Łosiu napisał:
A może jeżeli się ktoś boi igieł robić nacięcia nożem Twisted Evil

Czyżby następca sadysty się ujawnił? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anka napisał:


Łosiu napisał:
A może jeżeli się ktoś boi igieł robić nacięcia nożem Twisted Evil

Czyżby następca sadysty się ujawnił? Wink


Mściwy sadysta feat Łosiu napisał:
Ja bym was wszystkich torturował


Twisted Evil Dobra koniec tego offtopa Wink
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym powiedział, że może nawet nie tyle boję się ukłucia, bo to faktycznie nie boli (ileż to razy miałem pobieraną krew), ale tego, co może wydarzyć się po oddaniu krwi (niektórzy podobno mdleją). A tak w ogóle, to zawsze istnieje jakieś ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby czy, co gorsza HIV.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
A tak w ogóle, to zawsze istnieje jakieś ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby czy, co gorsza HIV.


Ryzyko praktycznie zerowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meg napisał:

niestety, ujawniłam w kwestionariuszu astmę, która nie jest taka prawdziwą asmą z atakami, tylko taka na tle alergicznym i zdyskwalifikowało mnie to jako dawcę. Bardzo to przeżyłam...
Do dziś nie wiem, czy ta astma miałaby ewentualnie zaszkodzić mi jako dawcy, czy też potencjalnemu biorcy.


Na stronie www.krewniacy.pl znlazłem coś takiego:

•Jestem chory na astmę. Czy mogę oddawać krew? Mam nieaktywną astmę. Czy mogę oddawać krew?
• Sama nieaktywna astma nie dyskwalifikuje honorowego dawcy krwi. Jednakże jeśli jest to choroba nawracająca lub aktywna - dyskwalifikuje dawcę na stałe. Nie ze względu na biorcę ale na dawcę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o to czy boli czy nie. Tylko o sam fakt, ze jakas igla ci wchodzi w zyle, a ty na to patrzysz. A nawet jak nie patrzysz to robi ci sie slabo, bo sobie wyobrazasz...
Ale jak bede musial, to przeciez nie uciekne.
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
meg napisał:

niestety, ujawniłam w kwestionariuszu astmę, która nie jest taka prawdziwą asmą z atakami, tylko taka na tle alergicznym i zdyskwalifikowało mnie to jako dawcę. Bardzo to przeżyłam...
Do dziś nie wiem, czy ta astma miałaby ewentualnie zaszkodzić mi jako dawcy, czy też potencjalnemu biorcy.


Na stronie www.krewniacy.pl znlazłem coś takiego:

•Jestem chory na astmę. Czy mogę oddawać krew? Mam nieaktywną astmę. Czy mogę oddawać krew?
• Sama nieaktywna astma nie dyskwalifikuje honorowego dawcy krwi. Jednakże jeśli jest to choroba nawracająca lub aktywna - dyskwalifikuje dawcę na stałe. Nie ze względu na biorcę ale na dawcę.


No to może z moją lekką i leczoną astmą może jednak mółbym krew oddać. A co do igieł, to nigdy się ich nie bałem. nie miałem ani problemów ze szczepieniami, ani z pobieraniem krwi. Większość ludzi bardziej boi się bólu, niż rzeczywiście go odczuwa, dla mnie to co najwyżej lekkie ukłucie, a jesli boli bardziej, to za chwilę minie i po prostu o tym nie myślę. Jedyzwiązany z igłą okropny ból to wyciąganie krwi z kolana po urazie brrrr... Swoją drogą za pierwszym razem mnie nie bolało, za rok przy innym wypadku lekarz chyba trafił w jakiś czuły punkt - możliwe, ze igłą w okostną.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lincia



Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 46
Skąd: Sanok

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:42 pm    Temat postu: Re: Oddawanie krwi! Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
Mam nadzieję że tematu nie było (szukałem)
mam pytanie: co myślicie o tego typu niesieniu pomocy - według mnie jest to coś wspaniałego, bo przecież nic nas to nie kosztuje a możemy pomóc wielu potrzebującym. W chwili obecnej w wielu szpitalach brakuje krwi niestety (jest to też jeden z powodów, dla których zakładam ten temat).
Ja sam oddaję krew od ponad roku i chodzę na bieżąco co dwa miesiące (zgodnie z zaleceniami Wink )
Mam grupę krwi B Rh - (minus) czyli drugą co do rzadkości grupę krwi (tylko 2% naszej populacji ma tą grupę) A Wy znacie Waszą grupę krwi ?(ja do momentu kiedy zacząłem oddawać nie wiedziałem jaką mam)
Wiem, że na tym forum jest bardzo dużo ludzi, którzy nie mogą oddawać ze względu na wiek (dla niewtajemniczonych: trzeba mieć 18 lat by móc oddawać) jednak prosze Was o opinię na ten temat i wszystkich zachęcam do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Macie jakieś pytania? polecam stronkę www.krewniacy.pl lub piszcie w temacie lub na priva.


Uważam ze to bardzo dobra pomoc dla wszystkich którzy tej krwi potrzebuja,np. po wypadkach itd. przeciez my tez mozemy jej kiedys potrzebowac Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram tego typu inicjatywy, ale... Cóż, bardzo Wam wszystkim dziękuję, ale raczej schowam się w kąciku w strachu przed igłami. Swojej grupy krwi nie znam, bo nigdy nie miałam badania i jakoś nie bardzo mam ochotę się dowiedzieć Wink. Żadne bzdury typu 'zastrzyki nie bolą' nigdy do mnie nie trafiały i niestety - na razie się nie przemogę, może kiedyś będę regularnie wspierać takie inicjatywy? U mnie nie ojciec, ale siostra była dawczynią krwi.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Popieram tego typu inicjatywy, ale... Cóż, bardzo Wam wszystkim dziękuję, ale raczej schowam się w kąciku w strachu przed igłami. Swojej grupy krwi nie znam, bo nigdy nie miałam badania i jakoś nie bardzo mam ochotę się dowiedzieć Wink


U mnie sytuacja identyczna Very Happy
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego bzdury?
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo niezależnie od tego, jak bardzo starałam się do wbijania igły nastawić, i tak bolało albo i tak końcowo myślałam, że bolało Wink. Poza tym ukłucie to też rodzaj jakiegoś bólu - różni ludzie różnie to odczuwają. No i jeszcze jak kiedyś przez dwa tygodnie aplikowano mi dwa zastrzyki dziennie - po jednym na rano i wieczór - nie mogło to pozostać bez śladu.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
No i jeszcze jak kiedyś przez dwa tygodnie aplikowano mi dwa zastrzyki dziennie - po jednym na rano i wieczór - nie mogło to pozostać bez śladu.

Ale mogłaś się przyzwyczaić do tego Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogłam - ale nie przyzwyczaiłam Razz. Szczególnie, że te zastrzyki okazały się potem zupełnie nieskuteczne, przysporzyły mi jedynie niepotrzebnego stresu. Poza tym dostawałam je jakieś dziewięć czy osiem lat temu, więc po prostu głównie to nieprzyjemne wrażenie zapadło mi w pamięć Wink. Pomogę bardzo chętnie - ale w inny sposób.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Miela



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 73
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, trzeba promować takie akcję.

Ja oddaję z przerwami jakieś 3 lata - przez ostatni rok regularnie.

Nie trzeba być szlachetnym, wystarczy lubić czekoladę Very Happy Dają 8 za oddanie krwi.

Eh, podobno kiedyś były większe przywileje dla honorowych dawców, a dzisiaj prawie nic nie ma. Ale i tak to bardzo lubię. Miłe panie (w Szczecinie) sprawiają, że ta czynność jest przyjemnością. Można ciekawie Wink spędzić czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miela napisał:
Nie trzeba być szlachetnym, wystarczy lubić czekoladę Very Happy Dają 8 za oddanie krwi.


Coś o tym wiem Very Happy
Uwielbima jak co drugi miesiąc ojciec przynosi te fajne tekturowe opakownie Very Happy
Kiedyś dawali jakieś nieznane, choć smaczne, ale ostatnio dali Goplane w tym dwie z bakaliami (pyszota)! Very Happy
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Miela



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 73
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Szczecinie były czekolady Wawela a ostatnio Union Chocolate. I (bonus) Grześki (1 sztuka bez czekolady) + kanapka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety oddawac krwi raczej nie moge i dlatego nigdy nie uczestniczylem w zadnych akcjach u mnie w szkole, jak trzeba bylo na kogos z uczniow zbierac czy na studiach... od 8 lat stale biore leki alergiczne a od jakiegos czasu tez na astme wiec to mnie niestety raczej wyklucza... poza tym hmm jakby to powiedziec... ciezko byloby znalezc u mnie 6 miesieczny okres bez blancika Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
ciezko byloby znalezc u mnie 6 miesieczny okres bez blancika Wink


Przyznaj się że to jest [jedyny] prawdziwy motyw Wink
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Owca



Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 249

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miela napisał:
W Szczecinie były czekolady Wawela a ostatnio Union Chocolate. I (bonus) Grześki (1 sztuka bez czekolady) + kanapka.


W Rybniku za oddanie krwi dostaje się: 8 czekolad Wawela (choć bywało, że inne dostawałem) + kawa na miejscu i w ramach posiłku kiełbasa Smile

Natomiast w Częstochowie jest tak: 7 czekolad (nie wiem co to za firma), baton Elitesse, kawa mielona Maxwell House 100g, konserwa jakaś w puszce, możliwość wypicia kawy i jeszcze 4,40zł za koszty dojazdu do stacji krwiodawstwa (ja na bilety wydaję 2,20zł bo mam ulgowe Wink )
Tak więc łatwo można się domyślić, że wolę oddawać krew w Częstochowie:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba pasuje do tego tematu więc tu napisze. Co sądzicie o pomyśle żeby z zabitych (dorosłych oczywiście) pobierać krew ew. jakieś narządy (wątroba itd) i tak się im nie przyda a mogą pomóc w ratowaniu innych.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem jak najbardziej za ...ale z drugiej strony jestem w stanie zrozumiec rodzine, ktora jest przeciwna temu, by ich dopiero co zmarlego bliskiego cieli jak u rzeznika, zeby go wypatroszyc i czesci sobie pobrac... dla tych ludzi to na pewno latwe do zaakceptowania nie jest.. no ale wielu moze pomoc...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek