FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Ekstremalne granie - death / black metal, etc.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Rzeźniczy metal:
Mniam! Słucham w przerwach między składaniem ofiar z kolejnych dziewic!
18%
 18%  [ 11 ]
Może być - czasem sobie zapuszczę, jak jestem wkurzony...
22%
 22%  [ 13 ]
Ani mnie to ziębi, ani grzeje.
16%
 16%  [ 10 ]
Eeee... tam. Generalnie kicha. Nie ma w tym piękna.
22%
 22%  [ 13 ]
Pierd*leni sataniści na pal!!!
20%
 20%  [ 12 ]
Wszystkich Głosów : 59

Autor Wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:03 pm    Temat postu: Ekstremalne granie - death / black metal, etc. Odpowiedz z cytatem

O cięższym graniu już było, a co z ekstremalnymi formami muzyki? Czy są tu jacyś amatorzy skrzekliwego wokalu lub agresywnego growlingu, chaotycznych, mięsistych gitar i agresywnych tekstów?

Ja osobiście długo podchodziłem do tego typu muzyki jak pies do jeża, jednak ostatnio zmieniłem poglądy, a mój gust uległ niejakiej ewolucji. Lubię zapuścić sobie coś cięższego - jak np. Children Of Bodom, wczesnego Therion'a czy chociażby naszego rodzimego Vader'a. Zwłaszcza ta ostatnia kapela jest godna polecenia - nie tylko ze względu na polskie korzenie, ale też wysoki poziom! Zapewniam, że kiedy człowiek przywyknie do - początkowo - rażącego ucho hałasu, będzie potrafił wyłowić z death metalu wielkie pokłady emocji i piękna. U mnie wszystko się zaczęło od ostatniego wydawnictwa Vader'a - "The Art Of War". Kapitalna EP-ka, rekomendacja!

I kwestia do przemyślenia - co myslicie o stereotypie metala-satanisty?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lubie... dla mnie to jest wszystko zbyt mocne, zbyt duzo w tym halasu i wrzasku , a za malo muzyki, czystych dzwiekow itd... moj umysl nie trawi na dluzsza mete niczego ciezszego od slayera, a slayer to chyba jeszcze heavy albo thrash ew. (ale na tym sie nie znam wiec nie wiem)... lubie pare kawalkow death, ale raczej tych hmmm spokojniejszych... moj brat w czasach zamierzchlych, zanim zostal londynskim dj'em Wink byl fanem m.in. wlasnie black i death metalu.. zostalo po tym w domu pare kaset... deicide, messiah, morbid angel i kilka innych... posluchalem z ciekawosci, bo w kncu jak jest okazja, to dlaczegoby nie poznac... ale niestety nie znalazlem tam nic interesujacego dla mnie... vader'a nie lubie.. tak samo behemotha... uznaje klase, doceniam, jestem w stanie zgodzic sie, ze takie granie wymaga sporych umiejetnosci, ale ja zwyczajnie nie lubie Wink zreszta nigdy nie bylem metalem... raczej rockowcem, o ile takie cos istnieje hehe
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem odpowiedź "C". Mam do tego rodzaju muzyki stosunek zupełnie obojętny.
Szymkowi gratuluję oryginalności przy tworzeniu odpowiedzi w ankiecie Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dziękuje , poproszę od razu drugie danie Wink na drugie danie może być chociażby grunge Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mnie ciekawiło czym się różni Black metal od Death metalu. ;P Nie znam praktycznie, ale obecnie nie czuje potrzeby na jebanie po uszach, więc zostanę przy Toolu i Floydach. ;P

btw, a ponoć Vader został zdegradowany przez Behemotha. ;P
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Jeśli mam bardzo podły nastrój i chcę się wyładować... ... czemu nie? ;P

W takich chwilach mi Slipknot wystarcza. ^^
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
Zawsze mnie ciekawiło czym się różni Black metal od Death metalu.


Generalnie nie interesują mnie tego typu szufladki, ale żeby zaspokoić Twoją ciekawość powiem...

- TEKSTY: black metal traktuje najczęściej o okultyzmie i szeroko pojętych tematach mistycznych, nie stroniąc od bluźnierstw i satanizmu. W death metalu jest to równiez często spotykane, jednak znacznie popularniejsze są tematy duzo bardziej ogólne - agresja, wojna, śmierć, brutalność...

- WOKAL: wokal black'owy to najczęściej skrzek - szybki, dynamiczny i... średnio zrozumiały Laughing W death metalu dominuje tzw. growling, czyli wykrzykiwanie tekstu w sposób do przesady gardłowy - głos wokalisty gruby i zachrypnięty.

- MUZYKA: black metal jest nieco... hmmm... lżejszy i bardziej przystępny - są to raczej dynamiczne i szybkie popisy gitarzystów, perkusja gdzieś tam sobie pocina w tle, czasem twórcy wplatają elementy symfoniczne i klawisze. Death metal z założenia ma być walcem i kawałkiem młócki. Stąd głębsze, "mocniejsze" brzmienie - perkusja daje czadu, że uszy puchną, a gitarzyści (jeśli jest ich dwójka) grają - "kto kogo zagłuszy".

caterkiller napisał:
btw a ponoć Vader został zdegradowany przez Behemotha


Bzdura, obie kapele pochodzą z nieco innych bajek i świetnie się trzymają Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Eeee... tam. Generalnie kicha. Nie ma w tym piękna.


Jedynym zespołem metalowym którego słucham to Black Sabbath... Black Metal to juz nie moje klimaty
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem trzecią opcję. W sumie, z tych samych powodów co Bizon, nie umiem wsiąknąć w tą muzykę. Mogę posłuchać przy jakiś sprzyjających okolicznościach, nadzwyczajnej okazji (ostatnia podczas pierwszego dnia tegorocznych juwenali Wink ), ale nic poza tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz wielokrotnie pisalem, nie lubie metalu pod praktycznie kazda postacia, nieliczne wyjatki potwierdzaja regule.

ALE, ostatnio polubilem ostre mlocenie, aczkolwiek nie pod postacia metalu. Zaczelo sie od fascynacji mocniejszymi kawalki System of a Down, ktory muzycznie kwalifikowany jest jako hardcore. Stad postanowilem sie zainteresowac tym rodzajem muzyki - i spodobalo mi sie. Jak na razie znam tylko kilka sztandarowych zespolow i jest naprawde ciekawie. Perkusja jest de facto instrumentem prowadzacym, do tego piekielnie rytmiczna mlocka na basie i gitarze. Odstrasza mnie bardzo wokal, ktory jest praktycznie po prostu rykiem, natomiast dla warstwy muzycznej jestem w stanie po prostu go zignorowac (co nie zdarza mi sie czesto, wokal to dla mnie zwykle podstawa).

A Slipknot to najlepsza muzyka na kaca Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaime napisał:
Zaznaczyłem trzecią opcję. W sumie, z tych samych powodów co Bizon,


tylko ja zaznaczylem 4 Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 1:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie nie wiem jaką opcję zaznaczyć...

Niedawno kolega spytał mnie: "Ty wolisz taką bardziej czadową czy stonowaną muzykę?". Odpowiedziałem więc, że stonowaną. Tylko że... no właśnie - WOLĘ, bo coś cięższego też fajnie posłuchać. Chociaż u mnie jest pewien problem, bo ja uwielbiam dobre klawisze. Dlatego uwielbiam Dream Theater, dlatego nie przepadam za Metallicą. Kiedyś i tak nie lubiłem w ogóle ostrzejszego grania, a jak kupiłem na ślepo A Change Of Seasons i pierwszy raz przesłuchałem, to pomyślałem: "Boże, po co ja to kupiłem, fatalnie trafiłem". Ale zaczęło do mnie przemawiać - głównie melodyjność. Dla mnie najlepiej, jeśli metal jest melodyjny, a w Dream Theater jest mnóstwo właśnie takich chwytliwych melodii, niepozbawionych jednak dobrej warstwy tekstowej. Można zatem wywnioskować, że black i death metal do mnie nie przemawiają. Tak więc Dream Theater to, póki co, metal taki, jaki lubię. Chociaż tak naprawdę, to niewiele jeszcze tego znam... lubię nawet Black Sabbath, znam parę utworów Fates Warning, które są kapitane. Właśnie Metallica średnio do mnie przemawia, Iron Maiden trochę bardziej, ale nie wielbię. Progresja - jeśli już metal, to raczej progresywny.

I tak prog rock rządzi. Wink

Acha, proponuję, by ten temat stał się takim ogólnometalowym, tak jak jest temat o rocku progresywnym. Ciekawsze dyskusje mogą się wywiązać. Smile
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak więc Dream Theater to, póki co, metal taki, jaki lubię. Chociaż tak naprawdę, to niewiele jeszcze tego znam... lubię nawet Black Sabbath, znam parę utworów Fates Warning, które są kapitane.
Ale FW i DT są baardzo dalekie od ekstremalnego metalu ;-)

Jest taki zespół Opeth, spotkałem się z określeniem ich muzyki jako progressive death metal i myślę, że to dobra szufladka. Ogólnie to grają przyjemną, często wręcz piękna muzykę. Wokalista potrafi spokojnie śpiewać, ma bardzo miłą dla ucha barwę. Wszystko jest fajnie, dopóki nie zaczyna growlować... z ich bodajże ostatniej płyty "Ghost Reveries" najchętnie wyciąłbym wszystkie fragmenty, gdzie koleś drze mordę. Powstałaby naprawdę fajna płyta.

Na szczęście Opeth wydał kiedyś w całości spokojny album pt. "Damnation" i szczerze go polecam.

I na tym właśnie polega problem z ekstremalnym metalem... grania można słuchać, ale tylko dopóki nie zacznynają "pruć mordy" do mikrofonu.

Cytat:
Progresja - jeśli już metal, to raczej progresywny.
Podobnie sądziłem przez dłuższy czas, ale niestety parokrotnie już się zawiodłem. Przesłuchałem płyty Evergrey, Conception, Andromedy... brzmi jak powermetal, chwilami wręcz odrobinę prostacki - dla mnie mają z progresją za mało wspólnego.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
Jaime napisał:
Zaznaczyłem trzecią opcję. W sumie, z tych samych powodów co Bizon,


tylko ja zaznaczylem 4 Twisted Evil


Tak, wiem, że zaznaczyłeś 4. Tylko zauważ, że owe powody padły w innym kontekście - dlaczego tego typu muzyka nie umie mnie oczarować, a nie dlaczego wybrałem 3., a nie 4. Wink No i przede wszystkim chciałem pokazać, że jestem bardziej tolerancyjny niż Ty Twisted Evil Arrow Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
serek



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa tyle że death nie ma za dużo wspólnego z jakąś wielką ektremą muzyczną. W przypadku death jest za dużo kombinowania, zwolnień tempa. Poza tym wokal często też nie do końca odstrasza. Ale z tym drugim nurtem podanym w temacie już się zgadzam i zarazem smieje się z niego do dzis.
Tak co do sprostowania ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
Ale FW i DT są baardzo dalekie od ekstremalnego metalu Wink

Przedstawiłem swoje stanowisko w metalu ogólnie. Smile Stąd później zdanie:
Misiu napisał:
Można zatem wywnioskować, że black i death metal do mnie nie przemawiają.

No. Smile
dudek napisał:
Podobnie sądziłem przez dłuższy czas, ale niestety parokrotnie już się zawiodłem. Przesłuchałem płyty Evergrey, Conception, Andromedy... brzmi jak powermetal, chwilami wręcz odrobinę prostacki - dla mnie mają z progresją za mało wspólnego.

To znaczy nie bardzo rozumiem... chcesz powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak prog metal? Bo tak to interpretuję. Smile
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, niejasno to wyraziłem. Problem polega na tym, że - przynajmniej takie odnoszę wrażenie - hasło "progmetal" stało się bardzo popularne i wielu wykonawców wrzuca się do tego worka. I kilku z nich, których przedstawiono mi (znajomi, recenzje, sieć) jako progmetalowe byli zdecydowanie za mało "prog", za to lecieli w coś, co - jak zawsze sądziłem - nazywa się power metalem. I dlatego mówiąc o progmetalu staram sie być ostrożny. Progresywny to jest dla mnie Dream Theater, późny FW czy Riverside, który - jak sądzę - czasem zahacza o progmetal.

BTW wspominasz o Fates Warning... to dość bliski mi przykład... ;) co takiego z FW słyszałeś?
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę utworów z A Pleasant Shade Of Gray (w tym koncertowa IV) i Disconnected. Z tej drugiej tak na szybką kojarzę z tytułów One, nie chce mi się teraz sprawdzać reszty. Razz Te płyty zwróciły moją uwagę, bo gra na nich mój ulubieniec - Kevin Moore. Niestety trochę ciężko je dostać (w sklepie Virgin ich nie było nawet), ale myślę, że prędzej czy później dorwę je w swoje łapska. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem 4..
Jak dla mnie to górny poziom ostrego rocka kończy się na Black Sabbath. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ashanti Taylor



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 398
Skąd: Bydzia (sercem i duszą w Anglii)

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubie takiej muzy, dlatego zaznaczyłam ostatnią mozliwość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie słucham - co prawda nie słyszałem zbyt wielu kawałków, ale to jest zbyt hałaśliwa muzyka - choć kto wie może jakbym troche posłuchał to bym się przekonał do tego Wink
Powrót do góry
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serek napisał:
Taa tyle że death nie ma za dużo wspólnego z jakąś wielką ektremą muzyczną. W przypadku death jest za dużo kombinowania, zwolnień tempa.


Nie do końca rozumiem - dla mnie to niefortunne słówko 'ekstremalność' jest raczej synonimem siły przekazu a nie prostactwa. Zwolnienia tempa i sztuczki techniczne IMO nie mają tu nic do rzeczy - wręcz przeciwnie, pozwalają jeszcze wyeksponować agresywne brzmienie. Death metal ma niewiele wspólnego z ekstremą? Hmm... Uwierzę jak usłyszę w radio 'Cannibal Corpse' po jakimś kawałku 'O-zone' Twisted Evil

Tak BTW - kiedyś na własne potrzeby definiowałem sobie ciężkie granie jako takie, którego nie usłyszę w popularnych rozgłośniach radiowych. W obecnej sytuacji politycznej, nie zdziwię się jednak, jak nie uświadczymy nawet starego, dobrego 'A Kind Of Magic' w przerwie między transmisją koncertu - 'Arka Noego - Live In Lednica' Laughing

Z innej beczki - dlaczego wszystkie dyskusje okołomuzyczne na tym forum sprowadzają się w końcu do rocka progresywnego? Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probowalem zagadac o harcore, ale kto by tam mnie sluchal Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra...To ja może od siebie. Zespołów metalowych znam nie wiele, a i te które znam to znam pobieżnie. I teraz po raz wtóry ujawni się moja monotematyczność, gdyż jedynym zespołem metalowym jaki znam dosyć dobrze jest Alice Cooper. Lecz tu pojawia się problem, bo tu jest trochę jak z Queen (chociaż jak dla mnie niższa ranga Wink) - znajdzie się i klasyczny rock (School's Out), typowy metal (Brutal Planet), ale i ballad nie zabraknie (Only Women Bleed [wbrew pozorom nie opowiada o okresie xD]). I jeszcze jedno ciekawe zjawisko - największy hicior Cooper'a, krążek Trash jest klasyfikowany jako pop-metal Shocked. Zakładam, że jest to melodyjna odmiana metalu. I chyba taki metal mi najbardziej pasuje, bo Trash to jedyny album, który lubię w zasadzie w całości.
Poza tym Alice ma bardzo ciekawą metodę na stworzenie różnorodności brzmienia - otóż jedynym stałym członkiem zespołu od rozpadu oryginalnego składu w 1974r. jest właśnie Alice...Od 1974 do dziś u jego boku grało 11 basistów, 12 perkusistów, 23 gitarzystów i 11 klawiszowców. Wink.
Wreszcie dałem upust swoim fascynacjom. xD
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grwwwlhrrmmrooorrrraaa gggrrmmmrmmwrhhhpff mrowhwhrhrrrr!

Tłumaczenie: za cięzko, aczkolwiek growl karaoke jest przezabawne!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
serek



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
serek napisał:
Taa tyle że death nie ma za dużo wspólnego z jakąś wielką ektremą muzyczną. W przypadku death jest za dużo kombinowania, zwolnień tempa.


Nie do końca rozumiem - dla mnie to niefortunne słówko 'ekstremalność' jest raczej synonimem siłyo przekazu a nie prstactwa. Zwolnienia tempa i sztuczki techniczne IMO nie mają tu nic do rzeczy - wręcz przeciwnie, pozwalają jeszcze wyeksponować agresywne brzmienie.

Brak zwolnien tempa itd. to nie jest zaraz znowu prostactwo , bo za chwile wyjdzie na to ze tak uwazam. Zależy jak umiejętnie wykorzystuje się ich brak. A no zwolniena tempa przekazują 'moc' , ale nie eksteme a to są niby bliskie pojęcia, a jednak na tyle dalekie ze różne (jeśli chodzi o przypadek muzyki o ktorej tu dyskutujemy). Ogólnie dla mnie ektrema to jest siekanka bez opamiętania jakiś thrashcore, hardcore. Dla przykładu Pantera się o to otarła np. w tytułowym kawałku z The Great Southern Trendkill. (pomijając solo). Canibal Corpse to też dobry przykład, poza tym jakieś Mayhem'y i inne chore rzeczy ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Diodek



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 60
Skąd: Grodzisk Wlkp.

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o ciężkie granie, to każdy rodzaj metalu (prócz Black) Jestem w stanie słuchać. Osobiście najbardziej wolę Power Metal (np. HammerFall)
_________________
Friends Will Be Friends!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diodek napisał:
Osobiście najbardziej wolę Power Metal (np. HammerFall)


A to pewnie kojarzysz 'Rhapsody'? Mam sentyment do tego zespołu, chociaż ostatnio podobna muzyka razi mnie nieco wtórnością i takim lekko kiczowatym klimacikiem. Niemniej, ciągle jeszcze lubię zapuścić sobie jakiś power metal.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby mi krótko wyjaśnić czym charakteryzują się i czym się różnią: black metal, death metal, power metal, speed metal i doom metal? Kiedyś nawet to wiedziałem, ale po prostu wyleciało mi z głowy...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek