FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
najsmutniejsze piosenki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja od dłuższego czasu już penetruję bardzo smutne rejony - doom metal. I jest pewna rzecz - są utwory naprawdę smutne, pełne melancholii, gdzie w zsadzie o to chodzi - o osiągnięcie podobneo klimatu, jak wczesna Anathema czy generalnie większośc katalogu My Dying Bride. Ale zupełnie czym innym są utwory "naprawdę" smurne - takie które chwytają za gardło. Zresztą, w tę stronę poszła Anathema po zerwaniu z doomem Wink
Anathema - Inner Silence - bardzo prosta progresja akordów, bodajże Am, F, G, metrum na trzy, sześc linijek tekstu:
When the silence beckons,
And the day draws to a close,
When the light of your life sighs,
And love dies in your eyes,
Only then will I realise,
What you mean to me.

- i wstrzymuję oddech. Coś przeprzepięknego, brak słów, żeby wyrazic, co czuję gdy tego słucham, wolę nie pamiętac, co czułem, słuchając tego kilka miesięcy temu...
I czasem sobie człowiek przypomni po nurzaniu się w tym całym doomie, że jest kilka ballad, klasyki rocka, które biją na głowę cały ten klimat. Jak na przykład:
Scorpions - We'll Burn the Sky - tu smutek - ale i jakaś taka niesamowita nadzieja, coś niesamowitego, nie znam lepszego katharsis chyba niż ten numer. Podobny klimat - smutku, ale i nuty nadzieji - odnajduję w tym instrumentalu:
Turbo - W Sobie

Poza tym ostatnio odkryłem słynne z trójkowych list Again - i nie mogę się od tego uwolnic. No i chciałem wspomniec o jeszcze jednym numerze, również uderzającym niesamowicie swoim tesktem - dołującym jak mało co - ale nie mogę z pewnych przyczyn, które co bystrzejsi odgadną Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to za temat? bez jaj, wszyscy wiemy kto jest najlepszy w smutnych piosenkach ;f

Radiohead - Exit Music (For A Film)
Radiohead - Like Spinning Plates
Radiohead - Life In A Glass House
Radiohead - How To Disappear Completely

przy nich Flojdzi to było niezłe pogo a Joy Division grało reggae
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Archive-Again
Fields Of The Nephilim-And There Will Your Heart Be Also
Black Sabbath-Lonely Is The World
The Cure-The Same Deep Water as You
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 2:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przechadzając się dzisiaj alejkami MediaMarktu zauważyłem płyty zespołu Antimatter, na których to widniały nalepki w stylu: "the saddest album of the year", "the saddest band on the planet"... To może coś z ich repertuaru? Razz

Chociaż tak w ogóle to najsmutniejsze zespoły to chyba Joy Division, The Cure i Sigur Ros.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antimatter to świetna rzecz, zwłaszcza, że trzy z czterech wydanych przez nich płyt współtworzył Duncan Patterson - były basisty Anathemy i do Alternative 4 włącznie główny obok Danny'egi kompozytor w tym zespole Wink Muzyka piękna, melancholijna, smutna - naturalny rozwój tego, co Patterson robił w Anathemie, mamy więc połączenie brzmienia z Alternative 4 z wpływami trip-hopu, na późniejszych płytach partner Danny'ego - Mick Moss szedł badziej w stronę żywych instrumentów - na nagraniach pojawiał się nieraz gościnnie Danny Cavanagh Wink
Trochę przykładu:
Flowers - śliczny utwór Pattersona z debiutanckiego albumu.
Angelic - kolejny numer z debiutu, tym razem autorstwa Mossa.
Epitaph - to natomiast późniejsze już dzieło Micka Mossa... Utwory powyżej były ładne, refren Flowers - naprawde ciarki... Ale to chwyta za gardło od początku i trzyma do końca, zjedźcie trochę myszką w dół - w komentarzach jest tekst. Krótki, ale piękny... Również śliczny teledysk.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A żeby było zabawniej, Duncan założył potem zespół Íon, z jakąś rosyjską śpiewaczką Wink W tym roku wydali swoją drugą płytę, Immaculada. Taki neofolk-darkwave, również bardzo piękna muzyka, jak na byłego anathemowca przystało:
Learpholl

Przepięknego smęta nagrało swego czasu Green Carnation, pt. "The Acoustic Verses". Już po tytule można się wiele domyślić Wink
9-29-045 - cudo. Dosyć długi utwór, ale naprawdę warto dotrwać do końcówki:
all so warm
all so calm
all these worries shutting down
something's wrong
something's wrong

is it really you?

a moment of
and they're all gone
if I could close my eyes
I'm sure I'd disappear

Ok, teksty nigdy nie były ich najmocniejszą stroną Razz Ale pięknie jest to zaśpiewane.

Camel - Spirit of the Water - ten flet...
Nick Drake - Things Behind the Sun
Current 93 - All the Pretty Little Horses - tak, tak, to jest Nick Cave.
Swans - You're not real, girl - Swansów w ogóle ciężko nazwać królami optymizmu, ale cały ten album to synonim słowa "depresja".
Tom Waits - Trampled Rose
Tom Waits - Dirt in the Ground
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie temu zespołowi, dla którego porzucił przecież Antimatter, muszę się również przyjrzec, bo ten człowiek jak dotąd jawi mi się jako geniusz Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Kaczmarskiego "Listy". Nic nigdy JK nie wzruszyło mnie równie mocno.
- Radiohead "Creep". Inne ich utwory też, wiadomo, ale tu jest wyjątkowo bezpośrednio i prostolinijnie. What the hell am I doing here?
- i to, co jest moim zasmucaczem wyjątkowym ostatnio: "Dear Darkness" PJ Harvey. Dużo przestrzeni, ale ta przestrzeń jest zgaszona i robi się coraz ciemniej (co za tekst!)

http://www.youtube.com/watch?v=kNljdPBSZyI
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maldoror



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 5

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

William Basinski - Melancholia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Freddie z Łodzi



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 41

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metallica - One - tekst mnie przeraża...
Metallica- Orion -niby piosenka nie ma smutnego nastroju ale zawsze jak się zaczyna to interludium z tym pięknym basem to łzy do oczu mi sie cisną chyba wiadomo dlaczego... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amanda Jenssen (albo ktoś inny) - I Can't Sleep

Sorry, że bez linka żadnegoa, ale Youtube tnie... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Filip2412



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 35
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen - All Dead All Dead
Queen - Is This The World We Created....?
Queen - Don't Try So Hard
Queen - These Are The Days Of Our Lives
Queen - Bijou
Queen - The Show Must Go On
Queen - Who Wants To Live Forever
Queen - Mother Love
Paul Rodgers - Live In Peace
Bad Company - Fade Away
Brian May - Too MUch Love Will Kill You
Roger Taylor - Foreign Sand
Roger Taylor - You Had To Be There
The Cross - Hand Of Fools
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://imstuckbetween.blogspot.com/2012/01/whispers-of-sadness-ii.html tu mozna wysylac swoje listy kawalkow w smutnych klimatach. co prawda trzecie notowanie jeszcze sie chyba nie zaczelo, ale na dniach pewnie bedzie mozna listy wysylac Wink zawsze to jakis sposob na zaprezentowanie innym swoich byc moze malo znanych faworytow w tych klimatach. lub tez na poznanie nowych, jesli sie takie rejony muzyczne lubi.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek