FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
O takim jednym rodzaju muzyki...
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bongo



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 1:51 am    Temat postu: O takim jednym rodzaju muzyki... Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze celem tego tematu nie jest przekonanie was do rapu (pierwsze wyjaśnienie: rap to muzyka a hip-hop to kultura składająca się z 4 cześci: rymowanie,graffiti, break dance, oraz djing) a jedynie złamanie pewnego niestety głeboko zakorzenionego nie tylko w 99% forumowiczów stereotypu.
Według wielu jest to muzyka prymitywna traktująca tylko o kasie, "gangsterce", wywyższaniu się ponad innych ... i to co pada najcześciej ... "o tym jakto jest źle na tym świecie i ze jest cięzko więc palimy zioło", co za tym idzie słuchczay tej muzyki czesto uważa się za osoby ograniczone, przesiadujące tylko na ławce przed blokiem. Moze i tak jest w większosci ale wyjątkow jest o wiele więcej niż może wam sie wydawać. Są w tej muzyce ludzie, ktorzy nie żerują na cudzej twórczosci i sample dobitow nagrywaja od pocztaku do konca na żywych instrumentach przykladem może byc ostatnia płyta O.S.T.R "7". Ludzie którzy przekazują wartości, czystą poezję lub filozofię ... niedoścignionym wzorem jest tutaj ELDO (znany z duetu grammatik). nie szufladkujcie tej muzyki ... szufladkowac można wszytsko ale wysraczy trochę wiecej wiedzy na ten temat niz ta tandeta i to co najgorszeczyli to co leci w TV czy w radiu ... to nie jest prawdziwy rap to nie jest prawdziwy obraz tej kultury , to tylko papka wygenerowana na potrzeby mediów a parwdziwą pasję i zaanagażowanie zobaczymy tylko w utworach, które poiwstają niezależnie zdala od całego mainstream'u. zachecam do wysłuchania następujących utworów:
http://www.megaupload.com/?d=AWYTKZ4B Eldo-"odpowiedzialność"
http://www.megaupload.com/?d=09HDLVV4 Eldo - "Diabeł na oknie" świetna historia ...
Łona ... cżłowiek o niebywale błyskotliwych i humorystycznych tekstach zazwyczaj świentie opowiedziane lekkie hisorie zakończone puenta która rzuca na ziemie i zostawia człowieka ogarnietego szczerym śmiechem Smile
http://www.megaupload.com/?d=TKNHMFGX "Ballada o szlachetnym czorcie"
http://www.megaupload.com/?d=SF7FOS4N "nie słuchac przed 2050"
Absolutny majstersztyk ... rzucający na podłoge
Laughing "Do ciebie Aniu "szłem" " ...
http://www.megaupload.com/?d=SSM2J60N od razu poprawia humor Very Happy i w ogle nie do opisania trzeba posłuchać Smile .... wyluzowane poedejście =]

Może ktoś ściąghnie chociaż jeden utwór .... jest jesczze wiele wiele innych wartych posłuchania kawałków. Moze niebawem wrzuce wiecej zobacze czy będzie jakiś odzew zapraszam do dyskusji ... czy jednak warto od razu skreślać Hip-hopową kulturę ? ... i do wypowiadania się co sądzicie na temat zamieszczonych utworów ...
W tym naparwde tkwi wielki potencjał...

przepraszam za ewentualne błędy w tekście ale jest już dosyc późno Smile poprawie jutro gdy odzyskam całkowitą świeżość Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to prawdziwy hip-hop/rap umarl w latach 90-tych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie POLSKI rap i HH kojarzy mi sie z dresami w białych czapeczkach. Nienawidze! Oni w ogóle nie brzmią. Buczą! Same nazwy są już żałosne. Zostawmy rap czarnym a rocka białym poza drobnymi wyjątkami. W kazdym razie nie przekonam sie do tego@##$%^!
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W muzyce cenie pare rzeczy- i znajduje je w muzyce rockowej- dzwieku gitary, walnieciu w perkusje, zespolowego grania, improwizacji 4-5 muzykow, miedzy ktorymi jest jakas dziwna "chemia"... Tego nie ma w rapie i... nie widze powodu, dla ktorego mialbym w ten rodzaj muzyki wchodzil... Przeszedlem juz przez kilkanascie stylow i ZADEN nie ruszyl mnie tak jak prog rock czy prog metal. To jest muzyka wymagajaca, szlachetna, drapiezna i piekna rownoczesnie... Nie zabraniam nikomu sluchac rapu, nie oceniam ludzi ktorzy tego sluchaja... Ale mnie, lecac w radio, telewizorze czy gdziekolwiek po prostu drazni. KOMPLETNIE nie moja estetyka- od biedy scierpie Rage Against the Machine czy Kid Rocka... Zgadnijcie czemu Wink
A jak chce dobrego tekstu to siegam po Nicka Cave'a. To nie jest tekst piosenki- to jest poezja. Albo Lech Janerka... Albo Roger Waters... A moze Peter Hamill...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie - nie przemawia do mnie ten styl.
Ale jest jedna (chyba wręcz jedyna) płyta hiphopowa, którą bardzo cenię do dziś. A jest to pierwsza płyta Kalibra 44 "Księga tajemnicza. Prolog". Za psychodeliczny odjazd, mroczną muzykę, ostrość i drapieżny, histeryczny głos. Oraz niesamowity tekst do "Bądź a klęknę". I sposób, w jaki jest zaśpiewany/wykrzyczany. Dreszcze.

Czym dla Ciebie jest świat?
Białe babie lato unoszone przez Twój podmuch
Tak ot tak (...)

100 stóp nad ziemią wyciągnięta ma dłoń
Będę mówić - dawno wyrzygałem knebel
I mój głos, i moja Wieża Babel (...)

Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę!

_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bongo



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz pisałem temat ten nie ma w zamarzeniu przkonać was do tej muzyki Smile chodzi o złamania stereotypu, o którym pisał Stone cold ... apropos dresiarzy tak duza czesc pradwziwego rapu umarła w latch 90 .... w rapie równiez można znalesc improwizacje słowną co prawqda jeżli chodzi o strone dzięwkową to tu juz jest trudniej ale dobry Dj .. potraf doskonale w srodku kawalka zrobić przejście na żywo i mysle ze to tez jest pewnie rodzaj improwizacji. Owszem zgodze sie zeod tsrony muzycznej rock jest wiele bardziej wartosciowy ... dtaego orpocz rapu słucham własnie rocka moze dziwne połączenie ale staram sie byc tolerancyjny i nie zamykac sie na rozne rodzaje muzyki ( chociaz np. disco polo czy popocostam pokroju mandaryny odpada coż Laughing ) ... K44 owszem również elita i swego rodzaju klasyka, prekursorzy w tej dziedzinie w naszym kraju ... co do tego by zostawić rap czarnym nie zgadzam sie gdyż to co sie dzieje w USA wcale nie jest lepsze od tego co obecnie dzieje sie w Polsce chodzi o komercjalizacje i zanik prawdziwego ducha tej muzyki ... to pewna forma wyrażania siebie jak kazda muzyka więc nie widze powodów dlaczego miałaby zostać tylko dla czarnych Smile ... naparwde posłuchajcie któregoś z zamieszczonych kawąłków według mnie zdziwicie sie jak bardzo różnią się to od tego co do tej pory słyszeliście... pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bongo napisał:
Jak juz pisałem temat ten nie ma w zamarzeniu przkonać was do tej muzyki Smile chodzi o złamania stereotypu, o którym pisał Stone cold ... apropos dresiarzy tak duza czesc pradwziwego rapu umarła w latch 90 .... w rapie równiez można znalesc improwizacje słowną co prawqda jeżli chodzi o strone dzięwkową to tu juz jest trudniej ale dobry Dj .. potraf doskonale w srodku kawalka zrobić przejście na żywo i mysle ze to tez jest pewnie rodzaj improwizacji. Owszem zgodze sie zeod tsrony muzycznej rock jest wiele bardziej wartosciowy ... dtaego orpocz rapu słucham własnie rocka moze dziwne połączenie ale staram sie byc tolerancyjny i nie zamykac sie na rozne rodzaje muzyki ( chociaz np. disco polo czy popocostam pokroju mandaryny odpada coż Laughing ) ... K44 owszem również elita i swego rodzaju klasyka, prekursorzy w tej dziedzinie w naszym kraju ... co do tego by zostawić rap czarnym nie zgadzam sie gdyż to co sie dzieje w USA wcale nie jest lepsze od tego co obecnie dzieje sie w Polsce chodzi o komercjalizacje i zanik prawdziwego ducha tej muzyki ... to pewna forma wyrażania siebie jak kazda muzyka więc nie widze powodów dlaczego miałaby zostać tylko dla czarnych Smile ... naparwde posłuchajcie któregoś z zamieszczonych kawąłków według mnie zdziwicie sie jak bardzo różnią się to od tego co do tej pory słyszeliście... pozdrawiam


Czarni mają do tego predyspozycje. Czują to i nie udają że są np biali (MJ to wyjątek Razz ) stereotypyem nie nazwałbym białych czapeczek bo to jeszcze całkiem świeża sprawa Very Happy . Leżenie na maskach samochodów (w polskim wypadku "pożyczonych") z pistoletem "na wode" bądź wywijanie dupą przed kamerą mnie juz nie tyle śmieszy co wkurwia! Od wielu lat nie oglądam MTV itp bo nie na co patrzeć a przede wszystkim czego słuchać. Problemy dragów czy wg wszelkich raperów bycie kimś = coś zajebać , coś przeruchać i pobuczeć do mikrofonu aa i najlepiej Calibrą "wozić sie" po mieście mnie kompletnie nie interesuje! Nie chce słuchać jakiegoś kretyna w przydużych spodniach spod bloku który kurwami rzuca co minute i nie poradził sobie z "wysokim poziomem" podstawówki, rymuje na siłe i często bez sensu. Jak wyszukam przytocze jakiś konkretny przykład.


oto jeden z wielu budujących tekstów:

Cytat:
Puszczasz się, chuj wie z kim, chuj wie gdzie
Pierdolisz się, przez caly kurwa dzień
I przyznasz mi, wciaż molest ci się śni
I nie mów, że wcale kurwa nie
I przyznam że, kiedyś martwiłem się
Lecz dziś już nie, dziś to pierdoli mnie
Więc rób co chcesz
Do japy chcesz to bierz
I nie skarż się
Bo dziś to jebie mnie


_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!


Ostatnio zmieniony przez Stone Cold dnia Pią Cze 16, 2006 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię rapu. Nie przemawia do mnie estetyka subkultury hiphopowej - teledyski, stroje (brrrr), gesty, zachowania itd. To o czym pisali przedmówcy - strasznie plastikowe laski kręcące dupami i otaczające pozujących na alfonsów raperów.
W samym rapie brakuje mi melodii, głębokiego brzmienia, nudzą mnie utwory już nawet nie tylko "ale kurwa źle" lecz np.: "ja jestem prawdziwy, moja muzyka jest najlepsza" itd.

Natomiast, zdarza się, że coś wyrwie się z tej hip-hopowej masy. Nie będę oryginalny pisząc, że bardzo ciekawym wykonawcą jest Fisz - choc trudno powiedzieć, czy to jeszcze w ogóle jest rap. Czytałem, m.in w Gazecie Wyborczej chyba, że Kaliber 44 miał sporo ciekawego do przekazania. Znam właściwie jeden utwór - "Normalnie o tej porze"...i nawet go lubię. Jest klimatyczny (kapitalnie zloopowany fortepian), świetna jest partia skreczy, wokal sprawia wrażenie, że temu facetowi naprawdę o coś chodzi. Podobnie jak w "Chwilach ulotnych" Paktofoniki...gdyby nie rapowa konwencja rymotwórcza ten tekst byłby wręcz melancholijny.
Coraz częściej zresztą poważni krytycy muzyczni zaczynają doceniać ten gatunek. Może jest w tym trochę racji?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do rapu i hip-hopu nie przekonam sie nigdy :/ zazwyczaj (nie mówię że zawsze) teksty są mało ambitne opowiadają o tym jakie życie jest złe itd.. wszystkie teledyski prawie takie same i wogóle komercha :/
moim zdaniem o wiele lepszy jest rap amerykański, a polski to szkoda gadać :/
lubię kiedy w muzyce jest dobre solo na gitarze lub perkusji, kiedy wokalista ma dobrą barwę głosu (jak np. Freddie), a tego w rapie brak. wyjść na scenę i mówić bez ładu i składu potrafi każdy
oczywiście nawet w rapie i hip-hopie zdarzają się wyjątki ale one tylko potwierdzają regułę Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Puszczasz się,siusiak wie z kim, siusiak wie gdzie
Uprawiasz seks, przez caly kurczę dzień
I przyznasz mi, wciaż molest ci się śni
I nie mów, że wcale kurcze nie
I przyznam że, kiedyś martwiłem się
Lecz dziś już nie, dziś to nie obchodzi mnie
Więc rób co chcesz
Do japy chcesz to bierz
I nie skarż się
Bo dziś to wali mnie



Lol, to chyba piosenka Liroy'a, prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen Fan napisał:


Lol, to chyba piosenka Liroy'a, prawda?


nie to jeden z cudownych tekstów Nagłego Ataku Spawacza tytuł piosenki "Kurwa" Wink

widze ze ci sie spodobał to tu masz reszte

Cytat:

I co teraz powiesz na to
Kurwo, dziwko, pizdo, szmato
Chuj ci jedno, chuj ci za to
W dupe twą

Wczoraj znów, ktoś ci obrabiał rów
Uspokuj się, i nie mów mi że nie
Bo wali mnie, kto dziś cię suko rżnie
Już nie znam cię, więc wszystko wali mnie
Więc rób co chcesz
Chcesz odbyt, no to bierz
I daj mi spać
Bo nie chcę już cię znać
Mam ciebie dość, więc nie rób mi na złość
I odjeb się, i odjeb wreszcie się


I co teraz powiesz na to
Kurwo, dziwko, pizdo, szmato
Chuj ci jedno, chuj ci za to
W dupe twą

_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stone Cold napisał:
nie to jeden z cudownych tekstów Nagłego Ataku Spawacza


I tak wszyscy wiedzą , że "Pająk Leon rządzi łąką, rządzi nawet łysą stonką" i że "wspaniała z ciebie Romanie dziewczyna" Wink.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Stone Cold napisał:
nie to jeden z cudownych tekstów Nagłego Ataku Spawacza


I tak wszyscy wiedzą , że "Pająk Leon rządzi łąką, rządzi nawet łysą stonką" i że "wspaniała z ciebie Romanie dziewczyna" Wink.


zapomniałeś dodać że
"to komar nadlatuje swoją trąbka atakuje"
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hip Hop, Rap nie nawidzę tego.... wstrętne Exclamation
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liar



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 130

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool Tylko Rock'n'roll mnie tak naprawdę podnieca. Tam jest "to coś"
_________________
Liar liar they never let you win
Liar liar everything you do is sin
Liar nobody believes you
Liar they bring you down before you begin
Now let me tell you this
Now you know you could be dead before they let you...
Ouah, Oh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co tu duzo mowic: tez nie przepadam za rapem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fredziontko



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 40
Skąd: świętrzyska dziura czasem zwana złośliwie Klerykowem

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko, rap! Połowa chłopaków z mojej klasy tego słucha... Mad Nienawidze tego! I nikt mnie do tego nie przekona Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mikus



Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 40
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś rap mnie nie przekonuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja czasem lubię sobie posłuchać Black Eyed Peas... ale to chyba jedyne co lubię Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3x NIE (no chyba, że coś wyjątkowo dobrego wpadnie mi w ucho Mr. Green ) Ale ogólnie to parówkowym skrytożercom i rapowi mówie nie!
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen


Ostatnio zmieniony przez PiotreQ dnia Pią Cze 16, 2006 8:38 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marysia



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 815
Skąd: Krakoff

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TaYLoR napisał:
a ja czasem lubię sobie posłuchać Black Eyed Peas... ale to chyba jedyne co lubię Smile

no bo wlasnie oni maja w sobie to magiczne "cos". Sa niesamowicie muzyczni, wygladaja jak reklama Benettona i maja swietne wstawki glosowe, jakies "lala" itp itd, ale melodyjnie zaspiewane i wkomponywujace sie w utwor, az milo posluchac. A Fergie przeczy stereotypowi dziewczyny w teledyskach hip hopowych, swietnie sie rusza i tanczy a nie "wywija dupa".
Black Eyed Peas jest bardzo energetyczne, a ja uwielbiam to w muzyce.

Co to hip hopu wogole-nie trawie. W zaden sposob nie moge sie do tego przekonac. Nie wiem, co fani hh widza w tym, ze ich idole rapuja ile to kasy maja, jak bardzo sa kiczowaci i ile lasek zalicza w ciagu dnia.

BTW widzeliscie ostatni teledysk/kawalek Eminema feat. Snoop Dogg? Taki rysuknowy, w jakims nocnym klubie. I tekst i obraz totalne dno moralne. "To moj kumpel i jego dziewczyna (z samochodu wystaje glowa faceta i gola d... kobiety)

O polskim hh nawet nie wspomne. Stone Cold dal genialny przyklad.
_________________
My mind is going.... i can feel it.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fredziontko



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 40
Skąd: świętrzyska dziura czasem zwana złośliwie Klerykowem

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rap kojarzy mi sie od razu z niedouczonymi tłukami z krokiem w kolanach stojącymi pod blokiem i co drugie słowo mówiącymi kur**
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hip-hop wg mnie jest gatunkiem niepotrzebnym, będącym wynikiem nie wiedzy i znieczulicy. W tej muzyce nie ma tego czego poszukuję czyli piękna. Dla mnie cenny jest rock 'n roll, blues i metal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysia napisał:
Stone Cold dal genialny przyklad.


Tak w ogóle, to - według mnie - nie jest jednak najlepszy przykład, ponieważ zespół Nagły Atak Spawacza był swego rodzaju parodią, żartem z hip hopu (a konkretnie - z Liroya [całkowite szyderstwo]).

Co nie zmienia faktu, że bluzgi i denne teledyski (w ogóle - styl) są typowe dla wielu dokonań hip-hopowców.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Liar



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 130

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysia napisał:
no bo wlasnie oni maja w sobie to magiczne "cos". Sa niesamowicie muzyczni, wygladaja jak reklama Benettona i maja swietne wstawki glosowe, jakies "lala" itp itd, ale melodyjnie zaspiewane i wkomponywujace sie w utwor, az milo posluchac


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Jedna wielka komercha

Marysia napisał:
A Fergie przeczy stereotypowi dziewczyny w teledyskach hip hopowych, swietnie sie rusza i tanczy a nie "wywija dupa"


Jak to nie? Rolling Eyes A widziałaś teledysk "My chumps"? Poza tym taniec erotyczny to jej pasja.

Marysia napisał:
Black Eyed Peas jest bardzo energetyczne, a ja uwielbiam to w muzyce


Jak można słuchać czegoś takiego kochając nad życie Queen. Nie rozumiem tego! Owszem, rozumiem to, że nie należy się muzycznie ograniczać. Ja - jako zagorzały fan rocka, punka i metalu - też od czasu do czasu posłucham ambitnego POPU (generalnie takiego z lat 80 tych, ale nie czegoś takiego jak HOT SPACE. Queen to zespół rockowy, a nie popowy i NIE DARUJE IM TEGO), ale nie takie rzeczy jak to ...
_________________
Liar liar they never let you win
Liar liar everything you do is sin
Liar nobody believes you
Liar they bring you down before you begin
Now let me tell you this
Now you know you could be dead before they let you...
Ouah, Oh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysia napisał:

BTW widzeliscie ostatni teledysk/kawalek Eminema feat. Snoop Dogg? Taki rysuknowy, w jakims nocnym klubie. I tekst i obraz totalne dno moralne. "To moj kumpel i jego dziewczyna (z samochodu wystaje glowa faceta i gola d... kobiety)

O polskim hh nawet nie wspomne. Stone Cold dal genialny przyklad.


No to w ogóle jest zagadnienie, czy Eminem naprawdę jest takim mizoginicznym zjebem czy to po prostu doskonale wykreowany wizerunek marketingowy (nie ma to jak trzepać kasę na śpiewaniu o tym jak to się zatłukło żonę Wink )

Przykład Stone Colda nie jest genialny, bo mimo wszystko nie jest reprezentatywny. Ktoś dobrze stwierdził - to jest zamierzona przesada, satyra, hiperbolizacja. Słabo się znam na rapie, ale jednak aż takie natężenie bluzgów nie jest chyba regułą. Choć oczywiście sam też kiedyś słyszałem hiphopową pieśń, w której podmiot liryczny wyraża swe uczucia do byłej wybranki swego serca w taki oto sposób:

Pocałuj mnie w dupę i jak gówno poczuj się
Bo dziś ze wszystkich sił, ja pierdolę Cię


Dodam, że leciało to przez trzy tygodnie z sąsiedniego pokoju na obozie żeglarskim. My próbowaliśmy odpowiadać Deep Purple, Zeppelinami itd ale mieliśmy słabszy sprzęt. Sad

werty36 napisał:
Hip-hop wg mnie jest gatunkiem niepotrzebnym, będącym wynikiem nie wiedzy i znieczulicy. W tej muzyce nie ma tego czego poszukuję czyli piękna. Dla mnie cenny jest rock 'n roll, blues i metal.


Nie możesz utożsamiać twierdzenia "nie lubię hh" z poglądem, że jest on niepotrzebny. Widać jest potrzebny, skoro trafia do milionów ludzi na całym świecie.
Nie za bardzo rozumiem stwierdzenia o znieczulicy. Przecież właśnie początki amerykańskiego rapu to grupy takie jak NWA czy Public Enemy, które w latach 80 doczekały się miana "czarnego CNN". Prawda, były cholernie radykalne, przedstawiały demagogiczną, czarno-białą, uproszczoną wizję świata - ale to wynikało często (tak mi się przynajmiej wydaje - wtedy trudno było na tym zarabiać) z autentycznego wkurwienia. O znieczulicy trudno tu mówić.

Ja sam nie lubię rapu, o czym pisałem już wielokrotnie. Ale nigdy bym nie powiedział, że jest on niepotrzebny albo że jest gówno wart tylko dlatego, że ja osobiście mam do niego negatywny stosunek.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:

Ja sam nie lubię rapu, o czym pisałem już wielokrotnie. Ale nigdy bym nie powiedział, że jest on niepotrzebny albo że jest gówno wart tylko dlatego, że ja osobiście mam do niego negatywny stosunek.

Jeszcze trzy lata temu byłem fanem rapu. Patrząc dzisiaj na tamten okres czuję wstyd. Odczuwam wrażenie że było to poprostu niepotrzebne. Więc sprostuje to tym że muzyka ta nie jest mi potrzebna. Wiem że nie powinienem generalizować. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lubię rapu, ale jeśli mowa o dobrym rapie, mogę ścierpieć (nic lepszego proszę ode mnie nie oczekiwać)... co do HH ... przykład pierwszy z brzegu: teledysk HH (jakieś polskie g***o) - 10 prawie gołych panienek kręci tyłkami (w sumie całkiem ładne były Twisted Evil Wink ), dwóch gości (w spodniach z krokiem w kostkach i tych za*******ch białych czapeczkach z daszkiem) nawija o czymś nie mającym kompletnie związku z teledyskiem, a co drugie słowo było powtarzane, cytuję:'Joł!' i w tym samym momencie wyskakiwał taki wielki napis na cały ekran:'Joł!' Shocked ... na początku myślałem, że to jest zamierzone - jakieś wyśmianie, czy sam nie wiem co, ale niestety okazało się, że to całkiem poważny utwór i te wszystkie 'Joł!' itd. nie są wcale parodią...
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rap to dla mnie tylko 3 utwory : House Of Pain - Jump Around , McHammer - You Can't Touch This i Busta Rhymes - Gimmie Some More - więcej znać nie chce - to mi w zupełności wystarczy . A najlepszym polskim raperem już od wielu lat nie przerwanie jest Norbi Wink i nikt mi nie przetłumaczy , ze jest inaczej ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Colio - Gangsta's Paradise -> może grzeszę, ale dużo lepsze niż utwór Stefana Cudu Wink.
Mc Hammer - Can't Touch This -> choć i do Superfreak nic nie mam
2Pac - Ghetto Gospel -> te wstawki z Eltona nawet nie są denerwujące i tekst też nie za głupi...

Tyle ode mnie.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek