FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Magic Tour na cenzurowanym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na ile oceniasz "Magic Tour"?
1
11%
 11%  [ 5 ]
2
2%
 2%  [ 1 ]
3
6%
 6%  [ 3 ]
4
26%
 26%  [ 12 ]
5
20%
 20%  [ 9 ]
6
33%
 33%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 45

Autor Wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzodek napisał:
cos z Leiden (ale tylko ze względu na świetną publiczność)

Widziałem 'One vision' z Leiden, pięknie wypadło wejście świateł przy 'I had a dream...' Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to tylko moje zdanie... wkońcu ktoś na to wpadł. Pozdrawiam Wink
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mucha napisał:
Znam koncerty z lat 76-78 no może nie wszystkie, większość tak Fenderek ale gustuje w Magic Tourgdzie zrobili wszystko co tylko początkujące kapele rockowe mogą w swojej przyszłości zapragnąć. To był nie samowity finał koncertowy Queen. Mogli to zrobić gorzej ale nie zrobili tego gorzej, napewno lepiej niż z 10 lat wcześniej Wink


ale w muzyce rockowej jednak mimo wszystko bardziej liczy sie muzyka na koncercie niz robienie "show"... nie powiesz mi chyba, ze wykonania utworow pod wzgledem ekspresji, sprawnosci i wkladanych emocji byly lepsze na takim wembley niz w kopenhadze 78, houston 77, czy jakimkolwiek koncercie w londynie w 75 czy 76 roku...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem ci tylko tyle Bizon ja na Queen wychowałem się z ich okresu lat 80. Rozumiesz prawda Wink
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 343
Skąd: Reda

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mucha napisał:
ja na Queen wychowałem się z ich okresu lat 80.

No ja tez się na tym wychowałem a jak usłyszałem pierwszy album zespołu to długo go nie mogłem rozgryźć - ale stało się i nawróciłem się na lata '70 Laughing To było jak uderzenie młotem Very Happy
_________________
"Fat bottomed girls
You make the rockin' world go round!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie powiem że nie masz racji bo ją masz. Queen II czy A Night At The Opera... mnie też to porusza ale zawsze będe miał ten sentyment do lat 80...lubię to Very Happy
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale.. czy Knebworth jest sfilmowane CAŁY koncert profesjonalnie? Na rare Live są tylko dwie piosenki.. Jak nagrywano z telebimu, to chyba musi być wersja profesjonalnie sfilmowanego koncertu w b.dobrej jakości..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?p=28187&highlight=knebworth#28187

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?p=24890&highlight=knebworth#24890

http://queenconcerts.com/detail.php?action=detail&id=700&width=800&height=500

http://www.queenzone.com/queenzone/forumnew/forum_topic_view.aspx?Q=556528
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 343
Skąd: Reda

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen Fan napisał:
Ale.. czy Knebworth jest sfilmowane CAŁY koncert profesjonalnie? Na rare Live są tylko dwie piosenki.. Jak nagrywano z telebimu, to chyba musi być wersja profesjonalnie sfilmowanego koncertu w b.dobrej jakości..

Musi to na Rusi - oficjalne info jest komentowane (jak zawsze) że nie istnieje ale im tam nie wierze Twisted Evil
_________________
"Fat bottomed girls
You make the rockin' world go round!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
pix



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 54
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 12:46 am    Temat postu: magic tour Odpowiedz z cytatem

MAGIC TOUR to była największa i najlepsza trasa queen i chyba jest szurnięty albo nietrzeżwy ten który tego nie uznaje...i nie mówie tylko o fantastycznej frekwenckji na koncertach - ale przedewszystkim o tym z jaką łatwościa Queen radziło sobie z tak wielką widownią ,jak potrafili wspaniale wczuć się w show i zapanować nad atmosferą ...freddie czuł się na scenie jak " bóg " rocka , to był po prostu ich szczytowy moment - w kolejnych latach mogło być już tylko lepiej ....szkoda ze choroba Freddiego to przerwała , bo myślę że gdyby był zdrowy, to trasa koncertowa promująca kolejne wydawnictwo Queen THE MIRACLE z 1989 r.to byłoby naprawde COŚ.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 12:29 pm    Temat postu: Re: magic tour Odpowiedz z cytatem

pix napisał:
MAGIC TOUR to była największa i najlepsza trasa queen i chyba jest szurnięty albo nietrzeżwy ten który tego nie uznaje...



nie.. nie uznaje tego ktos, kto slyszal koncerty z poprzednich tras...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albowiem szurnięci Ci, którzy plotą takie bzdury Twisted Evil

Co do trzeźwości, a raczej jej braku - wtedy wszystko to piękna melodia i wykonanie Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pix zaczyna postować zupełnie jak ja... ostrożnie kolego bo skończy się to na niepotrzebnej wymianie postów... wiem coś kurde o tym Very Happy Wink
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 343
Skąd: Reda

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pix ty chyba jesteś typowym maniakiem "Live At Wembley '86", blleee Szkoda ze nie posłuchałes czegoś z wcześniejszych lat (ups, no tak jest badziewiasty album Live Killers...) Razz Nie, nie uznaje i nie uznam i jestem trzeźwy w każdym stanie. To co napisałeś wydarzyło się o wiele wcześniej i nie na Magic Tour więc pleciesz głupoty. bzdura aż się kurzy Evil or Very Mad
Freddie jako Bóg rocka - a co to kuźwa za mistyczne określenie ? a reszta zespołu to co, przygrywające na harfie anioły ?
I nie sądze osobiście by było lepiej na trasie koncertowej po '86 nawet gdyby Freddie był zdrowy - poczytałbyś literarure to byś wiedział co On o tym myślał.
_________________
"Fat bottomed girls
You make the rockin' world go round!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
FredMer



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Magic Tour był najwiekszym ale czy najlepszym , mam wątpliwości . Po pierwsze średni repertuar ( za mało piosenek z lat 70 ) ,po drugie nierówna forma ( genialne knebworth i mannheim , fatalne wembley ) a po trzecie duzo pomylek ( wiedeń ( radio ga ga ) , wmbley ( world we created ) ). Chociaz musze przyznac ze glos freda na tym tourze podobał mi sie najbardziej z wszystkich queentourow , ale ten cholerny repertuar . Mysle ze gdyby panowie z queenu zaproponowali nam wiecej piosenek z lat 70 bylby to najlepszy tour a tak to chyba nim nie jest .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogli więcej... a powiem jeszcze lepiej musieli niektóre piosenki z lat 70 (wyrażę się brzydko) wywalić ze swojego repertułału ponieważ mieli ograniczony czas jednego koncertu a musieli się w tym czasie zmieść i zaprezentować jak najwięcej tych nowszych. Przecież właśnie na tym polega życie każdego zespołu ze strony koncertowej. Nowsze kawałki muszą zastąpić te stare by móc je publiczności poprostu zagrać.
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 343
Skąd: Reda

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mucha napisał:
Nie mogli więcejPrzecież właśnie na tym polega życie każdego zespołu ze strony koncertowej. Nowsze kawałki muszą zastąpić te stare.

Muwisz tu o aspekcie komercyjnym a nie o graniu for fun więc się nie zgodze z tym
_________________
"Fat bottomed girls
You make the rockin' world go round!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można to rozumieć na różne sposoby. Ja rozumiem to tak...
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja widziałem niewiele koncertów Queen (niedługo planuje nadrobić zaległości). Jedynym z lat 70, który oglądałem jest Live at the rainbow i jeśli chodzi o muzyke to bije na głowe słynne Wembley, ale atmosfera już nie ta (wiadomo wielki stadion i tłumy publiczności).
Powrót do góry
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwak napisał:
ja widziałem niewiele koncertów Queen (niedługo planuje nadrobić zaległości). Jedynym z lat 70, który oglądałem jest Live at the rainbow i jeśli chodzi o muzyke to bije na głowe słynne Wembley, ale atmosfera już nie ta (wiadomo wielki stadion i tłumy publiczności).

Co do ogladania to moze reczywiscie atmosfera nie ta- lepiej sie oglada takie wielkie widowiska. Ale juz z uczestniczeniem jest dokladnie odwrotnie... Bylem na kilku koncertach WIELKICH zespolow gdzie bylo po 100-120 tys. ludzi. Fajnie, ogromnie, ale... bylem na tych samych zespolach w salach na 6-10 tysiecy... (Brixton, Hammersmith, Earls Court)- niebo a ziemia. W tych mniejszych salach czuje sie wiekszy kontakt z artysta.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomek15



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 55

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałem 5 za cieńką tracklistę. Ogólnie pełny profesjonalizm i szczyt możliwości wokalnych.
_________________
>>> AIN'T NOTHING BUT A GANGSTER PARTY <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hamburger



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 215
Skąd: z fabryki wafelków

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magic Tour - niestety, dla mnie bardzo kiepskie. Kiepska forma wokalna Mercury'ego, głupie brzmienie gitary Maya. Wembley - koncert bardzo słaby, a rozpopularyzowany. Choć znalazły się i w tym koncercie perełki. Who Wants To Live Forever, Tear It Up, Is This The World We Created i parę innych piosenek wyszło w miarę nieźle.
_________________
The one thing we're all waiting for
Is peace on Earth, an end to war
It's the miracle we need
The miracle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
innuendo91



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Gdańsk/Sopot/Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 2:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obiło mi się o uszy, że Freddie podczas koncertu w Berlinie był w bardzo parszywym nastroju - ponoć dodatkowy wpływ miały na to kąsające komary, Freddie przy zapowiadaniu "WWTLF" dodał coś w stylu "Who wants, anyway?" Czy coś więcej wiadomo na ten temat?
_________________
"My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Queen_Collector



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 201

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hamburger napisał:
Magic Tour - niestety, dla mnie bardzo kiepskie. Kiepska forma wokalna Mercury'ego, głupie brzmienie gitary Maya. Wembley - koncert bardzo słaby, a rozpopularyzowany. Choć znalazły się i w tym koncercie perełki. Who Wants To Live Forever, Tear It Up, Is This The World We Created i parę innych piosenek wyszło w miarę nieźle.

Kazdy ma swoj gust, ale pisanie o tej trasie, ze byla bardzo kiepska, to chyba troche przesada....Jak dla mnie byly gorsze....np. The Works Tour. Ale tak, jak pisalem, to kwestia gustu, kazdy ma swoje zdanie.
_________________
...Z WYKSZTAŁCENIA - PEDAGOG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen_Collector napisał:
hamburger napisał:
Magic Tour - niestety, dla mnie bardzo kiepskie. Kiepska forma wokalna Mercury'ego, głupie brzmienie gitary Maya. Wembley - koncert bardzo słaby, a rozpopularyzowany. Choć znalazły się i w tym koncercie perełki. Who Wants To Live Forever, Tear It Up, Is This The World We Created i parę innych piosenek wyszło w miarę nieźle.

Kazdy ma swoj gust, ale pisanie o tej trasie, ze byla bardzo kiepska, to chyba troche przesada....Jak dla mnie byly gorsze....np. The Works Tour. Ale tak, jak pisalem, to kwestia gustu, kazdy ma swoje zdanie.


Zgodzę się w 101% Były gorsze, a ta jest chyba najbardziej dla wszystkich symboliczna, więc twarze pozamykać. Magic Tour nie jest wiadomo najlepsza, ale ma to coś w sobie, te jebnięcie kilku piosenek: One Vision, A kind Of Magic, Another One Bites The Dust, Now I'm Here, znakomite solo Briana z Wembley, Hammer To Fall (najlepsze wykonanie właśnie na Wembley) i podobnie jak Crazy Little Thing Called Love również najlepsze wykonanie na Wembley, Radio Ga Ga jest troche słabszym wykonaniem, ale też daje rade. No i końcowe TRIO z ostatecznym ukoronowaniem Freda przez siebie samego jakby przeczuwał, że to są jego już ostatnie występy, lecz dopiero później dowiedział się o swojej chorobie. Wy się nie znacie. Te koncerty choć nie tak liczne jak z początkiem lat 80 to są naprawde zajebiste, mocne i jak sama nazwa mówi magiczne Exclamation
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to Ty się nie znasz.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Nie, to Ty się nie znasz.


Tu po raz kolejny rządzą gusta Cool
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sanchezz



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepsza trasa to również ostatnia trasa "Magic tour"......Szkoda że później wszystko potoczyło tak jak się potoczyło....Bo bardzo chciałbym usłyszeć jak brzmiałoby live w wykonaniu Freddiego "I want it all", "Breakthru" i inne utwory z ich kolejnych płyt......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sanchezz napisał:
Dla mnie najlepsza trasa to również ostatnia trasa "Magic tour"......Szkoda że później wszystko potoczyło tak jak się potoczyło....Bo bardzo chciałbym usłyszeć jak brzmiałoby live w wykonaniu Freddiego "I want it all", "Breakthru" i inne utwory z ich kolejnych płyt......


No tak, gdyby wszysko potoczyłoby się inaczej, to z pewnością Miracle Tour było by gigantycznym i chyba najlepszym okresem w ich karierze Exclamation
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby wszystko potoczyło się inaczej to na pewno nie mielibyśmy Miracle.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek