FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Horror...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój stosunek do horrorów
Czytam i oglądam wszystko, co wpadnie mi w łapki
20%
 20%  [ 14 ]
Raczej czytam... Filmy? To nie dla mnie
10%
 10%  [ 7 ]
Zdecydowanie lubię obejrzeć dobry horror
56%
 56%  [ 39 ]
Brrr... Mam za słabe nerwy na groze w każdej postaci
13%
 13%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 69

Autor Wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrory to moja pasja juz od dziecka . oglądalem je nawet wtedy kiedy bylem bardzo maly i bardzo sie ich bałem , wolałem nie przespac nocy ze strachu niż odpuścić sobie horror .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, przeczytałem w końcu 'Sklepik z Marzeniami'...Hm, skądś to znam, chciałoby się powiedzieć...Świetnie się czytało niemal do samego końca...tylko znów ta końcówka rozczarowała... Confused Nie wiem, może to ja mam jakieś wielkie wymagania? Rolling Eyes Ta książka świetnie oddaje, jak wiele potrafi oddać i zrobić człowiek, by spełnić swe marzenia i pragnienia! A teraz w kolejce czekają dwie powieści Mastertona: 'Wybuch' i 'Plaga'. Możesz coś powiedzieć na ich temat?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Szymek, przeczytałem w końcu 'Sklepik z Marzeniami'...Hm, skądś to znam, chciałoby się powiedzieć...


może wcześniej film widziałeś?

Mastertona to polecam "Zjawe", "Manitou" i "Zemste Manitou".

ja właśnie kończę "Kanał" Connelliego - również polecam^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie...Z adaptacjami filmowymi jest u mnie kiepsko...Wolę formę czytaną! Wink Czytałem te pozycje, które wymieniłaś i nie tylko... Wink W ogóle, Mastertona bardzo lubię i cenię...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię czasami poczytać Mastertona. ("zwierciadło piekieł bardzo mi się podobało^^), ale ogólnie kocham i ubóstwiam dzieła Conneliego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, 'Zwierciadło Piekieł' jest świetne! A możesz coś więcej napisać o Connelim?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On pisze głownie "sensacjo-kryminało-policyjno-mordercze" książki.
Dokładniej: główny bohater Harry Bosh (w wielu książkach), policjant, sprawa, morderstwo, zagadki + wmieszana w to przeszłość i życie codzienne bohatera głównego.
Może nie wszystkim się to podoba i spora częśc ludzi uważa, że jego książki są monotonne i trochę do siebie podobne, ale mnie wciągają niesamowicie Very Happy

"Betonowa blondynka", "Czarny lód", "Ostatni Kojot", "Echo park", "Wydział spraw zamknietych", "Poeta", "Kanał" - 3x tak Very Happy według mnie warto przeczytać^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki za info!!! Zobaczę przy okazji następnym razem, czy w mojej bibliotece jest coś tego pana... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz - "Plagi" nie czytałem i tradycyjnie czekam na parę słów recenzji z Twojej strony Wink

Natomiast "Wybuch", z tego co wiedziałem przed lekturą, miał być klasycznym thrillerem. Po ciężkiej przeprawie z "Krzywą Sweetmana" zraziłem się do politycznej fikcji Mastertona Smile Tymczasem czytało mi się to całkiem przyjemnie. "Co jest, k***a?" - pomyślałem zdezorientowany, spodziewając się ścierwa, a dostając całkiem fajną powieść. No i rzecz się wyjaśniła - pojawiły się duchy i książka podryfowała w stronę typowego horroru Smile Bardzo przyzwoita lektura - na czasie, kręcąca się wokół zamachów terrorystycznych.

W ogóle, wydaje mi się, że kiedy Masterton chce zmierzyć się z klasyczną sensacją, to nie wychodzi mu to zbyt dobrze, bo stara się być napuszonym ekspertem od wszystkiego. Za to horrory, w których nie obowiązują żadne realne ograniczenia, pisze fajnie i z polotem. "Wybuch" jest czymś pośrednim i podobał mi się, jeżeli dobrze pamiętam Wink

Tera czytam "Galilee" - niezbyt szybko mi to idzie, powieść czyta się powoli bo jest wymagająca. Ale daje sporo satysfakcji i - jak na razie (tak w połowie lektury) - podoba mi się Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fajnie, ze jak na razie 'Galilee' się Tobie podoba! Smile Oby tak było do końca... Wink Co do 'Plagi', to właśnie przeczytałem i nie jest to raczej klasyczny horror, lecz powieść 'katastroficzna'(tak bym to określił...). Amerykę nawiedza zaraza dżumy, która sieje spustoszenie w całym kraju- od Miami po Nowy Jork. Walczy z nią pewien lekarz oraz jego rodzina...Zakończenie Masterton pozostawia otwarte- tenże lekarz wraz z córką wyjeżdżają z Nowego Jorku do Waszyngtonu, by przedstawić tam prawdopodobne środki zapobiegania dżumie. Jednak tuż po tym, jak wyruszają, jego ogarniają mdłości i...na tym się kończy... Confused Dość nietypowo, jak dla mnie...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, połknąłem dziś 'Wybuch'! Smile Bardzo fajna powieść; czytałem jednym tchem! Motyw z duchami niezły, choć...nie, może nie będę mówił, bo ktoś pomyśli, ze narzekam...? Wink Ta cała Astrid...to mi się wydaje trochę naciągane...Jej postać...Po prostu, ciężko mi uwierzyć w istnienie tak rzeczywistych duchów! Wiem, wiem, to fikcja...Ale żeby uprawiać seks z duchem i nie wiedzieć o tym, ze to nie człowiek? Wink Embarassed Dotyk, zapach, wygląd...jak u człowieka...Nie, nie kupuję tego! Przecież to nie Terminator u Jamesa Camerona, tylko zjawa z zaświatów!!! Confused
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lubię horrorów ale dziś obejrzałem film z Depp'em "ed wood". Film na faktach opowiadający historię najgorszego reżysera Hollywood który kręcił nisko budżetowe horrory i science fiction. Dzięki temu ambitnemu filmowi dotarło do mnie że właśnie takie kiczowate horrory coś w stylu Frankenstein czy Dracula mają magie. Fajny klimat sie kręci wokół ciemnych piwnic, zadymionych cmentarzy itp. Elementy takiego horroru podobają mi się w muzyce rockowej co można podziwiać w twórczości Ozzy'ego Osbourne'a czy speca w tej dziedzinie Alice Coopera Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sobie obejrzałem "Shutter" - bardzo fajne, choć sztampowe. Tak czy owak, polecam.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, a o czym jest ten film?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jest to jedna z tych standardowych azjatyckich produkcji, w których zza grobu przybywa jakaś pokrzywdzona przez los dziewczyna, żeby zemścić się na wrogach i ukochać przyjaciół Wink Raczej to pierwsze, ofkors Laughing

Tajlandzki horror zrobiony przez parę filmowców, którzy w chwili realizacji zdjęć nie mieli jeszcze ukończonych 25 lat.
Film rozpoczyna się pewnego wieczoru, gdy po wieczorze spędzonym w barze z przyjaciółmi młody fotograf Tun i jego dziewczyna Jane wracają do domu. Po drodze potrącają swoim samochodem przechodzącą przez ulicę kobietę. Ponieważ oboje są pod wpływem alkoholu uciekają z miejsca wypadku.
Jakiś czas później Tan wywołując swoje zdjęcia dostrzega na jednej z fotografii dziwny cień. Początkowo myśli, że to wada kliszy, ale kiedy przygląda mu się bliżej zauważa, iż ów cień do złudzenia przypomina twarz kobiety, którą potrącił owej feralnej nocy. Niebawem przyjaciele Tana zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, słyszałem o nim...Jaki jest polski tytuł, bo nie pamiętam..? Nie miałem Go okazji obejrzeć...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Widmo"
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha, już kojarzę! Dzięki! Smile
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, czytałeś książkę Koontza 'Przełęcz Śmierci'? Jeśli tak, co o niej sądzisz?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Tajlandzki horror zrobiony przez parę filmowców, którzy w chwili realizacji zdjęć nie mieli jeszcze ukończonych 25 lat. Film rozpoczyna się pewnego wieczoru, gdy po wieczorze spędzonym w barze z przyjaciółmi młody fotograf Tun i jego dziewczyna Jane wracają do domu. Po drodze potrącają swoim samochodem przechodzącą przez ulicę kobietę. Ponieważ oboje są pod wpływem alkoholu uciekają z miejsca wypadku. Jakiś czas później Tan wywołując swoje zdjęcia dostrzega na jednej z fotografii dziwny cień. Początkowo myśli, że to wada kliszy, ale kiedy przygląda mu się bliżej zauważa, iż ów cień do złudzenia przypomina twarz kobiety, którą potrącił owej feralnej nocy. Niebawem przyjaciele Tana zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach...


nie sposób nie dostrzec tu wpływów amerykańskiego "Koszmaru minionego lata" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:

nie sposób nie dostrzec tu wpływów amerykańskiego "Koszmaru minionego lata" Smile

Ten opis rzeczywiście to sugeruje, ale cały film stanowi raczej zrzynkę z "Klątwy" czy "Ringu" - całkiem udaną zrzynkę, trzeba dodać Cool

Mariusz napisał:
Szymek, czytałeś książkę Koontza 'Przełęcz Śmierci'?

No zabij stary, ale książki Koontza są tak podobne do siebie i posiadają tak niewiele mówiące tytuły... że nie wiem Laughing Nie pamiętam, czy to czytałem - nawet po przeczytaniu paru opisów w internecie Cool Te wszystkie niepełnosprawne córeczki i bezlitośni zabójcy zlewają mi się w jedno... Na pewno czytałem "Ścianę strachu", o! Ale tego chyba nie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja tez czytałem Ścianę Strachu... Wink A Przełęcz Śmierci jest w skrócie o tym, jak pewne małżeństwo ma wypadek; mąż jest w stanie śmierci klinicznej(przez 80 minut!!!)i pewien wybitny lekarz ratuje go...Jednakże po wyjsciu ze szpitala, mężczyzna zaczyna mieć wizje...Okazuje się, ze są to wizje seryjnego mordercy, który o dziwo...tez ma wizje... Wink Potem małżeństwo przyjmuje do domu niepełnosprawną dziewczynkę i...ale nie, więcej nie powiem! Wink Całkiem fajna pozycja...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, wypożyczyłem kolejną książkę Koontza; tym razem jest to 'Kątem Oka'. Może czytałeś? Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, mam książkę Kinga 'Desperacja'. Fajna czy nie? Opisz, jak czytałeś... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może zamiast czekać na odpowiedz od Szymka to sam przeczytaj i oceń
_________________
Dlaczego PFQ na facebooku jest taki niemrawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie udzielaj mi rad, dobrze? Sam wiem, co mam robić... Twisted Evil
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Szymek, chce mi się siku..


...
A Mariuszowi już dawno odpisałem na priv, więc nie ma o czym gadać Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, przeczytałem i...hm, jestem trochę na rozdrożu...Ogólnie, książka bardzo mi się podobała- napięcie(jak to u Kinga), niewiadoma, 'dziwne' rzeczy...ale jak zwykle(a może to ze mną coś nie tak?) zakończenie nieco mnie zawiodło...W kolejnej już pozycji, coś za łatwo Zło zostaje unicestwione...Zdecydowanie za łatwo!!! Ale cóż...polecam Tobie i innym również! Desperacja...hehe... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=pKtYsCN0gMA&feature=related

Naprawdę niezły horror zdejmowane części twarzy

UWAGA OSTRE

Oglądasz na własną odpowiedzialność.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek