FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Horror...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój stosunek do horrorów
Czytam i oglądam wszystko, co wpadnie mi w łapki
20%
 20%  [ 14 ]
Raczej czytam... Filmy? To nie dla mnie
10%
 10%  [ 7 ]
Zdecydowanie lubię obejrzeć dobry horror
56%
 56%  [ 39 ]
Brrr... Mam za słabe nerwy na groze w każdej postaci
13%
 13%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 69

Autor Wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Kuba napisał:
PS. Zna ktos Salo czyli 120 Dni Sodomy? Jeżeli nie, to zapewniam że to wałsnie ten film znienawidzicie Wink


oglądałem Wink z tym , że to nie jest horror tylko dramat , a nasuwa się odnośnie tego filmu jedno pytanie : czy te wydarzenia miały miejsce naprawdę czy to tylko wyobraźnia reżysera Razz ?



Oglądaliśmy ten film na jednych zajęciach w tym semestrze. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest on oparty na powieści de Sade'a "120 dni Sodomy". Pasolini przeniósł akcję do faszystowskiej republiki Salo "łącząc" XVIII-wiecznych sade'owskich libertynów z dygnitarzami faszyzmu, co jest bardzo interesującym konceptem.
Książka w zamierzeniu miała przede wszystkim być refleksją nad możliwością przekroczenia wszelkich granic, nad absolutnym, integralnym wyparciem się moralności, Boga itd. ale nie dla zaspokojenia swoich żądz ale raczej z powodu pewnego programu filozoficznego.

Jak będzie mi się chciało to wrzucę kilka smakowitych cytatów z książki...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lily of the valley napisał:
(btw - z tego samego powodu niektóre opowiadania Kinga czytane dawno temu były dla mnie ... niestrawne)


King w zasadzie jest jeszcze przystępny gorzej z Barker'em Wink

http://www.filmweb.pl/Salome+1973+o+filmie,Film,id=104090

http://www.filmweb.pl/Forbidden++The+1978+o+filmie,Film,id=142317
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee... tam. "Eric Pasztet" Mastertona rządzi - ponoć jak czytał to opowiadanie na jakimś spotkaniu autorskim, słabsi nerwowo wybiegali z sali łykając łzy i wymioty Laughing Pal licho, że to straszny kicz, a przemoc i dewiacja nie znajdują żadnego uzasadnienia. Masti to Masti - tu się czyta, rzyga, wybacza... A potem kocha i czyta dalej Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee... tam. Nie czyta się takich Razz.
Można to lubić - kwestia smaku, hehe...
Ale horror powinien przede wszystkim wywoływać grozę, a nie nudności. To jakiś inny gatunek jest - rodzaj środka przeczyszczającego... vomitor? Wink
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lily of the valley napisał:

Ale horror powinien przede wszystkim wywoływać grozę, a nie nudności.


Pewnie, że tak Smile Dlatego Masterton to dla mnie raczej rozrywka, gore, frajda, relaks po ciężkim dniu. Do śmiechu raczej i skrętu kiszek, niż jakiegoś strachu... Cool Przecież fabuły jego powieści są tak głupie, że aż wstyd. Ale przyjemnie się to czyta Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, przebrnąłem przez 'Intensywność! Jest niezła; nie będę się rozwodził, o czym, bo pewnie sam ja przeczytasz, ale powiem tylko, ze jest to interesujące studium psychologiczne młodej kobiety, która znalazła się w niebezpieczeństwie i która musi zadecydować o swoim życiu i nie tylko...Jak na ponad 300 stron, nie ma zbyt wielu dialogów, ale to na plus Wink Teraz została mi 'Jedyna Ocalona'... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, przeczytałem Jedyną Ocaloną i mam mieszane uczucia...Niby jest napięcie, niewiadoma, ale jednak, gdy już wszystko wiadomo, jakoś zostaje uczucie niedosytu...Spodziewałem się o wiele więcej! Zakończenie zbyt...krótkie...?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalony Rodżer



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: z nienacka(stare ale dobre :D)

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepszym autorem horrorów(ale troszke innych) jest Howard Phillips Lovecraft. Ten człowiek od dziecka był inny niż jego ruwieśnicy... stwożył własną mitologie, język... no i napisał kilka książek.. ale raczej były to zbiory opowiadań... Pisane przez niego utwory mają to coś... czego brakuje w opowiadaniach(niektórych) Kinga... czyli tej niesamowicie realistycznej grozy która gdzieś czai się w mroku.... Kiedy po raz pierwszy przeczytałem "Zew Cthulhu" To łapałem się na tym że co pare kroków odwracam się za siebie... heh dziwne ale juz mi przeszlo Very Happy...... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szalony Rodżer napisał:
Moim zdaniem najlepszym autorem horrorów(ale troszke innych) jest Howard Phillips Lovecraft.


Daj żyć Cool Już się o HPL wypowiadałem, więc tylko mała rekapitulacja moich poglądów: szacunek mam, nawet lubię poczytać, ale na piedestale bym nie postawił. Za naiwne to w większości (nie liczę opowiadaniowych perełek), poza tym sztampowe - przy czym było to raczej kalkowanie samego siebie, co jeszcze aż takim przestępstwem nie jest.

Szalony Rodżer napisał:
ruwieśnicy

- Oh my God, Crazy Roger killed Kenny!
- You bastard!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, ja nie wiem, czy coś czytałem tego autora...Szymek, możesz podać jakieś tytuły?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 99% jest znany z opowiadań, więc trudno rzucić tytułami, bo cała twórczość zawiera się w zbiorach i zbiorkach. Polecę "Zew Cthulhu" - najbardziej klasyczny zbiór na polskim rynku, z najbardziej klimatycznymi IMHO utworami. Opowiadania Lovecrafta są spokojnie dostępne do poczytania w internecie, np.: http://lovecraft.ovh.org/st_download.html

Żeby nie było, że przesadziłem w poprzednim poście - ja go jednak naprawdę bardzo lubię Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki!!! Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lipa



Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 337
Skąd: Dębica

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Droga do szaleństwa" też jest godna polecenia.
_________________
Hasta La Victoria Siempre ! Patria o muerte ! Venceremos !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Szalony Rodżer



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: z nienacka(stare ale dobre :D)

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dean Koontz też jest godny polecenia Smile To autor który jest uważany za Thrillerowego Stephena Kinga... Ja przeczytałem jedną jego książke ale mam ochote na więcej... dlatego mam zamiar "poszperac" w allegro i zaqpic jego książki... Wink A tak BTW znacie jakichś innych pisarzy Horrorów... interesują mnie tacy "lovercraftopodobni" Very Happy ale inni tez mogą byc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lovecraftopodobni? Domyślam się, że chodzi Ci o klasyków po prostu - tu Poe, Bierce, M.R.James, Blackwood - wszyscy wsławili się właśnie kurewsko klimatycznymi opowiadaniami. Z dostępnością jest różnie - kawałki pierwszego znajdziesz w każdej poczekalni u dentysty, pozostałych trzeba się raczej naszukać. No ale właśnie Edgar słabo przystaje do schematów Lovecrafta, podczas gdy pozostali mieliby na horrorowym last.fm "super zgodność" z Howardem Laughing

Jest też mnóstwo późniejszych nawiązań i kontekstów - praktycznie każdy autor współczesnej grozy ma na swoim koncie jakieś naśladownictwo HPL. Na ten przykład - King skopiował Mistrza w "Crouch End" (świetne, w zbiorze "Marzenia i Koszmary"), a Gaiman w "Kufelku starego Shoggotha" i "Tylko kolejnym końcu świata..." (mniej świetne, oba w "Dymie i Lustrach"). Albo tacy "Drapieżcy" Mastertona - całkiem udana i uwspółcześniona kalka Lovecrafta, z Brązowym Jenkinem w głównej roli (jedna z lepszych powieści tegoż autora, polecam).

BTW - chyba jeszcze nie gadaliśmy o Neilu Gaimanie w tym temacie - ze wszechmiar godny polecenia pisarz z pogranicza fantasy i horroru. "Amerykańscy Bogowie" kopią po jajach Very Happy

EDIT: Jeszcze mi się coś przypomniało. Tomik "Obserwatorzy spoza czasu" kiedyś czytałem. To takie Lovecraftowe "Made In Heaven" - August Derleth, wieloletni przyjaciel pisarza pozbierał jego niedokończone utwory, notatki i korespondencję, po czym poprawił, dokończył i stworzył taki melanż dwóch wielkich indywidualności (sam też był niezgorszym twórcą). Dobre rozwinięcie Lovecraftowej bibliografii, choć poziomem odstaje od klasyki. Niemniej, warto przejrzeć Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, wypożyczyłem sobie książkę Kinga 'Pokochała Toma Gordona'. Co możesz o niej powiedzieć, bo jeszcze się za nią nie wziąłem?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytałem, więc powiem tylko tyle, co wiem z drugiej ręki Smile

Krótka - to widać zresztą na pierwszy rzut oka - i nietypowa jak na Kinga. Opowiada o dziewczynce, która zgubiła się w lesie i generalnie jest tam niewiele rzeczywistego horroru. Sam King rekomenduje ją wręcz jako powieść adresowaną do młodszego czytelnika; z kolei fani narzekają, że nie przeraża ich za bardzo "dziewczynka siusiająca za krzakiem jagód" Laughing Pewnie raczej niższa półka jak na Króla, ale sam się nie wypowiem siłą rzeczy. Liczę za to na opis Twoich wrażeń po lekturze Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne- na to możesz liczyć!!! Faktycznie krótka...Jak dla mnie, to na jedno popołudnie... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iza



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 27
Skąd: Podkowa Leśna

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szalony Rodżer napisał:
Dean Koontz też jest godny polecenia Smile To autor który jest uważany za Thrillerowego Stephena Kinga... Ja przeczytałem jedną jego książke ale mam ochote na więcej...


A można wiedzieć, którą czytałeś? Pytam, gdyż po S. Kingu, Koontz to mój ulubiony autor powieści grozy. Mogę ci zarekomendować jego "Odwiecznego wroga" (chyba najlepsza), "Mrok", "Tik-tak", "W okowach lodu" i "Mroczne ścieżki serca" (chociaż te dwie ostatnie już nie tak wciągające).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Szalony Rodżer



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: z nienacka(stare ale dobre :D)

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety niepamiętam jaki był tytuł ale pamiętam że powieś ta była o 2 kolegach z czego jeden był zakompleksionym nastolatkiem a 2 był gwiazdą szkolną... czy coś taiego.. no i ta "gwiazda" mażyła o wielkim wypadku... w tym celu chciał wykoleic pociąg dalej to juz nie opowiadam bo po co Wink

BTW Czy ktoś czytał powieś Kinga "komórka" ? Bo niewiem czy mam zamawiac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymek, przeczytałem tę książeczkę Kinga...W zasadzie nie ma o czym pisać, gdyż Ty napisałeś już sporo o tym...9-latka gubi sie w lesie i przez 9dni(sic!) maszeruje przez tereny Ameryki Północnej, w poszukiwaniu pomocy...I to praktycznie wszystko! A z tym Tomem Gordonem w tytule to chodzi o to, ze był On jej ulubionym bassebalistą i gdy sie zgubiła, miała przy sobie walkmana, dzięki któremu mogła słuchać relacji z meczów Jego drużyny...Tak przetrwała te dni...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile Czyli generalnie lipa - w sensie: słaba rzecz?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na Kinga- TAK! Choć czytałem też parę jego podobnych rzeczy, które nie mają wiele wspólnego z horrorem, jak 'Colorado Kid' czy 'Dolores Claiborne'...Ale akurat opowieść Dolores mi się bardzo podobała!!!
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak! "Dolores" wymiatała Smile "Colorado Kid" zresztą też dało się poczytać - klimacik i miejsce akcji zbliżone.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że 'Colorado Kid' jak dla mnie, było za krótkie(120 stron!!!) i nie miało aż takiego klimatu, jak Dolores właśnie...Ale może wybrzydzam... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no - wiadomo, że "C. Kid" nie dorównuje innym utworom Wink Ale przeczytałem to nawet z przyjemnością Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, ze nie dorównuje!!! Wink A tak abstrahując od tematu, jak to dobrze, ze mnie dziś nie męczysz... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w "Marzeniach i koszmarach" z kolei... Cholera! Właśnie! Co z tym blogiem o depeszach? Twisted Evil Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano nic... Twisted Evil Wink No mów, mów! 'Marzenia i koszmary'...? Chyba tego nie czytałem! O czym to jest?
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blog ma być.

A wracając do tematu właśnie Wink Zastanawiałem się, jak u Ciebie z lekturą kingowych opowiadań. Jeśli nie czytałeś, to serdecznie polecam! Można spojrzeć na twórczość Króla z innej strony - tutaj nie pisze takich długaśnych tomiszcz, tylko właśnie krótkie utwory, gdzie najczęściej liczy się świetny pomysł... I to mu się wybornie sprawdza - większość opowiadań to malutkie majstersztyki. Najlepsze jest to, że King - jak to King - rozpieszcza Czytelników, i jest w stanie na 700 stronach upchać 25 opowiadań na dosyć równym i wysokim poziomie! Jeśli do tej pory nie miałeś styczności z krótkimi formami Stephena, to serdecznie polecam. Znajdziesz tam np. historie o palcach wystających z umywalki, albo duchu człowieka, który zmarł na kiblu (czy jakoś tak) i straszył tenisówkami wystającymi spod drzwi kabiny publicznej toalety. Świetne sprawy Smile
Do tej pory wydał takie tomy:
1978 NOCNA ZMIANA
1985 SZKIELETOWA ZAŁOGA
1993 MARZENIA I KOSZMARY
2002 WSZYSTKO JEST WZGLĘDNE

Brać w ciemno!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek