FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Marek Grechuta
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

What do you think about his music?
Oh revelation.Nigdy nie posiadałem w swoich uszach czegoś bardziej poetyckiego i doskonałego pod każdym względem.
44%
 44%  [ 17 ]
Jeżeli masz zamiar przynieść jego płyte do mojej słuchalni mówie z góry nie.
2%
 2%  [ 1 ]
Dysponuje obojętnością wobec tej muzyki.
13%
 13%  [ 5 ]
Z sentymentu powiem ,że lubię.
39%
 39%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 38

Autor Wiadomość
Mad



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 12

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina_Mercury napisał:
Wielki, wspaniały artysta. [*]


Jeśli chodzi o Wielkich, Wspaniałych Nieobecnych Artystów Polskich to do moich ulubionych należą:

- Ryszard Riedel
- Jacek Kaczmarski
- Marek Grechuta
- Grzegorz Ciechowski
- Czesław Niemen

"Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą"

Ks. Jan Twardowski (+)
_________________
When I look and I find - no change
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż więcej mogę dodać- odszedł WIELKI ARTYSTA...Nie zostaniesz zapomniany...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ika



Dołączył: 13 Gru 2003
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno wielka szkoda, nie jestem Jego fanką ale czasem lubię posłuchać, jest kilka kawałków, których słuchać będę zawsze: Korowod, Wazne są dni, Niepewność, Świecie nasz
_________________
Ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakimś fanem nie byłem,ale gdy leciał w radiu słuchałem z przyjemnością.
Na pewno Artysta przez duże A,takie rzeczy jak choćby Dni,których nie znamy czy Wiosna ach to Ty są naprawdę wielkie i mają niepowtarzalny klimat.
W listopadowym Teraz Rocku wypowiad się na temat Grechuty Budzy i są to wypowiedzi jak najbardziej pozytywne.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Grechuta był dla mnie artystą wielkiego formatu, dysponującym pięknym głosem i niezwykłą wrażliwością. Często z sentymentu słucham jego nagrań. I choć nie przepadam za poezją śpiewaną, to u Grechuty jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie (jego interpretację mickiewiczowskiej "Niepewności" uważam za doskonałą pod każdym względem). Grechuta to zawsze był dla mnie trochę człowiek "nie z tego świata" - był taki uduchowiony, pokazywał nam świat inny, świat poezji, czystego piękna. Na pewno jego piosenki były (szczególnie w okresie PRL-owskiej szarzyzny i beznadziei) jedyną swego rodzaju odskocznią od codziennych trosk i prawdziwą duchową ucztą. Grechuta zrealizował mickiewiczowskie pragnienie - za jego sprawą poezja zawędrowała "pod strzechy".
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pora się wyróżnić z tłumu he he.
Za panem Grechutą nie przepadałam.Może dlatego,że to nie była muzyka mojego pokolenia.Już dużo bardziej wole Turnaua Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paulina_Mercury



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 308

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja podobnie jak Gohan cenię Grechutę za profesjonalizm i wrażliwość. Nie jestem wielką fanką, ale z przyjemnością słucham. Uważam Grechutę za najlepszego w tym, co tworzył. Na pewno nikt w Polsce piękniej nie śpiewał poezji. Poezji czytać ani słuchać na ogół nie lubię, ale w jego wykonaniu wręcz przeciwnie - uwielbiam. Najbardziej lubię oczywiście te najbardziej znane, ale jednocześnie piękne utwory: Korowód, Niepewność, Świecie nasz, Dni, których nie znamy, Wiosna ach to Ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio znalazlem wsrod plyt ojca "Szalona Lokomotywe" Marka Grechuty. Wikipedia mowi, ze jest to musical - wiec co, poezja spiewana pelna geba? W zyciu! Ten album to przepieknie wykonany rock progresywny z elementami jazzu, okraszony naprawde znakomitymi tekstami. Wiekszosc piosenek bazuje no moich dwoch ulubionych instrumentach, czyli basie i fortepianie. A wlasnie, na tej plycie gra Scieranski, jeden z lepszych polskich basistow - jego partie sa wrecz fantastyczne. Bardzo szybkie, ale jednoczesnie pelne wyczucia i soczystosci.

No i ta nienaganna technika wokalna Grechuty, ktora robi wrazenie nawet na mnie, a w tej dziedzinie mam naprawde wysokie wymagania.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkpuję temat, bo zostałem oświecony czy też nawrócony... Korowód wymiata, rany jak wymiata Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę Hop szklanka piwa :] Ale Korowód też jest bajeczny.
Dziś tak ludzie nie piszą piosenek.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie piszą... a żeby głosem interpretować to już w ogóle...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest wspaniała rzecz z "Korowodu" właśnie, szkoda, że późniejsze wykonanie, więc głos już nie ten...ale sama końcówka (od "wszystkie chwile..." to coś NIESAMOWITEGO)
http://www.youtube.com/watch?v=feDPRkW2Y4c
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wielka Musztarda



Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: MW niedaleko Krakowa

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artysta wielkiej klasy , lepszy od połowy dzisiejszej zalewającej rynek beznadzieji , mówie tu o np:Mika,Britney Spears , i te wszystkie popy , szkoda że nie żyje [*]
a ty drogi Stone Coldzie ,
Cytat:
Alkoholiku
jeden weż nie obrażaj geniuszu tego artysty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Grechutę znam dzięki Chłopaki nie płaczą, oraz przez Turnaua, który na ostatnim koncercie w moim mieście zagrał Korowód.
Niektóre piosenki lubię bardziej [szczególnie "W dzikie wino zaplątani", "Będziesz moją Panią", "Korowód" który dla mnie jest świetnym, prog rockowym popisem, "Dni których jeszcze nie znamy" mam świetne wykonanie live, "Ocalić od zapomnienia"] inne mniej, ale generalnie bardzo.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dajanek



Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 192

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio poznałem dwa albumy: Korowód i Szaloną Lokomotywę. Obie płyty genialne, wyróżniłbym jednak tę drugą. Grechuta niesamowicie interpretuje muzykę. On nie śpiewa, on gra! Gabriel się chowa. Trudno mi zaliczyć Ciufcię do jakiegokolwiek gatunku. Coś pomiędzy piosenką aktorską a rockiem symfonicznym. Nawet Marylka, mimo wkurwiającego głosu, nie przeszkadza mi na tym krążku. Jak ktoś nie będzie miał skąd ukraść, to służę pomocą Twisted Evil .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wielka Musztarda



Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: MW niedaleko Krakowa

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajanek napisał:
Ostatnio poznałem dwa albumy: Korowód i Szaloną Lokomotywę. Obie płyty genialne, wyróżniłbym jednak tę drugą. Grechuta niesamowicie interpretuje muzykę. On nie śpiewa, on gra! Gabriel się chowa. Trudno mi zaliczyć Ciufcię do jakiegokolwiek gatunku. Coś pomiędzy piosenką aktorską a rockiem symfonicznym. Nawet Marylka, mimo wkurwiającego głosu, nie przeszkadza mi na tym krążku. Jak ktoś nie będzie miał skąd ukraść, to służę pomocą Twisted Evil .

Zgadzam się ciuffcia jest genialną płytą , jedną z najlepszych Marka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu nabyłem składankę "Dni, których nie znamy" i przesłuchałem dwa razy. Coś czuję, że coraz bardziej lubię jego twórczość, chociaż takie sławetne "Dni, których nie znamy" od dawna bardzo lubiłem. Generalnie wszystkie mi się podobają, aczkolwiek mógłbym wyróżnić: "Niepewność", "Nie dokazuj", "Wiosna, ach to ty", "Gaj", "Korowód" czy "Świecie nasz". Najbardziej mnie ciągnie do nabycia albumu "Korowód" Razz Generalnie mam szacunek.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś się tym piosenkarzem mocno jarałem(głównie to w 3 klasie podstawówki a później jeszcze raz w 2 gimnazjum), gdy odkryłem w płytotece mojego ojca składankę "Ocalić od zapomnienia". Dzisiaj tymczasowo odsunąłem go na bok, no ale nie na zawsze rzecz jasna bo w końcu do takiej muzyki zawsze chce się wracać! Smile Mój ulubiony kawałek Grechuty to oczywiście przesiąknięty psychodelią "Korowód"(swoją drogą to on mi się dość mocno kojarzy z "Interstellar Overdrive" Pink Floydów). Zaraz po nim najbardziej lubię "Ocalić od zapomnienia", "Dni, których nie znamy", "Niepewność"(aż zadziwiające jest jak wielu ludzi kojarzy ten utwór nie z Mickiewiczem, który był jego faktycznym autorem a z Grechutą Razz Rolling Eyes ), "Dzikie wino"(lub "W dzikie wino zaplątani" - dokładnego tytułu już nie pamiętam, ale wiem, że kiedyś był u mnie na drugim miejscu), "Wiosna, ach to Ty", "Nie dokazuj", "Tango anawa", "Tajemniczy uśmiech", "Miłość drogę zna" i... no nic mi więcej nie przychodzi na tę chwilę do głowy, ale na pewno by się coś tam jeszcze znalazło. Razz Ta muzyka zawsze wywołuje we mnie duże emocje!

Dodam też, że Grechuta świetnie jest coverowany przez Grzegorza Turnau'a(czasem jego covery są IMO lepsze od oryginałów Razz).

Wielka szkoda, że Markowi przyszło odejść przedwcześnie i to jeszcze tak nagle. Sad Tzn. ja wiedziałem już wcześniej, że nie najlepiej jest z jego zdrowiem, wiedziałem też że ma problemy z głosem, no ale nigdy bym nie przypuszczał, że jest aż tak źle. Sad
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek