FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Blogi
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Blogi...?
nie piszę i nie czytam
26%
 26%  [ 11 ]
czytam, ale nie piszę
14%
 14%  [ 6 ]
piszę, ale nie czytam
9%
 9%  [ 4 ]
piszę i czytam
29%
 29%  [ 12 ]
łołołiła?!
19%
 19%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 41

Autor Wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:09 am    Temat postu: Blogi Odpowiedz z cytatem

Kolejny temat z serii: "nocne wynurzenia Qndzi pisane półświadomie o pierwszej w nocy"
I nie jest to wylęgarnia spamu (mam przynajmniej taką nadzieję Wink), bo nie o wymianę linków mi chodzi.

Co sądzicie na temat blogów? Czy faktycznie stają się "piątą władzą"? Warto je czytać? Mają wyższość nad tradycyjnymi pamiętnikami czy jednak nie dorastają im do dolnych rogów okładek? Dlaczego (nie) piszecie bloga? Etc., etc. Plus stara fraza Misia: "swoją opinię wyrażę później".

I kolejna fraza Misia: "dla urozmaicenia ankieta" Twisted Evil
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś nie jest mój twórczy dzień dlatego nie będe się zbytnio rozpisywał .
Nie lubie blogów , zawsze zastanawiałem się kto chce czytać o której godzinie w jaki dzień kto był w sklepie i jaką fajną bluzke sobie kupił Confused
Nie widze też sensu przekazywania swoich przemyśleń szerszej grupie odbiorców . Jedyne blogi , które toleruje to takie na , których ktoś prezentuje jakąś swoją twórczość jak wiersze , utwory literackie , teksty piosenek itp. Chociaż i tak uważam , że wiąże się to z ryzykiem kradzieży tej twórczości przez osoby trzecie .

Kwestia blogów pisanych przez osoby publiczne : w zasadzie jest zapotrzebowanie na taką forme korespondencji , ale nigdy nie mamy pewności czy blog ten jest rzeczywiście pisany przez tą konkretną znaną osobę .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blogi? Orgiastyczna rzecz! Very Happy
Można wiele się dowieidzieć na temat danej persony, poznać w jakimś stopniu jej osobowość
A jeśli jest to blog znanego z homofobicznymi zapędami polityka , można sobie tam pospamować pisząc niewybredne komentarze Twisted Evil
Poza tym można się świetnie bawić czytając coponiektóre blogi, zarówno w tym pozytywnym , jak i negatywnym sensie.
Różnica jest przede wszystkim jest taka, że tradycyjnych pamiętników żaden osobnik poza autorem nie może legalnie go czytać
Czyli raczej nie znajdziemy tam aż tak prywatnych notek jak w przypadku wersji analogowej. Choć zdarzają się wyjątki...
Pisząc bloga nie trzeba się męczyć z długopisem od którego ręka boli
Można w ten sposób wyrazić się , przelać to co leży na sercu na klawiaturę odciążając w ten sposób w jakimś stopniu strefę emocjonalną
a także podzielić się swoimi dokonaniami z resztą świata i przy tym świetnie się bawić
Powrót do góry
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No piszę http://tatdoul.blog.onet.pl

Ale z regularnoscia mam problemy Rolling Eyes

No i blog Korwina Mikke wymiata Mr. Green
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądam dwa blogi (w porywach do trzech-czterech), nie piszę i nie zamierzam pisać.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blog jeśli jest ciekawy, to nawet fajna sprawa. Jeśli już czytam to dla śmiechu, ze SpOsObu PiSaNiA czy notek (śmiesznych, bądź debilnych aż do śmiechu), jakie piszą. Jak już czytam, to blogi znajomych, bądź znanych osób, ale wychodzi mi to rzadko. Nie piszę, bo nie ma o czym Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prowadziłem przez ponad rok blog na temat seattle sound (grunge)
Pisałem recenzje płyt, historie zespołów, przemyślenia na temat bytu takiego gatunku grunge - o tym czy w ogóle takie coś istniało czy był to tylko chwyt marketingowy, itd itp aż w końcu stwierdziłem że już mi się nie chce i go usunąłem :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blogi maja w spolecznosci internetowej taka opinie, ze nigdy nawet zadnego nie probowalem czytac. Generalnie nie akceptuje nawet poziomu intelektualnego "normalnej" czesci internetu, a blogi uchodza za ta gorsza - po co mam sie frustrowac? Pewnie sa jakies dobre blogi, ale komu chcialoby sie szukac? Tak naprawde blog jest tylko dla osoby piszacej, a komentarze biora sie stad, ze inni chca zeby w rewanzu im tez cos napisac. Nie wierze, ze kogokolwiek normalnego moga interesowac wynurzenia o niczym przecietnego 13-latka. Inna sprawa, ze o Big Brotherze i pochodnych mowilem to samo.

Negatywne dla mnie konotacje slowa "blog" dodatkowo poglebia moja dosc dluga obecnosc na pewnym forum literackim na bardzo wysokim poziomem, gdzie zupelnie tragiczne i nieprzemyslane teksty okreslane byly wlasnie mianem "blogowych" - poniewaz stamtad glownie pochodzily. Ciekawy zbieg okolicznosci.

Edit: A blog, jak to okreslacie, "o Queen" to przeciez chyba nie blog, tylko strona informacyjna. Blog ma byc chyba z zalozenia czyms w rodzaju pamietnika. Nie wiem, nie znam sie.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie piszę, bo nie potrzebuję robić publicznego pamiętnika. TAkie wynurzenia to nie dla mnie. A nie wydaje Wam się, że blogi zakładają najczęściej osoby samotne, które szukają kogoś, kto będzie ich kochał? I przez to, że publikują to w necie liczą na większe prawdopodobieństwo, że ktoś do nich napisze, zagada i tak się zacznie?

Dlatego nie czytam. Nie czytałem jak byłem sam i nie pisałem jak byłem sam. Nie czytałem, bo uważałem, że nie stanowię żadnej konkurencji dla innych "zainteresowanych" czytelników Razz
A nie pisałem, bo nie będę się zwierzał jakimś przypadkowym ludziom i pokazywał im mojej duszy.

Jedyne ciekawe blogi to chyba blogi tematyczne zakładane przez znane osoby. Ale tego też nie czytam Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za bardzo uogólniacie pojęcie bloga bo w praktyce ma się to inaczej Very Happy
jak pisałem bloga to miałem szeroką grupę znajomych którzy też się w to bawili... np. jedni pisali o rapie, inni publikowali własne zdjęcia, jeszcze inni wystawiali własne wiersze, były też blogi z dowcipami itd itp.
To było fajne że duży procent ludzi tego nie traktowało jako pamiętnik a właśnie jako darmową stronę www gdzie można coś przekazać.
Widziałem też bloga anarchistycznego gdzie poruszano sprawy związane z protestami punkoli itd itp Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale blog przyjął formę internetowego pamiętnika i tak jest traktowany w świadomości społecznej właśnie...
Dlatego nie zawłaszczaj sobie definicji bloga dla swoich potrzeb i kolegów Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość






PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey napisał:
Nie piszę, bo nie potrzebuję robić publicznego pamiętnika. TAkie wynurzenia to nie dla mnie. A nie wydaje Wam się, że blogi zakładają najczęściej osoby samotne, które szukają kogoś, kto będzie ich kochał? I przez to, że publikują to w necie liczą na większe prawdopodobieństwo, że ktoś do nich napisze, zagada i tak się zacznie?

Dlatego nie czytam. Nie czytałem jak byłem sam i nie pisałem jak byłem sam. Nie czytałem, bo uważałem, że nie stanowię żadnej konkurencji dla innych "zainteresowanych" czytelników Razz
A nie pisałem, bo nie będę się zwierzał jakimś przypadkowym ludziom i pokazywał im mojej duszy.

Skoro nie miałeś nigdy okazji czytać, to czemu wysnuwasz takie wnioski?
Najczęściej zakładają blogi szalone_nastolatki dla szpanu ot żeby móc pokazać kolegom że mają własnego bloga i piszą tam o bele czym
Wiecie że Super Niania też ma bloga? xd
Powrót do góry
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam bloga politycznego na Salonie24 (serwis niestety w większości prawicowy, więc dobrze tam wnieść nieco fermentu), obecnie rzadko uaktualniany z braku czasu. Ale niech się tylko sesja skończy.

http://don.samael.salon24.pl/index.html


Bloga prywatnego raczej nie zamierzam zakładać, bo musiałbym poświęcić bardzo dużo czasu, by był naprawdę dobry, niebanalny i oryginalny. A byle chłamu robionego na odczepnego jest już w necie wystarczająco dużo.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/


Ostatnio zmieniony przez lemur dnia Nie Cze 17, 2007 1:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Ja mam bloga politycznego na Salonie24 (serwis niestety w większości prawicowy, więc dobrze tam wnieść nieco fermentu), obecnie rzadko uaktualniany z braku czasu. Ale niech się tylko sesja kończy.

http://don.samael.salon24.pl/index.html


Bloga prywatnego raczej nie zamierzam zakładać, bo musiałbym poświęcić bardzo dużo czasu, by był naprawdę dobry, niebanalny i oryginalny. A byle chłamu robionego na odczepnego jest już w necie wystarczająco dużo.

Muszę powiedzieć że... bardzo mi się ten blog spodobał. Mam nadzieje że nie będziesz próżnować kiedy się już sesja skończy. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Można wiele się dowieidzieć na temat danej persony, poznać w jakimś stopniu jej osobowość


to najlepiej zrobić w prawdziwym życiu , podziękuje grzecznie za poznawanie czyjejś osobowości przez internet

Rolling Eyes Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może od razu lepiej przejść do szuflady z bielizną. Majtki prawdę ci powiedzą Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ewysz



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 257
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś tam założyłam sobie bloga, głównie po to, by sprawdzić czy poradzę sobie z jego obsługą Laughing okazało się to banalnie proste, no i nieskromnie powiem, że uważam mój blog za dosłownie 'smakowity'.
kto nie wierzy niech zmierzy!!! www.e-wesz.blog.onet.pl

ważnym aspektem bloga jest dla mnie dowcip wpisującego, ja się uważam za osobę z dużym poczuciem humoru, więc sprawa jasna/// (choc nie braknie postów smutniastych czy o charakterze apelu Razz) nie czytuję cudzych blogów raczej (choc ostatnio zaglebilam sie w lekture rubikową na blogu kota Very Happy), przyjemność sprawia mi czytanie mojego własnego i ogólnie 'grzebania' w jego 'wystroju' :]

inna rzecz, ze czasem po prostu nie chce się pisać, a czasem wrecz przeciwnie - i do takich cełów bloga używam. :]
_________________
I know the pieces fit cause I watched them fall away...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WhiteMan napisał:
może od razu lepiej przejść do szuflady z bielizną. Majtki prawdę ci powiedzą Laughing


tak Very Happy dla mnie internet to bardzo nieprzyjemna konieczność , kiedy tylko mogę to rozmawiam na żywo . Niecierpie tego niepokojącego rozwoju technologicznego , który coraz bardziej pozbawia nas podstawowych ludzkich odruchów , zachowań .

Tak wolę już wąchać majtki lub stringi , żeby dowiedzieć się czegoś o niej niż pisac z nią przez internet lub czytać jej zapiski Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
No ale ok, każdy ma swoje priorytety :p


moje są bardzo praktyczne Very Happy

a w innych kwestiach to poznamy się już podczas normalnej rozmowy w cztery oczy Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Monior vel. MoniQue(en) napisał:
No ale ok, każdy ma swoje priorytety :p


moje są bardzo praktyczne Very Happy


Sugerujesz, że przez wąchanie stringów realizujesz jakieś praktyczne priorytety? Confused
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Sugerujesz, że przez wąchanie stringów realizujesz jakieś praktyczne priorytety? Confused


pozwolę sobie nie tłumaczyć żartu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba wypada, abym tu coś naskrobała.

Ja rozróżniam dwa typy blogów: jedne typowe "kochany pamiętniczku" czyli zapisy z dnia a drugie typowe strony www na jakiś temat.
Sama sięgnęłam do formy bloga (a to już 4,5 roku) najpierw aby pisać o Queen i ja, co się po dosłownie po kilku postach zaczęło przeradzać w stronę z niusami. (mam nadzieje, że każdy porządny fan ją czyta Cool Twisted Evil ) Taka forma prowadzenia jest łatwa i szybka, kiedy ktoś nie zna htmlu i aktualizuje często, co można zrobić w każdym miejscu gdzie jest net, a nie tylko w domu z całym zapisem strony na dysku.

No ale od jakieś 2 miesięcy wyniku walenia głową w ścianę powstało coś co nazwałam "Z pamiętnika admina" traktuje to o moim życiu w kwestii Queen (bo cała reszta to inna bajka Wink i jak zostanę sławna i bogata to opisze) i rozterkach admina stron www i tego zacnego forum. Kto raz zajrzał to wie w jakich kwestiach się wynaturzam, może ostatnio za bardzo.

A co do czytelnictwa. Jakoś jeszcze nie spotkałam takiego bloga - pamiętnika, który by mnie przyciągnął na dłużej, ewentualnie zawierające poezje. A strony bazujące na podstawach blogowego systemu odwiedzam kilka od czasu do czasu.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przeszkadzaja mi, nie czytam, sa mi absolutnie obojetne... chociaz czasem mozna sie posmiac jak stare oblesne dziady udaja 15latki i wypisuja "swoje" przygody seksualne Laughing

jedyny blog, na ktorego zagladalem (i czasem mi sie zdarza) to blog znajomej, ktora ma tak niesamowite i kosmiczne poczucie humoru, ze i tak nic z tego nie rozumiem, ale sie cudownie czyta
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blog Szymka_Dymka o literaturze grozy był świetny, codziennie tam wchodziłem.. A ten zamknął Mad Confused Sad
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś, w początkach mojego internetowania, idea bloga wydawała mi się dość osobliwa... Teraz już mnie to nie dziwi, wydaje mi się wręcz, że może to być całkiem ciekawe, ale sama nie mam takich ciągot.

Zupełnie nie interesuje mnie wchodzenie na bloga kogoś zupełnie anonimowego. Regularnie od dość dawna przeglądam jednego bloga, by poczytać o nowościach w życiu znajomego. Poza tym... od czasu do czasu zaglądam też na strony osób, które znam głównie netowo (ha! kilka blogów Q-forumowiczów również przeglądam od czasu do czasu Cool )

Natomiast ciekawi mnie jedna rzecz.
Twórca bloga zwykle chyba ma jakiś obraz mentalny potencjalnego czytelnika. I teraz pytanie do piszących - czy myślicie wtedy głównie o znajomych, czy też raczej macie świadomość, że czytać Was może ktoś, o kim nie wiecie nic? A w tym drugim przypadku, czy nie przeszkadza Wam taka... niesymetryczność relacji?
Oczywiście tego rodzaju kwestia dotyczy wszelkiej aktywności internetowej - także pisania na forum. Ale blogi są jednak bardziej osobiste i skonsolidowane.
(Jeśli o mnie chodzi, to forumując myślę przede wszystkim o współforumiczach i to tych aktywnych, których kojarzę. A przecież są jeszcze forumowicze milczący oraz niezarejestrowani...)
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z blogami jest mniej więcej tak jak pisze Daga. W Polsce (co widać po powyższych postach) wielu ludzi kojarzy blogi z grafomanią nastolatków, które absolutnie nie mają nic do powiedzenia (tzw. blogaski ;-)). Ale jest bardzo, bardzo wiele blogów poświęconych konkretnym tematom, albo bo prostu pisanych przez ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Od zwykłej strony informacyjnej odróżnia je trochę większa swoboda wypowiedzi i doboru tematów postów. Są blogi, których autorzy nie piszą żadnych prywatnych notek, są takie, gdzie piszą o tym co wiąże sie z ich życiem - ale co może być interesujące dla innych. Poza tym z czasem czytelinka zaczyna ciekawić, kim jest dana osoba. Na forum jest podobnie - myślę, że każdy z nas po przeczytaniu paruset postów Dagi, Bizona czy innego McBuraka zaczyna się zastanawiać, jaka to jest osoba, ile ma lat, co robi itp. i nie ma w tym nic złego. Każdy się trochę interesuje innymi.

Nowoczesne firmy prowadzą blogi jako sposób komunikacji z klientem i kreowania wizerunku. Powstał termin "techblog", określający blogi poświęcone sprawom technicznym. Jest dużo blogów o polityce. Wartościowych blogów naprawdę nie trzeba daleko szukać :)

Sam czytam ich paręnaście - już od kilku lat. Są dla mnie często źródłem newsów, ale nie tylko. Fajnie jest poczytać np. co uważa na temat rozwoju Internetu gość, który współtworzy Firefoksa. Albo co o branży informatycznej sądzi programista pracujący od wielu lat. Albo poczytać o rekrutacji w firmach na blogu gościa, który tym się zajmuje. Jak mam jakiś problem z działaniem strony - w Google często znajduję odpowiedzi na blogach. Mam wrażenie, że na świecie raczej nikt nie ma złych skojarzeń ze słowem blog.

Odpowiadając na pytanie Qnegundy - może blogi nie mają jeszcze takiej siły przebicia jak tradycyjne media, więc nie nazwałbym blogosfery "piątą władzą", mimo że mówi się o tzw. dziennikarstwie obywatelskim. Ale z czasem "poważne" blogi będą sie upowszechniać i wzrośnie do nich zaufanie - a więc i ich znaczenie. A o blogach nastolatek nikt nie bedzie niedlugo pamiętal.

Aha. To moze podam pare linków - m.in. te blogi dość często czytuję:
http://alexba.eu/
http://blog.braniecki.net/
http://riddle.jogger.pl/
http://blog.konieczny.be/
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytywałem przez pare lat blog Dagi, ale w tym roku zarzuciłem(sorki, Daga...); poza tym, wchodziłem na parę związanychz Queen, generalnie jednak nie czytuję i nie szukam jakichś konkretnych tematycznie. Nie prowadzę również sam takiego bloga z oczywistych względów(brak internetu...), a gdybym nawet miał, to nie pisałbym, bo nie byłoby o czym...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek