FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Czekolada
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś uwielbiałem białą, teraz nią rzygam. Za dużo słodkości w słodkości.

W ogóle ostatnio zauważyłem, że mniej ciągnie mnie do słodyczy. Kiedyś czekolada czy tym podobne w domu nie wytrzymywały dnia. Teraz w lodówce trzeci tydzień leży truskawkowa Alpen Golda i jakoś się nie ma ochoty.

Starzeje się chyba...
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Mistertweight



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 35

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzelająca Milka, Wedla z nadzieniem truskawkowym i porzeczkowym, i jakaś taka co firmy nie pamiętam, co była biała i cukierki w środku miała.
_________________
Howgh! Rzekłam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistertweight napisał:
co była biała i cukierki w środku miała.


O, pamiętam! Kiedyś jedna z moich ulubionych. Sprzedają ją jeszcze tak w ogóle?
A nazwy firmy też nie znam. Razz

Ja uwielbiam każdą orzechową, w ogóle, wszystkie je kupuję jedynie dla orzechów. Razz Tak więc nie ma firmy której bym nie lubiła. Pomijając podróbki, bo jeszcze nadzianej orzechami nie znalazłam. Laughing
Ale ogólnie to nie lubię słodyczy.(poza wyżej wymienionym wyjątkiem)
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Persefona



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Podlasie

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lindt też ma mleczną i to w kilku wersjach.
Ale najlepsze i tak mają ciemne z chilli, z imbirem i była taka limitowana o nazwie Sea salt-czyli solona ale już jej nie widac-baardzo mi przypadła do gustu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
W ogóle ostatnio zauważyłem, że mniej ciągnie mnie do słodyczy. Kiedyś czekolada czy tym podobne w domu nie wytrzymywały dnia. Teraz w lodówce trzeci tydzień leży truskawkowa Alpen Golda i jakoś się nie ma ochoty.

Starzeje się chyba...


To witaj w klubie, bo mnie też coś z roku na rok odechcewa się słodyczy i wszystkiego co słodkie, za to niestety powraca moje uzależnienie od chipsów(które nie wiem dlaczego ale moi rodzice i dziadkowie lubią klasyfikować jako słodycze Rolling Eyes Laughing i wcale nie mają tu myśli tych chrupków Flipsa) + jeszcze te nieszczęsne kebaby z baraniną(no ale skoro w przeciwieństwie do niektórych nie zacząłem jeszcze pisać o nich piosenek to chyba nie jest jeszcze tak źle Laughing ).
Wracając do tych słodyczy i chipsów - na imprezach np. niby rzucam się na słodycze, ale już po chwili mam ich dosyć, za to od chipsów to w ogóle mi się ręka oderwać nie chce. :]

Ale dobra, bo widzę, że chyba mały offtop zrobiłem, więc już kończę. Wracamy do czekolady.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nigdy nie przepadałem za słodyczami. Jasne jakąś tam czekoladę czy ciisto raz na jakiś czas zjeść można, ale tylę. Zawsze wolałem już chipsy heh.
A co do czekolad, wczoraj czy przedwczorajoglądałem program w którym mówiono, że do 'białej' wrzuca się zawsze najgorsze gów*o i nie ma żadnych wartości. No to tyle Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też lubię chipsy, ale nienawidzę tego czegoś w zębach po spożyciu owych. Chociaż chipsy i browarek, mmm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adzio



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Łomża

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle konsumuję czekolady z ,,Kauflandu'', które są w przedziale cenowym 1,39- 1,89 i muszę powiedzieć, iż jadam je bardzo często, tabliczka raz na dzień, bądź co dwa dni to standard .I przede wszystkim smakuje jak czekolada a nie jak jakieś wyroby czekoladopodobne rodem z PRL-u .Moje ulubione smaki to bakaliowa oraz z chrupkami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy post o slodyczach...Chyba dolaczyl do nas jakis smakosz. Wink

1 tabliczka na dzien?
A kiedy ja ostatnio czekolade widzialam...
Czesto, jesli juz najdzie mnie ochota, po prostu robie sobie sama. Latem swietna jest domowej roboty czekolada, z przez siebie skomponowanymi dodatkami i chlodzona, do picia.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie napisał:

Czesto, jesli juz najdzie mnie ochota, po prostu robie sobie sama. Latem swietna jest domowej roboty czekolada, z przez siebie skomponowanymi dodatkami i chlodzona, do picia.


Ubijasz czekolade ? Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam każdą mleczną powyżej 2.80 złotego załóżmy, milka jest dla mojego podniebienia najlepsza. Potem jest nussbaiser alpengold z okienkiem. A z tych z nadzieniami to jest taka deserowa z czekoladową masą w środku mmm... pyszotka! Jest mega słodka i jak zjem trzy kostki, cztery to już mam dość i starcza na dwa dni i za to plus bo zwykle jak mam czekoladę to zjadam w dzień Laughing .

PS lubię sobię kostkę trzymać w buzi i ssać. To daje więcej przyjemności i smaku niźli się taką kostkę rozgryza i połyka.

Czasami robie sobie coś jakby czekoladę sam. cud!
Możemy sobie pokucharzyć i powymieniać się przepisami, Nathalie Smile
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adzio



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Łomża

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathalie napisał:
Pierwszy post o slodyczach...Chyba dolaczyl do nas jakis smakosz. Wink

1 tabliczka na dzien?
A kiedy ja ostatnio czekolade widzialam...
Czesto, jesli juz najdzie mnie ochota, po prostu robie sobie sama. Latem swietna jest domowej roboty czekolada, z przez siebie skomponowanymi dodatkami i chlodzona, do picia.


Wiesz, zależy .Czasem przez cały tydzień jem każdego dnia po tabliczce, a czasem przez tydzień w ogóle nie konsumuję czekolady Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
nussbaiser alpengold z okienkiem.


To jest arcydzieło.

Oskar napisał:
Czasami robie sobie coś jakby czekoladę sam. cud!
Możemy sobie pokucharzyć i powymieniać się przepisami, Nathalie Smile


O, bardzo chętnie. Wink A z czego robisz?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc. . .
Najlepiej jest to robić w małym niskim naczyniu, na przykład w filiżance (najwygodniej). Wrzucasz do niej 1-2 żółtka i rozcierasz aż będą miały płynną konsystencję. Następnie dodajesz troszkę śmietany 18% i mieszasz do uzyskania jednolitej mazi. Jeśli już ją uzyskasz, dodajesz cukru według uznania. Ja zawszę sypię dwie małe łyżeczki na dwa żółtka, półtora łyżeczki na jedno. Jednak nie dawaj tyle cukru aby zrobić z tego muł do ulepienia cegły, to ma mieć konsystencję płynną, z lekka przypominającą konsystencję miodu.
Musisz dokładnie rozetrzeć cukier (im dłużej i mocniej tym lepsza wyjdzie czekolada), więc jest to trening na cierpliwość i siłę.
Kiedy wszystko będzie jednolite i picuś glancuś, wtedy sypiesz kakao. Nie żadne rozpuszczalne, ale prawdziwe z wiatrakiem na opakowaniu.
Mieszając na wierzchu prawdopodobnie będziesz miała ten ciemny puder, ale nic z tym nie rób, poprostu powoli mieszaj, aż uzyskasz jednolitą substancję. Nie ma to być rzadkie, a konsystencji miodu.
Aha, jeśli chodzi o to ile kakaa dodawać to zasada jak zwykle:
Im więcej kakaa, tym bardziej gęste i gorzkie.
Tadam! Gotowe! Laughing
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fun fact: mój wujek był kiedyś nocnym stróżem w Wedlu i żywił się wtedy tylko czekoladą (baryłki z alkoholem), którą popijał spirytusem. Dziś ma prawie 90 lat i jest w lepszej formie fizycznej niż ja.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No popatrz co czekolada robi z człowiekiem. . . Rolling Eyes Arrow Wink
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar- ciekawy przepis, zaraz wyprobuje. Wink

Ja zawsze robie tak:
W niewielkim garnku(na ogniu) rozpuszczam pol lyzeczki masla, nastepnie wsypuje cukier, tak na oko, zeby powstala niewielka wysepka, a bo ja wiem...tak z lyzke stolowa, dwie. Potem kakao(rzecz jasna tez to prawdziwe), mniej wiecej tyle, co cukru. Calosc zalewam niewielka iloscia mleka, mieszam i czekam, az nabierze ciemnego koloru, i troche zgestnieje. Nastepnie znowu dolewam mleka i ewentualnie troche kakao. Znowu czekam, znowu dolewam mleka itd., az w garnku bedzie tyle, ile chce. Na koniec probuje i wsypuje dodatki wg uznania: cynamon, aromat rumowy, czasem toffi, krowki, imbir, orzechy, poziomki albo cappuccino.
Zawsze jest tego malo, wiec napic, to sie tym nikt zbytnio nie napije. Razz Za to, jako polewa do lodow, wafli, ciastek, owocow - idealna.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dzięki, dzięki Wink .
Ja wyprobuję jak kakao kupię bo u mnie na razie bieda jeśli o takie rzeczy chodzi do robienia samemu (czasu braknie i ochoty) Crying or Very sad

Pamiętam z dzieciństwa jak moja mama robiła takie 'czekoladowe kuleczki'.
Do masy czekoladowej (samorodnej) rozgrzanej w garnku dosypywała płatki owsiane górskie i mieszała. Było mega gęste i jak trozeczkę ostygło to prawidłowo się z tej masy lepiło kulki i kładło na ozdobiony talerz. Ale jak tak o, robiła to wylewała na talerz i cała nasza trójka rodzeństwa wyjadała z tależa łyczeczkami. mmm... Laughing Very Happy . Dodawała do tego też jakieś aromaty. Najczęściej migdałowy.
Przepisu masy nie znam. Kiedyś może się spytam to ci napiszę bo to jest normalnie przepis na miarę Ferrero Rocher. Poważnie takie dobre!!!
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby demot, ale spróbujcie kiedyś! Mniam... Wink

http://demotywatory.pl/3494126/Czas-na-przerwe
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek