FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Muzyka lat 80 italo disco pop new romantic

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 11:44 pm    Temat postu: Muzyka lat 80 italo disco pop new romantic Odpowiedz z cytatem

nie bylo jeszcze nic o muzie lat 80 wiec zakladam ten temat .Bardzo lubie muzyke lat 80 szsczegolnie pop new romantic i italo disco .Bardzo fajnie sie przy tym bawi i tanczy .Moji ulubieni wykonawcy z tych lat to Pet shop boys,Omd ,Modern talking , Blue system ,Sandra ,Savage ,Depeche mode,Rick Astley ,Jason Donovan ,Tears for fears,CC Catch ,Level 42,Aha , Duran duran , Bad Boys Blue .A wy lubicie muzyke lat 80 i jacy sa wasi ulubieni wykonawcy z tamtych lat .Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie na razie napiszę tylko tyle, że lata osiemdziesiąte to zdecydowanie mój ulubiony okres Smile
A ulubionych wykonawców podam niebawem.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem zdecydowanie za - uwielbiam rytmy lat 80 o czym nieraz już wspominałem chyba nawet Smile
Powrót do góry
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh - lata 80te to najgorszy okres w muzyce popularnej... nie lubie za wiele, a jeśli już mi się coś podoba są to wyjątki, pojedyncze piosenki...

w końcu to najgorszy okres twórczości Queen Wink
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za, choć nie wszystkie zespoly mi przypadly do gustu.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie największą gwiazdą muzyki lat 80 była grupa Pet Shop Boys, która, nawiasem mówiąc, po dziś dzień jest moim drugim ulubionym zespołem wszech czasów (zaraz po QUEEN). Lubię niemal wszystkie ich kawałki, zarówno te typowo taneczne ("Always On My Mind", "Domino Dancing", "Red Letter Day" etc.), jak i te nieco spokojniejsze ("You Only Tell Me You Love Me When You're Drunk", "London", "Jelaousy", "Liberation" i wiele wiele innych...).
W tym roku wydali nową płytę ("Fundamental"), jest doskonała Smile Kilka lat temu miałem przyjemność oglądać zespół na żywo (zagrali w Gliwicach dla 250 tysięcy ludzi). W tym roku (we wrześniu) ponownie wybieram się na ich koncert. Smile
Neil i Chris rządzą!!!

A jeśli chodzi o innych popularnych wykonawców w latach osiemdziesiątych, to chciałbym wyróżnić Modern Talking, Duran Duran i Madonnę. Pewnie jeszcze mi się ktoś przypomni, zatem przypuszczalnie coś jeszcze dopiszę do tej listy...
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie dla mnie lata 80te byly duuuzo gorsze od 60tych, 70tych czy nawet od 90tych, i generalnie nie podobala mi sie ani muzyka w ogole, ani nowe trendy w rocku i metalu, ale mam pare hitow z tamtych lat u siebie i czasem sobie z przyjemnoscia slucham... tylko nie moge w zbyt duzych dawkach hehe
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ogólnie lubię te klimaty. A co do Queen to według mojej subiektywnej opinii nie uważam, że był to najgorszy okres Smile
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
generalnie dla mnie lata 80te byly duuuzo gorsze od 60tych, 70tych czy nawet od 90tych, i generalnie nie podobala mi sie ani muzyka w ogole, ani nowe trendy w rocku i metalu, ale mam pare hitow z tamtych lat u siebie i czasem sobie z przyjemnoscia slucham... tylko nie moge w zbyt duzych dawkach hehe

Ditto, generalnie.

Muzyka lat 80. miała jakiś specyficzny klimat, jednak to nie to co tygryski (i chomiki) lubią najbardziej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lata 80te to najgorsza rzecz, jaka spotkala muzyke rozrywkowa... Tandety ZAWSZE bylo duzo, ale w latach 80-tych ze swieca szukac pozadnych plyt... Nawet rock sie skisil- badzmy szczerzy, takie Motley Crue czy Poison to OBCIACH...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godne uwagi, moim zdaniem są Marillion albo Pendragon, ale ogólnie - nie słucham za często muzyki z tej dekady.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marillion czy Pendragon byly OK. Metallica nagrala najlepsze rzeczy w latach 80-tych. W ogole te ostrzejszeformy metalu mialy sie wyjatkowo dobrze. Iron Maiden wydalo pare rewelacyjnych albumow. Pewnie pare plyt jeszczeby sie znalazlo- ale generalnie krolowal plastik- i dotknelo to niestety tez zespoly rockowe... Czego QUEEN niestety tez jest przykladem...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lata 80, sprecyzowane tak, jak w temacie - to zupełnie nie moja bajka... Może niektóre płyty The Cure zahaczają o "new romantic", ale innych rzeczy z 80. nie słucham.

Natomiast słucham Cave'a, U2, Dead Can Dance, Faith No More, New Model Army... A to przecież też ten czas. Tyle, że nie "italo disco pop" Wink

Choć zdarzają się artyści pop, którzy wykraczają poza tamtą stylistykę...głównie ze względu na nieprzeciętny talent. Tu kojarzy mi się Kate Bush przede wszystkim.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O U2 zapomniałem, też godne uwagi... Poza tym przeboska płyta Within The Realm Of A Dying Sun, właśnie Dead Can Dance.

Ale to niewiele zmienia...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nienawidze... Kiczu w takiej postaci nie zniose, co prawda jest pare zespołow/piosenek których da sie posłuchać, jednak lata '70-te były o niebo lepsze
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
Kiczu w takiej postaci nie zniose, co prawda jest pare zespołow/piosenek których da sie posłuchać, jednak lata '70-te były o niebo lepsze


Ja się generalnie zgadzam, ale...Abba, Bee Gees, Boney M itp. wskazują, że ta stylistyka nie ogranicza się do lat 80.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przepadam, za dużo miałkości i sztuczności było w tych latach. Muzyka przesłodzona do granic niemożliwości, melodie proste i niekiedy tandetne - wg mnie zapowiedź tego, co się dzieje z muzyką (i literaturą, i filmem) dzisiaj. Są też chlubne wyjątki (Metallica, U2 [choć niespecjalnie za tą kapelą przepadam], a w Polsce Republika - no JAK można ich pominąć?! Wink). Jednak z drugiej strony - lepiej, gdy dobra jakość jest regułą...
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lily of the valley napisał:
Natomiast słucham Cave'a, U2, Dead Can Dance, Faith No More, New Model Army... A to przecież też ten czas. Tyle, że nie "italo disco pop" Wink

Oprocz U2 uwielbiam cala reszte... ZWLASZCZA FNM , DCD no i Cave'a...
Ale tez ci artysci z listami przebojow mieli NIEWIELE wspolnego i jak juz zauwazylem w temacie o Cavie- niewielu ludzi tych artystow zna... A szkoda...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lata 80-te, obok lat 70-tych, należą do moich faworytów, jeśli chodzi o muzę. Może dlatego, że właśnie wtedy grały moje ulubione zespoły (?) Smile Nawet pomijając to, IMHO lata 80-te są o wiele lepsze niż następna dekada, która, to fakt, miała "mocne wejście", ale później było coraz gorzej... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, dekada niezbyt udana...
Kto ratuje całą tę kichę? Moim zdaniem: Peter Gabriel, Rush, Yes (mimo wszystko...), Jon Anderson z Vangelisem, Deep Purple, GTR, Anderson Bruford Wakeman Howe, Patrick Moraz i Bill Bruford, SBB (Memento z banalnym tryptykiem wydano w 1980 r.), Bill Bruford's Earthworks, a także... Queen (przede wszystkim - The Miracle). Nadmienić należy, że w 1989 r. wydano pierwszy album Dream Theater, jeszcze nie genialny, ale zapowiadający wspaniałe dla muzyki lata 90. (choć - jak to zwykle bywa - kiczu w nich też nie brakowało).
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Duran Duran to nie znam za bardzo ale mam 3 bilety na koncert w Warszawie 23.09 chce ktoś kupić bo nie chce żeby się zmarnowały.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie lata 80-te to przede wszystkim Iron Maiden i Mettalica. Żelazna Dziewica nagrała wtedy swoje najbardziej wiekopomne płyty, Mettalica. Co do new romantic, to nie jestem wielkim fanem, ale posłuchać mogę, szczególnie depeszów, choć oni do dziś wypierają się przynależności do tego nurtu. Tears For Feras też mają wiele fajnych piosenek. Ale mimo wszystko ta muzyka to nie jest mój cup of tea. Niestety, było w tym okresie sporo wykonawców, którzy niewiele wnieśli i dzisiaj raczej brzmią archaicznie i przez to śmiesznie (Nik Kershaw, Howard Jones, A-ha i tym podobne). Oczywiście nie odnosi się to do Michaela Jacksona, to zawsze był dal mnie król, a płyty "Thriller" zawsze z miłą chęcią słucham.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek