FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Mity na temat zawartości archiwum Queen
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:31 am    Temat postu: Mity na temat zawartości archiwum Queen Odpowiedz z cytatem

Pojawiają się często w sieci informacje na temat nagranych rzekomo koncertów Queen, jednak nie sposób dostać ich na rynku bootlegów. Ponoć a archiwach stacji telewizyjnych z różnych krajów, w których Queen grywał, są nagrane wizualnie liczne koncerty ( mówi się np. o całym koncercie z 01.05.1975, z którego znamy jedynie 3 piosenki). Czy zatem fakt istnienia cząstkowych nagrań z bardzo wielu występów( np. Japonia 79, USA 77, może być przeslanką do przypuszczeń, że skoro istnieje "fragmencik", musi być i reszta. Spotkałem się też z "plotkami", że nawet Marquee Club 72 został uwieczniony na filmie.
Sam jestem raczej sceptycznie nastawiony do tych rewelacji, ale w każdym micie tkwi ziarenko prawdy. Napiszcie, o jakich hipotetycznych "skarbach" z archiwum Queen słyszeliście i czy jest jakaś szansa, że coś ciekawego i nieznanego jeszcze tam jest

Pozdrawiam
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo jedno- Greg podal liste tego co w Archiwum posiada QUEEN PRODUCTIONS.
Wiadomo, ze w innych archiwach, innych telewizji moze byc cos jeszcze, ale... to tylko dywagacje. I akurat za TOKYO 1-5-75 to dalbym sie pokroic, bo to chyba najlepsza setlista wszechczasow. COS maja- nie wiemy co...

QP posiada:
Rainbow 74 (marzec i listopad)
Hyde Park 76
Earls Court 77 (podobno oba wieczory)
Houston 77
Munich 79
Paris 79
Japan 79 (fragm.)
Hammy Odeon 79 (za to TEZ dalbym sie pokroic)
Argentina 81 (28 luty i 1 marzec?)
Brazil 81
Montreal 81
Milton Keynes 82
Japan Seibu 82
Rio 85
Japan 85
Live Aid 85
Maine Road 86
Budapest 86
Knebworth 86
Mannheim 86
Newcastle 86
Slane Castle 86
Wembley 86 (oba wieczory)
Paris 97 – Queen & Elton

Niestety Greg nie rozroznil dokladnie z czego maja video a z czego tylko IDEALNE audio. Podobno QP nie posiada nawet tasmy matki Golders Green... Dlatego jej brak na tej liscie... A na pewno wiemy ze takie KNEBWORTH jest tylko audio, pierwszy wieczor z Wembley jest caly tylko w audio (to co na video juz wydali na DVD)...

TERAZ- co do plotek. Jest tego troche...

Luty 1974- Australia- plota niesie istnieje zapis profesjonalny gdzies... jest gdzies lecz nie wiadomo gdzie...


FORT WORTH 1977- podobno istnialo, nagrane przez wlasciciela sali; nagrywal on WSZYSTKIE koncerty; ISTNIALO- bo podobno archiwum splonelo... wiec nie wiemy nic...

CARACAS 1981- popularny bootleg, plotki sa ze tasma matka lezy ciagle w archiwach. Jakos jednak nikt sie nie moze do niej dokopac...

MONTERREY 1981- podobno CALY koncert istnieje; 45 minutowa wersja krazy wsrod kolekcjonerow; co do tasmy matki- na razie tylko plotki

BIRMINGHAM 1984- slyszalem jakies plotki, nie wiem o co chodzi- czy o profesjonalne nagranie czy o amatorskie...

NOWA ZELANDIA 1985- kolejna plotka o nagraniu lezacym w archiwum telewicji lokalnej...

KOLONIA 1986- nagrane jako "rozgrzewka" przed nagrywaniem Budapesztu. NIESTETY- kretyn skasowal tasme, bo byla mu potrzebna do nagrania Budapesztu wlasnie a na nowa nikt nie chcial wydawac kasy... Idioci nie przewidzieli, jak drogie to nagranie mogloby byc teraz...

Jak ktos chce cos dodac...
Aha- nie pisalem o jakichs fragmentach, 20 minutowych rzeczach transmitowanych w TV... Tylko o plotkach, o nagraniach ktorych do tej pory nikt raczej nie widzial...

I jeszcze jedno- nowymi DVD beda raczej RAINBOW i BUDAPESZT. Brian przynajmniej twierdzi, ze sa w najlepszej jakosci juz teraz, sa nakrecone na FILMIOWEJ tasmie w zwiazku z tym moga po remasterze wygladac i brzmiec BOSKO... Znaczy ze Hammersmithy pojda jeszcze na bardziej odlegla polke...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Czw Paź 18, 2007 1:56 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz wypada zapamietac to, co napisales i zobaczyc za rok czy 2 ile z tego juz bedziemy mieli Wink pamietam jak jeszcze niedawno takie houston bylo cholerna rzadkoscia i mitem prawie wsrod fanow, a teraz lezalo sobie spokojnie dvd na dimeadozen (zbanowane juz zreszta, ale dalo sie sciagnac heh pewnie przez to, ze fragmenty z tego byly juz publikowane)...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa... Mialem to Houston wczesniej i myslalem, ze mam rarytas. Mialem go przez jakies 3 miesiace, potem przestal byc rarytasem Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Fenderek co do setlisty z 01.05.1975. Gdyby mieć nagranie tego pożegnalnego koncertu z Tokio, życie byloby milsze. Hangman, Great King Rat, 17-min. Son and Daughter, 12-min Liar i wszystkie inne grane regularnie piosenki. Takie coś mogłoby uchodzić za najlepszą koncertówkę wszechczasów. Ja niestety nie mam nawet audio z tego koncertu, choć sfilmowane fragmenty widziałem. Szkoda,że jest ich tak mało.

Ale kurcze, prezcież Earls Court 77 to kompletny koncert i po remasteringu byłby super. prawie 120 min i dużo piosenek. Jako dodatki można zapodać Hyde Park 76 i piękniutkie dvd mamy gotowe.
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To juz mialo wyjsc (Earls Court znaczy sie) w 77 roku jako PIERWSZY koncertowy album Queen. Freddie zawetowal po uslyszeniu nagrania... Coz... I zgadzam sie, DVD byloby przednie, choc sam osobiscie z wystesknieniem czekam na HOUSTON 77 albo HAMMY 79... A i Rainbow (CALE!!!) byloby mile widziane...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Codzi Ci o Rainbow bez tych głupich cięć w klku piosenkach? Ciekawe, czy oprócz całego Liara, Father to son ,San and Daughter i KYA mają tez inne utwory ( o ile były grane) z tego koncertu np flick of the wrist
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kilkanaście tygodni temu zobaczyłam tą listę to się poskrobałam w głowę. Co tak mało. Nawet jeśli jest to mix audio i video to tym gorzej! Jak na zespół co dał 700 czy ileś tam koncertów ok.20 mają w jakiejś formie zarejestrowane i trzymają w swoich archiwach?! Łzy złości mi się cisną jak widzę właśnie nowy box AC/DC z koncertówkami..... Zakładając wydawanie 1 koncertu na rok to zajmie im ze 20lat...... co jak co ale muszą wymienić doradców w QP
Mogę czekać na Rainbow, Budapeszt skoro Brian rzuca tymi koncertami. (mam nadzieje, że Rainbow będzie pierwsze).
Przestałam wierzyć już w ukłony w stronę fanów ze strony Queen.......
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
I jeszcze jedno- nowymi DVD beda raczej RAINBOW i BUDAPESZT. Brian przynajmniej twierdzi, ze sa w najlepszej jakosci juz teraz, sa nakrecone na FILMIOWEJ tasmie w zwiazku z tym moga po remasterze wygladac i brzmiec BOSKO... Znaczy ze Hammersmithy pojda jeszcze na bardziej odlegla polke...


Kurcze...powiecie, ze sie czepiam, ale...Rainbow i Budapeszt tez były już wydane(ok, ok, nie całe...). Chodzi mi o to, czy nie mogliby wydać w końcu czegoś, co nie było NIDZIE NIGDY wydane? To mogliby zostawić na póżniej, a zacząć od Hammy 79, Houston, Earls Court...i tak dalej...Tak patrzę w tył i widzę, że jak do tej pory wydawali niemal tylko to, co już wcześniej BYŁO dostępne w krótszej wersji- vide Wembley, Montreal...A teraz podobnie... Confused
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Rainbow i Budapeszt tez były już wydane(ok, ok, nie całe...).


W jakim sensie? Czegoś im brakuje?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak to czego? Kensi, to nie są CAŁE koncerty!!! Rainbow niemiłosiernie pocięte... Twisted Evil Evil or Very Mad Budapesztowi tez brakuje 'kilku' utworów...I tez niektóre są pocięte...Oczywiście, jak na razie, lepsze to niż nic... Confused
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
No jak to czego? Kensi, to nie są CAŁE koncerty!!! Rainbow niemiłosiernie pocięte... Twisted Evil Evil or Very Mad Budapesztowi tez brakuje 'kilku' utworów...I tez niektóre są pocięte...Oczywiście, jak na razie, lepsze to niż nic... Confused


A czy w Budapeszcie była dokładnie taka sama setlista, jaką znamy z "Live At Wembley"?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Procz Tavaszi Szel, tak, podobnie zreszta na całym Live Magic, z pominięciem jakis wyjątków
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie tak, tyle że wzbogacona o Tavaszi Szel Viszet Araszt(chyba tak sie pisze... Wink ).
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Tavaszi Szel Viszet Araszt(chyba tak sie pisze... Wink ).


"Vizet" plus kreski nad niektórymi samogłoskami Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budapest jest pocięty jak ręka emoboya. Rainbow zresztą też. I nie miałbym nic przeciwko temu, by wydali pełny zapis tych koncertów, choć...

Mariusz napisał:
Chodzi mi o to, czy nie mogliby wydać w końcu czegoś, co nie było NIDZIE NIGDY wydane? To mogliby zostawić na póżniej, a zacząć od Hammy 79, Houston, Earls Court

Oj tak, Hammersmith Odeon '79 to koncert, na który chyba czekam najbardziej... Niestety jakoś nie wierzę w to, że zostaną te wymienione przez Ciebie materiały wydane jako oficjalne DVD w przeciągu... Hmm... kilkunastu lat ;s

A co do Rainbow - bardzo boli mnie to, że ucięli w tak brutalny i bezsensowny sposób Liar, bo jak dla mnie jest to najlepsza wersja tej piosenki jaką znam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja tez raczej nie wierzę...i ciężko mi z tym...Ale cóż zrobić...? Confused Sad
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem w tym, ze koncerty z lat 80tych maja wieksza szanse na dobra sprzedaz bo kupia je nie tylko tacy zapalency jak my, ale tez jest szansa, ze kupi je jakis fan rocka, ktory queen zna z najpopularniejszych kawalkow.. spojrzy na set, zobaczy ze jest we are the champions, we will rock you, i want to break fee, radio gaga, under pressure, pomarudzi, ze nie ma show must go on, ale jakos to przezyje i kupi... a jak wezmie do reki koncert z pierwszej polowy lat 70tych zobaczy ze znajomych rzeczy tylko bohemian rhapsody, nie uswiadczy zadnego z hitow, za to bedzie mial mase nic nie mowiacych mu tytulow jak the march of the black queen, liar, son and daughter itd wiec pewnie oleje sprawe... oczywiscie, dla nas to wszystko jedno, bo my i tak kupimy, tylko ze dla zespolu, a zwlaszcza dla wytworni juz nie tak wszystko jedno, bo wytwornia nie zgodzi sie na wypuszczenie czegos, co ma male szanse na dobra sprzedaz.. i wlasnie dlatego dostajemy i pewnie dalej bedziemy dostawac glownie rzeczy z magic tour, z trasy the works, w najlepszym wypadku z lat 81-82, bo tam chociaz watch, wwry, up i another one bites the dust sa... smutna prawda...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest okropne, jak widzi się na półkach w sklepie dziesiątki DVD z koncertami z lat 70 takich grup jak Zeppelini, Purple, AcDc, a nawet Kiss a Queen, który był chyba najwiekszym objawieniem koncertowym nie ma żadnego oficjalnego wydawnictwa z tego okresu.

Dlatego tez w duzej mierze Queen jest postrzegany jako wielka gwiazda i najpopularniejszy zespól lat 80, ale nie 70, a przecież należał wtedy do ścisłej czołówki.

Ja jestem podłamany tym stanem i jak sie okaze, że nastepnym dvd będzie budapeszt lub coś innego z lat 80, chyba padne.

Gdybym odpowiadał za wydawanie koncertów, zrobiłbym takie oto rzeczy i w takiej kolejności:

1. Rainbow 74 i jako dodatki Rainbow74marzec i inne skrawki z roku 75
2. Earls Court 77 i jako dodatki Hyde Park 76 i skrawki z 76 i 77
3. Houston i jakies dodatki z 77-78 ( choć jest ich mało)
4. Wielka kompilacja z 79 czyli H.Odeon+Tokio++Paryz+Barcelona+Monachium a nawet Uniondale 80
5. Ameryka Południowa ( wszystkie nagrane koncerty)
6. Works Tour 84-85: Rio (oba koncerty), fragmenty innych koncertów np. Tokio, Sydney
7. Kompilacja trasy z 86 a więc Budapest, Slane Castle, Knewborn i inne rzeczy z 86


A jak wy poskładalibyscie rózne materiały by wydać je jako DVD. Jestem bardzo ciekaw i czekam na propozycje
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że gdyby wydali Houston to Earl's Court znalazłoby się tylko w postaci fragmentów-bonusów. I odwrotnie: przy całym EC Houston byłoby bonusem. Jakoś trudno mi uwierzyć, by przy obecnej praktyce nagle postanowili, ot tak dla wiernych fanów, wydać dwa koncerty z tego samego roku...niestety.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesheq napisał:
A jak wy poskładalibyscie rózne materiały by wydać je jako DVD. Jestem bardzo ciekaw i czekam na propozycje


1. Hammy 79+rzeczy z tego samego roku(Monachium, Paryż, Tokio)
2. Earls Court+Uniondale, Montreal(77) i Monachium 78
3. Houston+ coś z Hyde Parku
4. Hammy 75+ Tokio 75(jakieś większe fragmenty...?)
5. Buenos Aires+Caracas
6. Sao Paulo+Monterrey i Puebla
7. Budapeszt+coś z trasy Magic
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż 80 są mocniejsze jeżeli chodzi o set dla przeciętnego słuchacza.
70 pozostaną chyba tylko w strefie marzeń, może 79 się trafi ale na poprzednie baaardzo mała szansa Neutral
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Podejrzewam, że gdyby wydali Houston to Earl's Court znalazłoby się tylko w postaci fragmentów-bonusów. I odwrotnie: przy całym EC Houston byłoby bonusem. Jakoś trudno mi uwierzyć, by przy obecnej praktyce nagle postanowili, ot tak dla wiernych fanów, wydać dwa koncerty z tego samego roku...niestety.

Mm- pamietaj ze mimo iz sa z tego samego roku, to promowaly one dwa rozne albumy, w zwiazku z czym setlista jest ZUPELNIE rozna.
Earls Court to koncert po wydaniu ADATR, na Houston mamy rzeczy z NOTW.
Zgadzam sie, ze nie wydadza rzeczy blizniaczych- tzn nie ma co np liczyc na Earls Court i Hyde Park osobno. Hyde Park zreszta jest moim zdaniem OKROPNY. Jakosc dzwieku, ale tez i wykonanie jest do d... FLICJ OF THE WRIST albo SWEET LADY zostaly na tym koncercie przez Freda zarzniete. Natomiast Earls Court- to juz inna sprawa.

Moje propozycje? Chronologicznie:

RAINBOW Listopad 74- jako dodatek cokolwiek tam maja na video z marca, galeria ze zdjeciami, w tle cos innego z marca (maja cala tasme matke audio). Mysle, ze byloby z tego fajniutkie DVD...!

HAMMERSMITH 1975- jako dodatek- New York 1976, fragment wywiadu i Now I'm Here, z telewizji amerykanskiej, plus galeria ztymi utworami ktorych nie ma na vuideo (SEE WHAT A FOOL I'VE BEEN i SEVEN SEAS OF RHYE)

EARLS COURT 1977- dodatkiem Hyde Park, w galerii mogloby leciec cos z tego NIEWYDANEGO wieczoru w Earls Court

HOUSTON 1977 i bez dodatkow byloby bosko Wink ale moznaby na przyklad dac telewizyjny fragment z Monachium 1978 (jakies 8 minut), w galerii walnac cos z tamtego okresu, bo kilka koncertow istnieje w wersji audio...

HAMMERSMITH 1979- LIVE KILLERS- dodatkiem (choc i bez nich oszalalbym ze szczescia) na drugim dysku Twisted Evil moglby byc Paryz, telewizyjne fragmenty z Madrytu (23 min) i Monachium (43 min), albo nawet i Tokyo (33 min.)- jest w czym wybierac! A przeciez jest i Bruksela (20 min, z wywiadami) tudziez soundcheck z Rotterdamu (5 min.)

SOUTH AMERICA 1981- dwa dyski, Buenos Aires i Sao Paulo, jako dodatek (?) Caracas... Choc NIBY go nie maja... Ach- jakby wydali I Argentyne I Brazylie to juz bym sie nie dopraszal...

BUDAPESZT- CALE i z dodatkami- Mannheim, Lleiden (5 min- One Vision z TV), Barcelona (5 min. z TV), w archiwum w tle mogloby grac cos z NIEWYDANYCH utworow z Knebworth...

Do tego oczywiscie na kazdym rzeczy w stylu wywiady, audio commentary... Ech- pomazyc mozna, nie? Evil or Very Mad

daga napisał:
Jak kilkanaście tygodni temu zobaczyłam tą listę to się poskrobałam w głowę. Co tak mało. Nawet jeśli jest to mix audio i video to tym gorzej! Jak na zespół co dał 700 czy ileś tam koncertów ok.20 mają w jakiejś formie zarejestrowane i trzymają w swoich archiwach?!

Pamietaj, ze Greg zastrzegl iz nie wymienil nagran z konsolety AUDIO- podobno jest ich okolo 40. To juz cos.
Nawet jesli nie sa cale- cos by sie dalo zmajstrowac na KONCERTOWY BOX SET audio... Ale... czy to w stylu QP? Nie, oni wydadza RARE LIVE albo inna specjalna edycje ANATO z "teledyskami"... Rolling Eyes
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
le_mmor napisał:
Podejrzewam, że gdyby wydali Houston to Earl's Court znalazłoby się tylko w postaci fragmentów-bonusów. I odwrotnie: przy całym EC Houston byłoby bonusem. Jakoś trudno mi uwierzyć, by przy obecnej praktyce nagle postanowili, ot tak dla wiernych fanów, wydać dwa koncerty z tego samego roku...niestety.

Mm- pamietaj ze mimo iz sa z tego samego roku, to promowaly one dwa rozne albumy, w zwiazku z czym setlista jest ZUPELNIE rozna.
Earls Court to koncert po wydaniu ADATR, na Houston mamy rzeczy z NOTW.


Obawiam się, że szanowne szefostwo nie zwróci na ten drobny szczegół uwagi...chociaż może? Pozostaje mieć nadzieję.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no- akurat co do "szefostwa" to masz absolutna racje. Oni na pewno na to nie zwroca uwagi...
Ciekawe- na swoj sposob moze czesc problemu tkwi w tym, ze Queen ma ZA DUZA kontrole nad swoimi tasmami? Ze fakt, iz Queen wykupilo swoje prawa do tych tasm jest dla fanow czyms ZLYM?
Gdyby to zalezalo od EMI- pewnie juz cieszylibysmy sie kilkoma albumami koncertowymi. Patrzcie na DEEP PURPLE na przyklad. Ale niestety- control freak Brian May trzyma wszystko w szachu i... mamy jak mamy... Box Sety beda gdzies w okolicach 2067 roku, nastepne DVD to bedzie Budapeszt po czym Rio De Jeneiro... I tak poleca latka, poleca... A przeciez juz udowodniono, ze MOZNA zrobic piekny Box Set (Freddie) bez wkladu Briana tudziez Rogera- gdyby poza malymi zmianami (brak oficjalnych albumow) tak mialy wygladac poszczegolne czesci Box Setow (maja byc NIBY oddzielne na poszczegolne dziesieciolecia) to bym oszalal ze szczescia.
A tak- oszaleje moj wnuk. Juz mu przepisalem.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesheq napisał:
A jak wy poskładalibyscie rózne materiały by wydać je jako DVD. Jestem bardzo ciekaw i czekam na propozycje

Na pierwszym miejscu Hammersmith '79... Na drugim Earls Court, ale gdzieś czytałem, że to video nigdy nie może zostać oficjalnie wydane, bo Freddie miał na początku występu problemy z mikrofonem. Ciekawi mnie tylko ile w tym prawdy... Generalnie bardzo bym się cieszył, gdyby został wydany jakikolwiek koncert z lat '70, plus jakiś bonus - byle nie kiepski Hyde Park.

1. Hammersmith Odeon '79
2. Earls Court '77
3. Hammersmith Odeon '75
4. Houston '77
5. Rainbow '74

To taka pierwsza piąteczka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt Fenderek zapomniałam, że Greg wspomniał o tych 40 audio. Ciekawe czemu dają tylko bootlegi koncertowe do płatnego ściągania? Skoro maja troszkę lepszego materiału audio. Ciekawe swoją drogą jak się kształtuje sprzedaż tych bootlegów, jakie roczniki są najchętniej kupowane. Daje to swego rodzaju statystykę co lubią fani i pokazuje QP w jakim kierunku mogliby pójść. Ale tych danych nie znamy.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daga napisał:
Ciekawe czemu dają tylko bootlegi koncertowe do płatnego ściągania? Skoro maja troszkę lepszego materiału audio.
Bardzo ciekawe. Tyle bylo gadania, ze chca zniszczyc bootlegowcow- zniszczyliby ich LATWO dajac kilka koncertow ktore znamy z bootlegow w ersji z konsolety. Kto wtedy- oprocz paru zapalencow ktorzy m,usza miec WSZYSTKO- wydawal by kase na bootlegi? A w ogole pewnie marzy sie sytuacja, ze oto sa w archiwach posrod tych 40 takie, ktorych z bootlegow nie znamy... Na przyklad ten, na ktorym zaspiewali White Christmas... A plotki ida, ze to Los Angeles 77 BYLO nagrane...

Moze za pare lat RZECZYWISCIE doczekamy sie koncertowego box setu? Albo serii plyt koncertowych? Pomarzyc mozna...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lesheq



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 785
Skąd: Przemyśl/Kraków

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a słyszeliście może coś na temast piosenki Batteries Not Included z sesji News of the world?
_________________
Lesheq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w zasadzie wiem tylko tyle, ze istnieje... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek