FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Alphaville

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Alphaville
tak
57%
 57%  [ 12 ]
nie
19%
 19%  [ 4 ]
nie mam zdania
23%
 23%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 21

Autor Wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 11:44 pm    Temat postu: Alphaville Odpowiedz z cytatem

hej! Postanowiłem założyć temat o zespole Alphaville. Jak na razie słyszałem tylko debiutancką płytę Forever Young z 1984 i bardzo mi się spodobała. Czytałem jednak opinie, że po debiutanckim albumie na kolejnych było gorzej. A więc wypowiadajcie się o Alphaville - co sądzicie o tym zespole.
Powrót do góry
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tyle, ile ich slyszalem, mogę stwierdzić, że grali milą, przyjemną muzykę dla każdego przeciętnego sluchacza- tyle.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię. To niby dziwne - trzech Niemców śpiewających po angielsku plus syntezator, niektóre piosenki ("Dance with me") są nieprawdopodobnie banalne, a jednak często udawało im się ugotować rzeczy wspaniałe.

Płytka "Forever Young" jest rzeczywiście świetna i mieści kilka prawdziwych perełek: "Forever Young", które porusza sentymentalne nuty u Le_mmora, "Fallen Angel" którego refren mimo pewnej kiczowatości aż chce się śpiewać w nieskończoność, kapitalne "Jet Set" i kilka innych.."Summer in Berlin" czy "Big in Japan" (choć to się akurat osłuchało) na przykład.

Poza tym posiadam jeszcze oficjalną składankę "First Harvest" gdzie opróćz kawałków z FY są jeszcze takie cuda jak 7-minutowe "Lassie Come Home" z surrealistycznym tekstem, przepięknym wokalem i "zwiewną" aranżacją. Albo "Sounds Like A Melody" - i znowu, niby syntezatorowy banał, ale jednak przemiawia do wyobraźni. No i te falsety pana Mariana Golda...

Ta muzyka na pewno ma klimat. Niektóre utwory są ciekawie pokombinowane i świetnie zaśpiewane. Na pewno, wśród zespolow grających tego typu muzykę - jeden z najlepszych!
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam chyba tylko big in japan i sto razy bardziej wole wersje guano apes... oryginal jest mdly do bolu jak dla mnie Very Happy
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc znam tylko Forever Young. Jeżeli mam się wypowiedzieć na temat piosenki - no cóż w pewnym sensie boska.

Pewnie inne utwory obiły mi się o ucho ale nie kojarze ich z tym właśnie zespołem.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie i jeszcze raz nie... Boze, nawet ich an zywo widzialem, na ROCKSTOCKU na Olimpijskim we Wrocku (juz chyba nie ma tego festiwalu...)
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jest w posiadaniu niemieckiej wersji "Big In Japan" ("Japan ist weit") w wykonaniu ww. zespołu, względnie w wykonaniu Sandry?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

New Romantic Oł jea ! To jest to co lubię Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uwielbiam New Romantic - takie sentymentalne te piosenki były Very Happy takie np "Do You Really Want To Hurt Me" coś pięknego Smile
Powrót do góry
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubie a nawet nie cierpie tego zespolu .Mieli okropne piosenki , mdli mnie jak ich slysze .Beznadzieja totalna
Powrót do góry
Strangelander



Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 24
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forever Young to świetna płyta. Dwójka Afternoon in Utopia też bardzo dobra. Reszty praktycznie nie znam ale myśle że pózniej raczej był duży spadek formy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość






PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od "Forever Young" czy "Big in Japan" wolę "Dance with me".
Powrót do góry
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat lubię wszystkie trzy wymienione wyżej kawałki, ale chyba rzeczywiście najfajniejszy jest "Dance with me". Taki wesoły, prosty. Do słuchanie bez głębszych refleksji. Po prostu do zabawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek