FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
taki sam głos jak Freddie Mercury
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Nie Kwi 16, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy taki identyczny?? Confused moze troche podobny Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sobie ściągnąłem oryginalną wersje tego utworu Leo Sawyera wg mnie jest lepsza od tej techniawowej - poza tym ten gość miał jeszcze kilka innych niezłych piosenek, ja jak narazie słyszałem trzy (You Make Me feel Like Dancing, Thunder In My Heart, When I Need You) i uważam, że są ok. Freddiego przypomina jedynie w Thunder In My Heart w innych to całkiem inny głos.
Powrót do góry
thehitman79



Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 156
Skąd: Weston-super-Mare

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kongod napisał:
michaela jacksona napewno nie--bo ten akcent jest mocno angielski--mówie wam w pierwszym momecie myślałem że to jakas nowa piosenka freda,zapomniana kiedyś.szkoda że tak niejest-to jego styl:(


Skąd ten pomysł Question Sposób w jaki śpiewa może i tak (chociaż nie podpisuje się pod tym stwierdzeniem).Barwa w żadnym wypadku to samo tyczy się techniki itd. Nigdy nie pomyliłbym Sayera z Mercurym Mad (nawet nie mam pojęcia jak ktoś to może zrobic)

To porównanie przypomina mi moją znajomą. Z głośników słychać było balladkę Richarda Marxa a ona do mnie " słuchaj on spiewa jak Freddie".
Nie wiem czy moją reakcję wywołała powaga na jej twarzy z jaką to powiedziała czy może to, że zawsze się upierała że zna się na wokalistyce ale efekt był taki że parsknąłem śmiechem Twisted Evil .

Pozdrawiam tym którym się czasem coś tam zdaje Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michalhart



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: Anglia

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porównywanie tych głosów to jakaś pomyłka Wink Czesto ten kibel leci w radiu i nie skojarzył mi sie z głosem Freddiego. Gdzie wy słyszycie to podobieństwo ????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peli



Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 42
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w niektórych momentach podobny, piosenkę kojarzę z radia. kiedy poleci następnym arzem to dokładniej się przysłucham (słyszałem 30-sekundowe "demo")
_________________
www.totalwar.org.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Miela



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 73
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednym momencie trochę podobny. Ale myślę, że nie ma się czym zachwycać. Nie zwróciłem kompletnie uwagi na tę piosenkę w radiu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę podobny głos do Freddiego ma George Michael. Jak usłyszłem piosenkę Somebody to Love w wykonaniu tego drugiego to myslałem, że to Mercury śpiewa. Dopiero poźniej się usłyszałem orginalną wersję StL i muszę przyznać, że głos mają pdobny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yyy to ja chyba stracilem sluch...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
thehitman79



Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 156
Skąd: Weston-super-Mare

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Jak usłyszłem piosenkę Somebody to Love w wykonaniu tego drugiego to myslałem, że to Mercury śpiewa. Dopiero poźniej się usłyszałem orginalną wersję StL i muszę przyznać, że głos mają pdobny.

Jak można....??? Shocked
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co wy... ma podobny. Chociaż trochę, powiedzcie, że trochę...
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykro mi Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurza melodia a myślałem, że błysne....
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
thehitman79



Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 156
Skąd: Weston-super-Mare

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Kurza melodia a myślałem, że błysne....

"Miękki Jasiek" jest tylko miękkim Jaśkiem i pozostaje mu tylko :Careless Whisper Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lincia



Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 46
Skąd: Sanok

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisał:
czy taki identyczny?? Confused moze troche podobny Wink


Zgadzam się... troszkętylko podobny,Mercury spiewa 100 razy lepiej:P
_________________
odchodze...pierdole...

Chwila Ciszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
jooook



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich miłośników Queen. Jest taki utwór grupy Chemical Brothers (w zasadzie instrymentalny) który był użyty do gry Gran Turismo na Playstation i był na samym początku podczas gry, podczas gdy na ekranie szedł filmik demo. Ja miałem chyba europejską wersję gry Gran Turismo i nie wiem czy w innych wersjach też był Chemical Brothers na początku. Pod koniec tego utworu słychać trochę wokalu i ten głos jest tak podobny do głosu Freddiego że uważam że to był on. Ściągnijcie sobie z sieci "Chemical Brotchers-Gran Turismo theme" i wsłuchajcie się uważnie. Lecz w wersji z gry było więcej tego głosu słychać niż w wersji dostępnej w sieci (ta z sieci jest tak jakby ucięta). Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agoolka



Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 64
Skąd: z Wrocławia

PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię serdecznie na forum Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łódź wita Łódź Wink Czyżby chodziło tu o utwór:

Manic Street Preachers - Everything Must Go (Chemical Brothers Remix)

To jest z oficjalnego OST'a do GT (wersja US), faktycznie pod koniec jest podobny głos, ale to nie jest Freddie, tylko wokalista MSP, zwany James Dean Bradfield (bo to w końcu jest remix, a nie oryginalne nagranie CB). Pozdrawiam.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jooook



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Corax. W orginalnym wykonaniu MSP to już nie brzmi na Mercurego, choć piosenka fajna. Przyznacie jednak, drodzy forumowicze, że w tym remixie to jest Freddie jak żywy - nie do odróżnienia - prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Melancholy_blues



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 3
Skąd: Warszawa Mokotów

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 6:53 pm    Temat postu: Kurcze Odpowiedz z cytatem

Shocked Shocked Shocked
wkurzylem sie i nie bede sie rozwodzic...rozdraznily mnie wasze komentarze

Ten koles jak najbardziej ma podobny glos do Freddiego...ta dynamika ... to charakterystyczne drzenie...ehhh Jak mozna napisac ze troche podobny lub nawet wcale???
Jeszcze jakis koles wyskoczyl tu z G. Michaelem ... Very Happy albo inny madrzejszy z Michaelem Jacksonem...Razz
_________________
________________________________

You take my breath away
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freddie był jeden jedyny w swoim rodzaju tak samo jego głos
nie ma podobnego i nie będzie
Powrót do góry
Faggasso



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 10:13 pm    Temat postu: Meck nie równa sie do Freddiego !!!! Odpowiedz z cytatem

Jak wszyscy wiemy nikt na Świecie nie posiada tak oryginalnego głosu jak Freddie Mercury! Jego barwa zachwyca wielu miłośników muzyki rokowej jak i popu. Leo Soyer który wykonuje utwór "Thunder in my heart again" rzeczywiście ma podobny głos do Freddiego.
Pamiętajmy jednak że nikt nie jest lepszy od Mistrza!!
Jeśli znacie wykonawców o równie interesującym głosie jak Leo Soyer (Meck) prosze o podanie ich nazwisk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazam ze takiego glosu jak Freddie nikt nie ma ale najblizszy mu był Justin Hawkins z The Darkness Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee Freddie potrafil spiewac falsetem,ale bez przesady Laughing Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie do końca na temat ale słuchając Kissing A Fool George Michael'a mam wrażenie, że spiewa w stylu Freddiego, zaznaczam nie mam na myśli barwe głosu tylko styl spiewania, akcentowania itp
What do you think?
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
hannibal



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwak napisał:
Ta piosenka powinna być puszczana w reklamie Żywca z podpisem "prawie jak Freddie Mercury". Bo przecież "prawie" w tym wypadku robi wielką różnicę. Very Happy



Hehe! Dobre.Prawie robi wielką rożnicę.Freddie był i zawsze będzie mistrzem...Geniuszem muzyki.A Freddiego do reklamy piwa Heineken bo to w końcu jego ulubione piwo było;D.
_________________
<"Rule With Your Heart And Live With Your Conscience">
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w wysokich rejestrach podobną barwę głosu ma (miał?) Michael Jackson - nie da się także ukryć, że śpiewa (-ał?) często równie manierycznie co Mercury...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tadzik



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 109

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o właśnie ,wiele osób mówi ,że nie widzi praktycznie żadnych podobieństwo pomiędzy Michaelem Jacksonem a Freddiem Mercurym i ,że w każdym przypadku można na siłe znaleźć podobieństwa. owszem można ale w tym wypadku one są i i nie trzeba specjalnie się zagłębiać w jakieś niuanse.
przecież jackson śpiewa bardzo podobnie jeżeli chodzi o maniere a w niektórych utworach wręcz tak samo jak Freddie ,to słychać od razu a brakuje mu jedynie mocnego głosu. Być może gdyby posiadał taką moc w głosie jak Freddie i jego barwe to śpiewałby bardzo podobnie ,nawet jestem tego pewien.
Wystarczy posłuchać There must be more than life to this solo freddiego solo jacksona i wykonanie wspólne.
W tym gdzie śpiewają razem głos freddiego wydaje się o niebo lepsze przez barwe chrype ,ale widać ,że śpiewają z taką samą manierą wokalną.
widać to także w ich wersjach solowych.

co do podobieństw między nimi
i jeden i drugi wykreowali własny niepowtarzalny ruch sceniczny mimo ,że niektórzy twierdzą ,że jackson od kogoś tam ściągnął to trudno znaleźć jakiegoś wykonawce przed nim tak się poruszającego na scenie. Słynne moonwalk robi wrażenie przynajmniej gdy się widzi pierwszy raz.
może w przypadku jacksona jego choreografia była zawsze wcześniej układana , a Freddie jechał na Freestylu zawsze ,ale on sam ją wymyślał.
Freddie to król Rocka jak dla mnie przynajmniej ale myśle ,że nie tylko
a Jackson to król popu.
co do szeregu podobieństw typu motory w teledyskach itp. to owszem zgadzam się ,że mogą być naciągane chociaż też niekoniecznie ,ale co do tego co wymieniłem powyżej to nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 6:12 pm    Temat postu: Re: taki sam głos jak Freddie Mercury Odpowiedz z cytatem

kongod napisał:
słyszeliscie piosenke -meck-thunder in my heart again--gość ma prawie idętyczny głos jak Freddie Mercury:prawie jak 2 krople wody.dziwne nie sadzicie?a może to dobrze:) jak niewieżycie to sobie ściągnijcie ten utwór,tylko radio wersje.pozdro Shocked


Nie ma drugiego takiego głosu...
Powrót do góry
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że george michael ma głos nijak podobny do mercurego, co niektórzy usiłowali tu rzec, niemniej nie da się nie zauważyć, że ma podobną technikę śpiewania, stąd być może to podobieństwo. somebody to love w wykonaniu pana george'a jest moim zdaniem tego przykładem - zupełnie inna barwa, a jakże podobna maniera wokalna. jeżeli chodzi o barwę to z kolei m. jackson (szczególnie w wysokich rejestrach) ma bardzo podobną, a jego sposób używania głosu jest momentami wręcz uderzająco podobny. myślę, że to jest pokłosie faktu, że jeden z drugim, zarówno michael jak i jackson, przyznawali się do fascynacji queen, więc musiało to mieć swoje odbicie w ich interpretacji muzyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
myślę, że george michael ma głos nijak podobny do mercurego, co niektórzy usiłowali tu rzec, niemniej nie da się nie zauważyć, że ma podobną technikę śpiewania, stąd być może to podobieństwo. somebody to love w wykonaniu pana george'a jest moim zdaniem tego przykładem - zupełnie inna barwa


Proszę nie odnosić się do postów sprzed ponad roku. Twisted Evil

Ej, no ale ja serio myślałem, że to StL na GH III to śpiewa Freddie a nie Żorż. Laughing
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek