FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Książki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po słynnej "Heroinie" wypożyczyłam kolejne 4 książki Tomasz Piątka. Zaczęłam dwie: Miasto Ł. i Pałac Ostrogskich. Ta pierwsza na ukończeniu, Piątek czasem przesadza z zabawami językowymi, ale ja mam pewnie większe zainteresowanie/tolerancję na czysto lingwistyczne rzeczy takie. I parę mocnych momentów o złym człowieku, próbującym dobrze żyć w złym mieście się pojawiło (a na obwolucie mówi autor: nie pytajcie, ile w tym prawdy, bo się wstydzę). Rzecz drugą dopiero zaczęłam, ale już po przeczytaniu pierwszych kilku stron stwierdziłam ponownie, że bardzo lubię jego pisanie, trafia do mnie jak ostatnio mało co: czarny humor, celność, dosadność. Gdybym miała pisać powieści, to chciałabym jakoś podobnie, hehe.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Anet



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 762
Skąd: Leszno/ Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto mi pomoże i powie mi od jakiej książki mam zacząć Wiedźmina Sapkowskiego?
Jestem totalnie zdezorientowana i nie rozumiem tego co jest napisane na Wikipedii na ten temat Wink
Wypożyczyłam niby Ostatnie Życzenie bo doszły do mnie słucchy, że to jest pierwsza część tej sagi, ale jest niby jeszcze jakaś odrębna część, w której pierwsza książka jest zatytułowana po prostu ,, Wiedźmin"? Wiem, że namieszałam, ale może ktoś się w tym połapie...Pomóżcie mi bo jestem w kropce i się denerwuje bardzo Twisted Evil
_________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Cykl_wied%C5%BAmi%C5%84ski

Tutaj masz wszystko ładnie wytłumaczone Wink Ale w skrócie właściwa kolejność czytania:

Ostatnie życzenie
Miecz przeznaczenia

(zbiór opowiadań gdzie nakreślony jest cały zarys historyczny, powiązania itd.)

Krew elfów
Czas pogardy
Chrzest ognia
Wieża jaskółki
Pani jeziora

A to już właściwa Saga o Wiedźminie. Oczywiście nieprzeczytanie zbioru opowiadań jest niedopuszczalne. Także czytaj i dziel się wrażeniami Very Happy

btw, nie wiesz, że cytat z Twojego podpisu jest z któregoś tam Wiedźmina? Wink
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie życzenie i Miecz Przeznaczenia to zbiory opowiadań osadzone w świecie Wiedźmińskim, które są jakby wprowadzeniem do Sagi i pomagają ją zrozumieć. A moim zdaniem Sapek właśnie lepiej sobie radził w takich krótkich i treściwych formach. Bardzo mi się podobały te dwa zbiory, polecam Smile
Potem saga, też zacna, w kolejności Oberstowej. Spodoba się Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anet



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 762
Skąd: Leszno/ Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli dobrze wypożyczyłam Very Happy
Dzięki.
A co do cytatu...Gdzieś go znalazłam dawno temu i zupełnie zapomniałam, że on z Wiedźmina był Wink
_________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, czy kształt gruszki to nie byłby obły ostrosłup? Czyli obłosłup.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
ukiluk



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lut 20, 2013 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo polecam książkę:
"Fight Club" - Chuck Palahniuk (każdy kto oglądał film wie dlaczego)
oraz
"Gomorra" - Roberto Saviano
_________________
Lukas
Nie ma to jak złamać nogę w drodze na koncert Razz
...rezonans łomża
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam teraz Raczkowskiego i normalnie płaczę momentami ze śmiechu. Zakochałem się, kolejny raz w życiu <3
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata Christie - "Kurtyna"

Niby mniej znana powieść Agaty, ale mnie po prostu zniszczyła. Wiele już jej dzieł przeczytałem i obok wybitnych Murzynków niewiele książek można postawić jako równorzędne, ale tę zdecydowanie tak. Poirot na łożu śmierci rozszyfrowuje mordercę doskonałego, ostatni rywal okazuje się najtrudniejszy... I rzeczywiście - mordercy nie da się wytypować. Można jedynie strzelić, ale nie sposób jest wskazać motywy. To zbyt zawiłe dla zwykłego Czytelnika Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś dla miłośników historii (zwłaszcza starożytnej) i filozofii...
Trylogia "Rzym" Roberta Harrisa. Na razie ukazały się tylko dwie książki (trzecia jest w trakcie): "Cycero" i "Spisek".

Książki fabularne, opowiadające o życiu Cycerona z perspektywy jego sekretarza i niewolnika Tirona.

W zasadzie, to te książki mają to do siebie, że dla historyków (amatorów) są ciekawym źródłem historycznym, dla filozofów opowieścią o tym jak to Cyceron tworzył i w jakich okolicznościach swoje przemowy, a dla zwykłych książkowych moli książkami, dzięki którym mogą poznać realia starożytnego świata, dokładnie Rzymu. Ciekawa fabuła wciąga razem z butami. Jest tam dużo polityki, dużo z kryminału...
Znajdziemy tam Katona, Cezara, a nawet Pompejusza Wielkiego.

Pozdrawiam i polecam Smile
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kajko



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 5

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ksiązki Alex Kavy jeśli ktoś lubi klimaty o seryjnych mordercach. Zresztą również dobre książki o podobnym klimacie pisze Simon Beckett.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tuskobus



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 4

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o morderców chodzi, to ja polecam książki Tomasa Harrisa, na podstawie których były nakręcone bardzo znane filmy, czyli "Czerwony smok", "Milczenie owiec", "Hannibal". "Po drugiej stronie maski" też jest niezłe.
_________________
jestem beznadziejnym spamerskim ćwokiem, dlatego mój podpis został usunięty przed administratora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jestem_legendą



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 4

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chęcia przeczytam.
Ja ze swojej strony mogę polecić literaturę fantasy, a szczególnie twórczość Sapkowskiego i Piekary.
_________________
"Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych.odkurzacze Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czytam teraz Lot Sokołoa Wilbura Smitha. Fajna przygodówka. Akcja osadzona w Afryce w XIX wieku. Smile
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PaCMan



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4

PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millenium ! Polecam lepsze niż film Smile
_________________
jestem beznadziejnym spamerskim ćwokiem, dlatego mój podpis został usunięty przed administratora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Annunaki w "10 pytań do..." napisał:
Co do książek, jeżeli nie czytałeś jeszcze to polecam [...] Mroczną Wieżę Kinga (tylko musisz przebrnąć przez mega nudny 1 tom, a potem będzie już ciekawie)


ty to się znasz. znaczy nie znasz ;p Pierwszy tom jest właśnie genialny i najlepszy. Dobra może 4 i ostatni przebijają go ogólną epickością i akcją, ale pierwszy ma absolutnie najlepszy klimat ze wszystkich części. Atmosfera zagubienia, postapokalipsy i kul świszczących nad uszami. Mniam, wspaniałe. Później już tylko momentami udało mu się zbliżyć do takiego klimatu.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomakar



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi ostatnio w ręce wpadł krymiał Mario Puzo "Sześć grobów od Monachium" i po przeczytaniu czwartego rozdziału moge z czystym sercem polecić wszystkim fanom kryminałów z akcją w latach 70-80... zresztą autor mówi sam za siebie (Ojciec Chrzestny).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Nie Maj 05, 2013 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bardzo Don Kichot Woroszylskiego różni się od oryginału? Czy WW opowiedział tę historię na nowo, zainspirował się tylko, czy dodał jakieś wątki od siebie...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blackbird



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio dostałem "Tajną wojnę Hitlera" Wołoszańskiego. Jeśli ktoś interesuje sie II WŚ to gorąco polecam, dużo jest tam ciekawostek na temat wojny i nie tylko. Książka pisana w charakterze opowiadania, więc czyta się ją łatwo i przyjemnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 17, 2013 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu po kilku ładnych latach sięgnąłem po Wiedźmina i.... nie wiem dlaczego tak długo z tym zwlekałem. Zwyczajnie mnie oczarowała ta saga i nie ma bata top 3 fantasy ever. Sam się zastanawiam, czy ma 2, a może jednak 3cie miejsce za Grą o Tron, bo numer 1 w postaci Władcy Pierścieni jest niezagrożony. Dziś skończyłem ostatni tom i jakoś żal mi się zrobiło, że już nie ma następnych Confused. W każdym bądź razie dziwie się, że jeszcze nie powstała poważna produkcja filmowa na ten temat-myślę, że byłaby szansa na powtórzenie sukcesu Władcy, ale oczywiście, to nie mogłaby być polska produkcja Razz.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się tutaj rozpływał po raz 79 nad Wieśkiem, ale cieszy mnie że coraz więcej ludzi docenia tę sagę.
Ostatnio też ją czytałem i jestem już pod koniec ostatniego tomu. I znowu czuję ten ogromny żal że to już koniec. Cholera, już nawet nie chcę liczyć ile razy przez tego głupiego Sapkowskiego ściskało mnie w oczach i gardle. Bez sensu.

Anunaki napisał:
Dziś skończyłem ostatni tom i jakoś żal mi się zrobiło, że już nie ma następnych


Są jeszcze chyba dwa oddziele opowiadania Sapkowskiego, luźno powiązane z samą Sagą. Dlaczego ja ich jeszcze nie czytałem? To jest pytanie Confused
No i jeszcze warto wspomnieć o genialnym internetowym czytadle, czyli o Wiedźmińskiej Wiki. Dla mnie kopalnia ciekawostek.

No i są jeszcze dwie cudowne gry <3 A trzecia w drodze.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
Annunaki w "10 pytań do..." napisał:
Co do książek, jeżeli nie czytałeś jeszcze to polecam [...] Mroczną Wieżę Kinga (tylko musisz przebrnąć przez mega nudny 1 tom, a potem będzie już ciekawie)


ty to się znasz. znaczy nie znasz ;p Pierwszy tom jest właśnie genialny i najlepszy. Dobra może 4 i ostatni przebijają go ogólną epickością i akcją, ale pierwszy ma absolutnie najlepszy klimat ze wszystkich części. Atmosfera zagubienia, postapokalipsy i kul świszczących nad uszami. Mniam, wspaniałe. Później już tylko momentami udało mu się zbliżyć do takiego klimatu.


NAR, jesteś pierwszą znaną mi osobą, która podziela mój pogląd na temat wyższości "Gunslinera" nad kolejnymi tomami. Jest on bardzo klimatyczny, powolny w akcji, mało przegadany, mroczny i tajemniczy.

W kolejnych niestety otworzona zostaje puszka Pandory i King pokazuje swoje prawdziwe oblicze - rozwlekłość, pieprzenie przez 10 stron o nie wiadomo czym, gawędziarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) itp. Pisarz doprawdy ma fatalny styl, całościowo go nie trawię - ale Mroczna Wieża jest ogólnie znośna, a "Roland"to chyba najlepsza książka tego pisarza.

Aha, swoją opinię opieram na starej wersji Rolanda (z 1973 czy jakoś tak). Nowej nie czytałem, ale myślę, że King ją "udoskonalił" aby bardziej pasowała do jego jakże wspaniałego stylu.


OberstPrymas napisał:


No i są jeszcze dwie cudowne gry <3 A trzecia w drodze.


Jest jeszcze "cudowny" film. I równie "cudowny" serial.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kolbi



Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zacząłem czytać Sagę o Wiedźminie. Bardzo mi się podoba, a zawsze miałem wstręt do książek fantasy. Jednak polak również potrafi takie coś napisać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe. Twisted Evil

Kompletnie nie przypadła mi do gustu saga o wiedźminie. Już nawet nie wiem jaki tytuł czytałem. Jakiś początek, ale z tego co wiem to ma chyba dwa początki. Strasznie mnie odrzuciła narracja Sapkowskiego. Tak jak już napisałem, przeczytałem tylko jedną z nich i nie mam ochoty sięgać znów. Cud musiałby się zdarzyć, albo miałbym tylko tą jedną książkę do przeczytania w pobliżu. A nie mam, więc aktualnie, po miesiącach oczekiwania zaczynam czytać dzieło Bizona o Floydach. Wink

Właśnie skończyłem czytać Pana Lodowego Ogrodu. Mistrzowska seria. Polecam każdemu kto lubi dobrą fantastykę. Niektóre pomysły Grzędowicza mnie trochę rażą, ale mimo to i tak polecam;)

Aktualnie również jestem po Piramidach Pratchetta. Nie wiem właściwie dlaczego, ale ciągle czytam jego książki. Warte w nich są tylko momenty, ale i tak stale pożyczam dwa kolejne tytuły i w ten sposób jestem już po 10 książce (czy coś takiego) i mam w planach przeczytać cały Świat Dysku. Niemniej jednak dla Pratchetta nie ma żadnych ograniczeń w fantastyce i wszystko może myśleć i mówić za siebie. Co jest oczywistym plusem Razz

Świeżo po lekturze również Trawa Śpiewa jestem. Jedna z moich ulubionych. Dawno nie przeczytałem książki w ledwie kilka godzin, siedząc non stop nad nią. Podróż pociągiem zagwarantowała mi świetne warunki do tego Wink W każdym razie książka stosunkowo krótka i jednocześnie wyczerpująca temat. Polecam każdemu. Napisana przez Laureatkę Nagrody Nobla.

Cytat:
„Jest tu pasja, przeszywająca trafność, rzadka wrażliwość i moc...”
„New York Times”


A to jest fantastyczna strona o książkach na wzór filmwebu czy też RYM-u. Powiedzmy. W każdym razie można sobie w łatwy sposób opanować co już się czytało, a jeśli będzie wystarczająco dużo ocen, Biblionetka na podstawie gustu innych i Twojego dotychczasowego, poleci Ci jaką książkę masz przeczytać, która na pewno Ci się spodoba.
http://www.biblionetka.pl/default.aspx
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sapkowskiego bardzo lubię. To znaczy nie wracałem wieki ale podoba mi się że nie przekalkował Tolkiena tylko stworzył coś własnego. Taki "słowiański" świat Wink I mimo iż seria miała wzloty i upadki to bardzo dobrze wspominam. Także Husycka Trylogia była bardzo bardzo.

Obecnie mam zaczęte chyba z milion książek. Ogólnie to strasznie wkurzający nawyk, zaczynasz jedną książkę, by w połowie odłożyć na półkę i zacząć całkiem nową.
W każdym razie kończę Piknik na skraju drogi Strugackich (bardzo), a oprócz tego co jakiś czas wracam sobie do Bizonowych flojdów.

Cytat:
NAR, jesteś pierwszą znaną mi osobą, która podziela mój pogląd na temat wyższości "Gunslinera" nad kolejnymi tomami. Jest on bardzo klimatyczny, powolny w akcji, mało przegadany, mroczny i tajemniczy.

W kolejnych niestety otworzona zostaje puszka Pandory i King pokazuje swoje prawdziwe oblicze - rozwlekłość, pieprzenie przez 10 stron o nie wiadomo czym, gawędziarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) itp. Pisarz doprawdy ma fatalny styl, całościowo go nie trawię - ale Mroczna Wieża jest ogólnie znośna, a "Roland"to chyba najlepsza książka tego pisarza.

Aha, swoją opinię opieram na starej wersji Rolanda (z 1973 czy jakoś tak). Nowej nie czytałem, ale myślę, że King ją "udoskonalił" aby bardziej pasowała do jego jakże wspaniałego stylu.


Niestety to nie jest zbyt popularna opinia Wink. Po pierwszym tomie z tych cudownych postapokaliptycznych pustkowi uleciał cały klimat. A już motyw z podróżami do naszego świata (mówię o Róży i Opowiadaczu-Kingu... jezu....) doszczętnie dobił serię. I mimo że wszystkie książki przeczytałem za jednym zamachem to jedynie w tomie IV, gdzie opisuje dzieciństwo Rolanda, oraz w ostatnim gdzie wszystkie sprawy się rozwiązują, mamy powrót tej cudnej atmosfery. Może jeszcze WILKI, bo były fajnie oderwane od całej serii i nie było w nich żadnych podróży między-wymiarowych. Najgorsza zdecydowanie jest Pieśń Susannah.

Ja czytałem nową wersję Rolanda. We wstępie King twierdzi, że nie ingerował zbytnio, a jedyne zmiany jakie wprowadził to usunięcie różnych błędów logicznych, które były spowodowane faktem, że pierwszy tom od ostatniego oddziela kilkadziesiąt lat. I np. pojawiały się kwiatki, że Farson odpowiedzialny za upadek cywilizacji w pierwszej wersji książki był nazwą miasta.

Co do innych książek Kinga to miałem okazję czytać jedynie Bastion i TO. I o ile Bastion mi się całkiem podobał (to znaczy bardzo podobała mi się pierwsza "chaotyczna" połowa książki, bo potem jest nie do zniesienia) tak już przez słynne "TO" nie byłem w stanie się przebić.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:

Cytat:
NAR, jesteś pierwszą znaną mi osobą, która podziela mój pogląd na temat wyższości "Gunslinera" nad kolejnymi tomami. Jest on bardzo klimatyczny, powolny w akcji, mało przegadany, mroczny i tajemniczy.

W kolejnych niestety otworzona zostaje puszka Pandory i King pokazuje swoje prawdziwe oblicze - rozwlekłość, pieprzenie przez 10 stron o nie wiadomo czym, gawędziarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) itp. Pisarz doprawdy ma fatalny styl, całościowo go nie trawię - ale Mroczna Wieża jest ogólnie znośna, a "Roland"to chyba najlepsza książka tego pisarza.

Aha, swoją opinię opieram na starej wersji Rolanda (z 1973 czy jakoś tak). Nowej nie czytałem, ale myślę, że King ją "udoskonalił" aby bardziej pasowała do jego jakże wspaniałego stylu.


Niestety to nie jest zbyt popularna opinia Wink. Po pierwszym tomie z tych cudownych postapokaliptycznych pustkowi uleciał cały klimat. A już motyw z podróżami do naszego świata (mówię o Róży i Opowiadaczu-Kingu... jezu....) doszczętnie dobił serię. I mimo że wszystkie książki przeczytałem za jednym zamachem to jedynie w tomie IV, gdzie opisuje dzieciństwo Rolanda, oraz w ostatnim gdzie wszystkie sprawy się rozwiązują, mamy powrót tej cudnej atmosfery. Może jeszcze WILKI, bo były fajnie oderwane od całej serii i nie było w nich żadnych podróży między-wymiarowych. Najgorsza zdecydowanie jest Pieśń Susannah.

Ja czytałem nową wersję Rolanda. We wstępie King twierdzi, że nie ingerował zbytnio, a jedyne zmiany jakie wprowadził to usunięcie różnych błędów logicznych, które były spowodowane faktem, że pierwszy tom od ostatniego oddziela kilkadziesiąt lat. I np. pojawiały się kwiatki, że Farson odpowiedzialny za upadek cywilizacji w pierwszej wersji książki był nazwą miasta.

Co do innych książek Kinga to miałem okazję czytać jedynie Bastion i TO. I o ile Bastion mi się całkiem podobał (to znaczy bardzo podobała mi się pierwsza "chaotyczna" połowa książki, bo potem jest nie do zniesienia) tak już przez słynne "TO" nie byłem w stanie się przebić.


Motyw z różą był dla mnie nie do przebrnięcia. Ogólnie to każda kolejna część (poza "Pieśnią") miała swoje plusy - w dwójce fajna była jeszcze ta koszmarna plaża (ale to, co się działo za drzwiami - już nie).

W "Ziemiach Jałowych" motyw niedźwiedzia-strażnika oraz to straszne, na wpół wymarłe, na wpół zdziczałe miasto (też troszkę post-apokalipsy!).

"Czarnoksiężnik i Kryształ" nigdy tak do końca mnie nie urzekł, chociaż jest tu troszkę westernu, czarów, ta cała Błona i ogólnie sielankowa atmosfera (pomimo niesielankowej akcji).

"Wilki" przeczytane za pierwszym razem robią wrażenie - ale za drugim i trzecim (a tyle razy czytałem, bo przed przeczytaniem każdego tomu - a czytałem w odstępach prawie że rocznych - odświeżałem poprzednie) już niekoniecznie. Ogólnie motyw fajny, jest tajemnica, jest klimat Jądra Gromu, jest zaskoczenie tajemniczym planem Rolanda, jest zdrajca i mój ulubieniec robot Andy. Wielka literatura to jednak nie jest.

"Pieśń Susannah" to padaka na maksa i nawet nie chodzi o Kinga w Kingu, tylko o ogólny zamysł (był w ogóle jakiś zamysł), bezsensowne błądzenie autora w poszukiwaniu pomysłu na akcję, ogólny zastój i ta przeklęta RÓŻA, która jest przeeksponowana do n-tej potęgi.

"Mroczna Wieża" - fajnie się czyta, długachna książka, ale jednak przyciąga, wciąga i trzyma w napięciu. Żadna jednak rewelacja.

"Wiatru Przez Dziurkę od Klucza" jeszcze nie czytałem, ale mam w planie - jednak cudów się nie spodziewam.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:



W kolejnych niestety otworzona zostaje puszka Pandory i King pokazuje swoje prawdziwe oblicze - rozwlekłość, pieprzenie przez 10 stron o nie wiadomo czym, gawędziarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) itp. Pisarz doprawdy ma fatalny styl, całościowo go nie trawię - ale Mroczna Wieża jest ogólnie znośna, a "Roland"to chyba najlepsza książka tego pisarza.


Kinga czytałem Misery, Christine, Lśnienie, Cmętarz Zwieżąt, Zieloną Milę i Joyland i na takie słowa muszę zareagować wtf?!
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manwerty napisał:
haes82 napisał:



W kolejnych niestety otworzona zostaje puszka Pandory i King pokazuje swoje prawdziwe oblicze - rozwlekłość, pieprzenie przez 10 stron o nie wiadomo czym, gawędziarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) itp. Pisarz doprawdy ma fatalny styl, całościowo go nie trawię - ale Mroczna Wieża jest ogólnie znośna, a "Roland"to chyba najlepsza książka tego pisarza.


Kinga czytałem Misery, Christine, Lśnienie, Cmętarz Zwieżąt, Zieloną Milę i Joyland i na takie słowa muszę zareagować wtf?!


Kolega jak zwykle w opozycji w stosunku do mojej opinii Smile.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
manwerty napisał:
haes82 napisał:



W kolejnych niestety otworzona zostaje puszka Pandory i King pokazuje swoje prawdziwe oblicze - rozwlekłość, pieprzenie przez 10 stron o nie wiadomo czym, gawędziarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) itp. Pisarz doprawdy ma fatalny styl, całościowo go nie trawię - ale Mroczna Wieża jest ogólnie znośna, a "Roland"to chyba najlepsza książka tego pisarza.


Kinga czytałem Misery, Christine, Lśnienie, Cmętarz Zwieżąt, Zieloną Milę i Joyland i na takie słowa muszę zareagować wtf?!


Kolega jak zwykle w opozycji w stosunku do mojej opinii Smile.


POZDRAWIAM
King jest moze trochę przegadany momentami, ale taki ma styl, bardzo charakterystyczny zresztą i mnie osobiście bardzo on pasuje.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manwerty napisał:

POZDRAWIAM
King jest moze trochę przegadany momentami, ale taki ma styl, bardzo charakterystyczny zresztą i mnie osobiście bardzo on pasuje.


nie chodzi o to, że jest przegadany (a przynajmniej nie tylko). on czasami popada w taką okropną manierę, która psuje cały klimat powieści. Oczywiście nie czytałem miliona jego klasycznych książek więc w ogólnym rozrachunku mogę mieć mylne wrażenie, ale w tych 8 pozycjach (a właściwie 8 i pół ;p) często tak się działo. Najbardziej wolny od tego był Roland. A to pewnie jedynie dlatego, że napisał go mając te 20 lat, gdy jego styl był jeszcze niewykształcony. Dzięki temu dostaliśmy mix Władcy Pierścieni z Dobrym, Złym i Brzydkim Wink
Kto by pomyślał, że taka mieszanka będzie tak dobrze działała.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Następny
Strona 30 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek