FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Riverside
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Riverside
uwielbiam <3 love !!!jedenjeden!1
22%
 22%  [ 2 ]
dobrze chłopy graja, możemy być dumni
44%
 44%  [ 4 ]
dynda mi to i powiewa
0%
 0%  [ 0 ]
ee chyba nie dla mnie jednak
11%
 11%  [ 1 ]
słabość widze, widze słabość
11%
 11%  [ 1 ]
nie znam O..o
11%
 11%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 9

Autor Wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
50 zł za dziurę obersta.


Cenię się. Co najmniej dwa razy tyle.

Ok, pytanie do Bizona. Którą płytę najlepiej ogarnąć na sam początek?
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sensie 50 zł za koncert, ale dobrze wiedzieć Wink

Na początek może najnowszą, którą będą promować na koncertach? Wink Na pewno odpuść sobie REM. Pozostałe 3 w dowolnej kolejności bo są równie dobre i wszystkie bardzo łatwo i przyjemnie wchodzą.

A SONGS z każdym przesłuchaniem coraz bardziej zyskuje.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yep. popieram to co mowi ten nar. poza rem, ktora jest najciezsza w odbiorze wszystkie inne studyjne w dowolnej kolejnosci, moze adhd z nich na koniec bo najbardziej dynamiczna i najciezsza chyba, a ty zdaje sie wolisz lzejsze rzeczy. pozniej obie epki.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki panowie. Wink
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja już chyba wiem na co wydam stówkę Mr. Green.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
A ja już chyba wiem na co wydam stówkę Mr. Green.


Hm, to weź numerek i stań w kolejce.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam że Deprived to najlepiej zaśpiewana rzecz w całym katalogu Riverside imo. Pewnie dlatego, że jest pozbawiona wszelakich jęko-ryków, jakie Duda stosuje od czasu SLS. No i melodia jest piękna, zwłaszcza instrumentalny fragment. I ten saksofon na koniec <3
Jeden z ich najlepszych utworów.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz i gru są właśnie w trzech wymiarach gitary w trójce http://www.polskieradio.pl/9,Trojka
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, płyta się już troszkę osłuchała to się wezmę wypowiem się się.

Największy plus - fajnie że nie stoją w miejscu. Po epce brzmiało jakby mieli wrócić do stylu z trylogii, a tego już bym chyba nie zdzierżył i się na dobre z nimi pożegnał.
Tutaj jednak wyraźnie poszli w nowym kierunku, znowu pokazując wszelkim fjeterom co to znaczy rozwijanie własnego stylu. Jeżeli na poprzedniej płycie zaprezentowali własną wersję metalu, to tutaj wyraźnie się odnoszą do hard rocka i lat 70.
Tytułowy, Celebrity Touch czy Escalator Shrine pachną niesamowicie tamtą epoką. A Łapaj gra tak, że podczas odsłuchu kilka razy trzeba było sprawdzać czy to na pewno nie Deep Purple.
Mimo wszystko ADHD nie przebili imo. Tam było jednak to niesamowite potrójne kombo, tu tak dobrych utworów chyba nie ma.
Pierwszy kawałek imo mógł być spokojnie podzielony na dwa "party". I mimo że hard rockowa część bardzo mi się podoba to raczej jest to średnie wprowadzenie do albumu. The Depth of Self-Delusion to już jednak typowe Riverside. Piękna melodia, świetny tekst. Kapitalny utwór. Kolejny plus tej płyty - melodie. Ma ich cale mnóstwo. Cudnie płynie ten utwór.
I did not look good in red - świetne nawiązanie do poprzedniej płyty.
Celebrity Touch początkowo mnie nie przekonywało. Teraz już o wiele cieplej o tym myślę, ale nadal do ochów mi daleko. Choć riff i przede wszystkiem końcówka zaprawdę zacne.
We Got Used to Us chyba najbardziej leci debiutem. Ładne ale nie chwyta mnie. Troszkę nijakie mi się wydaje. Tak samo jak Feel like falling. Zbyt POŚRODKU na mój gust.
Z kolei Deprived (Irretrievably Lost Imagination) jak już pisałem to mój ulubiony kawałek na płycie. Klasyczna Anathema ostatecznie spotyka późny Marillion i mamy absolutne cudo. Nawet Duda jakoś inaczej śpiewa. Tekstowo to po prostu wspomnienia minionego dzieciństwa. Piękny utwór, a saksofon na koniec to już w ogóle miłość i tęcza w sercu.
Escalator Shrine to kolejny (po Deprived i DoSD) mocny utwór. Świetny riff na początku. Łapaj czaruje w środku, a już końcowy riff na tle klawiszy po prostu miażdży. Dobry finał.
Coda to ładne akustyczne nawiązanie do FLF, troszkę w stylu Made Again. Przyjemne choć nie wiem czy do końca potrzebne.

Minusy: najgorszy tytuł ever, mangowa okładka, wszelkie COME OOON Dudy. Czyli raczej niezbyt wiele.

Ogólnie bardzo pozytywnie. Fajnie że cały czas próbują rozwijać swój styl. DO ADHD trochę brakuje, do OOM i SLS ciężko porównać, ale wstydu na pewno im ta płyta nie przyniesie.
takie solidne 7/10, tudzież metodą mojego ulubionego portalu w internecie 3.5/5
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Riverside faktycznie nie wydali jeszcze słabej płyty, choć osobiście jestem trochę zawiedziony bo to w końcu następca samego ADHD. Trochę pozmieniali i pojechali trochę w stronę hard-rocka. No i niby fajnie, że eksperymentują, ale akurat te mocniejsze rzeczy to słabsze kompozycje na płycie (1-wsza część Celebrity czy całkiem z kosmosu Feel Like Falling). Choć hammond to coś czego by mi brakowało.

Deprived (część z saksofonem to ich jeden z lepszych momentów w karierze, może wydadzą kiedyś taką płytę? Bardzo bym chciał) i The Depth. No i gdzieś połowa Escalator. Dlatego było naprawdę warto i tu czuję dlaczego ten zespół to było (a może dalej jest?) moje top 10. Zresztą We Get Used to całkiem zgrabnie nawiązanie do początków kariery, uwielbiam ten ich klimat. Bardzo charakterystyczny dla tego zespołu.

No więc chyba wyżej od Rapida, choć... być może niekoniecznie jak popatrzę na tamte highlighty. Ale tak jak pisałem - Riverside dumnie kroczy ścieżką Opethu i nie wydaje słabych płyt i nie wydają bele czego. Choć od następnej płyty będę bardziej wymagający. W końcu to mój ulubiony polski zespół.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Riverside nie proponują nic nowego, ale w moim odczuciu bardzo zręcznie balansują na od lat bardzo cienkiej granicy między tymi patentami, które byłyby tylko do imentu zajechanym epigoństwem, a tym, co sprawia, iż zdecydowanie da się tej muzyki słuchać. Czyli - bardzo porządnym warsztatem, ucieczką od zdradliwych syntezatorów na pierwszym planie w stronę mocnego, gitarowego grania, umiejętnością wymyślania ładnych melodii oraz starannymi aranżacjami, świadczącymi o umiejętnym czerpaniu z tradycji starego rocka i, najzwyczajniej, o dużej kulturze muzycznej. Więcej o ostatniej płycie piszę na blogu: http://blognroll.blox.pl/2013/02/Riverside-Shrine-of-New-Generation-Slaves-2013.html
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czemu akurat tu linka wrzucam, ale panowie są w sumie glownymi bohaterami nowego numeru, wiec czemu nie Razz

http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_marzec2013
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Spotify przesłuchałem już ze dwa razy ostatnią płytę i mam takie mieszane uczucia, bo aż tak mną nie wstrząsnęła jak ADHD. Jest solidnie, ale chyba brakuje czegoś więcej.

Choć The Depth of Self-Delusion to chyba moja czołówka już teraz Riverside.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 3:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo coś o planach Dudy co do Lunatic Soul? Będzie kolejna płyta albo jakiś koncert? Bo kojarzę że były takie plany.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

planow koncertowych nie ma. plany płytowe są. ale bylo tez w planach hmm 'cos innego'. mała kolaboracyjka Wink ale na razie to zespol ma jeszcze pare festiwalu letnich a jesienią trasa, wiec chyba do listopada glownie tym sie bedzie mariusz zajmowal
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek